Skoči na vsebino

Pozor! Novost v Italiji


StaraFeltna

Priporočene objave

...mi je pravil oce kak mesec nazaj, ja... ...pa sem upal, da gre zgolj za cula-kazala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kar prav, da so se tako odločili, ker tole z telefonm in vožnjo ni več normalno:angryrant1:pa pri nas je še slabše.:mad:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas to ne gre skozi .. ker bi bilo 90% tistih z luksuznimi limuzinami , ki imajo prostoročno vgrajeno brez izpita ..posledično tako upade prodaja goriva , da bi bila država na zgubi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, StaraFeltna pravi:

Novo v Barilla deželi...

Če vas dobijo z mobilnikom v roki gre izpit za nekaj mesecev...

http://www.insella.it/news/guida-col-telefonino-patente-sospesa-subito-da-uno-tre-mesi-140396

Meni je pa ta ukrep všeč. Ker kar se vidi na naših cestah res ni za nikamor. Če kdo govori preko mobilnika je še "kao normalen". Ne vem, a folk med vožnjo išče recepte za kosilo, akcije za plenice ali kaj drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

pa še gume spustit :mad: 

Pa fentilčke zaplent:lol1:

Popravljeno . Popravil VS800
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, dr.looney pravi:

Edino pravilno. :OK:

Mi lahko samo sanjamo o takih ukrepih.

In če to uvedejo pri nas, bi tukaj gor spet pluval po policiji, zakonih, vladi............

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MARJA pravi:

In če to uvedejo pri nas, bi tukaj gor spet pluval po policiji, zakonih, vladi............

 

Neprilagojeni pljuvajo po vsem, še po sebi.....:whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

pri nas to ne gre skozi .. ker bi bilo 90% tistih z luksuznimi limuzinami , ki imajo prostoročno vgrajeno brez izpita ..posledično tako upade prodaja goriva , da bi bila država na zgubi..

A nista to dva različna pojma, mobilnik v roki in prostoročno telefoniranje v avtu?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

A nista to dva različna pojma, mobilnik v roki in prostoročno telefoniranje v avtu?

Oboje moti zbranost pri vožnji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Oboje moti zbranost pri vožnji. 

To je jasno. Prostoročnega sistema v avtu nimam, mobilnik v roki in na ušesu pa tudi ne prakticiram. Sprašujem, kako je s tem v pravno-formalnem smislu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, dr.looney pravi:

Oboje moti zbranost pri vožnji. 

jah...pa poslušanje radia, pa nastavljanje klime....

kdor ni sposoben govoriti v avtu (prostoročno seveda) naj vrne izpit!!!

pred 10 minutami, izibajker pravi:

To je jasno. Prostoročnega sistema v avtu nimam, mobilnik v roki in na ušesu pa tudi ne prakticiram. Sprašujem, kako je s tem v pravno-formalnem smislu...

prostoročno telefoniranje v avtu je dovoljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u Italiji  še škorn dobiš ... SIDI :huh:  ... u trtico :P

če bi to pri nas naredil, bi vsi govorili, da se zganja državni teror :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

u Italiji  še škorn dobiš ... SIDI :huh:  ... u trtico :P

če bi to pri nas naredil, bi vsi govorili, da se zganja državni teror :P

 

sej se, sam bolj na fino :P

Sicer pa kar berem članek, še ni izglasovan zakon...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dr.looney pravi:

Neprilagojeni pljuvajo po vsem, še po sebi.....:whistle:

Če bi bil prilagojen, bi si kupil avto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, lasagna pravi:

Če bi bil prilagojen, bi si kupil avto

a ga nimaš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telefonija med voznjo bi morala biti prepovedana in rigolozno kaznovana v vseh oblikah, tako rocna kot prostorocna.

Vzrok " spregledal, ni me videl " ipd bi se s tem 100% drasticno zmanjsal.

 

Texting whilst driving – impairment to reaction times in comparison to previous studies:

Texting graphic

Source: Reed, N. and Robbins, R. (2008) The Effect of Text Messaging On Driver Behaviour. A Simulator StudyPublished Project Report PPR367. TRL

This was the first study in the UK of its kind. In all the key measures of driving performance assessed, young people who were texting were badly affected:

  • reaction times deteriorated by over one-third (35%). This was worse than alcohol at the legal limit (12% slower) and driving under the influence of cannabis (21% slower);
  • drivers drifted out of their lane more often. Steering control was 91% worse, compared to 35% worse when under the influence of cannabis;
  • the ability to maintain a safe following distance fell; and
  • TRL’s experts concluded that ‘In real world traffic situations, it is suggested that poorer control of vehicle speed, lateral position, and increased reaction times in this situation would increase the likelihood of collision dramatically.’

 

Zelo dober clanek na to temo 

Fatal distraction--- Cell phone use while driving

Whether it is hand-held or hands-free, the conversation is the distraction, regardless of what the laws say

Many countries worldwide and provinces throughout Canada have implemented legislation banning cell phone use while driving. Unfortunately, most laws allow the use of hands-free devices, which is just as dangerous as hand-held cell phone use.1113 These bans mislead the public and encourage them to trade one dangerous habit for another equally dangerous one.14 It is the cognitive task of having the cell phone conversation that is distracting, regardless of the device.

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, dr.looney pravi:

Oboje moti zbranost pri vožnji. 

Eni niso nikoli zbrani, pa ne uporabljajo nobenega od teh dveh zadev. Prostoročno vseeno bistveno olajša zadevo. Un k je pa kekec, pa bo kekec pa če se ne vem kaj zgodi. Pa saj jih razumem, če niti ne vidi, da dela nekaj narobe, niti ne more vedet, da je naredil narobe. 

 

Mimogrede, italijansko ne razumem, kaj piše v članku? Če imaš telefon v roki, dobiš odvzem vozniške za nekaj mesecev? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Arzen pravi:

Eni niso nikoli zbrani, pa ne uporabljajo nobenega od teh dveh zadev. Prostoročno vseeno bistveno olajša zadevo. Un k je pa kekec, pa bo kekec pa če se ne vem kaj zgodi. Pa saj jih razumem, če niti ne vidi, da dela nekaj narobe, niti ne more vedet, da je naredil narobe. 

Tem bi pa jest takoj vzela vozniško.

pred 4 minutami, Arzen pravi:

 

Mimogrede, italijansko ne razumem, kaj piše v članku? Če imaš telefon v roki, dobiš odvzem vozniške za nekaj mesecev? 

Gugl translejt......:lol1::ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Nearrain said:

/.../ equally dangerous one.14 It is the cognitive task of having the cell phone conversation that is distracting, regardless of the device.

tole je en velik bla, bla, bla. Kaj pol, legaliziramo voznjo v zadetem stanju? Baje, da ni skodljiva. :lol1:Kdor je smotan, al pa ima motnjo koncentracije, in ne zmore varno upravljati vozila in gobca hkrati, pac ni za v promet, ne vem zakaj mora se telefonirat zraven - pa naj bo prostorocno ali ne.

Gugl translejt......:lol1::ras:

 

"the Ministry has announced rapid interventions such as tightening of the penis and instructing new tutors on Taken at greater risk." :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, dr.looney pravi:

Oboje moti zbranost pri vožnji. 

Mene najbl mot k se žena pa otroc derejo v avtu. Kje sprožm iniciativo, da se to zakonsko prepove s strogimi sankcijami? :mad:

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Frenk 67 pravi:

Mene najbl mot k se žena pa otroc derejo v avtu. Kje sprožm iniciativo, da se to zakonsko prepove s strogimi sankcijami? :mad:

To je pred jed...jezikova župa...jesti zaenkrat še dovoljeno...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!