Skoči na vsebino

Skuter trokira po zimskem spanju


rookie007

Priporočene objave

Do sedaj sem ga spet šraufal, uplinjač 3x gor in dol!

S to razliko, da je včeraj vžgal, danes pa niti to ne...

Gorivo pa teče ven na oddušnik kot bi pipo odprl!

Svečka suha, po moje ne dobi skozi uplinjač niti kaplje bencina, iskra je.

Sem pa malo bolj pogledal uplinjač in so po njem same mikro razpoke, najbolj zadaj kjer dobiva zrak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, rookie007 pravi:

Včeraj sem spet po dolgem času nekaj poskušal s skuterjem.

Nekako ga vžgem in dr dr dr dr, dodam gas in enako dr dr dr dr, pogledam spodaj kjer že kaplja gorivo.

Izgleda kot bi šlo v vplinjač in namesto v mašino, direkt ven skozi vplinjač.

Ok, morda sem kater vijak preveč zategnil pri čiščenju,morda tistega od pumpice pri vzvodu lopute ali katerega ki regulira pretok goriva.

Tudi membrana se mi zdi, kot bi bila otrdela, se premika, če pihnem zadaj, ampak morda je ravno ona kriva...

Vglavnem, občutek pri prižganem skuterju je, kot da nebi dobival goriva...

Obstaja varianta, da kupim vplinjač pri kitajcih(keihin za 20 eu) enak na sliki kot moj vendar odprtina v cilinder 18 ali 19, na mojem 18,5 mm izhodna. V čem je razlika med 18-18,5-19mm?

https://www.aliexpress.com/item/Keihin-18mm-GY6-50cc-SCOOTER-MOPED-PD18J-CVK-CARBURETOR-CARB-139QMB-139QMA-ATV-QUADS-GO-KARTBUGGY/32828921568.html?spm=2114.10010108.1000013.1.211c2b9c2h8IGD&scm=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&pvid=5509a7bd-6293-4471-95ab-bfd774ad84cc&_t=pvid:5509a7bd-6293-4471-95ab-bfd774ad84cc,scm-url:1007.13339.90158.0

Bi kupil samo membrano, a je 3x dražja kot vplinjač!

Predlogi?

Hvala!

Lp Aleksander 

 

Pozdravljen,

Potem bi po vsej možnosti bil krivec upljinjač. Najboljše ti bo da kupiš kar kompleten upljinjač, ker za membrano se vam cenovno ne izplača. Ko upljinjač dobite ga ne odpirajte, vendar samo priključite vse cevke ter električni čok.

Samo v vednost vam povem da Keihin upljinjači ki so na kitajskih skuterjih so zelo slabše izdelave ker niso original zato je zaradi tega toliko problemov. Original Keihin CVK 18mm ima ceno okoli 220€ 

Pred tem pa napolnite akumulator ker je velika možnost da je že ižčrpan ;)

Lep pozdrav Marko

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Marko!

Akumulator lani nov in je bil fuč že po dveh mesecih, po vožnji je vedno vžigal še dan dva, potem pa spet kurbl...

Ja, keihin, itak da ni ta original... :)

Na ebay in AliExpress jih je en kubik raznih imen in se mi je zdelo, da bo morda še ta najbolj ok...

Baje jih pa ima tudi na avtoopdpadu v Grosupljem enih par uplinjačev, po 25 eu, sam ne vem, novega ali rabljenega, ki bo takoj pri roki.

Kaj pa razlika v mm? 18 - 18,5 - 19 mm? 

Original je 18,5, novi so le 18 ali 19.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, rookie007 pravi:

Hvala Marko!

Akumulator lani nov in je bil fuč že po dveh mesecih, po vožnji je vedno vžigal še dan dva, potem pa spet kurbl...

Ja, keihin, itak da ni ta original... :)

Na ebay in AliExpress jih je en kubik raznih imen in se mi je zdelo, da bo morda še ta najbolj ok...

Baje jih pa ima tudi na avtoopdpadu v Grosupljem enih par uplinjačev, po 25 eu, sam ne vem, novega ali rabljenega, ki bo takoj pri roki.

Kaj pa razlika v mm? 18 - 18,5 - 19 mm? 

Original je 18,5, novi so le 18 ali 19.

Zna biti tudi na avtoodpadu kakšen upljinjač ki je bil na novem skuterju.

Številke 18, 19 so mere sesalne luknje uplinjača. Čim je večja, več dobi mešanice goriva in zraka. Original so 18mm. 19mm so pa že za kakšne manjše predelave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, rookie007 pravi:

No, predelave...

Sam imam le cdi odprt in pobrano blokado.

Neomejen CDI, odstranjeni obročki iz variomata, odstranjevanje blokad iz izpuha itd.. Jaz temu nikoli nisem rekel da je to predelava. Motor predelajo v tovarni da mora iti tistih zakonsko določenih 25 km/h ali 45 km/h ko se pa motor odblokira takrat je pa v originalnem stanju kakor mora biti. 

Je pa res da je z strani zakona to čisto drugače razloženo :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, rookie007 pravi:

 Hvala Marko!

Torej iščem 18ko...

Upam, da bo to končno rešilo težave.

Poročaj ko boš opravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat meril sesalno luknjo in je 18,5 mm, kar piše tudi na loputi...

Kaj torej kupiti?

Marko, kaj predlagaš v tem primeru?

Verjetno nebi bilo nič narobe če vzamem 19?

Nočem, da je slabša mešanica kot v originalu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, rookie007 pravi:

Še enkrat meril sesalno luknjo in je 18,5 mm, kar piše tudi na loputi...

Kaj torej kupiti?

Marko, kaj predlagaš v tem primeru?

Verjetno nebi bilo nič narobe če vzamem 19?

Nočem, da je slabša mešanica kot v originalu...

Lahko kupite 19 mm brez problema :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj jajčko je vedno ko si ga na novo vžgal malo torkiral....pil pa debilno preveč...šel pa ok...

Dva dni nazaj pa se nekaj igram in ugotovim,da pokrovček uplinjača miga in da je prejšnji lastnik uporabil predolg šravf...uporabim podlozko in proba sledi...

V variomat sem dal 5 namesto 6 valjčkov...tri lažje,dva težja..

Razlika?

Motor veliko tišji,lepše lavfa,ne zaletava,pije..še ne vem a že naredil več kilometrov,kot prej sploh šlo z polnim tankom...

Preizkusil...

Dve teži valjčkov...

Variomat namenjen 6 valjčkom...

Sprobal v varimotu razne kombinacije tež in le z 3valjčki,le z 4 valjčki,le z 5 in z 6...

Z 3 previsoki vrtljaji,prenizka hitrost..

Z 4 dva tezka,dva lahko blo kr kul...

Z 5 dva težka 3 lahki mi je nabolj všeč in tako bo ostalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Moj bo pomoje edino še lwpo laufal, ko ga bom polil z bencinom in zapalil! 

Menjal uplinjač, svečko, cinspulo, dobil nov cdi, ki na mojem ne dela. (prodam-new racing cdi-moder s kabli). 

Edino, kar nisem zdaj še menjal, je cdi! 

Po menjavi uplinjača je svečka črna kot oglje, torej gorivo zdaj dobi, ni pa izgorevanje ok... 

Še zmeraj pod stantgasom laufa ok, ko dodam gas, drndrndrn, zaleta kot stara kanta! 

Naj gre v tri....! 

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 8. 2018 ob 21:46, rookie007 pravi:

Povezava do videa. 

Posnel sem delovanje... 

 

Pozdravljen,

Po videu sodeč ga nekaj resno duši. Razlogov za to je pa lahko veliko.

Preveri velikost glavne šobe v upljinjaču ker je mogoče le ta prevelika. (črna svečka)

Probaj sneti izpuh ter prižgati motor možno da je totalno zamašen. Če pa nebo izpuh, probaj nastaviti ventile.

Lahko bi bilo tudi kaj narobe z CDI enoto če boš le lahko si jo izposodi od kakšnega prijatelja.

 

Lep pozdrav!

 

 

 

Popravljeno . Popravil Marko Jermen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem pomislil na izpuh, pa se kadi iz njega, bom pa preventivno preveril. 

Cdi enoto sem nabavil novo, a na žalost ne deluje, čeprav sem prodajalcu poudaril za kaj in kakšno rabim in njegove trditve da je to to! 

Preveril sem tudi cevi za podtlak, se mi zdijo ok. 

Ventile bom tudi nastavil, sam moram merilne lističe dobit. 

S posojo cdi je pa bolj tako, noben znanec nima 4t skuterja... 

Hvala Marko! 

Če se še kaj spomniš, kar povej, prosim! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, rookie007 pravi:

Preizkusil novo gorivo, staknjen izpuh, preostane še cdi in ventili...

Si preveril glavno šobo v novem upljinjaču?

Lahko je da je prevelika ter ti pošteno zaliva vžigalno svečko in ti tako ne pride v obrate. Velikost šobe je gravirana nekje ob strani šobe, če bo prevelika jo zamenjaj iz originalnega upljinjača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Marko Jermen pravi:

Si preveril glavno šobo v novem upljinjaču?

Lahko je da je prevelika ter ti pošteno zaliva vžigalno svečko in ti tako ne pride v obrate. Velikost šobe je gravirana nekje ob strani šobe, če bo prevelika jo zamenjaj iz originalnega upljinjača.

Lahko še to poskusim, jutri dopoldne, ker zunaj je zdaj peklensko@

Ja, sej kadi pa zdaj tudi kot dimnik in smrdi po bencinu.

Je možno slabo izgorevanje?

Slaba iskra?

Kaj je glavno delo cdija?

Hvala!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel podoben problem...sravf na vrh uplinjaca bil predolg in pac skozi blo prevec bencina...v tem primeru,da je prevec bencina je svecka zelo mokra..

Jz sem mogu menjat cdi ker nisem imel iskre ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi precej sumljiva iskra na svečki, je tako nekam švoh in oranžna. 

Najbolj sumim cdi, a kaj ko ga nimam kje sposodit i preizkusit. 

Vsekakor preverim tudi dizo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveril dizo, na novem je 80 ali 30(oči mi že malo nagajajo) na starem 82...

Danes sem naročil še enkrat cdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, rookie007 pravi:

Preveril dizo, na novem je 80 ali 30(oči mi že malo nagajajo) na starem 82...

Danes sem naročil še enkrat cdi.

Če je na novem glavna šoba 80 in na starem 82 jo zamenjaj z staro, ker je nova premajhna. Preizkusi narediti to drugače pa CDI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poskusil menjati dizo, a ima novi uplinjač čist drugačne. Na starem se odvije komplet, tu pa le zgornji del, čist majhna je. 

Bom še to moral kupit? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Marko Jermen pravi:

Če je na novem glavna šoba 80 in na starem 82 jo zamenjaj z staro, ker je nova premajhna. Preizkusi narediti to drugače pa CDI.

Ni tako?Da bi z tako malenkost manjso dizo mogu delovati normalno,le ko hi se dalj casa peljal pun gas bi hecalo....seveda pa je za probat....sam pa bi mislil,da gre tako malo razliko urediti ze z dvigom igle za eno zarezo...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, sesir pravi:

Ni tako?Da bi z tako malenkost manjso dizo mogu delovati normalno,le ko hi se dalj casa peljal pun gas bi hecalo....seveda pa je za probat....sam pa bi mislil,da gre tako malo razliko urediti ze z dvigom igle za eno zarezo...

Lahko je problem tudi zaradi ene številke manjše šobe, govorim iz lastnih izkušenj ko mi je prijatelj pripeljal Zipa 50 4T in mi rekel da ga nekaj duši. Ko sem odprl uplljinjač sem videl da je imel šobo 74 namesto originalne 75 pa se motor niti ni zvrtel ni do konca. Sicer vozil si se lahko vendar okoli 20km/h. Sicer z iglo bi tudi nekako šlo, vendar za optimalno delovanje bi šobe mogle biti prave velikosti igla pa na pravi zarezi da se odpravi trokiranje, dušenje ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!