Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

bregar07!

 

Upoštevaj nasvet od MiNe!!

Obvezno!!

 

P.S.

Ko sem moj motor peljal enkrat nekam z avionom, so mi začepili oddušek rezervarja, da se nebi po letalu širili bencinski hlapi in...

A veš, kaj se je zgodlilo?!

Tank mi je potegnilo skupaj, da sem ga komajda odprl!!

In še nekaj...  :hmm:  Prej je pa še crknil :O  :headbang: 

Na vse take reči je bolje, da si prej pripravljen.

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, zanimivo.. Ja, prevec zaupam Advrider forumasem, potem pa poberem tudi kako neumnost. Glede raztezka bencina sploh nisem razmisljal, sem gledal samo kako si bom se povecal doseg :D Hvala za opozorilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, zanimivo.. Ja, prevec zaupam Advrider forumasem, potem pa poberem tudi kako neumnost. Glede raztezka bencina sploh nisem razmisljal, sem gledal samo kako si bom se povecal doseg :D Hvala za opozorilo.

en (dobronameren) nasvet ti dam; kupi motor, začni šraufat, ugotovi kaj rabiš in česa ne;  kaj je treba spremenit, dodelat al pa na novo narest. Po forumih in netu je en kup idej, ene so domiselne, druge pa popolnoma nepotrebne in že mejijo na bedaste. edino tko boš ugotovil kaj rabiš in česa ne. 

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žan!

Sigurno pa boš prej ko slej rabil kakšno kanto za gorivo. Jaz sem včasih kar tako, kar brez veze, bi dejal... a se je izkazalo, čeprav prazna, je koristila, da smo iz kosilnice potegnili liter-dva. "Erste hilfe"

Pa na cev-čico za gorivo ne pozabi!!

 

Hecna tale slika s kanto a...?

Ampak naju je nekrat fejst iz dreka potegnila!!

post-4472-0-25035700-1421958632_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to si kar od mleka vzel? Hehe, slikano je pa nekje v Mediteranu?

 

Sicer pa ja, se strinjam halokejtn, se bom vsekakor ucil iz izkusenj ampak ze nekaj zadnjih noci me Tenerejka preganja v sanjah in mi je hocem nocem vedno nekje v ozadju misli 24/7. Jaz sem tak tip cloveka, da veliko (prevec) sanjarim in preracunavam v naprej. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš bencin od kod "potegniti" tisto "kam" ni tak problem (plastenk in raznih "kant" je običajno dovolj) , če pa ga misliš imeti za rezervo (voziti s seboj) pa poišči kakšno "malo boljšo" in priročno pa računaj da polna ni ravno lahka. 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bolj všečen položaj kant ob motorju, kot na tej sliki:

165137_1679033408534_8048553_n.jpg?oh=9d

...nižje težišče, vetrna zaščita...zadnji konec ni fajn, če je preobtežen, posebno še v višini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na .netu so zdele 3 tenerejke do 10.000 km. 

To je praktično nov motor.

Za razliko v ceni, pa se pripelješ že do Azije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na .netu so zdele 3 tenerejke do 10.000 km. 

To je praktično nov motor.

Za razliko v ceni, pa se pripelješ že do Azije. 

To mi je všeč, logika!! respect!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

 

Odlična zamisel! Je pa malo problem (obojestransko) težišče! Po višini, glede na eno stran (teža vleče & bolečine v rokah & ramah). Kar pa je še pomembnejše kot je rekel vandrovec, je preobtežitev zadnjega dela, ker drastično spremeni vozne lastnosti motocikla!!

 

Motocikel je potrebno obtežiti (bolj) spredaj in enako na obeh straneh!!

Zadaj naj bi bila prtljaga razporejena tako, da je težja roba (v kovčkih) spodaj, lažja pa na vrhu.

To je lepo opisano v eni moto knjigi s pametnimi motorističnimi nasveti, ki pa jih na žalost nihče noče brati. A nič zato;

 

Lastne napake so najdoživetejše! Včasih tudi na račun bolečih padcev! - Najbolj pa zaležejo - (za drugič!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yawn:a teb bo ratal it kdej, al.......

 

Bo bo! Jaz pa vem, da bo.

Samo še malo potrpljenja...

Fant je mlad in vztrajen. :O   :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En pameten clovek je enkrat rekel "Pocasi se dalec pride", in tega se drzim. Sedaj je pred mano se eno leto trdega dela, potem pa spomladi 2016 s polnim gasom na avanturo! :) Hvala za nasvet, bom pocekiral avtonet pa se enkrat pretehtal smotrnost nakupa novega motorja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En pameten clovek je enkrat rekel "Počasi se daleč pride", in tega se drzim. Sedaj je pred mano se eno leto trdega dela, potem pa spomladi 2016 s polnim gasom na avanturo! :) Hvala za nasvet, bom pocekiral avtonet pa se enkrat pretehtal smotrnost nakupa novega motorja..

 

Ne vem, če je bil ravno pameten, vem pa, da je že daaaavno tega to pogruntal...... (kar piše na maski tega motocikla - Down Under.)

post-4472-0-27907000-1423045230_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, potem pa spomladi 2016 s polnim gasom na avanturo! :)

Saj vem da se ponavljam, ampak naredi prej "en krog" po evropi (kakšen balkan npr. ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Prvi trip bo konec aprila - Balkan, opisan ze v temi Jadranska magistrala, potem pa takoj zatem v zacetku maja potovanje od Slovenije do Londona, ker si zelim v tem letu prekrizariti se Veliko Britanijo in Skotsko. Tako, da izkusenj bo le nekaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Prvi trip bo konec aprila - Balkan, opisan ze v temi Jadranska magistrala, potem pa takoj zatem v zacetku maja potovanje od Slovenije do Londona, ker si zelim v tem letu prekrizariti se Veliko Britanijo in Skotsko. Tako, da izkusenj bo le nekaj :)

 

cut the crap . . . A si ze kupil moped?   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vem da se ponavljam, ampak naredi prej "en krog" po evropi (kakšen balkan npr. ) .

lp

 

Če se prav spomnim, je imela Benka 167 (stosedeminšestdeset kilometrov) ko je šla na nekajletno pot...

Zelo pomembno je, bregar07, da se držiš tistega, kar so te učili za vozniško, pa še kakšnega nasveta od "tastarih norcev" se zapomni in boš imel vse pogoje, da srečno zaključiš svojo pot! :010  :yes:

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!