Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 18 urami, raza pravi:

Mukotrpno mozganje je obrodilo sadove. S pomočjo je pristopil še @Explorer in mi poslal datoteko zadnje posodobitve njegove naprave. Tako sem lahko primerjal datoteke med seboj in izluščil nekaj zanimivosti. 

Dodal sem še nekaj branja na GPS forumu in spesnil sistem za dostop do naprave in nato izbrisal okvarjene karte in ponovno flešal SW. Po resetu je  Zumo oživel. Sledilo je še posodabljanje preko GarminExpresa in zadeva ŠPILA! 

 

Saj sem rekel. Ti si zaslužiš pivo. Bravo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bi lahko ta opis oživitve poslal na Garmin? Da vidijo s kako nesposobnimi ljudmi sodelujejo? No seveda, če jih sploh briga.

Bi pa vseeno na servis poslal en email, kako nesposobni so. :BUA: Bravo, @raza 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, MiNa pravi:

To se ne dogaja samo pri njih.

Zanima jih le prodaja novih izdelkov. Sposobne ljudi plačujejo za razvoj novih "modelov". To je za njih dobiček.

Za njih so uporabniki, ki leta in leta uporabljajo en "izdelek", čista izguba potecialnega zaslužka.

Naprimer, jaz sem NUVI 765 uporabljal polnih 10 let in še vedno deluje....:worship:

Kaj praviš? Seveda normalno bi bilo, da bi v tem času kupil vsaj 3 (tri) nove navigacije...

JBG sem eden od nenormanih :naughty:

 

ma seveda, kot za vsako stvar. Kapitalizem ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 2. 2022 ob 8:26, MiNa pravi:

To se ne dogaja samo pri njih.

Zanima jih le prodaja novih izdelkov. Sposobne ljudi plačujejo za razvoj novih "modelov". To je za njih dobiček.

Za njih so uporabniki, ki leta in leta uporabljajo en "izdelek", čista izguba potecialnega zaslužka.

Naprimer, jaz sem NUVI 765 uporabljal polnih 10 let in še vedno deluje....:worship:

Kaj praviš? Seveda normalno bi bilo, da bi v tem času kupil vsaj 3 (tri) nove navigacije...

JBG sem eden od nenormanih :naughty:

 

 

Ob 23. 2. 2022 ob 10:12, raza pravi:

Garminu so v interesu oprema letal, ladij, avtomobilov in ne raja z igračami na katerih se bohoti ime firme kot reklama. Kljub temu, da so igrače še kar zanimiv tržni delež, pa se tako firma, kot tudi potrošniki zavedajo, da so to le igrače in ko se je naveličajo ali se pokvari, se ne išče serviserja, ampak roma na odpad. In tega se veliki zavedajo, servise pa so dolžni imeti zaradi garancije. In v času garancije ni popravila, ker je predrago, je le menjava artikla, kar je za njih ceneje.

Če bi seštel ure, ki sem jih zapravil za "oživitev" igrače, bi zlahka kupil drugo. Zame je bil to le izziv, zapolnjen čas zimske monotonije in urjenje mozga na stara leta, da ne zakrni prehitro.

Ne bi se popolnoma strinjal glede dodane vrednosti ob nakupu naprave z vama.

Naprava ima omejene funkcije, ki se evolucijsko spreminjajo. Osnovne funkcije ostajajo skozi leta praktično enake. Iz tega sledi, da je strošek razvoja glede na število prodanih naprav in prodajno ceno nizek. 

Zato bi kot kupec pričakoval vsaj soliden poprodajni in servisni odnos. Če naprava za njih po garancijskem roku nima vrednosti, potem je to slab izdelek. 

Raza, hvala ti za vso prizadevnost in pomoč. Kot sem ti omenil sem Garmin odpisal. Upam, da bo komu služil še vrsto voženj, seveda tudi s tvojo pomočjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima morda kdo kako izkusnjo z menjavo prakticno nove naprave ko ste bili ze na poti?

Namrec po dveh dneh mi je crknil Garmin Inreach Mini. Jaz sem v Spaniji, vecinoma remote destinacije. Glede na to da bi ga res potreboval in da sem dal za napravo plus narocnine vec kot 400eur bi res rad resil situacijo.

Kdo z izkusnjami al pa mocnimi vezami na Garminu? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, MariborBMW pravi:

Pokliči na spodnjo številko. Mogoče ti lahko pomagajo.

image.png.5bbda6426cca065e31abd98982c04f61.png

Hvala, morda se v ponedeljek oglasim v garmin storeu v barceloni pa mi tam pomagajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, spuzvica said:

Ima morda kdo kako izkusnjo z menjavo prakticno nove naprave ko ste bili ze na poti?

Namrec po dveh dneh mi je crknil Garmin Inreach Mini. Jaz sem v Spaniji, vecinoma remote destinacije. Glede na to da bi ga res potreboval in da sem dal za napravo plus narocnine vec kot 400eur bi res rad resil situacijo.

Kdo z izkusnjami al pa mocnimi vezami na Garminu? :)

Če v tujini crkne elektronika (avto, motor, telefon, navi....) ti v večini primerov kljub zavarovanju pomahajo v slovo (in to brezplačno). Nazadnje mi je sredi španije crknila plačilna kartica na kateri sem imel za bencin , cestnine+++.... V katerikoli banki me tudi pogledali niso :( Edina rešite je bila 2000 km stran v LJ, jaz ba brez dnarja.

Če imaš s sabo pameten telefon si naloži odprtokodno navigacijo Osmand (BREZPLAČNA)

https://osmand.net/

Top navi za v Vukojebino. Apdejtani zemljevidi, katerakoli džava na svetu, Afrika,......

:) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Bostjan L pravi:

Če v tujini crkne elektronika (avto, motor, telefon, navi....) ti v večini primerov kljub zavarovanju pomahajo v slovo (in to brezplačno). Nazadnje mi je sredi španije crknila plačilna kartica na kateri sem imel za bencin , cestnine+++.... V katerikoli banki me tudi pogledali niso :( Edina rešite je bila 2000 km stran v LJ, jaz ba brez dnarja.

Če imaš s sabo pameten telefon si naloži odprtokodno navigacijo Osmand (BREZPLAČNA)

https://osmand.net/

Top navi za v Vukojebino. Apdejtani zemljevidi, katerakoli džava na svetu, Afrika,......

:) :) :)

To ze  ves cas uporabljam, placljivo verzijo ker sem res zadovoljen. Imam tudi rezervni telefon za navigacijo plus moj primarni telefon, torej 3 vse skupaj, tu sem na varnem. Tudi za par drugih stvari imam nek tip redundancyja, za Inreach pa pac ne...

Bom videl kaj mi rata, v skrajnem primeru lahko posljem nazaj na amazon in zahtevam refund, ampak jaz bi raje imel zamenjavo in delujoc aparat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, spuzvica said:

Bom videl kaj mi rata, v skrajnem primeru lahko posljem nazaj na amazon in zahtevam refund, ampak jaz bi raje imel zamenjavo in delujoc aparat.

Če je zadeva v garanciji in imaš neko dokazilo o nakupu (garancija), naj ne bi bilo težav z zamenjavo kjerkoli na pooblaščenem Garmin servisu, če jo le imajo na zalogi. V garanciji običajno ne komplicirajo.  Je pa nadležno nekje na poti obadati se s takimi rečmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdaj sem na kolesih videl, da imam še Garmin TPMS kapico, senzor za tlak v gumi primeren za Zümo 590/ 595LM/345/ 390/ 395.

Če koga zanima, za pol cene ga prodam. 90,- € za obe kolesi.

Našel sem original embalažo. Baterije so čisto nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Garmin je izdal nov FW za Zumo XT z oznako 6.40.

Pozor ne ga nameščat, ker ima hrošča!

Če v prikazu zemljevida kliknete na okence v desnem spodnjem vogalu  (s tremi pikami) naprava zmrzne in se čez nekaj časa resetira. Sicer nič pretresljivega ampak.....

Počakajte nekaj dni, da vidimo reakcije uporabnikov ali pa Garmin-a z popravkom.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, raza pravi:

Garmin je izdal nov FW za Zumo XT z oznako 6.40.

Pozor ne ga nameščat, ker ima hrošča!

Če v prikazu zemljevida kliknete na okence v desnem spodnjem vogalu  (s tremi pikami) naprava zmrzne in se čez nekaj časa resetira. Sicer nič pretresljivega ampak.....

Počakajte nekaj dni, da vidimo reakcije uporabnikov ali pa Garmin-a z popravkom.

 

Hvala! 👍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, raza pravi:

Garmin je izdal nov FW za Zumo XT z oznako 6.40.

Pozor ne ga nameščat, ker ima hrošča!

Nekako mi je uspelo rešiti to napako. Garmina sem downgreidov na predhodno verzijo (s tem se izgubijo vse nastavitve in shranjeni podatki!), ga pustil, da se "pobere" na verzijo 6,30 in ga po tem z Garmin Expressom ponovno posodobil. Express je našel še nekaj drugih posodobitev, ki so se izvedle skupaj z posodobitvijo na Ver.6.40.  Po izvedbi nastavitev kot na tovarniško novi napravi zdaj zumo deluje brez zmrzovanja.....Upammmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne izgleda, da bo Garmin odreagiral na napako novega SW 6.40.

Za enkrat velja, da se po namestitvi napravo resetira v tovarniške nastavitve (Clean Nonvol v skritem meniju pod Developer Info zavihek Memory ,Nonvol Statistic, klik na tri črtice v zgornjem levem vogalu in klik na Clean Nonvol ). Ko se naprava "pobere" se jo še enkrat poveže z GarminExpressom in ponovno posodobi. Naloži se še par popravkov, ponovni zagon in potem sledi ponovno nastavljanje, kot pri tovarniško novi napravi.

Posodobitev prinese kar nekaj pozitivnih sprememb, najbolj pa sem vesel (in tudi ostali uporabniki boste), da se naprava mnogo hitreje povezuje z PC-jem in WiFi-jem.

Delovanje SW je stabilno in nisem opazil težav pri delovanju in vodenju. Testiral sem le v avtu (vreme!). Tuji forumi pa poročajo , da se je občutno izboljšala kvaliteta glasovnega vodenja in prenos preko BT v čelado. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Napako odpravil z poenostavitvijo privzetih nastavitev in deluje brez sesuvanja navigacije, če se dotakneš treh pik spodaj desno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, efi990 pravi:

Napako odpravil z poenostavitvijo privzetih nastavitev in deluje brez sesuvanja navigacije, če se dotakneš treh pik spodaj desno. 

Ja poznam tudi to, ampak je kasneje prišlo do težav s posodobitvami (je GarminExpress stalno javljal napako), vse dokler ni bil izveden Clean nonvoll, potem so posodobitve stekle brez zapletov.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, raza said:

vse dokler ni bil izveden Clean nonvoll, potem so posodobitve stekle brez zapletov.

Lahko potrdim, da tole deluje. 4 dni potepanja brez zapletov. Po Clean nonvoll še štiri stvari za posodobiti.t2728.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler se voziš sam je vse OK.

Ko gre s teboj še nekdo z enako napravo, enakimi posodobitvami, enakimi nastavitvami in naloženo isto v BCju  načrtovano potjo, med napravama preneseno preko modrega zoba, pa se na poti pojavijo odstopanja pri izračunu in vodenju med vmesnimi cilji (točke označene z zastavico). Predogled načrtovane poti je na obeh napravah kazal enako kilometrino in potreben čas za pot. Obe napravi sta bili povezani s pametnima telefonoma in aktivno aplikacijo Drive, torej bi morali napravi dobivati iste live podatke o stanju na cestah, pa so bili izračuni časa in izbira poti različni. Testirano tri dni po Italiji. Sprašujem se kje je vzrok za odstopanje? Mogoče različni telefonski operaterji in prometne informacije ne oddajajo istočasno.....

Kar je bistveno, napravi sta delovali brez mrkov, resetov, belih ekranov in podobnih nevšečnosti.

Edino, kar še vedno niso uspeli rešiti je glasovno vodenje brez jecljanja, požiranja besed....za kar pa naj bi bila kriva BT tenologija različnih povezanih naprav in njih proizvajalcev.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/3/2022 at 11:48 PM, raza said:

Dokler se voziš sam je vse OK.

Ko gre s teboj še nekdo z enako napravo, enakimi posodobitvami, enakimi nastavitvami in naloženo isto v BCju  načrtovano potjo, med napravama preneseno preko modrega zoba, pa se na poti pojavijo odstopanja pri izračunu in vodenju med vmesnimi cilji (točke označene z zastavico). Predogled načrtovane poti je na obeh napravah kazal enako kilometrino in potreben čas za pot. Obe napravi sta bili povezani s pametnima telefonoma in aktivno aplikacijo Drive, torej bi morali napravi dobivati iste live podatke o stanju na cestah, pa so bili izračuni časa in izbira poti različni. Testirano tri dni po Italiji. Sprašujem se kje je vzrok za odstopanje? Mogoče različni telefonski operaterji in prometne informacije ne oddajajo istočasno.....

Kar je bistveno, napravi sta delovali brez mrkov, resetov, belih ekranov in podobnih nevšečnosti.

Edino, kar še vedno niso uspeli rešiti je glasovno vodenje brez jecljanja, požiranja besed....za kar pa naj bi bila kriva BT tenologija različnih povezanih naprav in njih proizvajalcev.

 

Prenesti moraš v obliki sledi in kot tako tudi uporabljati, če želiš, da jo bodo vsi uporabniki v skupini imeli popolnoma enako. Čim jo spremeniš  v pot, ne bo več enaka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, motolover pravi:

Prenesti moraš v obliki sledi in kot tako tudi uporabljati, če želiš, da jo bodo vsi uporabniki v skupini imeli popolnoma enako. Čim jo spremeniš  v pot, ne bo več enaka. 

Preneseš kot sled in vsi imajo enako sled, drži. In po tem:

-če jo uporabiš kot sled, na ekranu vidiš obarvano črto (barva po izbiri), ki ji slediš brez navodil (usmerjanja)

-Če jo po prenosu konvertiraš nazaj v pot, si na istem (ali slabšem) kot bi prenesel pot ...Naprava jo preračuna po svoje, izgubiš točke, navigacijske točke določi po svoje v okviru zmožnosti (največje število nav. točk).

Najboljša opcija:

-V BC poleg poti izdelaš še sled. Obe preneseš v napravo

-vklopiš na napravi prikaz sledi(za sled izbereš drugačno barvo kot je za izris poti, da se ločita med seboj) in obenem preneseš pot, ki ti omogoča glasovno vodenje.

-izklopiš samodejno preračunavanje poti 

Ko bo med vožnjo navigacija vodila izven sledi boš to opazil na ekranu in lahko ukrepal.

 

Average Speeds For Different Road Types - Page 2 - Zumo User Forums

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, raza said:

Preneseš kot sled in vsi imajo enako sled, drži. In po tem:

-če jo uporabiš kot sled, na ekranu vidiš obarvano črto (barva po izbiri), ki ji slediš brez navodil (usmerjanja)

-Če jo po prenosu konvertiraš nazaj v pot, si na istem (ali slabšem) kot bi prenesel pot ...Naprava jo preračuna po svoje, izgubiš točke, navigacijske točke določi po svoje v okviru zmožnosti (največje število nav. točk).

Najboljša opcija:

-V BC poleg poti izdelaš še sled. Obe preneseš v napravo

-vklopiš na napravi prikaz sledi(za sled izbereš drugačno barvo kot je za izris poti, da se ločita med seboj) in obenem preneseš pot, ki ti omogoča glasovno vodenje.

-izklopiš samodejno preračunavanje poti 

Ko bo med vožnjo navigacija vodila izven sledi boš to opazil na ekranu in lahko ukrepal.

 

Average Speeds For Different Road Types - Page 2 - Zumo User Forums

 

Zakaj potrebuješ navodila, enostavno spremljaš sled? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Zakaj potrebuješ navodila, enostavno spremljaš sled? 

V puščavi ja, v velemestu bolj težko....Zato so naumili usmerjanje, da se ga uporablja in ker je koristno.

Časi, ko smo na karto s flumastrom poudarjali pot so mimo. Sled pa je ostanek tega.

Ni enostavno obrniti na AC, kjer je naslednji izvoz čez 100km...

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!