Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 8 urami, tomash pravi:

Predpripravo imam. Torej brezveze, da kompliciram. Sicer se trenutno rešujem z BMW Motorrad Connection aplikacijo, ki pa ne omogoča vnašanja POI. Vsekakor so radarji in mogoče še kakšna malenkost dobrodošli v napravi. V bistvu ne znam na BMW aplikacijo prenest teh točk, oziroma pravi aplikacija da je možen le vnos gpx. Še vedno razmišljam ali sploh potrebujem navigacijo od Garmina in ali mi je BMWjeva dovolj. Res je tudi, da telefon ni namenjen navigiranju ampak telefoniranju. Bomo videli. 

Poznam jih kar nekaj, ki so odstranili original instalacijo in namesto nje namestili nosilce iz Garmin kitov. Večina zaradi cene BMW Garmina. Pri nabavi motorja ti "uturijo" predpripravljen nosilec in te prisilijo v nabavo naprave po 2 kratni ceni izvornega modela z dodano BMW navlako, ki za navigiranje ne rabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tomash Še nekaj: Navigator 6 ne opravičuje razlike v ceni napram petici. Z izjemo zaslona sta praktično enaka. Če se ti ne mudi, malo spremljaj oglase v tujini. Sam sem kupil NOV navigator 5 skupaj z nosilcem s tipkami za 430€. Nosilec sem nato prodal, tako da me je nazadnje nov Navigator 5 prišel koštat neto ven vzeto 340€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Joker pravi:

@tomash Še nekaj: Navigator 6 ne opravičuje razlike v ceni napram petici. Z izjemo zaslona sta praktično enaka. Če se ti ne mudi, malo spremljaj oglase v tujini. Sam sem kupil NOV navigator 5 skupaj z nosilcem s tipkami za 430€. Nosilec sem nato prodal, tako da me je nazadnje nov Navigator 5 prišel koštat neto ven vzeto 340€.

Torej, v obstoječo predpripravo paše tudi navigator 5, če prav razumem. Torej če dobim rabljen navigator 5 ali 6 za ceno pod 500 € se to nekako splača. Mudi se ne, saj je sezono pri kraju. Še kakšni dve malo daljši furi bom pa že zdrl s karto. Potem pa lepo čez zimo malo poguglamo in do pomladi bo rešene. Recimo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V isti nosilec paše tudi Navigator4 ali Zumo 660 (ki sta identični napravi), vendar mislim da se ga ne da upravljati s kolesom na krmilu. Vsaj mislim da ne. Bi moral preveriti. Zumo 660 sem namreč imel tudi sam. 

Pod 500€ se Navigator 6 sem in tja pojavi tudi na Bolhi... 

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 660 se na BMW nosilcu preverjeno ne da upravljati s kolesom na krmilu! Je pa tako, da če je ruta predhodno izpiljena na Basecampu (MapSourceu) jo po instalaciji na napravo in zagonu ni več kaj tapkati ali obračati kolesa. V opozorilu celo piše naj nebi upravljali z navigacijo med vožnjo. Za popravke se je pač treba ustaviti, če ne želiš pristati kje na urgeci.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, raza pravi:

Zumo 660 se na BMW nosilcu preverjeno ne da upravljati s kolesom na krmilu! 

Sem napisal. Mogoče nejasno. Nisem pa 100% prepričan za Navigator 4!

Kar se pa upravljanja med vožnjo tiče, še kako prav pride zumiranje ali pa izbris kakšne točke poti...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je po alarmu za nizek nivo goriva samo na alarm kliknil, da bi mu črpalke prikazalo, pa je končal v koruzi in kasneje v Bukarešti na urgenci. Pa še srečo je imel, da so ju z ženo sploh našli! Smo kasneje doma temeljito preštudirali Garminov log, da smo sploh ugotovili kaj se je zares zgodilo, ker se ni spomnil drugega kot, da je hotel pogledati koliko je do najbližje črpalke. In ne boš verjel kaj vse se da iz loga izvedt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, raza pravi:

Zumo 660 se na BMW nosilcu preverjeno ne da upravljati s kolesom na krmilu! Je pa tako, da če je ruta predhodno izpiljena na Basecampu (MapSourceu) jo po instalaciji na napravo in zagonu ni več kaj tapkati ali obračati kolesa. V opozorilu celo piše naj nebi upravljali z navigacijo med vožnjo. Za popravke se je pač treba ustaviti, če ne želiš pristati kje na urgeci.

tudi jaz se sprašujem,kaj lahko sploh iz sedeža s koleščkom med vožnjo narediš... morda najdeš kakšen poi, črpalko... za ostalo se bo treba ustavit.

 

pred 10 urami, Joker pravi:

Sem napisal. Mogoče nejasno. Nisem pa 100% prepričan za Navigator 4!

Kar se pa upravljanja med vožnjo tiče, še kako prav pride zumiranje ali pa izbris kakšne točke poti...

zumo 660 se ne predelat v navigator 4, sem probaval pred leti s flešanjem, da se sicer naložit, dobiš bmw logo, tipke ne delujejo

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

tudi jaz se sprašujem,kaj lahko sploh iz sedeža s koleščkom med vožnjo narediš... morda najdeš kakšen poi, črpalko... za ostalo se bo treba ustavit.

Kot sem napisal. Za zumiranje je zakon. Uporabljam zelo veliko, sploh pri uporabi trackov in uporabi navigacije namesto zemljevida. Pa enostavno lahko odstraniš waypoint, kadar se ne držiš 100% načrtovane poti. Tudi to uporabljam pogosto...

Zagotovo je uporaba kolesa veliko varnejša, kot stegovanje k navigaciji in tapkanje s prsti. Hočeš pozumirati pa rukne in zgrešiš gumb pa te vrže v način zemljevida, hočeš zumirati tu pa spet fališ, ker težko hkrati voziš in ciljaš gumbe in ti označi novo točko poti itd.

Sicer pa vsakemu svoje. Ne prepričujem nikogar, govorim pa zgolj iz lastnih izkušenj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Joker pravi:

Kot sem napisal. Za zumiranje je zakon. Uporabljam zelo veliko, sploh pri uporabi trackov in uporabi navigacije namesto zemljevida. Pa enostavno lahko odstraniš waypoint, kadar se ne držiš 100% načrtovane poti. Tudi to uporabljam pogosto...

Zagotovo je uporaba kolesa veliko varnejša, kot stegovanje k navigaciji in tapkanje s prsti. Hočeš pozumirati pa rukne in zgrešiš gumb pa te vrže v način zemljevida, hočeš zumirati tu pa spet fališ, ker težko hkrati voziš in ciljaš gumbe in ti označi novo točko poti itd.

Sicer pa vsakemu svoje. Ne prepričujem nikogar, govorim pa zgolj iz lastnih izkušenj!

Zato sem vprašal, da mi pove nekdo, ki ima kolešček :) hvala za pojasnila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 8. 2021 ob 10:24, Joker pravi:

Kot sem napisal. Za zumiranje je zakon. Uporabljam zelo veliko, sploh pri uporabi trackov in uporabi navigacije namesto zemljevida. Pa enostavno lahko odstraniš waypoint, kadar se ne držiš 100% načrtovane poti. Tudi to uporabljam pogosto...

Zagotovo je uporaba kolesa veliko varnejša, kot stegovanje k navigaciji in tapkanje s prsti. Hočeš pozumirati pa rukne in zgrešiš gumb pa te vrže v način zemljevida, hočeš zumirati tu pa spet fališ, ker težko hkrati voziš in ciljaš gumbe in ti označi novo točko poti itd.

Sicer pa vsakemu svoje. Ne prepričujem nikogar, govorim pa zgolj iz lastnih izkušenj!

Kolešček je najboljša pogruntacija. Takoj plačam, da bi ga lahko nabavil in namontiral na 701. Ne pa ko sred šume po kamnih tipkam tisti dve tipki + in -. Pol se pa ustavljam in gledam...sama izguba cajta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Ker vem da vsi precej vec veste kot jaz o teh napravah, kaj priporocate namest garmina 595?? Ker na nutki v soncu in da je mal prahu gor nisem videl na njega popolnoma nic tako da razmisljam kaj bi blo v tem primeru boljse. V Grciji sem ga imel skoraj za brezveze s sabo ker res nisem videl popolnoma nic. 

Potem se vprasanje debelina track-ov se da to spremijat barva vem da se da. Smo dobil na KTM Aventure rally-ju tracke pa ni znal noben spremenit debeline crte tako, da je blo res zelo slabo vidno potem pa se ta prah  in sonce..... 

 

Hvala LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidnost na ekran je precej odvisna od same postavitve navigacije. Lokacije na krmilu in pod precej položnim kotom, kot je za vožnjo v stoje potrebno, se v soncu res slabo vidi. Postavitev nad armaturo je veliko bolj primerna (zgledovati se je potrebno po dirkačih in postavitvi njihovih potnih knjig in navigacij). Obstaja pa tudi senčnik za modele zumo.

Kar se vidnosti ekrana tiče je Garmin XT veliko boljši. Je pa tudi veliko bolj občutljiv na dotik in je problem, da zazna dotik tudi, če kapljica gor na ekran pade. Zaradi tega se veliko uporabnikov pritožuje, da so za teren preobčutljivi. Kot navajajo zaščitna folija na ekranu občutljivost še poveča in na Garminovi pomoči najprej odsvetujejo uporabo le te. Nisem pa še zasledil, da bi se dalo kako to občutljivost nastavit. Sem pa prebral, da so kar nekaj naprav v garanciji zamenjali zaradi preobčutljivosti, ker se ga dejansko ni dalo uporabljat (malo tresoča orokavičena roka in je v momentu kar nekaj klikov).

Debelina črte, se po navedbah v tujih forumih, da nastaviti samo v softweru. Je pa kar podvig in je potrebno znanje okoli programiranja in popravljanja strojne kode.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem celoten forum + še kakšnega poizkušal različne možnosti in nisem našel rešitve za mojega nuvi 2597LMT.

Ko ga vklopim mi po 10s javi, da se bo resetiral in naložil karte. Ko se spet zažene dela vse OK. Ko pa gre v sleep mode (kratek pritis na vklop/izklop gumb) karte za južno Evropo ni več, ki je na SD kartici. Karta severne Evrope deluje normalno.

Če pa držim tipko vklop/izklop dlje časa mi javi ali ga želim izklopiti in potrdim. Ko naslednjič vklopim navigacijo mi zopet javi čez cca. 10s da se bo zopet izklopi in naložil karte. In obe karti (severni in južni del) sta zopet na voljo ter delujeta normalno. Zelo je moteče ker moram vsakič čisto izklopiti napravo, da ob naslednjem zagonu pokaže karte.

Poizkusil sem tudi preko Mapinstall-erja naložiti karte samo na SD kartico (velikost 16GB) in enaka težava.

Preko Garmin Expressa je posodobljen SW in mape.

Kakšna ideja oz. rešitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kot očitno prihaja do težav pri branju pomnilnika ali SD kartice. 

Osebno bi najprej zamenjal SD kartico z drugo (na novo formatirano!) in ponovno namestil karte (obe polovici)na kartico.

V napravi bi pregledal mape (.System,JCV, MAP), če se datoteke ne podvajajo, da so vse spremljajoče datoteke (ključi, img-ji, jcv-ji ) datirane z istim datumom, datumom namestitve.

Po namestivi in pregledu bi izvedel trdi reset naprave, da se postavi v tovarniške nastavitve in po tem nastavil napravo po osebnih potrebah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, misko1 pravi:

ki je na SD kartici

Kot ti je @raza svetoval, Najprej Preveri kartico (na netu najdi kak program, ki preveri "integriteto" kartice). V bistvu je pa najbolje kar kakšno novo cene kvalitetnih 16Gb so za naj kot 2 :beer2:. Imel podoben problem. Rešil z novo kartico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za hitre odgovore in rešitev.

Drži. Kriva je bila 16GB SD kartica, ki je odslužila svoje. Ravnokar vstavil drugo Kingston 8GB (A1, class10), naložil gor obe polovici in spet deluje vse normalno. Pojutrišnjem bom ponovil postopek na novi SD kartici 32GB (A1 class10) cena 6€.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj ko deluje ne bo težko.

Sicer ni bilo potrebno narediti hard reset ampak sem ga vseeno naredil.

Še enkrat hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!