Skoči na vsebino

Drugi štosi V


Frenk 67

Priporočene objave

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/21/2020 at 11:51 PM, Spasku said:

OPOZORILO

Danes dobim email od pošta Slovenije,mi je bilo hitro jasno da tukaj nekaj ne štima.kot prvo tekst v polomnjeni slovenščini,potem pošiljatelj in nikdar ne naročam paketov iz tega mojega emaila,opazil sem da tudi simbol pošte ni pravi(zeleno označeno).Spodaj je link ki ga nikakakor ne klikajte če dobite tak Email.

To sem ugotovu 2 mesca nazaj. Sem dobil Email na Banka Net se pravi da pošti se še vedno niti sanja ne da so prevare:headbang:na njihov račun:rolleyes:

Lažna sporočila v imenu Pošte Slovenija

Poslovanje, tudi nakupovanje se vse pogosteje prenaša na splet, kar s pridom izkoriščajo spletni goljufi, ki se skušajo na različne načine dokopati do podatkov plačilnih kartic strank. V zadnjih dneh smo zaznali povečano število prevar s pomočjo lažnih sporočil v imenu Pošte Slovenija.

Postopek prevare:

stranka prejme lažno elektronsko pošto, v kateri jo je ''Pošta Slovenije'' obvestila, da njen paket čaka na dostavo in da mora plačati le še stroške dostave.

po kliku na priloženo povezavo, se stranki odpre lažna spletna stran in obrazec, v katerega stranka vnese podatke za plačilo (podatke bančne kartice).

ko stranka vnese podatke svoje bančne kartice, v večini primerov na mobilni telefon prejme SMS z enkratnim geslom za spletni nakup.

POZOR! vrednost transakcije ni bila 2,99 EUR, kot je pisalo v elektronskem sporočilu, ampak je v posameznih primerih presegla tudi 1.000 EUR!

Nekatere stranke poročajo o uspešnih transakcijah, nekatere o neuspešnih, v nekaterih primerih pa poskus transakcije sploh ni bil izveden. Ne glede na to, ali je bila transakcija izvedena ali ne, imajo goljufi vse podatke strankine bančne kartice, zato z namenom preprečitve nadaljnjih zlorab predlagamo blokado kartice.

Svetujemo vam, da ste pozorni, če so bile/bodo po kartici izvedene kakšne transakcije, ki jih niste želeli opraviti. Če se vam zgodi takšna transakcija, smo vam na voljo v kontaktnem centru na brezplačni telefonski številki 080 17 70, na kateri lahko kartico, ki je bila zlorabljena, prekličete 24 ur na dan, tudi med vikendi in prazniki.

Na podoben način goljufi izkoriščajo tudi druge dostavne službe, npr. DHL.

Svetujemo vam, da:

neznancem ne zaupajte podatkov svoje bančne kartice.

podatkov vaše bančne kartice ne pošiljajte po elektronski pošti, klepetalnicah ali po telefonu.

ste pozorni na malenkosti v sporočilu, npr. v primeru Pošte Slovenije ta nikoli ne pogojuje dostave z vplačilom vnaprej, prav tako podpis v sporočilu kaže na nepravilnost (''Član Post of Slovenia'').

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dec v štacuni: Ženo, evo me u samoposluzi. Šta da uzmem? Jesi li stavio masku? Jesam. Uzmi kasu.

Šola: Vpraša učiteljica Janeza: A ti fotr še naloge dela? Ne nč več tršica, tist zadnji cvek ga je čist sesul...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!