Skoči na vsebino

Zavarovanje proti kraji, pomoč z anketo


sebar

Priporočene objave

A lahko zavarujem samo za en mesec, recimo ko grem na dopust, ali je to letno zavarovanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letno zavarovanje. V primeru, da je sezona zaradi zime le 6 mesecev je pol to 40 € na mesec uporabe.  Kaksna bodo pa izplačila v primeru kraje pa je druga zgodba. Vedno se je iskala dlaka v jajcu in ne verjamem, da se v tej zgodbi ne bi!

Nikoli nisem verjel ne v zavaraovalnico in ne v župnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, The Lakl pravi:

2Letno zavarovanje. V primeru, da je sezona zaradi zime le 6 mesecev je pol to 40 € na mesec uporabe.  Kaksna bodo pa izplačila v primeru kraje pa je druga zgodba. Vedno se je iskala dlaka v jajcu in ne verjamem, da se v tej zgodbi ne bi!

Nikoli nisem verjel ne v zavaraovalnico in ne v župnika?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vezava je 2 leti, lahko preneseš na drug motor, npr. če bi vmes menjal. V primeru predčasne prekinitve, moraš doplačati 49eur za vsako leto (odkupiš vigobox). Po dveh letih nisi več vezan. Dejstvo je, da to ni za vsakogar, tako kot niso vsa zavarovanja za vse. Meni je zadeva super, sicer bodo morali določene stvari še spremeniti/izboljšati, vendar osebno v ta produkt verjamem. Fajn se mi zdi, da lahko bilo kdaj kliknem na telefonu in vidim kje se motor nahaja. Me pa pride caa. 13eur na mesec (156eur letno). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

 Menda se bodo naslednji teden premije znižale.....

Nekaj sem prebrala, naslednji teden grem še osebno govorit z agentom.

Meni se zdi kar ok SOS. Če greš v maline in se jim ne oglasiš, pokličejo reševalce.

Namestitev vigoboxa je enostavna, aplikacija pa menda tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sklenil Vigo (za 2 leti)...pa, da vidim. Box-a se nisem dvignil (caka na posti). Sicer mi ni popolnoma jasno kam in kako se montira (baje je easy pizzy) ampak ta most bom preckal, ko bom do njega prisel. 

Mene pride (AO, AO+, Premium asistenca, Vigo)= 26,12€/mesec

Manjko se mi zdi zaenkrat le, da ob kraji ne javi sam policiji kraje in lokacije....nek povezan sistem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, KARMEN1 pravi:

 Menda se bodo naslednji teden premije znižale.....

Sem preveril, nič še ni točno dorečenega. Te stvari ne pridejo v javnost dokler ne da uprava ven sklepa. 

pred 2 urami, Roger G. Jagger pravi:

Manjko se mi zdi zaenkrat le, da ob kraji ne javi sam policiji kraje in lokacije....nek povezan sistem....

Osebno mislim, da je boljše da je tako, da ti potrdiš ali je motor ukraden ali ne. Ker če slučajno kaj zmoti signal in ti javi krajo, ti pa veš da je motor na varnem, samo potegneš s prstom po aplikaciji in ustaviš "krajo". Če pustiš in nič ne označiš, čez nekaj časa vigobox sam javi krajo v center za obveščanje. Moraš pa kljub temu tudi sam poklicati policijo in prijaviti krajo. 

Je pa tako, da pubeci zadevo non stop izboljšujejo. Resnično kapo dol glede tega, res se trudijo. Tudi support imajo neverjeten, v nedeljo ob 23h sem jim pisal, sem mislil, da mi bodo zjutraj odgovorili, pa sem dobil odgovor v roku 5min. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, J.a.m.e.s said:

 

Osebno mislim, da je boljše da je tako, da ti potrdiš ali je motor ukraden ali ne. Ker če slučajno kaj zmoti signal in ti javi krajo, ti pa veš da je motor na varnem, samo potegneš s prstom po aplikaciji in ustaviš "krajo". Če pustiš in nič ne označiš, čez nekaj časa vigobox sam javi krajo v center za obveščanje. Moraš pa kljub temu tudi sam poklicati policijo in prijaviti krajo. 

Je pa tako, da pubeci zadevo non stop izboljšujejo. Resnično kapo dol glede tega, res se trudijo. Tudi support imajo neverjeten, v nedeljo ob 23h sem jim pisal, sem mislil, da mi bodo zjutraj odgovorili, pa sem dobil odgovor v roku 5min. 

To se strinjam s tabo. In, da sam prekines, ce je vse OK! Bolj sem mislil, da ce javi premik motorja in ne potrdis (vse ok)...da sporoca lokacijo motorja direkt na nek sledilnik GPS. Ker, ko je motor enkrat v garazi nekje ali v oblepljenem kombiju, si lahko vigobox samo se zarines kamor ne posije sonce. 

Druga zadeva bo pa montaza tega boxa. Sej ne, da je v mojem primeru potrebno razdret 1/3 motorja, da pridem do akuja. In pa sam box....pod sedez, vodoravno in v smeri voznje. Pa sej nimam SUV-a. Se prvo pomoc nimam kam dati pod sedez...kam sele videorekorder od boxa :D :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res. Samo po mojem se beležijo premiki, ker v primeru kraje bo zavarovalnica zahtevala podatke o zadnjih lokacijah motorja. Zame kot uporabnika je važno, da imam krito krajo (edini pogoj katerega moram kot uporabnik izvršiti je ta, da imam na motorju montiran vigobox in pa da v primeru kraje obvestim policijo). Za ostalo je meni vseeno ali imajo lopovi gps jammer, kombi oblečen v folijo ali kako drugače pretentajo vigobox itd. 

 

Glede montaže, tudi sam nimam nekega prostora, ker imam aftermarket sedež, oblečen z gelom. Ker ni bilo drugega prostora, sem ga fiksiral direktno na vrh akumulatorja. Višine mislim da ima slaba 2cm, ravno toliko, da lahko sedež normalno zaprem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, J.a.m.e.s said:

To je res. Samo po mojem se beležijo premiki, ker v primeru kraje bo zavarovalnica zahtevala podatke o zadnjih lokacijah motorja. Zame kot uporabnika je važno, da imam krito krajo (edini pogoj katerega moram kot uporabnik izvršiti je ta, da imam na motorju montiran vigobox in pa da v primeru kraje obvestim policijo). Za ostalo je meni vseeno ali imajo lopovi gps jammer, kombi oblečen v folijo ali kako drugače pretentajo vigobox itd. 

 

Glede montaže, tudi sam nimam nekega prostora, ker imam aftermarket sedež, oblečen z gelom. Ker ni bilo drugega prostora, sem ga fiksiral direktno na vrh akumulatorja. Višine mislim da ima slaba 2cm, ravno toliko, da lahko sedež normalno zaprem.

Zato sem tudi sam odlocil za Vigo. Do sedaj sem imel kasko....!

pri meni nad akujem ni toliko prostora, ker je tank za gorivo nad akujem. Ko takole premisljujem, je edina opcija pod sedez z zunanje strani....! A morda ves, je box waterproof?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, KARMEN1 said:

Meni bo lepo šel pod sedež, aku imam spodaj. Montažo imajo na filmčku.

Videl tisti video na YT! Meni bi sel box edino na mesto, kjer je orodje (da se ga znebim). Kar pa je pri Ducatiju samomor...s cim bom potem po vsakem PitStopu zategnil vijake... :D :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Roger G. Jagger pravi:

A morda ves, je box waterproof?

Mislim da, nisem pa100% najboljše da jih vprašaš na info@vigozavarovanje.si 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Meni bo lepo šel pod sedež, aku imam spodaj. Montažo imajo na filmčku.

Ti maš ful placa med sedežema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, J.a.m.e.s pravi:

 Za ostalo je meni vseeno ali imajo lopovi gps jammer, kombi oblečen v folijo ali kako drugače pretentajo vigobox itd. 

 

Dejstvo je, da so oni vedno korak spredaj.
Pri novejših avtomobilih ti mimo grede poskenirajo kodo ključa, ne, da temu ne bi bili kos. Niti policija jim ne more do živega, poglej si temo ukradeni motocikli, koliko jih je dejansko ukradenih, pa za njih nismo slišali - žalostno.

Edino dobra stran tega je, da dobiš povrnjeno zavarovalnino, pa še to se ponavadi zgodi, kar je, če se ne motim @The Lakl napisal.
Ko pride do tega, potem pa iščejo dlako v jajcu in na koncu za 8000€ vreden motor (za tebe seveda neprecenljiv), dobiš 3k .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Kričač said:



Edino dobra stran tega je, da dobiš povrnjeno zavarovalnino, pa še to se ponavadi zgodi, kar je, če se ne motim @The Lakl napisal.
Ko pride do tega, potem pa iščejo dlako v jajcu in na koncu za 8000€ vreden motor (za tebe seveda neprecenljiv), dobiš 3k .

Top odvetnik resi tudi to. Iz lastnih izkusenj......

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Top odvetnik resi tudi to. Iz lastnih izkusenj......

lp

Ni res!
Če bi to bilo tako oh in sploh, kot zavarovalnice na začetku obljubljajo, samo, da te z denarjem dobijo na njihovo stran, potem sploh ne bi smel o tem, kar si napisal razmišljat, ampak bi se morala stvar rešit, brez zatikanja.

Ukradejo mi motor, potem na koncu, pa bom še jemal odvetnika, da bom dobil to, kar so mi na začetku obljubljali! Nesmisel!
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Kričač said:

Ni res!
Če bi to bilo tako oh in sploh, kot zavarovalnice na začetku obljubljajo, samo, da te z denarjem dobijo na njihovo stran, potem sploh ne bi smel o tem, kar si napisal razmišljat, ampak bi se morala stvar rešit, brez zatikanja.

Ukradejo mi motor, potem na koncu, pa bom še jemal odvetnika, da bom dobil to, kar so mi na začetku obljubljali! Nesmisel!
 

V tvojem primeru ocitno ni res.....preberi kaj sem napisal (lastnih izkusenj). Odvetnika najames, ce ne zelis biti ovca za strizenje....v nasprotnem primeru dobis pa 3k za 8k vreden motor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Roger G. Jagger pravi:

V tvojem primeru ocitno ni res.....preberi kaj sem napisal (lastnih izkusenj). Odvetnika najames, ce ne zelis biti ovca za strizenje....v nasprotnem primeru dobis pa 3k za 8k vreden motor....

Ne ne, narobe si me razumel. Jaz nisem trdil, da ni res in da ti kdo ne verjame. Prišlo je do šuma v komunikaciji.
Morda bi moral moj stavek se slišat takole: Ni res, zakaj bi jemal odvetnika za nekaj, kaj ti na žačetku obljubljajo ......

Banalen primer: za 2€ ti v pekarni obljubijo kilo kruha, dajo ti ga pol kile in ti potem vzameš odvetnika, da si izpogajaš še pol kile! Štekaš? :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Kričač said:

Ne ne, narobe si me razumel. Jaz nisem trdil, da ni res in da ti kdo ne verjame. Prišlo je do šuma v komunikaciji.
Morda bi moral moj stavek se slišat takole: Ni res, zakaj bi jemal odvetnika za nekaj, kaj ti na žačetku obljubljajo ......

Banalen primer: za 2€ ti v pekarni obljubijo kilo kruha, dajo ti ga pol kile in ti potem vzameš odvetnika, da si izpogajaš še pol kile! Štekaš? :ras:

Popolnoma te razumem in se strinjam s tabo v tem primeru. Koliko je zavarovalnica dobra ugotovis, ko mora ? v drugo smer.....! Potem pa reciva (ugibam), da na 100 primerov ... 15-20 ljudi vzame odvetnika in izterja, do cesar je opravicen. Zavarovalnici se vseeno splaca, da ostalih 80 primerov “nategne”! 

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kričač pravi:

Ni res!
Če bi to bilo tako oh in sploh, kot zavarovalnice na začetku obljubljajo, samo, da te z denarjem dobijo na njihovo stran, potem sploh ne bi smel o tem, kar si napisal razmišljat, ampak bi se morala stvar rešit, brez zatikanja.

Ukradejo mi motor, potem na koncu, pa bom še jemal odvetnika, da bom dobil to, kar so mi na začetku obljubljali! Nesmisel!
 

Da odvetnika!!!

kraja ali totalka isti šmoren, ponudili so mi 20% manj od realne vrednosti. Odvetnik @Snečerje zadevo rešil, pa še njega so morali plačati. Zavarovalniški cenilci so "cenkarji" prve vrste, dokler jim ne dokažeš nasprotno bodo gonili svojo. Dejstvo je da se večino zadev (AO, AO+, vrednost totalke itd), razen nezgodnega zavarovanja, kjer so natančno določeni parametri, rešuje s pogajanji. Vse kar pišem, pišem iz prve roke ker sem vse doživel, od moje prometne, do karambolov naših kamionov in kombijev v firmi.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pogledamo tale seznam

https://www.policija.si/seznami/ukradenavozila/uv_prikaz.php

recimo, letos so sunili 2 kawasakija, z900, ki je bil pred časom v objavljen in krosko kx250...

V glavnem, statistično ni neko tveganje, če imaš kawasakija :)

BMWje imajo, raje, a vseeno 2 so cuknili tujcema, če prav vidim, aprila je bi zviznjen XR.

spet ni neka cifra...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz vidim to zadevo kot super kasko samo za krajo z relativno ugodno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!