Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 4 urami, maus pravi:

pa jih ne .... ker pravijo, da je cestarje sneg presenetu, njega, kot profi voznika pa ni in če ne bi cestarjev sneg presenetu, njega tut ne bi :P 

tlele na Slovenski, ko se zavija na Vilharjevo ... je majhen klanček .. cesta mokra, brez snega ... ženska komaj speljala ... ne morš verjet :P

 

ni res, letos so cestarji presenetili sneg. sm že zapisal. Pohvalno-

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ni res, letos so cestarji presenetili sneg. sm že zapisal. Pohvalno-

ne tul name :cry:

:ras:

sj so pol noči drgnl črn asfalt, ker se je pokazala ena bela snežinka... da o stroških posipanega materiala in porabe goriva, ne govorim ;)

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

Najbolj zanimivo je, da se v ta poklic vtikate vsi, ki ste samo na jeziku in v anonimnosti hrabri ter o njem nimate naaaaajmaaaanjšeeeega pojma. Spet in spet. 

ko jaz, ki nimam najmanjšega pojma o policijskem delu, poslušam na poptv vaše predstavnike, ko klobasajo, da bodo sedaj pa res delali tako kot morajo (zaostritev štrajka), mi je kristalno jasno, da tudi sami nimate najmanjšega pojma.

Dela se lahko samo na 2 načina, prav ali pa narobe, nekaj vmes ne obstaja in "bolj počasi" ena od opcij groženj, tudi ne obstaja, ker to je zabušavanje po domače. 

Ampak ja, ne vem kaj je vaše delo, ampak sami tudi ne.

In da, še vedno mi gre močno na kurac, ko me niso določeni organi pred leti spustili čez mejo v službo. Zakaj, ker so štrajkali. Fak off..na mojem hrbtu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, skalar36 pravi:

Uuuuu... Nism vedu da policaji štrajkajo. A pol lohk nadoknadim Martinovo?:D

nope, radarji , frulice, pa varnostna z nadvozov deluje nemoteno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Zato pa imajo verjetno tovor zavarovan v primeru, da gre kaj narobe.

In kake veze ima zavaronost tovorja z letnimi gumami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah tu se nekateri vmešavamo in pametujemo o policijskem delu, ki nimamo pojma. Strinjam se z Borutom, kar se tiče dela med štrajkom, delajo, isto kot drugače, le da trenutno temu rečejo štrajk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

nope, radarji , frulice, pa varnostna z nadvozov deluje nemoteno.

Jebemu... jest sm pa mislu z posebnimi prijemi podpreti stavkajoče... pol pa nč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, sesir pravi:

In kake veze ima zavaronost tovorja z letnimi gumami?

Če je nekdo povzročil zastoj, prometno nesrečo in je nekdo ob tovor, bo oškodovanec veliko prej dobil odškodnino kot pa če toži povzročitelja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, Snecer said:

Ja, ampak v tem primeru je vzrok za zastoj malomarnost šoferja, prehiter, z letno opremo, pijan itd. V prometu se pričakuje od ostalih udeležencev, da vozijo v skladu s predpisi.

Pa recimo, da si vozil za 8. marec nageljčke, hitro pokvarljive in si potem obstal zaradi butla cel dan na AC, da šlo vse v maloro in je bil že 9. marec..

Tu je potem vzročna zveza kar jasna.

Moje izkušnje s sodišči so takšne, da so zelo nepredvidljiva. Nisem odvetnik, sem pa včasih dosti sodeloval z nekaterimi pri pripravi podlag za odškodninske tožbe in so bili izidi tožb večinoma takšni, da sem nehal delati po principu uspešnosti sodb, ker od nečesa pač moram živeti. Tole s snegom in pričakovanim zastojem se mi pa dejansko zdi smiselno in ne bi bil prav nič presenečen, če bi bila sodba takšna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Vin pravi:

Moje izkušnje s sodišči so takšne, da so zelo nepredvidljiva. Nisem odvetnik, sem pa včasih dosti sodeloval z nekaterimi pri pripravi podlag za odškodninske tožbe in so bili izidi tožb večinoma takšni, da sem nehal delati po principu uspešnosti sodb, ker od nečesa pač moram živeti. Tole s snegom in pričakovanim zastojem se mi pa dejansko zdi smiselno in ne bi bil prav nič presenečen, če bi bila sodba takšna.

Saj ti pravim, ni vzrok v snegu v primeru, ki se izpostavlja...

Saj lahko objestnež tudi na suhi cesti vozi pijan in prehitro pa naredi štalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jskrablin pravi:

Pomoje se cariniki, policaji in DARS-ovci prepirajo o tem, kdo kaj meri in kaj je čigava ne/pristojnost... kamioni pa veselo naprej :D

Po tvoje je mogoče res tako. V resnici je pa zadeva precej bolj jasna in seveda zapisana. 

(1) Na vseh cestah v Republiki Sloveniji, razen na avtocestah in hitrih cestah, je v zimskih razmerah prepovedana vožnja za tovorna vozila s priklopnimi vozili, za vozila, ki prevažajo nevarno blago, in za vozila za izredne prevoze. 

(2) Upravljavec avtocest in hitrih cest lahko na teh cestah iz razlogov zimskih razmer časovno in prostorsko omeji promet vozil iz prejšnjega odstavka. O uvedbi ukrepa omejitve prometa mora upravljavec cest obvestiti javnost in postaviti prometno signalizacijo za izločanje, kjer je to mogoče. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj, če boš tožil povzročitelja, po možnosti kakšnega šoferja iz "Belorusije..."

Za mio eur škode :) in da na koncu uspeš... kaj mu boš pa vzel, kako ti bo plačal? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, isarajli1 pravi:

Ti si mogu pa orng z glavo nekam vsekat. Dobiš sliko, naštudiraj ogovor, zagovor

Z glavo kar ti nekam tolči.

Ko boš iskal tisto oznako, vedi, da je zelo majhna. Pa naštudiraj pravilnik in odredbo, da se ne boš preveč pačil kasneje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Pa še nekaj, če boš tožil povzročitelja, po možnosti kakšnega šoferja iz "Belorusije..."

Za mio eur škode :) in da na koncu uspeš... kaj mu boš pa vzel, kako ti bo plačal? :) 

na podlagi pravnomočne sodbe, katero prodaš v Belorusijo in potem je ta dolžan novemu upniku, katero bo vnovčil s svojimi stroški ;)

A niso tko Hrvati prodajali prekrške slovenskim odvetnikom :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Snecer said:

Saj ti pravim, ni vzrok v snegu v primeru, ki se izpostavlja...

Saj lahko objestnež tudi na suhi cesti vozi pijan in prehitro pa naredi štalo...

Ja, saj se čist strinjam s tabo, da je povsem jasno, kdo je povzročil zastoj. Po moje bi se na koncu osredotočali na vprašanje, če v zimskih razmerah res nisi mogel pričakovati zastoja, ker doslej je najbrž pri slehernem sneženju prišlo do zastoja in gre za znan pojav, da ob sneženju nastajajo prometni zastoji. A dejansko še kdo sploh pričakuje, da jih v snežnih razmerah ne bo? In potem bi lahko rekli, da vzročnost ni zadostna.

16 minutes ago, Snecer said:

Pa še nekaj, če boš tožil povzročitelja, po možnosti kakšnega šoferja iz "Belorusije..."

Za mio eur škode :) in da na koncu uspeš... kaj mu boš pa vzel, kako ti bo plačal? :) 

To je vsakemu jasno in niti ne bo šel v tožbo v takšnem primeru.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Kdo je upravljalec avtoceste? 

Država :P

sicer si pa preberi, na kaj sem odgovarjal ;)

najprej je bilo govora o gužvi na meji

pol je bilo

Pomoje se cariniki, policaji in DARS-ovci prepirajo o tem, kdo kaj meri in kaj je čigava ne/pristojnost... kamioni pa veselo naprej :D

šele pol je bilo naprej .. slediš ?

govora je bilo o pnevmatikah in pregledih kamionov na meji ;)

slediš

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MdAzz pravi:

Bravo, tule se pa strinjam. Edino to mi ne gre v glavo, zakaj dostikrat tisti, ki to trdijo potem jamrajo, da so kazni pač previsoke, ko doletijo njih. Iztok sori, ker sem ti ukradel temo, ne leti nate, ker se mi ne da it iskat, kdo vse je jamral o previsokih kaznih...

Kazni so napacno oz inkasantsko uzakonjene. Za relativno majhne prekrske se placa veliko prevec, za nekatere hude prekrske pa premalo. Npr voznja v rdeco.

Pa ni bil govor o kaznih temvec o odskodninskem zahtevku do povzrocitelja skode iz malomarnega ravnanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, isarajli1 pravi:

Sm že doma.

1. Nisem slikal, ker nazaj je bila cesta kopna in hitrost prevelika, da bi se vredu videlo.

2. Na petrolu je bil eden, ga nisem, ker boš izjavil, da ni v prometu.

3. Se mi pa sploh ne da, ker boš itak pametoval in na vsak način zagovarjal svoje vrste.

Razumem zakaj.

Nikol se ne jezim tok na policaje, kot na odgovorne in tiste, ki so zaposlili pač vsakogar, ki je sploh želel v to službo. Vas ni za obsojat, saj ste samo poslušne ovčke.

Evo, pa tema ne bo zamrla.

Torej, nimaš nič. Razen, da pisariš nekaj na pamet. 

pred 3 urami, maus pravi:

za ograjo in poškodbe na objektih AC je že pristojno, vendar tudi tukaj se potrebuje policijski zapisnik ;) ... 

policaji so pristojni za morebitne prekrške ... 

 

za povzročeno škodo :hmm: študiram ... po moje bi moral tisti, ki je zaradi takega zastoja utrpel veliko premoženjsko (poslovno) škodo, civilno tožiti povzročitelja nesreče iz malomarnosti ali objestnosti ... (ali pa upravljavca ceste, zaradi malomarnosti, da ne bom samo na eni strani ;) )

bi moral @Snecer kj več vedeti :P 

Nobenega policijskega zapisnika ne potebujete. To bi že lahko vedel, da se pri I. kategoriji sami dogovorite. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Nobenega policijskega zapisnika ne potebujete. To bi že lahko vedel, da se pri I. kategoriji sami dogovorite. 

itak, k se vam ne da pridet :P ... fajn je met policijski zapisnik pa na avtocesti so pogosto nezgode višje kategorije ;)

kako pa lahko pol vi zaslužite za neprilagojeno hitrost in prekratko varnostno razdaljo ter alkohol ... ja lej .. tut za vaš proračun je treba poskrbeti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Nauči se brat!

Spet neko tvoje butalsko nabijanje, izgleda, da še sam ne veš kaj delate , ko stavkate.....pa celo zaposlen si v policiji.

Škoda k se Primosio nič ne oglasi, bi spet izginim z MS za kakšen mesec.

Vse tvoje floskule ti je nabil v rit,  ker v glavo ti itak ne gre....

Zapis, čisto tebi podoben; nabijanje in bluzenje potencirano z veliko jeze in nadgrajeno z dobršno mero nepoznavanja zadev  ter s prehitrimi prsti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

na podlagi pravnomočne sodbe, katero prodaš v Belorusijo in potem je ta dolžan novemu upniku, katero bo vnovčil s svojimi stroški ;)

A niso tko Hrvati prodajali prekrške slovenskim odvetnikom :P

 

pol pa rubež koče, kjer živi :) pa ne bo niti za stroške

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

pol pa rubež koče, kjer živi :) pa ne bo niti za stroške

sj majo ledvice, pa razne organe .. tudi bližnji in daljni sorodniki .. tudi s tem se kj iztrži :P

če ma nekdo šleper, nima samo koče ;) 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!