Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2018


MiNa

Priporočene objave

pred 4 minutami, sesir pravi:

Si pregleda,če bule naredile spet na teh super dupee Mitas

nima cajta k more grafe najprej pregledat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, sesir pravi:

Si pregleda,če bule naredile spet na teh super dupee Mitas

sem jih namazal prej, ni mehurjev

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

sem jih namazal prej, ni mehurjev

Z nivea soft?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, Snecer said:

nisem te videl :)

 

 

Ker se nisi vozil okoli 18.00 ure. Pa drugič, da spijeva lansko moto kavo in posnameva skupni video...:rolleyes:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 5. 2018 ob 18:34, Tedybear pravi:

Tebi in Tjažu tudi hvala...s tole Noto sta me presenetila v dobro...Syracusa in Etna sta itak v planu......bom dodal...bom dodal...

Ker imaš majhen avto, se pelji na skozi Taormino cisto do konca na vrh! Izredno lepi razgledi. Ko boš šel na Etno , kupi takoj vozovnico za gondolo in terenski avtobus, ki te zapelje povsem do kraterjev na 2900 m. Upam, da dobro prenašaš višino in redek zrak:)

 

Ob 1. 5. 2018 ob 18:46, Whiskey pravi:

Zame je Noto najlepse barocno mesto na Siciliji. Se nekaj. Na Etno se spravi na prvo ali drugo gondolco. Med prvimi v dnevu. Po navadi je na vrhu zelo kmalu megla ali pa celo snezi. Ce hoces imeti kaj od razgledov moras biti zelo zgoden.

Se naprej uzivaj v prvomajski Siciliji in seveda srecen povratek domov.

Meni osebno je Noto poleg Sirakuze najlepše mesto na Siciliji. Sirakuza pa je sploh mesto, kjer je živel Arhimed, ki je “pogruntal” silo vzgon in z zrcalom zažigal sovražnikove ladje:P. Zanimivo mesto je tudi Enna, univerzitetno mesto na visoki planoti. Za tamkajšnje ceste obvezno Smart ali Fiat 500!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Tjažo pravi:

Meni osebno je Noto poleg Sirakuze najlepše mesto na Siciliji. Sirakuza pa je sploh mesto, kjer je živel Arhimed, ki je “pogruntal” silo vzgon in z zrcalom zažigal sovražnikove ladje:P. Zanimivo mesto je tudi Enna, univerzitetno mesto na visoki planoti. Za tamkajšnje ceste obvezno Smart ali Fiat 500!

Sirakuza je kr neki km's zraven. Ja, Arhimedes, Grk, je tudi tam ustvarjal. Rimljani so ga potamanil.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 5. 2018 ob 18:47, Snecer pravi:

malo sem gume vlegel

kje je ta jez?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa danes iz MB do Dravograda čez Trbonje (po desni strani Drave), lep pogled na Dravo v dolini, potem gladko mimo Polanška v Prevaljah, čez Holmec v Pliberk in Labot na cesto 69. Jezero je spet precej nizko, cca 5m pod normalo. Zgoraj je ob cesti še kupček snega in malce hladneje, sicer pa dovolj toplo za ogreti dušo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tjažo pravi:

Meni osebno je Noto poleg Sirakuze najlepše mesto na Siciliji. Sirakuza pa je sploh mesto, kjer je živel Arhimed, ki je “pogruntal” silo vzgon in z zrcalom zažigal sovražnikove ladje:P. Zanimivo mesto je tudi Enna, univerzitetno mesto na visoki planoti. Za tamkajšnje ceste obvezno Smart ali Fiat 500!

Enna.....me ni navdušila, ampak mogoče zato, ker je bil orkanski veter, megla, smeti v luftu več kot golobov.....neko turobno ozračje je vladalo tam gori. Etna...verjetno me bo pocakala, ker je vreme naslednje tri dni....slabo. O tem še razmišljam. Višina...sem bil na nekaj 4-tisočakih v Švici...me ena 3jurje vzpetina sredi morja ne bi smela zhebati....ali pač:?:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tedybear pravi:

Enna.....me ni navdušila, ampak mogoče zato, ker je bil orkanski veter, megla, smeti v luftu več kot golobov.....neko turobno ozračje je vladalo tam gori. Etna...verjetno me bo pocakala, ker je vreme naslednje tri dni....slabo. O tem še razmišljam. Višina...sem bil na nekaj 4-tisočakih v Švici...me ena 3jurje vzpetina sredi morja ne bi smela zhebati....ali pač:?:lol1:

Ni problem višina. Problem je, ker se hitro dvigneš na to višino. Jaz sem šel okrog kraterjev in imel kar “kratko sapo”, pa še močan veter je pihal. Je pa verjetno še sneg na vrhu. Bil enkrat gori v juliju in enkrat v septembru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta zadnja slikca je še posebno dobra - kje pa je točno to (google maps)? Je tisto kakšna gostilna glede na mize? Asfalt do vrha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Erik99 pravi:

Ta zadnja slikca je še posebno dobra - kje pa je točno to (google maps)? Je tisto kakšna gostilna glede na mize? Asfalt do vrha?

TO JE KAMENJAČA  pod JAVOROM OD UPRAVLJAVCA CESTE DO VRHA SV.jURE

ima dobro kapljico pršut sir izpod peke skratka vse dobrote

pa tudi naravna zdravila " rakijo "

asfaltirano do vrha 1735m

 

 

https://www.google.si/maps/dir/Sveti+Jure,+Biokovsko+Selo,+Hrvaška/21300,+Makarska,+Hrvaška/@43.2710536,17.0574997,12.96z/data=!4m24!4m23!1m15!1m1!1s0x134ae92a07e6b205:0xddabaf39e5895340!2m2!1d17.0538712!2d43.3423145!3m4!1m2!1d17.0941774!2d43.2572665!3s0x134aeffdbb097403:0x484e1b6297203786!3m4!1m2!1d17.0741589!2d43.2675146!3s0x134aefdddb9ac609:0xbbb2ec18ab90f0c6!1m5!1m1!1s0x134aee6e8952db23:0xa922454b4400a59b!2m2!1d17.0215239!2d43.2937769!3e0?hl=sl

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!