Skoči na vsebino

Pišimo in govorimo "po naše" oziroma kaj vse me moti...


Priporočene objave

pred eno uro, Borutt pravi:

Tebi ne gre med ušesa. Spet. 

Ti se kar pojdi hlapca z balkanci v Sloveniji. Naj se nam prilagodijo, ker so pri nas in ne mi pri njih. 

Se opravičujem vsem hlapcem, ker sem jih izrabil oziroma užalil. Hlapec dela, ti nekateri pa se samo sklanjajo. Še enkrat; oprostite hlapci. 

O, mater. Saj nisem pričakoval, da boš razumel. Ampak da boš tako usekal mimo...

Saj na forumu smo zate itak same budale, prestopniki, anti-patrioti,... Pa se nas tvoji nauki ne primejo. Še v motorističnih revijah so tako nevedni, da jim ne gredo tvoje misli v trdo betico. Saj tudi če se ne bi podpisal s svojim imenom, bi bilo meni, nerazgledanemu hlapcu takoj jasno, kdo je pisal v pisma bralcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre se za ta da Borutt popolnoma po nepotrebnem zganja paranojo pred tako imenovanimi "balkanskimi" jeziki. Namreč, tretja povojna generacija (moji otroci) in generacije naprej, nimajo več znanja "balkanskih" jezikov, prav tako jih ne uporabljajo niti ne razumejo. In taisti g. Borutt, bi se prej lahko vprašal, zakaj se Angeščina tako zakoreninja v naš jezik, da včasih Angleščino beremo in uporabljamo, brez zavedanja, da beremo tuj jezik. Vse to bi videl in se mogoče zamislil, če ne bi bil tako zaslepljen z "balkanskimi" jeziki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

Gre se za ta da Borutt popolnoma po nepotrebnem zganja paranojo pred tako imenovanimi "balkanskimi" jeziki. Namreč, tretja povojna generacija (moji otroci) in generacije naprej, nimajo več znanja "balkanskih" jezikov, prav tako jih ne uporabljajo niti ne razumejo. In taisti g. Borutt, bi se prej lahko vprašal, zakaj se Angeščina tako zakoreninja v naš jezik, da včasih Angleščino beremo in uporabljamo, brez zavedanja, da beremo tuj jezik. Vse to bi videl in se mogoče zamislil, če ne bi bil tako zaslepljen z "balkanskimi" jeziki.

No mene je zelo motilo v Soči na neurologiji....ljudje se učijo na uro,imena svojih otrok...okoli pa vsi oz skoraj vsi zaposleni južno govoreči...rehabilitacija bi morala biti med Slovensko govorečimi sestrami in strežnicami,saj je URI Soča v Sloveniii...

Med vsemi se spomnim kot Slovenke iz Gorice le logopedinje!

Popravljeno . Popravil sesir
  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

No mene je zelo motilo v Soči na neurologiji....ljudje se učijo na uro,imena svojih otrok...okoli pa vsi oz skorajvsi zaposleni južno govoreči...rehabilitacija bi morala biti med Slovensko govorečimi sestrami in strežnicami,saj je URI Soča v Sloveniii...

ahaha...ma nemoj. Pa ti veš, da jih uvažamo, ker "naših" ni?

Drugače pa sem za to, da bi morala biti rehabilitacija med pomankljivo oblečenimi okoli 30 ali manj let starimi sexy medicinskami sestrami , po možnosti naj bi imele mini krilca, pa božičkovo kapico in ničesar več....pa čisto vseeno bi mi bilo v katerem jeziku govorijo, samo, da bi me "rehabilitirale" :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ahaha...ma nemoj. Pa ti veš, da jih uvažamo, ker "naših" ni?

Drugače pa sem za to, da bi morala biti rehabilitacija med pomankljivo oblečenimi okoli 30 ali manj let starimi sexy medicinskami sestrami , po možnosti naj bi imele mini krilca, pa božičkovo kapico in ničesar več....pa čisto vseeno bi mi bilo v katerem jeziku govorijo, samo, da bi me "rehabilitirale" :P

 

Mislim,da bi za kakšen sestrin poskok tudi zelo tad potelovadil še več ku bi želele...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Govoriš kot Kardelj, pa Tito...pa...pri meni s takimi govori ne boš nič dosegel. 

Gre se za samo tvoje obnašanje do drugega. Namreč nekoga si označil za hlapca (da Slovenca), ki je nekomu odgovoril v tujem (ni važno če je to balkanski jezik) jeziku. Tako da, vsa tvoja domoljubna pisanja si lahko vtakneš v r..t.

K sreči nisi ti tisti ki odloča, kdo ima rad svoj jezik in kdo ne. K sreči...sem napisal.

Ker pa tako ne bo šlo, te bom drugače vprašal:

1. kateri je uradni jezik v šolah, ter uradnih ustanovah? Verjetno poznaš odgovor, zato nehaj jamrat o nekem potujčevanju, prilagajanju tujcem itd, ter izdaji lastnega jezika. Ker tvoje nabijanje je popolnoma brezpredmetno in samo z namenom zavajanja, ker ne znaš upravičit enega svojega nepremišljenega stavka.

2.kako pa ostali privat govorimo, pa več ni tvoj problem, lahko celo esperanto če hočem, in spet ni tvoj problem.

 

 

Spet ti ne gre med ušesa. Nič novega. 

Tukaj se bo balkanec potrudil in nas razumel oziroma se bo on prilagodil in ne mi. 

 Ni bil noben privat pogovor, ampak je bilo napisano na javnem forumu. Se sploh ne čudim, da niti tega ne veš. 

Kar se tiče bluzenja in zavajanja, si se zelo izkazal z nekimi primeri, kateri nimajo nobene zveze s hlapcem in njegovim sklanjanjem. 

pred 3 urami, sesir pravi:

Borut se pač enostavno noče spriznat s tem,da smo po znanju tujih jezikov v svetovnem merilu visoko...smo pač intelegenten narod!

Raje si še enkrat preberi, o čem teče pisana beseda, da ne boš še bolj zabluzil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S hlapci bo treba zaključiti. Ali pa bom lastnoročno poskrbel, da se bo s tem zaključilo. Zadnje opozorilo.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Spet ti ne gre med ušesa. Nič novega. 

Tukaj se bo balkanec potrudil in nas razumel oziroma se bo on prilagodil in ne mi. 

 Ni bil noben privat pogovor, ampak je bilo napisano na javnem forumu. Se sploh ne čudim, da niti tega ne veš. 

Kar se tiče bluzenja in zavajanja, si se zelo izkazal z nekimi primeri, kateri nimajo nobene zveze s hlapcem in njegovim sklanjanjem. 

Raje si še enkrat preberi, o čem teče pisana beseda, da ne boš še bolj zabluzil. 

1. javno napisano na javnem forumu, a privat stavek, ki se tiče samo pišočega in "balkanca"

 

Pa še nekaj ti bom povedal:

zaradi razvoja interneta, potrebe po neskončni komunikaciji in globalizacije, bodo izginili najprej mali jeziki, potem nekateri večji in na koncu bodo ostali trije ali štirje svetovni jeziki, katere bodo znali skoraj vsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20let živi v Slo inne zna Slovenjsko....no moja muca tudi ni znala pa bla 16....:music2:

Ups je že 30+ let v Sloveniji pa še ne zna...

Nauk...

Jz ne jem opice,ker sem nastal iz nje...zakaj oni ne jedo svinje?

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

1. javno napisano na javnem forumu, a privat stavek, ki se tiče samo pišočega in "balkanca"

 

Pa še nekaj ti bom povedal:

zaradi razvoja interneta, potrebe po neskončni komunikaciji in globalizacije, bodo izginili najprej mali jeziki, potem nekateri večji in na koncu bodo ostali trije ali štirje svetovni jeziki, katere bodo znali skoraj vsi.

Zaradi takih, kot si ti, bi mi že sedaj izginili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Zaradi takih, kot si ti, bi mi že sedaj izginili. 

k sreči imamo take kot si ti, ki nas vestno branijo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, maus pravi:

 .. hlapci smo samo zato, ker smo dovolili, da so nas naši Slovenci okradli :mad:

NEKAZNOVANO OKRADLI,PLUS NIČ VRNILI!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 12. 2017 ob 15:01, sesir pravi:

No mene je zelo motilo v Soči na neurologiji....ljudje se učijo na uro,imena svojih otrok...okoli pa vsi oz skoraj vsi zaposleni južno govoreči...rehabilitacija bi morala biti med Slovensko govorečimi sestrami in strežnicami,saj je URI Soča v Sloveniii...

Med vsemi se spomnim kot Slovenke iz Gorice le logopedinje!

Čak mau, a se ti norca delaš s tem zapisom ali s tvojim nickom? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 12. 2017 ob 15:01, sesir pravi:

No mene je zelo motilo v Soči na neurologiji....ljudje se učijo na uro,imena svojih otrok...okoli pa vsi oz skoraj vsi zaposleni južno govoreči...rehabilitacija bi morala biti med Slovensko govorečimi sestrami in strežnicami,saj je URI Soča v Sloveniii...

Med vsemi se spomnim kot Slovenke iz Gorice le logopedinje!

Oprosti, ampak tule si pa brcnil v temo. Sočo poznam kar dobro, zelo dobro pa poznam nevrološki oddelek. Žal zelo dobro. In tule si precej brcnil v temo. Kdaj pa si bil tam? Morda sva se celo že srečala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, gretzky pravi:

Oprosti, ampak tule si pa brcnil v temo. Sočo poznam kar dobro, zelo dobro pa poznam nevrološki oddelek. Žal zelo dobro. In tule si precej brcnil v temo. Kdaj pa si bil tam? Morda sva se celo že srečala...

Njega skrbijo čistilke in strežnice :P

ampak ko to rit brišejo in si nepokreten, ti je čisto vseeno, čeprav "ubuntu" govorijo, samo da maš čisto rit, pa da ne boli, ko te rihtajo, žal preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, gretzky pravi:

Oprosti, ampak tule si pa brcnil v temo. Sočo poznam kar dobro, zelo dobro pa poznam nevrološki oddelek. Žal zelo dobro. In tule si precej brcnil v temo. Kdaj pa si bil tam? Morda sva se celo že srečala...

Res?Tudi moja je rekla,da pretiravam...in me z vozičkom vozi po Soči in vpraša zaposleno kje se gre...v odgovor...evo samo ravno a onda lijevo....

V Soči bil večkrat...prvič novembra 2011

Pol veš kera sestra je una bajsa,ki se ne zna obnašat in,če že kuk tuk večerja predvidevam,da tako malo,ker nam ona poje...

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

Njega skrbijo čistilke in strežnice :P

ampak ko to rit brišejo in si nepokreten, ti je čisto vseeno, čeprav "ubuntu" govorijo, samo da maš čisto rit, pa da ne boli, ko te rihtajo, žal preverjeno.

Ja...na rehabilitaciji imam več stika z njimi kot z zdravniki...navsezadnje sem z njimi vsaj 18ur dnevno v Soči ali bolnici!

Kar se tiče terapij pa je Soča vsaj razred višje kot drugje...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12/2/2017 ob 17:29, ftp pravi:

Nekdo tu ima kompleks manjvrednosti.

Več jih je .....sam da en modruje ,drugi pa iz ozadja .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, sesir pravi:

 

Ja...na rehabilitaciji imam več stika z njimi kot z zdravniki...navsezadnje sem z njimi vsaj 18ur dnevno v Soči ali bolnici!

Kar se tiče terapij pa je Soča vsaj razred višje kot drugje...

torej, na koncu ugotavljaš, da je odnost in profesionalnost bistvenega pomena, ne pa jezik v katerem kdo žlobudra, a ne :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

torej, na koncu ugotavljaš, da je odnost in profesionalnost bistvenega pomena, ne pa jezik v katerem kdo žlobudra, a ne :D

 

To se mi prebere kot,da nočeš oziroma se ti  zdi normalno,da v Sloveniji v javnih ustanov ni potrebno obvladanje Slovenjščine???

Odnos...pač bosansko slovenski...

Terapevk nisem nikjer omenil!Razen kar pohvalil znanje...Vse bile Slovenke...z njimi bil max 3ure dnevno...ostalo imel stik s sestrami,strežnicami...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, gretzky pravi:

Oprosti, ampak tule si pa brcnil v temo. Sočo poznam kar dobro, zelo dobro pa poznam nevrološki oddelek. Žal zelo dobro. In tule si precej brcnil v temo. Kdaj pa si bil tam? Morda sva se celo že srečala...

Tudi jaz dobro poznam Sočo  =  5 + mesecev in tudi tega nisem pozabil, da sta mi največ težav povzročala 2 strežnika, "uvoženo južno od Kolpe", ki tudi Slovenščine nista govorila zadovoljivo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, sesir pravi:

To se mi prebere kot,da nočeš oziroma se ti  zdi normalno,da v Sloveniji v javnih ustanov ni potrebno obvladanje Slovenjščine???

 

torej sem že povedal, kateri je uradni jezik v Sloveniji. Kako so nekateri prišli, do delovne vize, do zaposlitev itd ni več moj problem. Moraš pa vedeti, da je v zdravstvu deficit in se zaposluje veliko tujcev, ne samo od "dole" tudi drugih držav, sploh vzhodnega bloka (Poljska, Češka, celo Rusija)

Moram pa povedati, da tudi marsikateri Slovenec ne obvlada Slovenjščine :ras:

Če se pa spustiva na obravnavo pacienta: v prvi vrsti rehabilitacijski zavod pohvališ, da so dobri, strokovni in imajo pravi odnos do tebe, hkrati jih pa grajaš, ker žlobudrajo po svoje. Se ti ne zdi tvoje pisanje malce hinavsko?

ti bom povedal eno anekdoto, ko sem jaz bil v Stari Gori na rehabu. Vsako jutro mi je ena medicinska sestra skuhala kavo, matr kok je sedla. Vsako jutro mi jo je prinesla v posteljo. Res mel sem občutek, da ji je mar do sočloveka. In naj ti povem, taista gospa je preblačila nepokretne, jim pucala riti, pomagala ljudem da so se ponovno postavili na noge po prestani kapi. Ko tako ležiš v taki hiralnici imaš čas opazovat kaj in kako se dela in ugotoviš da si (so pacienti) na dnu. Večina njih v mnogo slabšem stanju kot sem bil jaz in da jim ena topla beseda, četudi z malce melosa po balkanu, pomeni mnogo, resnično mnogo. Da jim vrača voljo do življenja, da jih ohranja pri sami borbi, da se spet postavijo na noge. Lahko ti rečem, da od tistih, ki so tam ležali in spoznali vso bedo bolezni, prav nihče ne razmišlja o hlapcih in klanjanju tujcem, ker na koncu marsikdo ugotovi, da smo vsi samo ljudje. Takšni in drugačni, dobri in pokvarjeni, zdravi in bolni. Če si ti dober do sočloveka, bo običajno tudi obratno. Pokvarjenci so pa povsod, neglede kak jezik govorijo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

torej sem že povedal, kateri je uradni jezik v Sloveniji. Kako so nekateri prišli, do delovne vize, do zaposlitev itd ni več moj problem. Moraš pa vedeti, da je v zdravstvu deficit in se zaposluje veliko tujcev, ne samo od "dole" tudi drugih držav, sploh vzhodnega bloka (Poljska, Češka, celo Rusija)

Moram pa povedati, da tudi marsikateri Slovenec ne obvlada Slovenjščine :ras:

Če se pa spustiva na obravnavo pacienta: v prvi vrsti rehabilitacijski zavod pohvališ, da so dobri, strokovni in imajo pravi odnos do tebe, hkrati jih pa grajaš, ker žlobudrajo po svoje. Se ti ne zdi tvoje pisanje malce hinavsko?

.

 

Imam logopedinjo Poljakinjo...zelo strokovna in zelo obvlada Slovenjščino!

Hinavsko ali le realna dlika o Uri Soča?Lahk nabijaš kot je poizkušal @gretzky žal pa nas je veliko bilo tam...tudi ti tako,da si priznaj...

Uri Soča je

Slaba in premalo hrane

Streznice strezniki,sestre večina ne zna Slovenjsko in niso za tja..

Terapevke zelo usposobljene z jeklenimi živci...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer...

Ker sem imel poskodovan komolec...sem si nabavil čebeljo kremo in si ga masiral več ur dnevno...neko jutro...ob meni "sestra"

Ajmo se ti malo operi...poglej kak ze postelja....

Moja reakcija nikakor ni za javnost...tako kot moj nadaljni komentar ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!