Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

On 2/14/2023 at 10:28 PM, marcc said:

Pozdravljeni!

 

Ima mogoče kdo prodat zadnje bočne nosilce za kovčke, jih potrebujem. Imam namen namontirati gor Red Mamute. Iščem tudi namensko tank torbo, za ta motor, univerzalne mi niso všeč. Da je na podkvo bi bilo zakon. Nisem nič kaj pametnega do zdaj našel...

 

Hvala.

Si naročil Red Mamute? Kako izgleda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, mladench said:

Si naročil Red Mamute? Kako izgleda?

Sem zelo premišljeval kaj in kako. Red Mamute nisem naročil, ker nisem dobil nikjer stranskih nosilcev za normalno ceno. Lahko bi jih izdelal...
 

Bom pa tole naročil.

http://21brothers.eu/produkt/rogal-40l/

Skos mam tab odprt in morm kliknat :D lenoba pač...

Zdj me nekaj drži da bi si namontiral roadbook od f2r, všeč mi je način navigacije... Ali pri nas potekajo kakšne navigacijske fure tako kot v tujini?

Sem naredil letos skromnih 6k in mam zadnjo gumo zelo bogo, morm menjat. Bom čez zimo več, ko bodo normalne temperature.

Če bom karkoli nabavil ali predelal poročam :D

Kaj pa vi, koliko ste jih naklepali letos?

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/19/2023 at 6:51 PM, marcc said:

Sem zelo premišljeval kaj in kako. Red Mamute nisem naročil, ker nisem dobil nikjer stranskih nosilcev za normalno ceno. Lahko bi jih izdelal...
 

Bom pa tole naročil.

http://21brothers.eu/produkt/rogal-40l/

Skos mam tab odprt in morm kliknat :D lenoba pač...

Zdj me nekaj drži da bi si namontiral roadbook od f2r, všeč mi je način navigacije... Ali pri nas potekajo kakšne navigacijske fure tako kot v tujini?

Sem naredil letos skromnih 6k in mam zadnjo gumo zelo bogo, morm menjat. Bom čez zimo več, ko bodo normalne temperature.

Če bom karkoli nabavil ali predelal poročam :D

Kaj pa vi, koliko ste jih naklepali letos?

Pa sploh nevem kolk sem naklepal... nekih 3000 z xtjko. Večina je bil TET... mi pa alu kufri ne pašejo na teh brezpotjih zato razmišljam o mamutih. 

Nekih organiziranih navigacijskih fur razen TET slovenija ni. Ostalo so lokalne z lokalnimi "vodiči" :)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 7. 2023 ob 18:51, marcc pravi:

Sem zelo premišljeval kaj in kako. Red Mamute nisem naročil, ker nisem dobil nikjer stranskih nosilcev za normalno ceno. Lahko bi jih izdelal...
 

Bom pa tole naročil.

http://21brothers.eu/produkt/rogal-40l/

Skos mam tab odprt in morm kliknat :D lenoba pač...

Zdj me nekaj drži da bi si namontiral roadbook od f2r, všeč mi je način navigacije... Ali pri nas potekajo kakšne navigacijske fure tako kot v tujini?

Sem naredil letos skromnih 6k in mam zadnjo gumo zelo bogo, morm menjat. Bom čez zimo več, ko bodo normalne temperature.

Če bom karkoli nabavil ali predelal poročam :D

Kaj pa vi, koliko ste jih naklepali letos?

Roadbook se uporablja samo za rally in roadbook treninge kjer jih pač imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, torej je mrtvo pri nas... Mamute sem videl v živo in so ok, ampak potrebujejo nosilce. Meni niso všeč, zato sem se odločil za U torbo z roll sistemom, ki se obnese odlično. Ga imam na nahrbtniku in na vrečah za jadranje in res ne premoči not, večina zadrg premoč. Me je letos že kakih 8x pralo na dežju in ni nikoli prišla voda v nahrbtnik. Je pa smotan ta nahrbtinik sušiti da voda popolnoma izpari, prav tako obutev in rokavice...

Kolikor jaz razumem je roadbook eden od več načinov navigacij. Lahko si na GPS in slediš črti, lahko si na karti ali pa na roadbook. Res je, da je več dela, je pa toliko bolj zanimivo :D Bom videl, bi si moral narediti nosilce za to zadevo... Mogoč, bom videl...

Se vidmo na makadamu, cesti al pa v gozdu :D mejte se!

Po kakšnem makadamo ob avtocesti, to sm js :D

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Eno vprašanje za znalce:

naročam set za zniževanje, pa maš  30, 35, 40, 50mm.

Kaj to pemeni?

Kje je merjena ta razdalja v minus?

In, zadeve stanejo 50+poštnina: kako naj jaz vem da je to to in da ni nek papak na laser odrezu za pest riža ?

Ker mi profi slovenski šlosarji tut odrežejo na laser in to zastonj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Buschi said:

Ker mi profi slovenski šlosarji tut odrežejo na laser in to zastonj!

Jaz sem si jih dal odrezat, za dvignit caponorda, in to je to. Snami originalno, mal prilagodi mero, odreži in sestavi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Buschi, ekola, tako je zdej 4 sezone gor. 

On 3/26/2019 at 8:02 AM, Kugelschreiber said:

Zeee noje dogbone. Švedsko jeklo, 2mm krajsa, de rahlo privzdigne rit, lep laserski rez....:headbang: ker pri narocilu nism napisal 2kom, sm dobil samo enega.  Krucefix. 

E8B2D0D6-B664-488B-9341-ABA413C06CF6.jpeg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahhh @Buschi k nis kak mesec prej napisu... doma se mi valjal ta set od Lust racing in odrezana stranska tačka. Če te zanima, lahko poiščem cifro od kupca in vprašaš za koliko ti ga proda, ker vem, da ga on ne bo uporabil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav imaš samo potem nisem dolgo čakal in sem ga dal v prvotno stanje z nakupom orginal tačke in se nisem več javljal... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, mamo koga tle na forumu, ki je nižal tenerejko?

Sedaj je tako, da z konicami prstov obeh nog dosežem do tal: torej kateri set za nižanje vzeti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, Buschi said:

Kakorkoli, mamo koga tle na forumu, ki je nižal tenerejko?

Sedaj je tako, da z konicami prstov obeh nog dosežem do tal: torej kateri set za nižanje vzeti?

A preload mas odlosan do nule? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preload nima vpliva na dolžino amortizerja.

Amortizer se raztegne, kolikor mu dovoljuje dolžina sliderja.

V bistvu imam za svojih 150 kil verjetno prešvoh fedro, ker ko razjaham svojo kobilo, se zadn konc ziher dvigne za 15cm.

In če parkiram na rahlem naklonu, je že nevarnost, da se kipne.

Tak da to ni to.

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 6. 2021 ob 9:37, Buschi pravi:

Že nekaj časa opažam, da ko dam jaz moped na centralca, mi zadnja nihajka ''pade'' do tal, oz še čez.

Isti tip motorja in ista firma centralca:

https://i2.wp.com/heavyduties.ro/wp-content/uploads/2018/04/DSC_0650-3.jpg?fit=600,399&ssl=1

10 cm pred podnom.

Napram moja:

20210613_145405.jpg.280ddb865827ea00f209d501879d7aee.jpg

10cm po podnom.

 

Amortizer je tovarniški.

 

Tole sem dve leti nazaj spraševal, če je normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Buschi said:

Preload nima vpliva na dolžino amortizerja.

Amortizer se raztegne, kolikor mu dovoljuje dolžina sliderja.

V bistvu imam za svojih 150 kil verjetno prešvoh fedro, ker ko razjaham svojo kobilo, se zadn konc ziher dvigne za 15cm.

In če parkiram na rahlem naklonu, je že nevarnost, da se kipne.

Tak da to ni to.

Ne stekam cist. Preload samo viša/niža zadnji konec. Dogboni so turbo preload. Na tvojem mestu bi najprej zgooglal original dimenzije teh kosov, natancno pomeril kaj imas na motorju danes, in ce mas res dostop do zastojn laserja, dal odrezat par razlicnih dolzin. Obicajno velja krajsi dogbone=visji zadnji konec, daljsi dogbone=nizji zadnji konec. Na mojem motorju je progresija cca x4,5. 2mm krajsi dogbon je motor dvignil za centin. 
 

nc ne kontempliraj. Meri reži in vijači. Marec bo tik tak tle. 
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Buschi menjaj feder. Jaz sem bistveno lažji, pa sem pretežak za orig. feder (na Ktm-u) . Brez ustreznega fedra lahko meriš in "šraufaš" kolikor hočeš, pa ne bo (pravega) efekta.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem popustil in sem danes naročil RedMamut pritljago, za trenutno Jožico in za bodoče naprej...
Vglavnem, največji problem, kako naročiti, ker imajo samo v svojem jeziku spletno stran, pomagal sem si z telefonom Lens... Sem naročil in je na poti.

Ko dobim, sestavim, zmotiram, sprobam in pofotkam in seveda pokažem in podam svoje mnenje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pospravljam po garaži in sem našel nekaj od moje bivše xt660z, če kdo kaj rabi, naj me kontaktira na ZS (lokacija: NM). 

 

IMG_20211230_172038.jpg

IMG_20211230_172247.jpg

IMG_20211230_172542.jpg

IMG_20211230_172526.jpg

IMG_20211230_172943.jpg

IMG_20211230_172957.jpg

IMG_20211230_173005.jpg

IMG_20211231_115519.jpg

IMG_20211231_115853.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!