Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

On 2/9/2021 at 6:18 PM, raza said:

Da ti ni POILoader kaj zakuhal?

@Snečer-jev dol potegnena odzipana fajla SLO-GATSO-SPECS.gpi in CRO-GATSO.gpi sem samo prekopiral v mapo POI  na SD kartico, brez uporabe POILoaderja!

Ja, s @Snečerjeve fajle sem s menda s Poi Loaderjem dol potegnil. A jih zbrišem in na novo dam gor brez Poi-a ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ti je to uspelo dol potegnit s POILoaderjem ne vem, nisem nikoli delal s tem programom. Sem samo napisal, da sem na njegovi strani kliknil na link, shranil xxxxx.rar fajl na disk, ga razpakiral in iz paketa vzel samo datoteko xxxxx.gpi in jo prilepil v mapo POI in Zumo dela. Sicer pa ima @Snečernavodila za namestitev napisana.

Probaj pobrisat kar si naložil s POILoader (če veš kaj in kje brisat) in naloži po navodilih in mora delat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Loba pravi:

Ja, s @Snečerjeve fajle sem s menda s Poi Loaderjem dol potegnil. A jih zbrišem in na novo dam gor brez Poi-a ?

S POIloaderjem ne moreš nič dol potegnit :)

S POIloaderjem kreiraš POI točke v fajl gpi , ki ga program potem skopira na napravo.

V moji bazi imaš že "pravilno" kreirane .gpi datoteke, katere samo prekopiraš na roko na napravo. Točke so v svojih podkategorijah lepo urejen, tako da ni zmešnjave.

Če si pa sam delal gpi pa si morda v POIloaderju kaj narobe pritisnil in ni opozarjanja, ali pa je kaj podvojeno itd.

Zdaj veš, zakaj nimam Maca :) po moje je že odpakiranje .rar tam težava :) 

http://snecer-poi.blogspot.com/2015/08/hrvaska-poi-2015.html  tu so hrvaški radarji in navodila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Snečer said:

S POIloaderjem ne moreš nič dol potegnit :)

S POIloaderjem kreiraš POI točke v fajl gpi , ki ga program potem skopira na napravo.

V moji bazi imaš že "pravilno" kreirane .gpi datoteke, katere samo prekopiraš na roko na napravo. Točke so v svojih podkategorijah lepo urejen, tako da ni zmešnjave.

Če si pa sam delal gpi pa si morda v POIloaderju kaj narobe pritisnil in ni opozarjanja, ali pa je kaj podvojeno itd.

Zdaj veš, zakaj nimam Maca :) po moje je že odpakiranje .rar tam težava :) 

http://snecer-poi.blogspot.com/2015/08/hrvaska-poi-2015.html  tu so hrvaški radarji in navodila

Hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 2 urami, Snečer pravi:

obstaja

 

Se pravi s tem lahko npr. na tablici kreiraš ruto in jo nato preneseš na Garmin? Al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vsi lastniki Garmina Zumo XT lahko posodobite svoje naprave na verzijo 5.9

S tem popravkom je naprava pripravljena za nadgradnjo v  model Tread. Več na povezavi(klik na Tread).

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po posodobitvi so se začele prve težave. Garmin je očitno stopil na prste izdelovalcem OSM kart ali pa gre mogoče za napako v SW.

BIG WARNING FOR ALL USERS WITH FIRMWARE 5.9 AND OSM MAPS:
Using OSM maps is currently not possible. You can load and show them, but starting a route will only say, that routing is not possible.

Vse topo karte so kar naenkrat postale nerutabilne. Zemljevide sicer normalno prikaže ne zna pa izračunati in izrisati načrtovane poti. Tuji forumi za enkrat omenjajo, da ne izračunavajo poti samo pri uporabi OSM karte, vendar,  se to dogaja tudi pri njihovi TopoActive, ki je uradno priložena. Skupaj z vklopljeno cestno karto sicer izračun deluje, in tudi v TopoActive podledu deluje, v kolikor pa izklopiš cestno karto, in pustiš samo topo, je pa z izračunom konec. Lahko še kdo preizkusi in potrdi?

Na tujih forumih se že piše proteste Garminu glede OSM kart, nekateri pa so celo mnenja, da je Garmin to storil namerno.

Odgovori s strani firme se za enkrat glasijo:" Bomo preverili in odgovorili."

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, raza pravi:

Po posodobitvi so se začele prve težave. Garmin je očitno stopil na prste izdelovalcem OSM kart ali pa gre mogoče za napako v SW.

BIG WARNING FOR ALL USERS WITH FIRMWARE 5.9 AND OSM MAPS:
Using OSM maps is currently not possible. You can load and show them, but starting a route will only say, that routing is not possible.

Vse topo karte so kar naenkrat postale nerutabilne. Zemljevide sicer normalno prikaže ne zna pa izračunati in izrisati načrtovane poti. Tuji forumi za enkrat omenjajo, da ne izračunavajo poti samo pri uporabi OSM karte, vendar,  se to dogaja tudi pri njihovi TopoActive, ki je uradno priložena. Skupaj z vklopljeno cestno karto sicer izračun deluje, in tudi v TopoActive podledu deluje, v kolikor pa izklopiš cestno karto, in pustiš samo topo, je pa z izračunom konec. Lahko še kdo preizkusi in potrdi?

Na tujih forumih se že piše proteste Garminu glede OSM kart, nekateri pa so celo mnenja, da je Garmin to storil namerno.

Odgovori s strani firme se za enkrat glasijo:" Bomo preverili in odgovorili."

 

Zadeva je naravnost neverjetna, ker garmin trži osm mape kot npr TopoActive :)

po moje bo hitro popravek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj se premika...
 
Update: The bug about OSM maps is being investigated by Garmin, as also Garmin TOPO maps stopped working..
 
 
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je bilo napovedano je na voljo popravek SW za Garmin XT, verzija 6.1.

Zdaj je spet možno uporabljati rutabilne OSM karte. 

Edino kar jim je še ostalo je, da popravijo vrnitev prenosa cestne karte CNEUNTU na PC v GarminExpressu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hej, poseduje kdo morda Zumo XT? Jaz ravnokar nabavil in ga nikakor ne morem povezat z Basecampom.... pregledal vse forume, pisal na support, a ne gre. Z Expressom normalno poveže, ko pa zaženem Basecamp, mi ga na enem kompu takoj zapre, na drugem kompu pa ga celo zazna, a Basecamp zmrzne in ga moram ubit na silo. PC, Win 10. Zumo posodobljen, Basecamp zadnja verzija. Kaka ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Dani-El pravi:

Hej, poseduje kdo morda Zumo XT? Jaz ravnokar nabavil in ga nikakor ne morem povezat z Basecampom.... pregledal vse forume, pisal na support, a ne gre. Z Expressom normalno poveže, ko pa zaženem Basecamp, mi ga na enem kompu takoj zapre, na drugem kompu pa ga celo zazna, a Basecamp zmrzne in ga moram ubit na silo. PC, Win 10. Zumo posodobljen, Basecamp zadnja verzija. Kaka ideja?

bo kar tule prava tema za vprašanje, ne rabiš nove odpirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Dani-El pravi:

Sorry, sem nov na forumu, se še malo lovim.

ni panike, lahko uporabiš tudi iskalnik, mogoče je bilo že o tem nekaj pisanega. @Snečerpa še par članov je tukaj, ki so mojstri navigacij.

tule so zadetki "basecamp" besede v tej temi:

https://motosvet.com/tabla/search/?q=basecamp&quick=1&type=forums_topic&item=41058

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, DAMI34 said:

ni panike, lahko uporabiš tudi iskalnik, mogoče je bilo že o tem nekaj pisanega. @Snečerpa še par članov je tukaj, ki so mojstri navigacij.

tule so zadetki "basecamp" besede v tej temi:

https://motosvet.com/tabla/search/?q=basecamp&quick=1&type=forums_topic&item=41058

Sem že gledal, hvala. Nič uporabnega/podobnega na prvi pogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snečer said:

Včasih lahko heca kabl.

Ne bo. Ker fila normalno, tudi na Express se takoj poveže. Sedaj sem ga priklopil še na tretji komp - tu ga zazna in zacne mlet, ampak se nic ne zgodi. Kod da bi hotel povlečt podatke iz naprave pa se zatakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist tko..amatersko? Je naprava updejtana?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XTja ne poznam.

Garmin ima več načinov sporazumevanja s PCjem, zato ti ga morda v Expressu kaže (morda tudi v raziskovalcu).

Ali kot Mass storage ali MTP device.

Lahko da polni, ne more pa preklopiti v drug način (kabl). Če imaš še kak drug kabl, probaj.

Lahko narediš tudi master reset naprave.

Ne vem. če ima XT enake srkite menije kot drugi

http://popotnik-gps.blogspot.com/

a lahko poskusiš in pogledaš MTP nastavitve.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!