Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

10 hours ago, skalar36 said:

Kawalir. Good luck, you Will need it. :D

Velik sreče pri trgovanju, jes t se ga ne grem.

To je tvoja prva izvaja. 

9 hours ago, skalar36 said:

Moj nasvet je tak, da če boš kupu izmed prvih 20 na coinmarket cap, ne morš velik zajebat. Sam morš tok vložit, da ti bo vseen če bo prvi mesec tvojih 100 eur vrednih sam še 70, ker je lohk čez 3 mesce vrednost 300. 

Pa še to btc je v enem letu naredu recimo 3x. Meni je ziliqa naredila v parih tednih 5x.

To pa je tvoja druga izjava. Kaj torej počneš, če ne trguješ? :) Trguješ takoj, ko kupiš valuto, kako pogosto se potem vpletaš v prodajne transakcije pa je drugo vprašanje. Eni izvajajo transakcije na dnevni ravni, celo večkrat dnevno, če delajo na do 4-urnih grafih, spet drugi izvajajo transakcije na tedenski, mesečni ali celo letni ravni, ampak takoj, ko prodaš, si trgoval. Razen, če si kupil in nikoli več ne boš prodal, to je pa drugo.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz razumem Skalar-ja glede trgovanja, na način da to ne počne intenzivno na dnevni oz. tedenski ravni spomočjo orodij, tehničnih analiz in podobno. Seveda...cim kupiš valuto in jo kadarkoli prodaš po osnovni definiciji trguješ. V tem primeru tudi jaz trgujem, čeprav sem v zadnjem mesecu in pol naredil le tri trgovske skoke.

po moje tvojemu vzorcu odgovarjaji klasični day traderji, ki jim je to posel ali obsesija. Imetniki valut kot sva jaz in recimo Skalar gledamo pač neko dolgoročnejšo donosnot na podlagi verjetnosti rasti, ki temelji bolj na analizi ozadja in verodostojnosti valute. Recimo soft HODL varianta....çe zaznaš prilożnost ki je dokaj varna pač malce potrejdaš....da bi pa lovil procent ali dva na dnevni ravni pa zelo verjetno ne.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko takole berem Kawalirja, se mi zdi čisto enostavno. No, torej predvidevajo gospodje rast, ker bodo kupovali azijci, potem gredo pa spat in bo stvar padla. In se zgodi tole. Do večera raste, ti prodaš, ker ko gredo spat in preden se zbudijo, boš ti spet kupil. In raste, prvi dan in raste drugi dan in še naslednjih pet. Ti si pa vsak dan rečeš:"sej bo padlo, pa bom kupil". In v dneh, ko si cincal "izgubiš" x5 vložka, ker si prodal napačni čas. Če pa drugi dan kupiš in si rečeš:"zajebal se", si pa spet ogromno izgubil, ker si si zajebal prvotno količino vložka. Ni tok easy kakor se bere. Bil sem na obeh stolih in sem se odločil, da bom rajši vlagatelj, ker mi ni treba dnevno nohte grizt. Je pa res, da sem bil big player, ker sem lahko bil, ko ni bolelo zaradi velike količine za male pare. Ampak ne hvala.

Kawalir me pa zanima s kako količino se ti igraš, da se ti splačajo tile 1 in 2 % dobička, ker jst sem si zaračunal tudi ure, ki sem jih prebil na forumih in raznih kanalih, ter gledanje in spremljanje vseh teh pizdarij. To pa ni mao časa. Pa zaračunal sem si mojo picopekaško postavko (torej skor zastonj) 

Screen Shot 2018-05-14 at 19.11.47.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kawalir pravi:

To je tvoja prva izvaja. 

To pa je tvoja druga izjava. Kaj torej počneš, če ne trguješ? :) Trguješ takoj, ko kupiš valuto, kako pogosto se potem vpletaš v prodajne transakcije pa je drugo vprašanje. Eni izvajajo transakcije na dnevni ravni, celo večkrat dnevno, če delajo na do 4-urnih grafih, spet drugi izvajajo transakcije na tedenski, mesečni ali celo letni ravni, ampak takoj, ko prodaš, si trgoval. Razen, če si kupil in nikoli več ne boš prodal, to je pa drugo.   

Maš prav. @BIF je zlo initligenten, pa je vse povedu, da meni ni treba.

@Kawalir želim ti veliko uspeha pri trgovanju, ker jo boš potreboval. 99% trejderjev na tem trgu izgublja 1% pa dobiva. 

Sam to te prosim, da čez čas poveš pošteno koliko si pridelal.

Jaz bom raje držal na daljši rok. Trgovat ne znam, sem samo izgubo delal.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tema se je čist razživela tukaj :) No, kawalir je predstvil svoj način služenja, zdej pa še v razmislek HOLD-anje. Bom dal za primer kr TRX, k je bil že lih omenjen tukaj.

Vse je zgolj teoretično . Recmo,da si kupil TRX lani novembra, ko je bil 1TRX - 0,002 $ in si vložil 100$, za ta denar si dobil 50 000TRX-ov in si zadevo držal pri sebi do začetka januarja, ko si videl da je šel BTC dol za 30% in si vedel/predvideval da mu bojo ostali sledili in si prodal TRX, ko je bil po 0,2$. Torej si v dveh mesecih naredil iz 10 000$. S tem, da v tem času ti nisi imel nobenega dodatnega dela, kot spremljati, kam gre vseskupaj.

Lahko pa hodlaš za daljše obdobje in upaš, da pride TRX na 1$, sicer garancije za to nimaš, ampak kaj pa če?? Pa tudi po trenutni ceni, si še vedno naredil 7X...

 

Moj tak projekt je ADA, trenutno je  0,27$, ampak jaz verjamem (beri upam), da bo čez leto ali dve 20$ ali več :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sergini said:

Ko takole berem Kawalirja, se mi zdi čisto enostavno. No, torej predvidevajo gospodje rast, ker bodo kupovali azijci, potem gredo pa spat in bo stvar padla. In se zgodi tole. Do večera raste, ti prodaš, ker ko gredo spat in preden se zbudijo, boš ti spet kupil. In raste, prvi dan in raste drugi dan in še naslednjih pet. Ti si pa vsak dan rečeš:"sej bo padlo, pa bom kupil". In v dneh, ko si cincal "izgubiš" x5 vložka, ker si prodal napačni čas. Če pa drugi dan kupiš in si rečeš:"zajebal se", si pa spet ogromno izgubil, ker si si zajebal prvotno količino vložka. Ni tok easy kakor se bere. Bil sem na obeh stolih in sem se odločil, da bom rajši vlagatelj, ker mi ni treba dnevno nohte grizt. Je pa res, da sem bil big player, ker sem lahko bil, ko ni bolelo zaradi velike količine za male pare. Ampak ne hvala.

Kawalir me pa zanima s kako količino se ti igraš, da se ti splačajo tile 1 in 2 % dobička, ker jst sem si zaračunal tudi ure, ki sem jih prebil na forumih in raznih kanalih, ter gledanje in spremljanje vseh teh pizdarij. To pa ni mao časa. Pa zaračunal sem si mojo picopekaško postavko (torej skor zastonj) 

S tvojim zapisom se v popolnosti strinjam. Definitivno se lahko zgodi, da kupuješ, ko pada in prodajaš, ko raste, pa je v takšnem primeru nek HODL vlagatelj v prednosti in bo na dolgi rok delal večji donos. Vsekakor ni tako easy, kot se bere. Pravzaprav je na valutnem trgu dolgoročno profitabilnih samo cca. 5% trgovalcev, ostali pa pušijo. Tudi tvoj komentar glede porabljenega časa je več kot na mestu. Še sam sem nedolgo nazaj pisal o urni postavki, in če izpade, da delaš za drobiž, med tem pa trpijo druge stvari, ki ti nosijo več denarja, je vse skupaj BZ. 

Sam sem trenutno v testnem obdobju in šele dobro spoznavam zadevo ter se poglabljam v njo. Delam z 0,1 BTC in testiram sistem, ki sem ga postavil. To bom počel kakšen mesec ali dva, potem pa se bom odločil za dvoje: pustil teh 0,1 BTC in šel v HODL pozicijo, ali pa vložil 1 BTC in nadaljeval z igro. Mimogrede, naj povem, da so pri Bitstamp uredili avtorizacijo v 2 dneh, tako, da to zdaj laufa in ni več čakanja 2-3 tedne, kot se je pisalo po netu. Pri sedanjem kapitalu je 1% drobiž, ki ne pokrije niti provizij, pri vsaj 1 BTC pa bi to že bilo nekaj bolj konkretnega. Trenetno delam na 4-urnem grafu z referenčnim 2-urnim grafom za hitrejše zaznavanje spremembe trendov, vendar bom šel na dnevni graf z referenco na 4-urnega, ker je pri 4-urnem grafu potrebno vložiti že kar skoraj preveč časa, kolikor sem ga pripravljen vložiti v to. Res mi ni, da bom cele dneve spremljal dogajanje in se odzival nanj. Raje bom lovil večje trende, ker se ne želim iti "pipetkanja" za drobiž. 

Sicer pa sam stavim na samo en valutni par, in sicer BTC/EUR, ker je delo z več pari še bolj rizično, časovno potratno in možnosti za dolgoročen neuspeh veliko večje. ČE bo zadeva pila vodo, bom dodal še kakšen Etherium ipd., to je pa tudi vse. Z nekimi tretjerazrednimi novci se ne bom igral, ICO pa še ne obvladam oz. se nisem poglabljal še v to, tako, da bom to zaenkrat pustil stati. 

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En moj prajtu je reku lani novembra: vsi tisti, ki dons ne verjamejo v krypto, bodo drugo leto maja (letos.zdaj) šli v to.

Zdej ga morm sam še prašat kok bo ADA konec leta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, ProdriveR said:

Vse je zgolj teoretično . Recmo,da si kupil TRX lani novembra, ko je bil 1TRX - 0,002 $ in si vložil 100$, za ta denar si dobil 50 000TRX-ov in si zadevo držal pri sebi do začetka januarja, ko si videl da je šel BTC dol za 30% in si vedel/predvideval da mu bojo ostali sledili in si prodal TRX, ko je bil po 0,2$. Torej si v dveh mesecih naredil iz 10 000$. S tem, da v tem času ti nisi imel nobenega dodatnega dela, kot spremljati, kam gre vseskupaj.

Lahko pa hodlaš za daljše obdobje in upaš, da pride TRX na 1$, sicer garancije za to nimaš, ampak kaj pa če?? Pa tudi po trenutni ceni, si še vedno naredil 7X...

 

Moj tak projekt je ADA, trenutno je  0,27$, ampak jaz verjamem (beri upam), da bo čez leto ali dve 20$ ali več :) 

Tele "eksotične" valute so zanimive, ker jih lahko kupi sedaj veliko za malo denarja, in ČE bodo zrastle, bo to zelo lep dobiček. Misliš si, da če bi BTC zrastel na 60k EUR, bi tudi TRX ali ADA lahko na 20 EUR. Težava, ki jo jaz vidim je samo v tem, da so, kolikor mi je znano, vse valute nekako vezane na BTC oz. slednji diktira smer trendov ostailh valut. Ker, če bo ADA zrastla na 20 EUR, bo tudi BTC takrat 60k EUR, kar je pa spet lep donos. 

Bi pa prosil za eno mnenje: trenutno je več kot 1.000 kripto valut. Na ravni trgovanja to ni problem, ga pa vidim v real lifu. Koliko valut danes sprejemajo recimo v trgovinah - tudi tistih, ki so do kripto valut odprte? V glavnem BTC, morda še kakšen Etherium, potem se pa že skoraj konča. Kar mi ustvarja dvom je, da bi neka ADA ali TRX bila plačilno sredstvo, ki bi ga sprejemali v resničnem življenju. Bolj enostavno bi sicer bilo, če bi rekli, da sprejemalo kripto valute, kot takšne, pa potem ni pomembno, katera je to, ampak zaenkrat so trgovci usmerjeni na valute z imeni, torej BTC, kot tak, ostalih pa ne sprejemajo. Kako je torej s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ProdriveR pravi:

Tale tema se je čist razživela tukaj :) No, kawalir je predstvil svoj način služenja, zdej pa še v razmislek HOLD-anje. Bom dal za primer kr TRX, k je bil že lih omenjen tukaj.

Vse je zgolj teoretično . Recmo,da si kupil TRX lani novembra, ko je bil 1TRX - 0,002 $ in si vložil 100$, za ta denar si dobil 50 000TRX-ov in si zadevo držal pri sebi do začetka januarja, ko si videl da je šel BTC dol za 30% in si vedel/predvideval da mu bojo ostali sledili in si prodal TRX, ko je bil po 0,2$. Torej si v dveh mesecih naredil iz 10 000$. S tem, da v tem času ti nisi imel nobenega dodatnega dela, kot spremljati, kam gre vseskupaj.

Lahko pa hodlaš za daljše obdobje in upaš, da pride TRX na 1$, sicer garancije za to nimaš, ampak kaj pa če?? Pa tudi po trenutni ceni, si še vedno naredil 7X...

 

Moj tak projekt je ADA, trenutno je  0,27$, ampak jaz verjamem (beri upam), da bo čez leto ali dve 20$ ali več :) 

No pribliżno tako jaz delujem. In celo trx sem si izbral za svojega favorita (vsak ima svojega, kar je prav).Kupoval sem ga v obdobju po 0!025 do nekje 0!035....ko so bolj ali manj vsi kričali da je scam in podobno....ampak ok, vsak ima svoje mnenje. Potem sem delal samo na tem, da sem z nekaj skoraj v nebo vpijočimi potezami znatno povečal št kovancev, brez da sem finačno vlożil. Torej delal sem na masi kovancev z predpostavko, da bo trx v prihodnjosti glede na napovedane in że izvedene projekte, ter partnerstva ustvaril neko spodobno rast. No zdaj sem v fazi ko imam że soliden dobiček, spodobno št kovancev....izgubo pa mi lahko povzroči le takojšenj izbris kripto valut.....torej sem dovolj daleč na varni strani, da lahko z HODL samo čakam na konec leta in naredim rekapitulacijo in se odločim kako naprej. 

Do novega leta sicer pričakujem še dve resnejši korekciji, kjer bom, če bom precej siguren izvedel umik v fiat ali btc, počakal na padec in spet kupil....in seveda še povečal št. Kovancev....tak je MOJ target.....vmes pa normalno żivljenje.

@Kawalir...zdaj si se lahko hitro registriral.....poskusi to narediti v januarju ali decembru.....na resni menjalnici boš teżko prišel na vrsto v 2 do 3 tednoh.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, skalar36 said:

En moj prajtu je reku lani novembra: vsi tisti, ki dons ne verjamejo v krypto, bodo drugo leto maja (letos.zdaj) šli v to.

Zdej ga morm sam še prašat kok bo ADA konec leta :D

Kripto trg je trenutno še tako majhen, da ne dosega niti tretjine vrednosti Appla, torej tistih 300 milijard je nič v primerjavi z drugimi trgi. Torej potencial vsekakor je, odvisno pa, koliko teh valut bo res preživelo, koliko pa jih bo med tem ugasnilo. Še ena zanimivost: kar 75% vlagateljev v kripto ima noter drobiž, torej okrog 100 EUR, kar ni nič, samo ene 5% pa jih ima nad 1.000 EUR v kripto valutah. Tudi iz tega vidika je to še zelo perspektiven trg, ampak, kot rečeno, veliko faktorjev bo vplivalo na nadaljnji razvoj, med drugim tudi regulativa itd. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En c/p za cardanota.

 

Citiraj

Po mojem mnenju ima platforma Cardano s kovancem ADA svetlo prihodnost. Gre za 3. generacijo blockchain-a. Kreatorji so se razvoja lotili znanstveno in delajo na tem, da ima veliko uporabno vrednost. Odpravili so pomanjkljivosti Bitcoina, ki je prepočasen in predrag za plačilni sistem in izboljšali sistem pametnih pogodb, kot jih ima Etereum. Veliko delajo na varnosti, hitrosti, zanesljivosti in niskimi stroški transakcij. Naredili so inovativen način odločanja porjevalca blokov, neka mešanica med verjetnostnim računom in žrebom, lahko tudi zastavijo svoje žetone, da si povečajo verjetnost, podobno kot to poznajo v igralnicah. S tem se stroški transakcij znižajo. Uvedli bodo nek volilni sistem, kjer se bo glasovalo o predvidenih posodobitveh. Razvijajo svojo denarnico Deadalus, ki lahko kovance ADA že varno naložite, imajo pa še veliko načrtov. V planu imajo debetno kartico na katero boste z njihove denarnice naložili ADA in lahko plačevali karkoli in v katerekoli valuti, pretvorbe valut se bodo izvajale samodejno. 

Glede na to, da je ADA šele v oktobru prišla na borze in se že prebila na peto mesto (market cap) in da za njo stojijo znanstveniki, znanstvene inštitucije in ugledene univerze, ter da ogromno delajo na razvoju, ki je šele na začetku, menim, da ima dolgoročno perspektivo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, BIF said:

No pribliżno tako jaz delujem. In celo trx sem si izbral za svojega favorita (vsak ima svojega, kar je prav).Kupoval sem ga v obdobju po 0!025 do nekje 0!035....ko so bolj ali manj vsi kričali da je scam in podobno....ampak ok, vsak ima svoje mnenje. Potem sem delal samo na tem, da sem z nekaj skoraj v nebo vpijočimi potezami znatno povečal št kovancev, brez da sem finačno vlożil. Torej delal sem na masi kovancev z predpostavko, da bo trx v prihodnjosti glede na napovedane in że izvedene projekte, ter partnerstva ustvaril neko spodobno rast. No zdaj sem v fazi ko imam że soliden dobiček, spodobno št kovancev....izgubo pa mi lahko povzroči le takojšenj izbris kripto valut.....torej sem dovolj daleč na varni strani, da lahko z HODL samo čakam na konec leta in naredim rekapitulacijo in se odločim kako naprej. 

Do novega leta sicer pričakujem še dve resnejši korekciji, kjer bom, če bom precej siguren izvedel umik v fiat ali btc, počakal na padec in spet kupil....in seveda še povečal št. Kovancev....tak je MOJ target.....vmes pa normalno żivljenje.

@Kawalir...zdaj si se lahko hitro registriral.....poskusi to narediti v januarju ali decembru.....na resni menjalnici boš teżko prišel na vrsto v 2 do 3 tednoh.....

N spletni strani od TRX je sledeče opozorilo: a kaj veš, za kaj gre?

 

TRX Migration Notice

Dear investors,

TRON Mainnet is launching soon.

Token migration from ERC20 TRX to Mainnet TRX will occur between June 21st – June 25th (GMT+8).

If your TRX is held on an exchange, no action is required.

If your TRX is held in a wallet, you must deposit your TRX to an exchange before June 24, 2018 to avoid any losses.

From June 21st– 25th, TRX withdrawals on exchanges will be suspended. On June 25th, both TRX deposits and withdraws on exchanges will be suspended. Deposits and withdraws will resume on June 26th. During this period, TRX trading will not be affected.

If your TRX is held in a wallet and you were not aware of the migration notice, or saw the migration notice after June 25th, please visit our permanent token-exchange counter to exchange your tokens for Mainnet TRX.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kawalir pravi:

Tele "eksotične" valute so zanimive, ker jih lahko kupi sedaj veliko za malo denarja, in ČE bodo zrastle, bo to zelo lep dobiček. Misliš si, da če bi BTC zrastel na 60k EUR, bi tudi TRX ali ADA lahko na 20 EUR. Težava, ki jo jaz vidim je samo v tem, da so, kolikor mi je znano, vse valute nekako vezane na BTC oz. slednji diktira smer trendov ostailh valut. Ker, če bo ADA zrastla na 20 EUR, bo tudi BTC takrat 60k EUR, kar je pa spet lep donos. 

Bi pa prosil za eno mnenje: trenutno je več kot 1.000 kripto valut. Na ravni trgovanja to ni problem, ga pa vidim v real lifu. Koliko valut danes sprejemajo recimo v trgovinah - tudi tistih, ki so do kripto valut odprte? V glavnem BTC, morda še kakšen Etherium, potem se pa že skoraj konča. Kar mi ustvarja dvom je, da bi neka ADA ali TRX bila plačilno sredstvo, ki bi ga sprejemali v resničnem življenju. Bolj enostavno bi sicer bilo, če bi rekli, da sprejemalo kripto valute, kot takšne, pa potem ni pomembno, katera je to, ampak zaenkrat so trgovci usmerjeni na valute z imeni, torej BTC, kot tak, ostalih pa ne sprejemajo. Kako je torej s tem?

Jaz teh t.i. "Exotičnih"  valut ne bi tako podcenjeval. Śe zdaleč to ni več eksotika....nekatere se bodo v ne tako daljni prihodnjosti zeloooo pribliżale btc-ju....po donosnosti na mesečni ali letni ravni pa so ga so że prehitele.  Btc je TRENUTNO pač nek orientir če tako żeliš....in ker je bil prvi ima za seboj tudi maso....neke večje aplikativnostne vrednosti gledano iz teh ičnega stališča pa nima. Je precej zastarel in okoren ter predrag protokol....če tega ne bodo popravilo konkretno bo imel sicer visoko vrednost ampak bolj na osnovi kolekcionarstva.....kot je recimo zlato, ki se ga bo sicer dalo zamenjat v uporabne valute, zaradi svoje visoke vrednosti pa bo bolj kot ne nepremičnina. In tudi nimaš prav da drugih valut ne sprejemajo kot plačilno sredstvo....seveda jih....tudi po tvojem mnenju exsotične....

ADA in TRX bosta v prihodnjosti veliko bolj zastopana kot plačilno sredstvo kot BTC.

Las Vegas....kovnica denarja danes....recimo

 

7C92A118-3E3B-4DAE-9C1F-7664435AF188.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kawalir pravi:

N spletni strani od TRX je sledeče opozorilo: a kaj veš, za kaj gre?

 

TRX Migration Notice

Dear investors,

TRON Mainnet is launching soon.

Token migration from ERC20 TRX to Mainnet TRX will occur between June 21st – June 25th (GMT+8).

If your TRX is held on an exchange, no action is required.

If your TRX is held in a wallet, you must deposit your TRX to an exchange before June 24, 2018 to avoid any losses.

From June 21st– 25th, TRX withdrawals on exchanges will be suspended. On June 25th, both TRX deposits and withdraws on exchanges will be suspended. Deposits and withdraws will resume on June 26th. During this period, TRX trading will not be affected.

If your TRX is held in a wallet and you were not aware of the migration notice, or saw the migration notice after June 25th, please visit our permanent token-exchange counter to exchange your tokens for Mainnet TRX.

 

Ja...zelo pozitivno za trx. Iz ERC20 token bo prešel v coin. Uporabljal bo lasten protokol in odprto platfomo bloc chaina in celo svoj neodvisni net. Zdaj deluje na eth platformi....potem bo neodvisen. Pretvorbo bodo naredile menjalnice avtomatsko....vse kar moramo lastniki naredit je, da iz walleta premaknemo trx na menjalnico....najbolje binance.

Po mojem mnenju (in mnenju tistih, ki se na zadeve velikoooo bolje spoznajo kot jaz), bo trx šele takrat začel svoj pravi razvojni ciklus....in s tem pravo vrednost.....in takrat je vse mogoče....ker je to pač kripto svet. Če je to res pa bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem v tem trenutku čeprav so kar mamljive malce skeptičen do t.i. Nacionalnih valut. Videli smo kaj se je zgodilo ko je Venezuela izdal svoj coin....dobesedno pofukali so ga. Pri valutah za katerimi stoji drżava se bo vnel srdit boj med drżavami....malce na to namiguje tudi vstop Wall Streeta v kripto svet. Nekako sem bolj prisraš neodvisnih valut ki delajo na partnerstvih in uporabnosti....recimo ADA ali TRX, ki imata podobne protokole...s tem, da je moj občutek da je trx naprednejši oz. bo svoje zmogljivosti in uporabnost šele pokazal. Poleg tega je Justin Sun nekakšen posinovljenec Jacka Ma-ja lastnika Alibabe in tudi na razvoju trx-a dela cela čeata Alibabinih strokovnjakov......če povem bolj seljačko....bi stavil na Kitajski yuan ali na recimo Apple kot tehmološko podjetje.....

Ampak to je samo moje mnenje.....kaj se pač menimo. lahko pa, da sem čisto mimo....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, Kawalir said:

Tele "eksotične" valute so zanimive, ker jih lahko kupi sedaj veliko za malo denarja, in ČE bodo zrastle, bo to zelo lep dobiček. Misliš si, da če bi BTC zrastel na 60k EUR, bi tudi TRX ali ADA lahko na 20 EUR. Težava, ki jo jaz vidim je samo v tem, da so, kolikor mi je znano, vse valute nekako vezane na BTC oz. slednji diktira smer trendov ostailh valut. Ker, če bo ADA zrastla na 20 EUR, bo tudi BTC takrat 60k EUR, kar je pa spet lep donos. 

Bi pa prosil za eno mnenje: trenutno je več kot 1.000 kripto valut. Na ravni trgovanja to ni problem, ga pa vidim v real lifu. Koliko valut danes sprejemajo recimo v trgovinah - tudi tistih, ki so do kripto valut odprte? V glavnem BTC, morda še kakšen Etherium, potem se pa že skoraj konča. Kar mi ustvarja dvom je, da bi neka ADA ali TRX bila plačilno sredstvo, ki bi ga sprejemali v resničnem življenju. Bolj enostavno bi sicer bilo, če bi rekli, da sprejemalo kripto valute, kot takšne, pa potem ni pomembno, katera je to, ampak zaenkrat so trgovci usmerjeni na valute z imeni, torej BTC, kot tak, ostalih pa ne sprejemajo. Kako je torej s tem?

Ker vidim da si HODL kratico za razvozlal misim da je skrajni cas da zacnes z desifriranjem naslednje - DYOR .

Delujes namrec malce kontradiktoren med tvojo ekspertizo o trgovanju in med osnovno predstavo kaj je blockchain, token, valuta in njihov namen v prihodnosti. 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Dimen pravi:

Katera???

Trenutno je zaprta za javnost, samo ožji krog povabljenih "beta testerjev". Če bi koga v tej fazi zares zanimalo, da sproba ni problema, je zastonj in nobenih omejitev. Samo bitstamp račun potrebuješ. Za povabljene je v bistvu samo zato, da ni treba neznancem razlagat ali si zaupanja vreden in kako deluje, ker je res, da je nekako nepredstavljivo, da bi na tak način tradal, sploh za "profije". 

Sicer pa ja, trgovanje je loterija, in kot na loteriji večina izgubi. Če to enkrat sprejmeš, lahko oblikuješ strategijo, brez da bi napovedoval cene. V osnovi prodajaš volatilnost in malo čakaš na večje "black swan" dogodke: vse se zgodi, samo ne veš, kaj bo prej. In ja 50:50. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo razbijem to za nepoznavalce komplicirano razpravo.

Malo sem razmišljal od kod mi ta nagnjenost in naklonjenost k trejdanju ....ja čisto enostavno. Kot każe sem izhajal iz preprostega JNA protokola...mejam piksno "ovčetine" za "mesni doručak" ali "gavrilovičko" iz SDO-ja....:P

Če si pa od prve zadel v SDO-ju gavrilovičko ali mesni doručak...pa samo HOOODL.....

Izgleda, da je to trejdanje pustilo v meni resne brazgotine.....:blush:

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Kawalir pravi:

Oprosti, ampak nekako si mi s tem, da je tehnična analiza neuporabna, povedal vse. :yawn: Med tem, ko pri sebi napoveduješ 9630% donose, se ti zdi povprečni 1% dnevni donos nedosegljiv. Brez zamere, ampak to se mi zdi kot "veliko flanca, malo povedanega". 

Na osnovi česa pa trguješ ti? Na osnovi meta kovanca? :lol1:Že to, ko praviš, da je vedno 50:50, da bo šlo gor ali dol, je neresna izjava. Torej praviš, da je trgovanje loterija. 

OK, lahko trguješ na osnovi novic, ampak samo z novicami bo težko trgovati rentabilno. Lahko trguješ na osnovi vzorca svečk, ampak to je že del tehnične analize. Oprosti, ampak res te ne razumem. :?

1. Tehnična analiza je neuporabna

2. tisti 9630% je samo trenutno, ker je bil velik nepredvidljiv dogodek: če bi se redno dogajali, bi bil letni donos res lahko tak (potem ne bi bili nepredvidljivi...)

3. V osnovi bi lahko rekel, da trgujemo na osnovi meta kovanca, vendar v nobenem trenutku ne dajem napovedi. Vedno nimam pojma, kaj bo šla cena, zato v skušam biti v poziciji, ko mi koristi katerakoli smer.

4. Za trgovanje moraš samo povezati račun z mojim app-om (moraš dat account id, subaccount secret key in public key), lahko nastaviš nekaj parametrov ali pustiš privzete nastavitve, izbereš par ali več parov (za vsak par potrebuješ ločen podračun) ter pritisneš start. Potem pa ne rabiš strmet v grafe in premikanje črtic, ki ne vsebujejo informacij. Donosi, ki sem jih poročal, so povprečni dnevni donosi vseh uporabnikov, preračunani na letne. Donosi niso denominirani ampak so izraženi v povečanju začetnih količin.

Če želiš, lahko preizkusiš in potem primerjaš s svojo strategijo na "pravi" zgodovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/14/2018 at 10:39 AM, doubleUp said:

Nihče ne more v povprečju delat 1.6% dnevnega donosa. To bi pomenilo 327.25 kratno povečanje v enem letu.

 

Po mojih izkušnjah je 1-2% dnevni donos čist realna ocena. Valute gibajo od 5-8% v 24urah zato je cilj 1-2%/dan čist realen in praviloma velja za konzervativne trgovce. Osebno prodam ko naraste za 3-5+% razen če se nakazuje, da se bo trend obrnil.

Je pa res, da imam BTC in kupujem vse živo, kar ima volumen trgovanja nad 5 BTC-ja. Logike izbire valute in kdaj vstopiti ne bom razlagal, ker je enostavno preveč dejavnikov. Obstaja cel kup gradiva na youtube. 

Ne razumem pa Kawalir-ja kako lahko na podlagi 4 urnega grafa, kar koli pametnega predvidiš. Mogoče to špila, ker trguješ z EUR in so nihanja počasnejša. Ne vem sicer na keri borzi trguješ, sam parov v EUR je zelo malo in stem posledično priložnosti za trgovanje. Osebno bi trgoval vsaj v USDT, ki ima na voljo več izbire. Trgujem izključno na 1 urnem grafu in velikokrat tudi na 30 min in manj ko lovim spike valute.

Primer od danes zjutraj. Kupil (zelena piščica) ob 8.00 in prodal (rdeča puščica) ob 10.00 za 6.5% donos. Par: GLD:BTC

trade.JPG.d7959a1ad5fa9d5586102a19dc5c4184.JPG

Pa tole je bil zelo, konzervativen/ziheraški trade glede na nihanje dotične valute.

Pa še glede letnega donosa. Če začneš trgovati z 500 EUR in narediš vsak dan vsaj 1% donosa, pridelaš v enem letu 18.891 EUR.
Izračun sloni na obrestno obrestnem računu, kar pomeni, da dobiček vedno prišteješ vložku in trguješ dalje.

Na letni ravni je to 3778% donos. Z HODL sistemom je tak donos malo verjeten. Prav tako je veliko dela tudi z HODL sistemom, ker moraš dnevno spremljati informacije na trgu, ki vplivajo na ceno valute. Osebno se z informacijami in vzroki za gibanje ne ukvarjam dosti. Kupujem in prodajam izključno na podlagi gibanja grafa v zadnjem mesecu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, doubleUp said:

@Dimen Po mojih izkušnjah je 1-2% dnevni donos čist realna ocena.

To ne more biti, poskusi zdržati v plusu vsaj en mesec.

Sej, zadnje štiri tedne v plusu. Prej pa skoraj mesec bule zaradi uvajalnega obdobja in učenja.
Kar veliko nubie napak sem dal skozi in verjamem, da jih bom delal še naprej. Tak ko lajf, ki te kali skozi slabe in dobre izkušnje.

Zato pa je prvi nasvet v kriptu. VLOŽI KOLIKOR LAHKO POGREŠAŠ!!! (300 usd je čist dovolj da začneš eksperimentirat). Tako tudi minimaliziraš čustveni faktor pri trgovanju, ki te praviloma stane največ denarja.

Seveda se pa zavedam, da ni nobene garancije. V tem trenutku je vse skupaj igra. Niti slučajno ne računam in ne pričakujem, da bom v kratkem pustil službo. Če se izzide ok, če ne bom pa lahko vsaj rekel da sem poskusil in se ni izšlo. 

Pa če kdo razmišlja da bi šel v igro? 
Naj bo zaslužek zgolj posredni dejavnik pri odločitvi. Te mora zadeva tudi osebno zanimati, biti izziv.
Podobno kot v službi. Če delaš v okolju, ki te zanima so rezultati boljši in posredno zadovoljstvo na višji ravni.

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en koristen nasvet.
Če za dostop do crypto borze uporabljate google two factor autentikator svetujem, da avtentikator naložite na telefon, ki ga dnevno ne uporabljate in je doma na mizi. Se mi je pripetilo, da sem imel avtentikator na mojem osebnem telefonu, pa je padu in smo ga komaj rešili. So same komplikacije z borzo, da dokažeš kaj se ti je pripetilo in da ti resetirajo avtentikacijo. 

Popravljeno . Popravil Dimen
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!