Skoči na vsebino

Pozor! Novost v Italiji


StaraFeltna

Priporočene objave

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

Mene najbl mot k se žena pa otroc derejo v avtu. Kje sprožm iniciativo, da se to zakonsko prepove s strogimi sankcijami? :mad:

V usesa das sir in je mir.:jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, dr.looney pravi:

Tem bi pa jest takoj vzela vozniško.

Gugl translejt......:lol1::ras:

Evo ti gugl translejta... 

s svojo mobitel Vodnik: dovoljenje začasno takoj od enega do treh mesecev Pot v senatu novega zakonika o cestnem prometu je treba, ampak čas odobritve je še vedno vprašaj. Namestnik ministra želi Nencini zato pričakujemo težko napad na tiste, ki so ujeta s pametnim telefonom v roki  

Dohodni nov odlok Uporaba pametnih telefonov med vožnjo je težko moteča (za voznike), ki povzroča porast v indidentalità statistike. To vedenje je sedaj predmet z globo med 160 in 642 evrov, ter minus 5 točk za vozniško dovoljenje, ki je v redu, vendar pade na samo 112 plačilo evro v roku 5 dni od prejema obvestila. Kar nekaj, glede na stalno naraščanje kršitve: po podatkih na cesti in ANIA, odstotek nesreč z uporabo pametnih telefonov povzroča je dejansko narašča v zadnjih letih, ko je dosegel sedaj 20% delež celote. "Soočamo se z resnično sili - opozarja National Police prometa direktor Giuseppe Bisogno, ki pojasnjuje, - obstaja cela generacija, da gre za vožnjo navajeni na uporabo telefona, saj je bil 11, 12 let še naprej, da to storijo tudi za volanom, brez previdnosti. " In tako, malo "kot uspeh za ulični umori, uvedena lani s sklepom ad hoc zakona, vlada bi bila pripravljena pospešiti odobritvi težke strožje kazni, kot je določeno v New zakonika o cestnem prometu, ki je trenutno na "preizkus senata (ni prepričan,-krat na njenem sprejetju). "Pot novih pravil na cesti - je napovedal namestnik ministra za promet Riccardo Nencini - je končno sprejeta v senatu, kjer je bil stoji za ne finančno kritje nekaterih predmetov. Zdaj je razčlenjena, vendar smo naredili opazovanje. Moremo posredovati z odlokom že v maju, predvideti to so dve veliki vprašanji obravnavati čim prej " Namen je, da za prekinitev dovoljenja od enega do treh mesecev, je že na prvi kršitvi (danes vzmetenje je na voljo le v primeru ponovitve). Druga velika nesreča s Nencini citiral, namesto da se nanaša na težka vozila, še posebej tiste iz tujine, ki ne spoštujejo zakonov, Ministrstvo napovedal hitre posege, kot so večji kazni in vgradnjo novih mentorjev na sprejeti v največji nevarnosti. "To se bo spremenilo tudi - dodano Nencini - pravila, ki urejajo gibanje tujih vozil, in za tiste, ki ne spoštujejo mednarodne konvencije, ki jo je Italija spoštuje bo prepovedala vstop v državo." :ras:   Zato sem raje vprašal za povzetek, ker tole se bere kokr js v službi poslušam kakšnega bolgara...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Arzen pravi:

Evo ti gugl translejta... 

s svojo mobitel Vodnik: dovoljenje začasno takoj od enega do treh mesecev Pot v senatu novega zakonika o cestnem prometu je treba, ampak čas odobritve je še vedno vprašaj. Namestnik ministra želi Nencini zato pričakujemo težko napad na tiste, ki so ujeta s pametnim telefonom v roki  

 

Nikoli ne prevajaj v SLO, če bi že rad kaj vedel daj vsaj v ANG. :D

poboldano je najbolj pomembno, torej še ni odobreno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, Arzen said:

...vendar pade na samo 112 plačilo evro v roku 5 dni od prejema obvestila. Kar nekaj, glede na stalno naraščanje kršitve: po podatkih na cesti in ANIA, odstotek nesreč...

Pa je res krneki tole. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov fajn  je it mal na FB pa motosvet,  si  clovk skrajsa dolgcajt med voznjo :D  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, izibajker pravi:

A nista to dva različna pojma, mobilnik v roki in prostoročno telefoniranje v avtu?

ja sta različna pojma ..samo ti to dopovej njim , ki imajo vgrajeno prostoročno pa tiščijo telefon na uho!!!! - zato bi bili brez izpita ....

pred 6 urami, Zok pravi:

tole je en velik bla, bla, bla. Kaj pol, legaliziramo voznjo v zadetem stanju? Baje, da ni skodljiva. :lol1:Kdor je smotan, al pa ima motnjo koncentracije, in ne zmore varno upravljati vozila in gobca hkrati, pac ni za v promet, ne vem zakaj mora se telefonirat zraven - pa naj bo prostorocno ali ne.

kaj je velik bla,bla,bla? dejansko ti podatki kažejo na to , da bi bile lahko kazni za telefoniranje oz. kakršnokoli ročno uporabo gsm-ja 3 do 5x višje kot za vožnjo pod vplivom alkohola..

baje ti delaš nek izpit za neka vozila ? ne se tako obnašat - murphy ne spi .. pa ne da bi komurkoli privoščil prometne nesreče - le škodoželen in podcenjujoč ne bodi ..vse prekmalu te lahko realnost postavi na trdna tla..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, thumper said:

kaj je velik bla,bla,bla? dejansko ti podatki kažejo na to , da bi bile lahko kazni za telefoniranje oz. kakršnokoli ročno uporabo gsm-ja 3 do 5x višje kot za vožnjo pod vplivom alkohola..

baje ti delaš nek izpit za neka vozila ? ne se tako obnašat - murphy ne spi .. pa ne da bi komurkoli privoščil prometne nesreče - le škodoželen in podcenjujoč ne bodi ..vse prekmalu te lahko realnost postavi na trdna tla..

Nop, jaz ze imam neke izpite za neka vozila, in razen izpita za coln nimam nadaljnih ambicij.

Nisem skodozeljen, in tudi podcenjujoc ne. Ti rezultati so izjemno odvisni od testnega vzorca, in glede na prikazano je bil vzorec bolj babji... Zase vem, da mi alkohol v pretiranih dozah popolnoma zamegli dojemanje okolice (zaradi tega sem tudi postal abstinent). Po drugi strani me prostorocno telefoniranje niti priblizno nikoli in nikdar ni zmedlo - v absolutno nobeni situaciji, in niti za kancek. Ce ze, sem zatrokiral pri pogovoru, pri voznji nikoli. In zal poznam kar nekaj obratnih primerov - pogovor na dolgo in siroko, voznja pa jejzusmarijabohpomaj, le da pridemo zivi na cilj. V tem primeru je pa prioriteta pogovor, ne voznja. Taksni patroni bi se ob klicih morali samoizlociti iz prometa. Ampak potem pa niso kul.

Pa glede realnosti in trdnih tal - nisem ravno malinovec kar se voznje taksnih in drugacnih vozil tice. Kot tudi nisem malinovec glede trdih tal. :) Ne, ne zamerim. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, VrUUUUUmmmm pravi:

A kajenje pa ni moteče za voznika? Iskanje cigaret, vžigalnika, pepelnika, pepel na hlačah,...

Tudi polne gate znajo biti hudo moteče med vožnjo :), pa tega ne bomo našli v zakonu. Vsega pač ne gre urejati z zakonom. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Zok pravi:

Nop, jaz ze imam neke izpite za neka vozila, in razen izpita za coln nimam nadaljnih ambicij.

Nisem skodozeljen, in tudi podcenjujoc ne. Ti rezultati so izjemno odvisni od testnega vzorca, in glede na prikazano je bil vzorec bolj babji... Zase vem, da mi alkohol v pretiranih dozah popolnoma zamegli dojemanje okolice (zaradi tega sem tudi postal abstinent). Po drugi strani me prostorocno telefoniranje niti priblizno nikoli in nikdar ni zmedlo - v absolutno nobeni situaciji, in niti za kancek. Ce ze, sem zatrokiral pri pogovoru, pri voznji nikoli. In zal poznam kar nekaj obratnih primerov - pogovor na dolgo in siroko, voznja pa jejzusmarijabohpomaj, le da pridemo zivi na cilj. V tem primeru je pa prioriteta pogovor, ne voznja. Taksni patroni bi se ob klicih morali samoizlociti iz prometa. Ampak potem pa niso kul.

Pa glede realnosti in trdnih tal - nisem ravno malinovec kar se voznje taksnih in drugacnih vozil tice. Kot tudi nisem malinovec glede trdih tal. :) Ne, ne zamerim. :)

res sm zajebal..sem te zamenjal po pisanju z arzen-om :P

moški baje nismo večopravilni..zdaj se pa sam odloči  :D:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, thumper said:

moški baje nismo večopravilni..zdaj se pa sam odloči  :D:D

O vecopravilnosti zensk bom raje tiho (jezikovazupapress). :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zok pravi:

O vecopravilnosti zensk bom raje tiho (jezikovazupapress). :lol1:

ha ha .. tvoja bere forum? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, thumper said:

ha ha .. tvoja bere forum? :lol1:

Se hecas? takoj fasem prepoved "voznje"! :boobies:

:lol1::lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in .. pakajpol .. bodo pa Italjani hodili v Slovenijo telefonart :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

ja in .. pakajpol .. bodo pa Italjani hodili v Slovenijo telefonart :jezik: 

Itak...ko včasih tankat...dokler nismo dvignili trošarnin tako ekstremno,da imamo držje naftne derivate kot zamejski italijani...se pravi ne bo dolgo,ko bo pri nas še strožja kazen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 24. 5. 2017 at 7:51 AM, gretzky said:

Meni je pa ta ukrep všeč. Ker kar se vidi na naših cestah res ni za nikamor. Če kdo govori preko mobilnika je še "kao normalen". Ne vem, a folk med vožnjo išče recepte za kosilo, akcije za plenice ali kaj drugega...

Sej meni tudi. A za tiste ki bi se javili npr. ženi ki nikoli ne pokliče in zgleda nujno naj se raje ustavijo kje... (ki sicer drugače vzorno vozijo in ne čačkajo telefonov...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino prav, podpiram 100%. Pri nas počne folk z telefonom na ušesu takšne neumnosti, da me včasih prime, da bi jih za uho. Vidiš vse živo, od googlanja do telefoniranja, ovirajo promet za sabo, plajtrajo po cesti, pešci in ostali mehkejši udeleženci "skačejo v jarke" ... Že pred dvajsetimi leti sem imel napeljavo v avtu, pa je takrat stala za ene 3 telefone. Danes ni več novega avta avta brez bluetooth povezave. Zato še toliko manj razumem te zahojence. Sploh pa nekoga v najnovejšem prestižnem avtu z telefonom na ušesu, izpit vstran, pa naj lepo hodi peš. :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/24/2017 at 9:44 PM, Scarabeo 500 said:

Tudi polne gate znajo biti hudo moteče med vožnjo :), pa tega ne bomo našli v zakonu. Vsega pač ne gre urejati z zakonom. 

 

Mene zadnja plat opozori toliko časa pred filanjm gat, da lahko zadevo opravim na primernem mesu, zate pa ne vem. Vem pa, da sem kot štopar naletel na kadilca, ki je med iskanjem cigaret in vžigalnika več časa prebil na levi kot na desni strani ceste. Zato sem mnenja, da je med zadeve, ki motijo voznika, potrebno vključiti tudi kajenje med vožnjo. Če lahko uzakonijo prepoved kajenja v vozilu ob prisotnosti mladoletnika, lahko uzakonijo tudi sankcioniranje kajenja za voznika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, VrUUUUUmmmm pravi:

 Vem pa, da sem kot štopar naletel na kadilca, ki je med iskanjem cigaret in vžigalnika več časa prebil na levi kot na desni strani ceste. Zato sem mnenja, da je med zadeve, ki motijo voznika, potrebno vključiti tudi kajenje med vožnjo. Če lahko uzakonijo prepoved kajenja v vozilu ob prisotnosti mladoletnika, lahko uzakonijo tudi sankcioniranje kajenja za voznika

Se strinjam s tabo glede kajenja v kakršnikoli kombinaciji v avtu.

Želel sem samo povedati, da vsega ne gre tlačiti - z zakonom prepovedano in sankcionirati, ker je nevarno. Dolge hlače - predolge, se lahko med vožnjo zataknejo za peto, sploh žensko in je lahko hudo nevarno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pe sem želel povedati, da ni samo telefoniranje moteče, tudi kajenje ne vpliva blagodejno na zbranost in koncentracijo voznika na vožnjo. Če pa bi se zakonodajalec začel vtikati v globoke dekolteje in (pre)kratka krilca na sovoznikovem sedežu bi pa res bilo tumač.

Pis braders

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, sesir pravi:

Saj pa je prepovedano zgoraj brez vozit!!!

v avtu..na motorju je pa obvezna samo čelada..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 5. 2017 ob 10:35, dr.looney pravi:

a ga nimaš? 

Prav zares si že ene 10 let ne lastim nobenega, saj sem vendar neprilagojen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 5. 2017 ob 21:29, VrUUUUUmmmm pravi:

Mene zadnja plat opozori toliko časa pred filanjm gat, da lahko zadevo opravim na primernem mesu, zate pa ne vem. Vem pa, da sem kot štopar naletel na kadilca, ki je med iskanjem cigaret in vžigalnika več časa prebil na levi kot na desni strani ceste. Zato sem mnenja, da je med zadeve, ki motijo voznika, potrebno vključiti tudi kajenje med vožnjo. Če lahko uzakonijo prepoved kajenja v vozilu ob prisotnosti mladoletnika, lahko uzakonijo tudi sankcioniranje kajenja za voznika

Prepovejmo pušenje kurca tudi unim mačkam kojim volan ne smeta in zasežimo vozila tistim, ki preglasno poslušajo muziko, staknimo oči unim, ki med vožnjo uporabljajo pretemna in/ali preveč popraskana sončna očala s stekli neprimernih barv, prerežimo gumske zime na avtu ob vročih dneh, voznike, še posebej pa voznice z angino/prehladom/revmo/astmo/nizkim pritiskom/visokim pritiskom/stare več kot ... - uspavat. Vsi obuti v karkoli drugega kot rejsing šuz, ki ti dajo edini pravi občutek pri pospeševanju in zaviranju - polomt nogice. Nosimo primerna oblačila (negorljiva, a ustrezna glede na letni čas in še posebej glede na temperaturo v določenem delu dneva), če ne -> zažgat ga klinca, da se bo naslednjič znal primerno oblečt in ne bo s svojo zagorelostjo povzročal slabosti medicincem, miličarjem in gasilcem...

Vse dejmo prepovedat ali zregulirat in zapisat v zakon, da bomo sfukal vse. In to vse zaradi enega dripca, ki te je pred 30 leti peljal na štop in je med iskanjem cigaret in vžigalnika več časa prebil na levi kot na desni strani ceste. S tem, da ne veš, če ni bil tudi malo pod vplivom maliganov, niti, če je imel izpit za avto, niti tega ne, če je imel lufte v napravah za krmiljenje vozila. In kar se mene tiče - ne, ne kadim. No vsaj čikov ne. Mogoče včasih kakšnemu prijatelju, pa še to ne do filtra.

Jebala te muška kokoš :rolleyes:...

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Popravil sem tudi zato, ker sem pozabil napisat Ajd! na koncu mojega prostega spisa. Ajd!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, GoBobi said:

prerežimo gumske zime na avtu ob vročih dneh,

neNEneneneneNEneNENENE!!! Mau se pocakte... ...sam tok da gume menjam. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!