Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 2 minutami, maus pravi:

sn ni čudn, da so te deportiral na Balkan :lol1:

...

upam, da tudi danes na vseh mejah temeljito preglejujejo kamione ... tudi pnevmatike in jih ne spuščajo v Slovenijo ;)

 

Ahahaha, kaj pa strajk ? Tako bom rekel, ze ce ni strajka je bolj malo verjetno, da bi to redno poceli. Razen tega imamo koliko toliko zagotovljeno kontrolo samo na eni meji, Romuni in ostali prihajajo preko Madzarske in se vracajo cez Italijo. Pozabi na tvoje zelje. V tem primeru bi bilo treba zacet konkretno po denarnicah udrihat. Tisti, ki napravi zastoj zaradi neustrezne opremljenosti bi moral taksno pokasirat, da lahko kar zapre stacuno. Potem bi jih izucilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, isarajli1 pravi:

Pravkar med tepanjem in celjem vsaj 30 tovornjakarjev z letnimi gumami cijazijo. Za policaje je pa premrzlo, da bi zdaj zunaj letali. Še v Tepanju dans niso stali, mraz jim pa pride do živega.

Tudi te letne gume si videl in poslikal? Res nimaš drugega dela, kot takšne stvari izumljati? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, IZTOK pravi:

Tisti, ki napravi zastoj zaradi neustrezne opremljenosti bi moral taksno pokasirat, da lahko kar zapre stacuno. Potem bi jih izucilo.

pa jih ne .... ker pravijo, da je cestarje sneg presenetu, njega, kot profi voznika pa ni in če ne bi cestarjev sneg presenetu, njega tut ne bi :P 

tlele na Slovenski, ko se zavija na Vilharjevo ... je majhen klanček .. cesta mokra, brez snega ... ženska komaj speljala ... ne morš verjet :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

upam, da tudi danes na vseh mejah temeljito preglejujejo kamione ... tudi pnevmatike in jih ne spuščajo v Slovenijo ;)

Pomoje se cariniki, policaji in DARS-ovci prepirajo o tem, kdo kaj meri in kaj je čigava ne/pristojnost... kamioni pa veselo naprej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, skalar36 said:

A sva bla midva sošolca? :hmm::lol1:

To je blo na vseh solah. Pac eden od urbanih mitov. Na ravni isarajlijevega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Borutt pravi:

Tudi te letne gume si videl in poslikal? Res nimaš drugega dela, kot takšne stvari izumljati? 

Ti si mogu pa orng z glavo nekam vsekat. Dobiš sliko, naštudiraj ogovor, zagovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, jskrablin pravi:

Pomoje se cariniki, policaji in DARS-ovci prepirajo o tem, kdo kaj meri in kaj je čigava ne/pristojnost... kamioni pa veselo naprej :D

pomoje majo darsovci tukaj najmanj pristojnosti ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že doma.

1. Nisem slikal, ker nazaj je bila cesta kopna in hitrost prevelika, da bi se vredu videlo.

2. Na petrolu je bil eden, ga nisem, ker boš izjavil, da ni v prometu.

3. Se mi pa sploh ne da, ker boš itak pametoval in na vsak način zagovarjal svoje vrste.

Razumem zakaj.

Nikol se ne jezim tok na policaje, kot na odgovorne in tiste, ki so zaposlili pač vsakogar, ki je sploh želel v to službo. Vas ni za obsojat, saj ste samo poslušne ovčke.

Evo, pa tema ne bo zamrla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, maus pravi:

pomoje majo darsovci tukaj najmanj pristojnosti ;)

 

Kontrola pnevmatik seveda ni v pristojnosti DARSa. Lahko pa bi uveljavljali vse stroske in poslovno skodo na racun tistih, ki napravijo zastoj iz malomarnosti. Po zepu nabolj boli :devil: pa obratno tudi za vas, ko ni spucano po zepu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, IZTOK pravi:

Kontrola pnevmatik seveda ni v pristojnosti DARSa. Lahko pa bi uveljavljali vse stroske in poslovno skodo na racun tistih, ki napravijo zastoj iz malomarnosti. Po zepu nabolj boli :devil: pa obratno tudi za vas, ko ni spucano po zepu :D

za ograjo in poškodbe na objektih AC je že pristojno, vendar tudi tukaj se potrebuje policijski zapisnik ;) ... 

policaji so pristojni za morebitne prekrške ... 

 

za povzročeno škodo :hmm: študiram ... po moje bi moral tisti, ki je zaradi takega zastoja utrpel veliko premoženjsko (poslovno) škodo, civilno tožiti povzročitelja nesreče iz malomarnosti ali objestnosti ... (ali pa upravljavca ceste, zaradi malomarnosti, da ne bom samo na eni strani ;) )

bi moral @Snecer kj več vedeti :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, maus said:

tlele na Slovenski, ko se zavija na Vilharjevo ... je majhen klanček .. cesta mokra, brez snega ... ženska komaj speljala ... ne morš verjet :P

Veš kaj, jaz včeraj zjutraj isto, z zimskimi gumami. Sem mislil malo bolj naglo spelat, malo morgen, nikamor ni šlo. Po moje je kriv za en drek asfalt ali je pa kakšnemu dizlu spustilo olje :)

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, maus pravi:

za ograjo in poškodbe na objektih AC je že pristojno, vendar tudi tukaj se potrebuje policijski zapisnik ;) ... 

policaji so pristojni za morebitne prekrške ... 

 

za povzročeno škodo :hmm: študiram ... po moje bi moral tisti, ki je zaradi takega zastoja utrpel veliko premoženjsko (poslovno) škodo, civilno tožiti povzročitelja nesreče iz malomarnosti ali objestnosti ... (ali pa upravljavca ceste, zaradi malomarnosti, da ne bom samo na eni strani ;) )

bi moral @Snecer kj več vedeti :P 

tu se pojavi vprašanje-dokazovanje vzročne zveze

pozimi so zastoji lahko pričakovani, iz takšnih in drugačnih razlogov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Borutt pravi:

Ti si pa res brihten. Kdo in kje trpi? Pokaži. 

O kakšnih kolonah bluziš? Sploh poznaš način dela na meji? Ne, kajne. In tudi ne poznaš vrste kontrole na meji. Zakaj se potem vtikaš v stvari, katere ne poznaš in ne razumeš? 

O kakšnem inkasantstvu pišeš? Mogoče o tistem, da lahko kršitelj pričakuje kazen? Nisi vedel tega?

Kaj si dokazal? Ti ničesar, jaz pa veliko. Samo je lažje tukaj srati po vseh in vsemu, namesto, da bi kdaj kakšen prekršek manj naredil. Ker so vedno drugi krivi, kajne. 

Čisto enostavno boš to dokazal s pripisom kraja dogodka in registrsko številko avtomobila ter morebitno fotografijo. 

Ker v nasprotnem primeru tudi jaz lahko pišem nekaj na pamet in s tem pljuvam po komerkoli si že zaželim. 

Nauči se brat!

Spet neko tvoje butalsko nabijanje, izgleda, da še sam ne veš kaj delate , ko stavkate.....pa celo zaposlen si v policiji.

Škoda k se Primosio nič ne oglasi, bi spet izginim z MS za kakšen mesec.

Vse tvoje floskule ti je nabil v rit,  ker v glavo ti itak ne gre....

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Vin pravi:

Veš kaj, jaz včeraj zjutraj isto, z zimskimi gumami. Sem mislil malo bolj naglo spelat, malo morgen, nikamor ni šlo. Po moje je kriv za en drek asfalt ali je pa kakšnemu dizlu spustilo olje :)

mogoče maš pa prestare gume .. ali pa zanič .. lahko pa da je bilo olje ali nafta polita

meni se ni nikoli na tem mestu .. ne poleti, ne pozimi pri 10 cm snega zgodilo, da nisem mogel speljati ;)

pred 8 minutami, Snecer pravi:

tu se pojavi vprašanje-dokazovanje vzročne zveze

pozimi so zastoji lahko pričakovani, iz takšnih in drugačnih razlogov

zakaj moraš zakomplicirat :P ... reč .. možno je in tožt upravljavca ceste ... bodimo realni ... niso vedno krivi vozniki in njihova oprema, čeprav v veliki večini primerov so (smo) 

da nau kdo mislu, da zagovarjam delodajalca in druge upravljavce cest ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

mogoče maš pa prestare gume .. ali pa zanič .. lahko pa da je bilo olje ali nafta polita

meni se ni nikoli na tem mestu .. ne poleti, ne pozimi pri 10 cm snega zgodilo, da nisem mogel speljati ;)

zakaj moraš zakomplicirat :P ... reč .. možno je in tožt upravljavca ceste ... bodimo realni ... niso vedno krivi vozniki in njihova oprema, čeprav v veliki večini primerov so (smo) 

da nau kdo mislu, da zagovarjam delodajalca in druge upravljavce cest ... 

Možno je tožit povzročitelja pa upravljalca, policijo (državo), kakšen rezultat pa bo dal sodni postopek je druga zgodba.

Lani recimo, začetek decembra, ko je padalo...na AC je preprosto preveč tovornjakov, stali so na odstavnem desetine kilometrov, ker jih preprosto nimaš kam dat. Niti na meji jih ne moreš že izločit, ker jih je preveč. To je kača, ki se vije čez Evropo.

Tudi opozorilo dan prej in predvidevanje kako bo na cestah, ni pomagalo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, maus said:

mogoče maš pa prestare gume .. ali pa zanič .. lahko pa da je bilo olje ali nafta polita

meni se ni nikoli na tem mestu .. ne poleti, ne pozimi pri 10 cm snega zgodilo, da nisem mogel speljati ;)

Mogoče. Meni se sicer ni zgodilo tam, ampak  na drugi strani, ko zavijaš na Trg OF. Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje moral tako nežno speljevati.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Tudi opozorilo dan prej in predvidevanje kako bo na cestah, ni pomagalo.

vem .. normaln člouk pregleda vremensko napoved .. tko kt mi, ko gremo na jadranko ... pol ko si nekje prevozil zaporo in si rekel .. yessss zajebu sm jih, in začne ornk pihat, je prepozno ...

ampak .. pri tovornjakarjih gre za pogodbe, zaslužek itd itd .. ne glede na človeška (voznikova) življenja

pred 1 minuto, Vin pravi:

Mogoče. Meni se sicer ni zgodilo tam, ampak  na drugi strani, ko zavijaš na Trg OF. Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje moral tako nežno speljavati.

tudi tam se mi ni to zgodilo .. ko je pa sneg pa se res dohaja, da nekdo ne more speljati ...  pa res dvomim, da je tok slab asfalt ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Snecer pravi:

tu se pojavi vprašanje-dokazovanje vzročne zveze

pozimi so zastoji lahko pričakovani, iz takšnih in drugačnih razlogov

Eno je zastoj, ce vremenske razmere povzrocajo nizjo hitrost itd. Drugo pa je zastoj, ki nastane zaradi malomarnosti udelezenca v prometu. Recimo zdrsne kamion povprek in se prevrze, ni imel zimske opreme, neprilagojena hitrost, AC zaprta vec ur. Povzrocitelj je znan. A lahko podjetje xy, katerega kamion stoji vec ur zahteva povrnitev izpada dohodka ce ga dokaze?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, IZTOK pravi:

Eno je zastoj, ce vremenske razmere povzrocajo nizjo hitrost itd. Drugo pa je zastoj, ki nastane zaradi malomarnosti udelezenca v prometu. Recimo zdrsne kamion povprek in se prevrze, ni imel zimske opreme, neprilagojena hitrost, AC zaprta vec ur. Povzrocitelj je znan. A lahko podjetje xy, katerega kamion stoji vec ur zahteva povrnitev izpada dohodka ce ga dokaze?

Lahko zahteva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, sesir said:

In kdaj se to zgodi....nikoli...to je to...

Vprašanje je bolj, kakšen bo izid takšne zahteve ali tožbe. Sodišče bi reklo, da zastoji v zimskim razmerah niso nepričakovan in nepredvidljiv dogodek, temveč gre za znan pojav, ki ga je treba pri načrtovanju poti upoštevati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Vin pravi:

Vprašanje je bolj, kakšen bo izid takšne zahteve ali tožbe. Sodišče bi reklo, da zastoji v zimskim razmerah niso nepričakovan in nepredvidljiv dogodek, temveč gre za znan pojav, ki ga je treba pri načrtovanju poti upoštevati.

Ja, ampak v tem primeru je vzrok za zastoj malomarnost šoferja, prehiter, z letno opremo, pijan itd. V prometu se pričakuje od ostalih udeležencev, da vozijo v skladu s predpisi.

Pa recimo, da si vozil za 8. marec nageljčke, hitro pokvarljive in si potem obstal zaradi butla cel dan na AC, da šlo vse v maloro in je bil že 9. marec..

Tu je potem vzročna zveza kar jasna.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, IZTOK pravi:

Kontrola pnevmatik seveda ni v pristojnosti DARSa. Lahko pa bi uveljavljali vse stroske in poslovno skodo na racun tistih, ki napravijo zastoj iz malomarnosti. Po zepu nabolj boli :devil: pa obratno tudi za vas, ko ni spucano po zepu :D

Bravo, tule se pa strinjam. Edino to mi ne gre v glavo, zakaj dostikrat tisti, ki to trdijo potem jamrajo, da so kazni pač previsoke, ko doletijo njih. Iztok sori, ker sem ti ukradel temo, ne leti nate, ker se mi ne da it iskat, kdo vse je jamral o previsokih kaznih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Nauči se brat!

Spet neko tvoje butalsko nabijanje, izgleda, da še sam ne veš kaj delate , ko stavkate.....pa celo zaposlen si v policiji.

Škoda k se Primosio nič ne oglasi, bi spet izginim z MS za kakšen mesec.

Vse tvoje floskule ti je nabil v rit,  ker v glavo ti itak ne gre....

Pa še to , če ravno nimaš pojma o svojem delu in stavki ! 

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5bf28fdad3e74/policistom-je-dovolj-zahtevajo-pogajanja-in-zaostrujejo-stavko?fbclid=IwAR0i1huthJso6nDAdNKLflTV4ReQSHM8ttMVSqU9REf3_QOyUdN6D2EqqTE

Da boš vsaj vedel zakaj kolone in ne boš trosil neumnosti. 

In policija naj se upre vladi , ne pa da maltretira ljudi , ki jo plačujejo in naj že enkrat začne z izvajanjem 308. člen KZ1!

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, sesir pravi:

In kdaj se to zgodi....nikoli...to je to...

Zato pa imajo verjetno tovor zavarovan v primeru, da gre kaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!