Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

 

pred 5 minutami, Borutt pravi:

V ovinku si bil izmerjen? Pokaži lokacijo, da bomo pogledali na gugl meps mesto meritve in relacijo tvoje vožnje. 

Boš verjel, če ti povem, da sta nekaj let nazaj, v razmaku dveh dni prišli stranki, ki se med seboj nista poznali. S seboj sta prinesli plačilna naloga, iz katerih je bilo razvidno, da je isti policist, istega dne, na isti lokaciji, v razmaku dveh minut izmeril obe vozili. Zanimivo je, da je bil podatek na laserski pištoli o razdalji in hitrosti popolnoma enak pri obeh. Naključje? Dvomim. Dvomim tudi, da je policist sposoben postopek s prvim izmerjenim zaključiti in spisati plačilni nalog, ter naslednjo meritev opraviti v dveh minutah. Takrat je bilo očitno, da je ta policist prodal eno meritev dvema. Verjemi ali ne, to se dogaja.

Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stali na avtobusni,kjer se zavije v kamp v podcetrtku...jz vozil proti MB bil izmerjen na koliko metrov ne vem več točno...in ko sem drugi dan vse premeril,sem ugotovil,da to točno v ovinku...

Milijon procenten sem,da me policist prevaral in kaj bi naj...itak ste bog i batina,ko nas ustavite...In tako sem raje plačal tisti nekaj tisoč sit i gotovo!Ampak,ker sem plačal in bil tiho...sem vedno in bom vedno povedal,da me policaj nategnu...

Sicer pripeljite Loeb on bi mogoče znal z mojo jajco z 50 konji zvoziti ovinek pri 115km/h a nikakor po svojem pasu....saj ga sam nikoli nisem zmogel niti 100 po stevcu!₩

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

 

Posnetek in ne to tvoje bluzenje. Ne zmoreš? 

Se pravi posnetek zabave z mladoletnico v uradnih prostorih policije je bluzenje?

Ne zmoreš dojet,da policisti nekaj ne smeste?Ali vam celo takšne in podobne reči spadajo v službo?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, sesir pravi:

Stali na avtobusni,kjer se zavije v kamp v podcetrtku...jz vozil proti MB bil izmerjen na koliko metrov ne vem več točno...in ko sem drugi dan vse premeril,sem ugotovil,da to točno v ovinku...

Milijon procenten sem,da me policist prevaral in kaj bi naj...itak ste bog i batina,ko nas ustavite...In tako sem raje plačal tisti nekaj tisoč sit i gotovo!Ampak,ker sem plačal in bil tiho...sem vedno in bom vedno povedal,da me policaj nategnu...

Sicer pripeljite Loeb on bi mogoče znal z mojo jajco z 50 konji zvoziti ovinek pri 115km/h a nikakor po svojem pasu....saj ga sam nikoli nisem zmogel niti 100 po stevcu!₩

Za to obstaja tako imenovana policijska pritožba, ki 100% pali. Prvič mal košta če nimaš nobenga...Že preveč gobcam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Primosio pravi:

 

Boš verjel, če ti povem, da sta nekaj let nazaj, v razmaku dveh dni prišli stranki, ki se med seboj nista poznali. S seboj sta prinesli plačilna naloga, iz katerih je bilo razvidno, da je isti policist, istega dne, na isti lokaciji, v razmaku dveh minut izmeril obe vozili. Zanimivo je, da je bil podatek na laserski pištoli o razdalji in hitrosti popolnoma enak pri obeh. Naključje? Dvomim. Dvomim tudi, da je policist sposoben postopek s prvim izmerjenim zaključiti in spisati plačilni nalog, ter naslednjo meritev opraviti v dveh minutah. Takrat je bilo očitno, da je ta policist prodal eno meritev dvema. Verjemi ali ne, to se dogaja.

Dodajam samo še to, take zlorabe se dogajajo. In zakaj se to dogaja? Ker sistem takšne zlorabe omogoča! Zato trdim, da bi morala biti vsaka meritev hitrosti fotodokumentirana.

Pravkar, isarajli1 pravi:

Za to obstaja tako imenovana policijska pritožba, ki 100% pali. Prvič mal košta če nimaš nobenga...Že preveč gobcam.

Misliš pritožba na postopek policista? Ja, samo ne na prvi stopnji, na policisti postaji. Moraš vztrajati, da gre na pritožbeni senat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Primosio pravi:

Dodajam samo še to, take zlorabe se dogajajo. In zakaj se to dogaja? Ker sistem takšne zlorabe omogoča! Zato trdim, da bi morala biti vsaka meritev hitrosti fotodokumentirana.

Misliš pritožba na postopek policista? Ja, samo ne na prvi stopnji, na policisti postaji. Moraš vztrajati, da gre na pritožbeni senat.

Na policiski postaji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Primosio pravi:

 

Boš verjel, če ti povem, da sta nekaj let nazaj, v razmaku dveh dni prišli stranki, ki se med seboj nista poznali. S seboj sta prinesli plačilna naloga, iz katerih je bilo razvidno, da je isti policist, istega dne, na isti lokaciji, v razmaku dveh minut izmeril obe vozili. Zanimivo je, da je bil podatek na laserski pištoli o razdalji in hitrosti popolnoma enak pri obeh. Naključje? Dvomim. Dvomim tudi, da je policist sposoben postopek s prvim izmerjenim zaključiti in spisati plačilni nalog, ter naslednjo meritev opraviti v dveh minutah. Takrat je bilo očitno, da je ta policist prodal eno meritev dvema. Verjemi ali ne, to se dogaja.

Zanimiv podatek, da je bil policist sam. Vsaj tako trdiš. Ker v primeru dveh policistov je mogoče zmeriti dve vozili v takšnem časovnem zaporedju. In en policist piše, drugi meri in ustavi. 

Očitno je, da bi moral preveriti meritve v merilniku. Ker tega nisi naredil, samo domnevaš. Saj menda veš, da se meritve shranijo v merilniku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Primosio pravi:

??še vedno trdim, kariera stand up komika ti je garantirana...če se boš slučajno kdaj naveličal inkasantstva

Je prepozen, Avdić ga je prehitel. Še en policaj komik bi bila stara in nezanimiva fora.

pred 14 minutami, Primosio pravi:

Pa prekinimo to debato in odprimo novo. @Borutta ste naredili analizo, za koliko se je prometna varnost poslabšala v času ko ste stavkali?

Kako bi se poslabšala, če so pod budnim očesom mladoletnic, ki jih vozijo naokoli, medtem ko oni lahko pijejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Zanimiv podatek, da je bil policist sam. Vsaj tako trdiš. Ker v primeru dveh policistov je mogoče zmeriti dve vozili v takšnem časovnem zaporedju. In en policist piše, drugi meri in ustavi. 

Očitno je, da bi moral preveriti meritve v merilniku. Ker tega nisi naredil, samo domnevaš. Saj menda veš, da se meritve shranijo v merilniku. 

Ojoj, ojoj, seveda sta bila dva. Ampak meril in pisal je eden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Zanimiv podatek, da je bil policist sam. Vsaj tako trdiš. Ker v primeru dveh policistov je mogoče zmeriti dve vozili v takšnem časovnem zaporedju. In en policist piše, drugi meri in ustavi. 

Očitno je, da bi moral preveriti meritve v merilniku. Ker tega nisi naredil, samo domnevaš. Saj menda veš, da se meritve shranijo v merilniku. 

Torej dejansko nekdo preverja za vse meritve, če se število le teh ujema z številom poslanih kazni? Ali samo vzamejo zapisnike in dajo vloge naprej? Po kolikšnem času se meritve zbrišejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, sesir pravi:

Stali na avtobusni,kjer se zavije v kamp v podcetrtku...jz vozil proti MB bil izmerjen na koliko metrov ne vem več točno...in ko sem drugi dan vse premeril,sem ugotovil,da to točno v ovinku...

Milijon procenten sem,da me policist prevaral in kaj bi naj...itak ste bog i batina,ko nas ustavite...In tako sem raje plačal tisti nekaj tisoč sit i gotovo!Ampak,ker sem plačal in bil tiho...sem vedno in bom vedno povedal,da me policaj nategnu...

Sicer pripeljite Loeb on bi mogoče znal z mojo jajco z 50 konji zvoziti ovinek pri 115km/h a nikakor po svojem pasu....saj ga sam nikoli nisem zmogel niti 100 po stevcu!₩

Boš moral dati bolj točno lokacijo. Je pa čudno, da nisi dal ugovor, ko si toliko prepričan. Potem se vse skupaj preveri in odloči. In bi zmagal, če je res, kar trdiš. 

pred 54 minutami, Primosio pravi:

A smo užaljeni?

Tebe nekaj moti. Pa začneš izgubljati živce. Predvsem s tistim, kdo sem jaz. Ubogi. Ne zdržiš? 

pred 51 minutami, sesir pravi:

Se pravi posnetek zabave z mladoletnico v uradnih prostorih policije je bluzenje?

Ne zmoreš dojet,da policisti nekaj ne smeste?Ali vam celo takšne in podobne reči spadajo v službo?

Bom čisto počasi napisal; pokaži posnetek mladoletnice za volanom marice, kar se ves čas trdi. 

Ne zmoreš dojeti, da moraš trditev tudi podkrepiti s posnetkom? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Primosio pravi:

Dodajam samo še to, take zlorabe se dogajajo. In zakaj se to dogaja? Ker sistem takšne zlorabe omogoča! Zato trdim, da bi morala biti vsaka meritev hitrosti fotodokumentirana.

Misliš pritožba na postopek policista? Ja, samo ne na prvi stopnji, na policisti postaji. Moraš vztrajati, da gre na pritožbeni senat.

Trdiš in ne zmoreš dokazati. Poišči tiste liste z izpisanimi hitrostmi in izpiske merilnikov. Pa jih boš imel. Do takrat pa ... 

Se mi je zdelo, da ne poznaš postopka pritožbe. Nekdo drugi odloča o pritožbi in ta ni na policijski postaji. Pravzaprav bi moral podati zahtevo za sodno varstvo, če misli, da ni storil očitanega mu prekrška. 

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Primosio pravi:

??še vedno trdim, kariera stand up komika ti je garantirana...če se boš slučajno kdaj naveličal inkasantstva

Si prevelika konkurenca. 

pred 31 minutami, Primosio pravi:

Pa prekinimo to debato in odprimo novo. @Borutta ste naredili analizo, za koliko se je prometna varnost poslabšala v času ko ste stavkali?

Verjetno je že kje objavljeno. Me pa zanima, kdo smo to mi? Mi na terenu, šefi na postajah, na upravah ali kje višje? Ali mogoče kar vsi skupaj? Ker mi na terenu ne delamo analiz, boš moral vprašanje postaviti komu drugemu, če te moj prvi stavek ne bo zadovoljil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Se mi je zdelo, da ne poznaš postopka pritožbe. Nekdo drugi odloča o pritožbi in ta ni na policijski postaji. Pravzaprav bi moral podati zahtevo za sodno varstvo, če misli, da ni storil očitanega mu prekrška. 

Narobe, kar preberi si 4. in 5. člen Pravilnika o reševanju pritožb zoper delo policistov. Več o tem tudi na spletni strani Policije http://www.mnz.gov.si/si/varnost_in_nadzor/pritozbe_nad_policisti/

Vložene pritožbe zoper policiste se rešuje na dveh ravneh:

  • v pomiritvenem postopku pri vodji organizacijske enote policije,
  • pred senatom ministrstva.
pred 4 minutami, Borutt pravi:

Si prevelika konkurenca. 

Verjetno je že kje objavljeno. Me pa zanima, kdo smo to mi? Mi na terenu, šefi na postajah, na upravah ali kje višje? Ali mogoče kar vsi skupaj? Ker mi na terenu ne delamo analiz, boš moral vprašanje postaviti komu drugemu, če te moj prvi stavek ne bo zadovoljil. 

Ti bom jaz povedal, izboljšala se je...zdaj pa razmišljaj....aja, ti si na terenu, mater ob tvoji pameti in poznavanju bi človek mislil, da si najmanj svetovalec ministra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Primosio pravi:

Ojoj, ojoj, seveda sta bila dva. Ampak meril in pisal je eden.

Si pa res začel popuščati. Spomni se kaj boljšega. 

pred 21 minutami, Arzen pravi:

Torej dejansko nekdo preverja za vse meritve, če se število le teh ujema z številom poslanih kazni? Ali samo vzamejo zapisnike in dajo vloge naprej? Po kolikšnem času se meritve zbrišejo?

Preverjajo, če se vse ujema. Meritve se izpišejo in hranijo. Torej enostavno nekaj ugotoviti, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Primosio pravi:

In en policist piše, drugi meri in ustavi. 

Kateri od teh dveh potem osebno zazna prekršek? Kdo sme izdati plačilni nalog? 

Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Primosio said:

Kateri od teh dveh potem osebno zazna prekršek? Kdo sme izdati plačilni nalog? 

 

Just now, Primosio said:

Kateri od teh dveh potem osebno zazna prekršek? Kdo sme izdati plačilni nalog? 

Ponavljaš se.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Primosio pravi:

Narobe, kar preberi si 4. in 5. člen Pravilnika o reševanju pritožb zoper delo policistov. Več o tem tudi na spletni strani Policije http://www.mnz.gov.si/si/varnost_in_nadzor/pritozbe_nad_policisti/

Vložene pritožbe zoper policiste se rešuje na dveh ravneh:

  • v pomiritvenem postopku pri vodji organizacijske enote policije,
  • pred senatom ministrstva.

Ti bom jaz povedal, izboljšala se je...zdaj pa razmišljaj....aja, ti si na terenu, mater ob tvoji pameti in poznavanju bi človek mislil, da si najmanj svetovalec ministra.

Pritožbo se s postaje pošlje naprej, da ugotovijo, če gre za pritožbo. Torej na postaji ne odločajo o tistem pisanju, ampak o tem odloča nekdo drugi. In šele potem, ko se ugotovi, da gre za pritožbo, je pomiritveni postopek in dalje pred senatom, če se pritožnik ne strinja z ugotovitvami. Nisi vedel, da na policijski postaji ne odločajo, če gre za pritožbo ali ne? 

Res ne vem, kakšno pamet in poznavanje imaš, da si o toliko stvareh samo nabijal in zavajal. In še vedno. Poglej odstavek višje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Pritožbo se s postaje pošlje naprej, da ugotovijo, če gre za pritožbo. Torej na postaji ne odločajo o tistem pisanju, ampak o tem odloča nekdo drugi. In šele potem, ko se ugotovi, da gre za pritožbo, je pomiritveni postopek in dalje pred senatom, če se pritožnik ne strinja z ugotovitvami. Nisi vedel, da na policijski postaji ne odločajo, če gre za pritožbo ali ne? 

Res ne vem, kakšno pamet in poznavanje imaš, da si o toliko stvareh samo nabijal in zavajal. In še vedno. Poglej odstavek višje. 

Reševanje pritožbe v pomiritvenem postopku pri vodji organizacijske enote policije

 

Pomiritveni postopek je razgovor vodje policijske enote, v katero je razporejen policist, zoper delo katerega je vložena pritožba, s pritožnikom, v katerem vodja pritožnika seznani z ugotovitvami v zvezi s pritožbo. V razgovoru mora pritožniku omogočiti, da predstavi dejstva v zvezi s pritožbo in predlaga dokaze za ugotovitev dejanskega stanja.

 

V pomiritvenem postopku se pritožba obravnava v policijski enoti, v kateri naj bi bile z dejanjem ali opustitvijo dejanja policista pri opravljanju policijskih nalog kršene pritožnikove človekove pravice ali temeljne svoboščine.


Vodja organizacijske enote policije najprej preveri vsa dejstva v zvezi s pritožbo. Preveri tudi, če je bilo ravnanje policista zakonito, strokovno in etično, torej skladno z veljavnimi predpisi, ki določajo delo policista. Vodja nato povabi pritožnika na razgovor, na katerem ga seznani z ugotovitvami in morebitnimi ukrepi v zvezi z njegovo pritožbo. O pomiritvenem postopku se piše zapisnik in če se pritožnik strinja z ugotovitvami in ukrepi, se pritožbeni postopek lahko zaključi s podpisom zapisnika.

pred 2 minutami, C eagle pravi:

Ponavljaš se.....

Pomotoma, bo moderator izbrisal višek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Primosio pravi:

Kateri od teh dveh potem osebno zazna prekršek? Kdo sme izdati plačilni nalog? 

Kdo od policistov sme izdati plačilni nalog pri meritvah s postavljenim radarjem na eni lokaciji in patruljo na drugi? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Pritožbo se s postaje pošlje naprej, da ugotovijo, če gre za pritožbo. Torej na postaji ne odločajo o tistem pisanju, ampak o tem odloča nekdo drugi. In šele potem, ko se ugotovi, da gre za pritožbo, je pomiritveni postopek in dalje pred senatom, če se pritožnik ne strinja z ugotovitvami. Nisi vedel, da na policijski postaji ne odločajo, če gre za pritožbo ali ne? 

Res ne vem, kakšno pamet in poznavanje imaš, da si o toliko stvareh samo nabijal in zavajal. In še vedno. Poglej odstavek višje. 

Samo tole : Hahahahahaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Primosio pravi:

Reševanje pritožbe v pomiritvenem postopku pri vodji organizacijske enote policije

 

Pomiritveni postopek je razgovor vodje policijske enote, v katero je razporejen policist, zoper delo katerega je vložena pritožba, s pritožnikom, v katerem vodja pritožnika seznani z ugotovitvami v zvezi s pritožbo. V razgovoru mora pritožniku omogočiti, da predstavi dejstva v zvezi s pritožbo in predlaga dokaze za ugotovitev dejanskega stanja.

 

V pomiritvenem postopku se pritožba obravnava v policijski enoti, v kateri naj bi bile z dejanjem ali opustitvijo dejanja policista pri opravljanju policijskih nalog kršene pritožnikove človekove pravice ali temeljne svoboščine.


Vodja organizacijske enote policije najprej preveri vsa dejstva v zvezi s pritožbo. Preveri tudi, če je bilo ravnanje policista zakonito, strokovno in etično, torej skladno z veljavnimi predpisi, ki določajo delo policista. Vodja nato povabi pritožnika na razgovor, na katerem ga seznani z ugotovitvami in morebitnimi ukrepi v zvezi z njegovo pritožbo. O pomiritvenem postopku se piše zapisnik in če se pritožnik strinja z ugotovitvami in ukrepi, se pritožbeni postopek lahko zaključi s podpisom zapisnika.

Pomotoma, bo moderator izbrisal višek

O pisanju nekoga se ne odloča na postaji, ampak nekje drugje ugotavljajo, če gre za pritožbo. Šele potem, ko nekje drugje ugotovijo, da je tisto pisanje pritožba, se zadeva vrne na postajo, da se izvede pomiritveni postopek, kjer lahko pritožnik izrazi svoje nestrinjanje z ugotovitvami in gre na senat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!