Skoči na vsebino

Zavarovanje proti kraji, pomoč z anketo


sebar

Priporočene objave

Neuradna informacija, katero sem dobil je , da bi naj Sava spustila ceno tega čudeža imenovanega Vigo zaradi premajhnega zanimanja motoristov. Popolnoma jih razumem. Tistih nekaj deset, kateri resno motoriramo  po Balkanu, Evropi je bolj ogrozenih in smo posledično interesenti za Vigo in zavarovanje za krajo.

 Ostali tisoči, kateri letno prevozijo le  1- 3 k km so manj ogroženi in razmišljajo, da je za pet nedeljskih izletov to absolutno predrago. Žal je največ motorjev odtujenih prav iz domačih garaž, kar se pa ljudje ne zavedajo.

Osebno gledam na to z mešanimi občutki. Živim v kraju, kjer imamo zapor in očitno so vsi tam, da je naselje praktično brez tatvin in vlomov. Kak becikl že izgine izpred trgovine, a se čez kakšno uro najde pred lokalnim buffetom in to je vse. 

V zaklenjeni garaži podprto z zapahi, zaklenjeno krmilo, disc lock z alarmom, specijalna lamelna veriga,  Varnostne kamere, slepa ulica pod večno kontrolo starih babic in trije kosmatinci v ulici bodo precej otežili vlom in odtujitev vozila iz garaže.  Ok, na potovanjih je pa druga zgodba z izbiro parkirnega mesta, ključavnicami, alarmi, trackerji...

Ravno iz teh razlogov varovanja še vedno nisem interesent, ker čakam kako se bo razvila prva odtujitev vozila z vgrajenim Vigotom ter nadaljni razvoj dogodkov.

živi bili, pa videli ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Snečijem... Lej, delam cca 10k km na sezono (vem da ni ekstremno dosti, je pa kar solidna cifra pomojem), pa se mi zdi neumno plačevati tako vsoto za nek sistem, ki mogoče bo, mogoče ne bo pomagal. Se mi zdi da je dejansko kraj motorjev dokaj malo (sploh takih ko kje prespiš - večino kraj si dobro nagledajo motor, več noči zapored, pa ga potem pač enkrat odpeljejo; če spiš nekje za eno noč ne verjamem da ti ga bo kdo odpeljal), pa imam raje pri zavarovanju kakšno dodatno asistenco na cesti in tovrstno pomoč. Za varnost motorja pa bom že poskrbel sam.

 

Mogoče bi si zadevo umislil če bi bila cena zelo pavšalna (beri cca 20€ letno dodatka), ker me pač kaj dosti ne stane... 

 

GPS tracker dat v motor me pride verjetno ene 15€.... Res je da mi noben ne bo odgovarjal za motor, oz. kril stroškov če je le-ta vkraden, bom ga pa lahko sam izsledil (oz. vsaj poskusil).

 

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, kasko 634€ ali Vigo 318€ (oboje bolj zaradi kraje)......! Je pri Vigo Premium asistenca (prevoz EU, hotel, nadomestno), kasko samo do...koliko 300-400km!

sej, ta tracker je bolj za obvescanje, da se z motorjem nekaj dogaja...! Pa meni itak se ni najbolj jasno, kam ga bom zmontiral...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Hja, kasko 634€ ali Vigo 318€ (oboje bolj zaradi kraje)......! Je pri Vigo Premium asistenca (prevoz EU, hotel, nadomestno), kasko samo do...koliko 300-400km!

sej, ta tracker je bolj za obvescanje, da se z motorjem nekaj dogaja...! Pa meni itak se ni najbolj jasno, kam ga bom zmontiral...

lp

dejansko se kasko bolj jemlje zaradi morebitnih poškodb, pa četudi ti na mestu pade. Možnost, da bo moped poškodovan po lastni krivdi je veliko, veliko večja od možnosti za krajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

dejansko se kasko bolj jemlje zaradi morebitnih poškodb, pa četudi ti na mestu pade. Možnost, da bo moped poškodovan po lastni krivdi je veliko, veliko večja od možnosti za krajo.

To je vse res in sem vzel to v zakup....! Itak imam pa trenutno 2 kompleta plastik (en na motorju, drugi v predelavi).....! Sploh pa...ne sme se karkoli zgodit ??

Gre pa Vigo za vse obstojece in vse nove narocnike 30% dol.....(v mojem primeru -95€)!!

 

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Roger G. Jagger pravi:

To je vse res in sem vzel to v zakup....! Itak imam pa trenutno 2 kompleta plastik (en na motorju, drugi v predelavi).....! Sploh pa...ne sme se karkoli zgodit ??

Gre pa Vigo za vse obstojece in vse nove narocnike 30% dol.....(v mojem primeru -95€)!!

 

lp

 

recimo, to bi bilo za nov moped sedaj že sprejemljivo.

jaz nimam nič, nikol kaska na nobenem mopedu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap. iz 19 so spustili na 14,75 €! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dal informativni izračun, napisal da je cena novega 7500, pa je premija 9,76 eur, ne piše pa koliko je vrednost izplačila, če zviznejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snečer said:

Sem dal informativni izračun, napisal da je cena novega 7500, pa je premija 9,76 eur, ne piše pa koliko je vrednost izplačila, če zviznejo.

 

Eurotax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

Sem dal informativni izračun, napisal da je cena novega 7500, pa je premija 9,76 eur, ne piše pa koliko je vrednost izplačila, če zviznejo.

 

pogajanja isto kot totalka. Cena je mesečna toliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

pogajanja isto kot totalka. Cena je mesečna toliko?

9,76 mi mesečno vzamejo, ni neka cifra

eurotax je verjetno reračun, ker je simpl izračunat, ni pa to tržna vrednost, res pa je, da kasko je "pogodbena" zadeva in če piše eurotax, je to to...nema tu pogajanj :)

treba videt splošne pogoje

to je potem zavarovalnina in ne odškodnina

 

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

9,76 mi mesečno vzamejo, ni neka cifra

eurotax je verjetno reračun, ker je simpl izračunat, ni pa to tržna vrednost, res pa je, da kasko je "pogodbena" zadeva in če piše eurotax, je to to...nema tu pogajanj :)

treba videt splošne pogoje

to je potem zavarovalnina in ne odškodnina

 

jaz ne vem kje so naše zavarovalnice, ampak ko sva obravnavala mojega sx v 2016 leti je na Adriaticu izjavil, da nimajo eurotaksa :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

jaz ne vem kje so naše zavarovalnice, ampak ko sva obravnavala mojega sx v 2016 leti je na Adriaticu izjavil, da nimajo eurotaksa :D

 

pri tebi je šlo za drugo pravno podlago, povrnitev škode, odškodnina

tu pa imajo zavarovalnino (pogodbeno zavarovanje), če nastopi zavarovalni primer, izplačajo dogovorjen znesek in nič več :) 

tam si uspel dobit papir o "pravi" vrednosti, obsegu škode in je bilo to to

tu pa je zgodba drugačna, slično kot nezgodno zavarovanje, kjer ti plačajo dogovorjene cifre za razliko od odškodnine, kjer dobiš "polno", če te kdo rukne in gre iz njegove police

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

pri tebi je šlo za drugo pravno podlago, povrnitev škode, odškodnina

tu pa imajo zavarovalnino (pogodbeno zavarovanje), če nastopi zavarovalni primer, izplačajo dogovorjen znesek in nič več :) 

tam si uspel dobit papir o "pravi" vrednosti, obsegu škode in je bilo to to

tu pa je zgodba drugačna, slično kot nezgodno zavarovanje, kjer ti plačajo dogovorjene cifre za razliko od odškodnine, kjer dobiš "polno", če te kdo rukne in gre iz njegove police

da razumem, sprašujem se če so že dobili eurotax podlago, jaz sem jo iskal, pa je ni bilo moč dobiti, nato smo šli ceniti zadevo, njok od zavarovalnice je pa kar italijanski moto.it bral pa dal ceno leto starejšega in prvega modela, ker mojega še ni bilo v prodaji.

Torej res bi rad videl kje je tisti znesek, ki je dogovorjen, ker če zavarujem me takoj zanima koliko je dogovorjen znesek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ko sem dal informativni izračun, je bil gori primer za tracera in je pisalo

premija xxx

in zavarovalnina xxx , če maznejo, tako da je ta cifra očitno znana

detajle pa naj pove kakšen, ki to že ima, saj je nekaj podpisal

splošni pogoji so tukaj

https://www.vigozavarovanje.si/wp-content/uploads/2019/05/8da087_5b3c7b2dafee4a1b8fff1aff702a5f3a.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

13. člen - ZAVAROVALNA VREDNOST

(1) Za določitev zavarovalne vrednosti se upošteva nabavna vrednost novega zavarovanega motornega kolesa z vsemi sestavnimi deli iz (2) odstavka 2. člena in iz 1) tč. (3) odst. 2. člena teh pogojev, določena po Eurotax metodologiji na dan sklenitve ali obnove zavarovanja oziroma obračuna zavarovalne premije, če ni drugače dogovorjeno.

(2) Nabavno vrednost novega motornega kolesa določi zavarovalnica na podlagi lastnih meril in v skladu z veljavnimi tržnimi standardi – zbirka podatkov Eurotax. Nabavna vrednost novega zavarovanega motornega kolesa je praviloma prodajna cena pri pooblaščenem zastopniku za posamezno vrsto, tip in model, povečana za dajatve in ostale stroške, brez upoštevanja popustov in drugih ugodnosti pri nakupu zavarovanega motornega kolesa.

(3) Če se v tujini nabavljeno motorno kolo uporablja samo v tujini, je njegova nabavna vrednost enaka vrednosti zavarovanega motornega kolesa v državi, v kateri se zadržuje, oziroma vrednosti v državi, kjer je bilo nabavljeno.

(4) Če zavarovanega motornega kolesa ni več v prodaji, se njegova nabavna vrednost ugotavlja po nabavni vrednosti podobnega motornega kolesa.

(5) Za motorna kolesa, sestavljena iz delov dveh ali več motornih koles, maloserijska motorna kolesa in podobno se zavarovalna vrednost in zavarovalna premija določata na podlagi dogovorjene zavarovalne vsote. Zavarovalna vrednost in dogovorjena zavarovalna vsota za ta motorna kolesa ne moreta biti višji od tržne vrednosti enakega ali podobnega motornega kolesa.

(6) Za zavarovanje dodatne opreme, prtljage in drugih podobnih stvari iz 2) točke (3) odstavka 2. člena teh pogojev, se zavarovalna vrednost in zavarovalna premija določata na podlagi dogovorjene zavarovalne vsote na I. riziko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znači od te osnove se pa potem določa, kaj ti izplačajo.

Citiraj

(1) Škoda, ki jo krije zavarovanje, se ugotavlja v primeru: 1) uničenja ali kraje zavarovanega motornega kolesa (popolna škoda) - po dejanski vrednosti zavarovanega motornega kolesa na dan ugotavljanja višine škode, zmanjšani za tržno vrednost rešenih ostankov, upoštevaje stanje motornega kolesa neposredno pred nastankom zavarovalnega primera. Za ugotavljanje višine škode je odločilna zavarovalna vrednost zavarovanega motornega kolesa, določena po Eurotax metodologiji na dan ugotavljanja višine škode, zmanjšana za izgubljeno vrednost zaradi amortizacije. Če ni drugače dogovorjeno, se amortizacija praviloma ugotavlja na podlagi starosti zavarovane stvari, prevoženih kilometrov in splošnega stanja zavarovanega motornega kolesa, načina uporabe, spremembe modela in števila prejšnjih lastnikov, kot tudi cene, ki jo na trgu oblikujeta ponudba in povpraševanje. Če vrednosti zavarovanega motornega kolesa pri ugotavljanju višine škode ni možno določiti po Eurotax metodologiji, se zavarovalna vrednost ugotavlja po nabavni vrednosti podobnega motornega kolesa. Zavarovalnica lahko vrednost ostankov določi tudi z organizirano javno dražbo. V primeru prodaje kupnina pripada zavarovancu, zavarovalnica pa obračuna škodo na podlagi razlike med sporazumno določeno vrednostjo predmeta zavarovanja in kupnino.

v glavnem, je treba kar vse prebrat počasi...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Znači od te osnove se pa potem določa, kaj ti izplačajo.

v glavnem, je treba kar vse prebrat počasi...

 

v glavnem je veliko uporabljenih besed tipa:

"lahko"

ali

"svojih merilih"

Tako da ja, verjemi, pogajanje bo na koncu. Recimo mene nič ne moti, moped ukradejo, obstaja eurotax tok star, tok kmjev, tok opreme, taka cena. Ampak verjemi da ne bo tako.

Sploh pa se sprašujem ali so že dobili eurotax, in ali ga ima kdo, 3 leta nazaj ga ni bilo moč dobiti za motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, KARMEN1 said:

Danes sem zavarovala, čakam vigobox.

2-3 dni PS!

??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!