Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
Papirider

Tomos Apn6 problem

Recommended Posts

Papirider

Zdravo! 

Imam motor tomos apn6(novi tip mašine) in mi ne zagrabijo prestave ter zagonska ročica nima kompresije. 

Kaj bi bil lahko vzrok? 

Papirider

Ne da res...Sprasujem zato ker sem ze odpru masino in je blo use tko kt more bit

Edited by Papirider

sesir
pred 19 minutami, Papirider pravi:

Ne da res...Sprasujem zato ker sem ze odpru masino in je blo use tko kt more bit

Kompresija in prestave nimajo veze....sam sem imel enkrat v menjalniku bucno olje...

Zivnorc

Da. Sklopka.

Če stisneš sklopko, pa hočeš vžgati motor... se zavrti v prazno. To se spomnim izpred 35 let....  :P

...lahko da je "odletela" "šalčka" sklopke.

kramolc

Je že malo pozno za odgovor😅😅

Toda če kdo bere temo, je problem 95% v tem, da si preveč zategnil tisti šravf, ki drži vzvod sklopke gor (s tem je sklopka vbistvu skos malo stisnjena)

Vem, ker sem sam storil isto napako😅

Se pa iz napak učimo.

Lp

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• DAMI34
      pismu, a noben nima službe? Foušš pa prvošim vama!
    • DAMI34
      Se strninjam, kako pa lahko vemo, da original ror ustreza napisu na ploščici? Za KTM sem zihr da gre čez, pa je vse oriđiđi. Nadalje, da ne govorim o kekcih, ki se ne držijo nobenih normativov. 1. meritev na parkirnem prostoru, kaj pa vpliv okolja? 2. meritev na drugačnih obratih, kot je zapisano na ploščici  itd itd... Trebaju nam pare...lp SENP  
    • DAMI34
      Ne sam na jugu, mojmu frendu (finančna policija pazi iz Udin, hodil je v fitnes v Vipavo, kjer sva se spoznala) so ukradli 2 (pazi dva) ducatija iz garaže in ne istočasno. Italija je cigajneraj, Kiri na mestu je opozorilo, vedno prvo poskrbi za varnost. Enako je tudi z avtom. Pa četudi plačaš 10000 lir lokalnemu pijancu da gleda na avto, ko sem se sprehajal po Pompejih Zato mi osebno moto Italija smrdi. Pa sem jo nekaj prevozil, kjer sem se večinoma dogovoril za garažo (varovano ali v sklopu hotela). Pravi gostitelj s tem nima problema in bo vse uredil, celo svoj avto mi je dal da smo šli v mesto potem na večerjo.  
    • DAMI34
      da pretirava, ker se obeša na cifre, ne pa na real life. Simpl. Šteje število "okuženih" v CRO, naše število in lokacije zanemarja, hkrati, upošteva, da ga število okuženih "ogroža", spet brez računice, da pri nas (sem reku da virusu se čist jebe za meje) obstaja možnost kontaktov in okužbe, v CRO pač ne, če tja ne gre, pa četudi gre, lahko pri nas vse nakupi in ni potreben lokalni kontak. Paranoiki bodo pač paranoiki. Čist zdrava pamet: vsak dan dostavim med 15-20 strank. Srečam od 15-30 al pa še več ljudi, posla radi. In to dnevno. Primem vozičke, kljuke, vrata itd...Kje moram bolj paziti na okužbe v Slo al Cro? Na Hrvaškem, ko bova sam z ženo v svojem app, z razkužilom in na plaži vsaj 10m stran od drugih? Nisem ljubitelj Hrčkov, vsak drek mi pa tut ne pride kot izgovor, da izrazim svoje sovraštvo. Ps. baje ma JJ sestanek s Plenkovičem: predlagam začetek pogajanj v stilu: JJ: aj ti nama Piranski zaljiv, a mi vama damo malo goste, da pregurate sezonu  
    • DAMI34
      s prve roke ti povem naslednje: 1. ko mi je foter zaradi depresije delal samomor, in smo ga iskal povsod mi prvič policija ni hotelal triangulirat mobilnega signala in sporočiti lokacije!!!! Le sreči se lah zahvalim, da mi je padlo na pamet, ko je nekoč na neki lokaciji v gozdu reku: tule bi jaz pa komot lahko umrl. In točno tam sem ga našel, zadnjo minuto, s plinsko bombulo v avtu (odprto) in nažrtega tablet. Sem mel res veliko sreče, pa ne zahvaljujoč policiji, da sem ga pravočasno zvlekel v ambulanto. 2. šele ko mi je drugič počel isto, so mi dal zadnjo lokacijo in to takoj. Očitno se držijo nekih zapiskov. Hvala jim, me je pa nafukal, saj je izklopil foun. takrat smo ga našli ob izdatni pomoči policije. 3. kar levica nabija in vsi fakin jokavci varstva podatkov: je bolj kot ne jebanje pozicije. Če hoče "ablast" vedeti kje smo bo pač vedla. 4. problem nastane: ker kot je Maus zapisal, pri zlorabah applikacije, namreč, foun daš drugemu, foun preusmeriš na drugo cifro, founa nimaš s sabo itd itd...dovolj sem IT pismen da vem, da zadeva deluje samo če je folk odgovoren. Če je nemaren kot sedaj, te zlahka pelje scat 5. izjava "preverjamo na meji" račun bivanja, zemljiško knjižni izpisek in podoben šit. Zlahka grem v Bosno, mam parcelo, pokažem lastništvo na Hrvaškem pa še mal Korono šeram. 6. Se pa strinjam, App ni noben vdor v zasebnost, bolj je izgovor za jebanje pozicija opozicija. Da se razumeva, enako je bilo prej, tudi JJ je koristil vsak dim za kontra argument in izgovor 7. EU je že zdavnaj ugotovila in opustila mobilno aplikacijo, saj so po raziskavah ugotovil da je uspešna, če jo uporablja vsaj 80% prebivalstva. Mi pa capljamo za svetom. Dober mesec nazaj sem pizdil, da nimamo nadzora nad ogroženo skupino prebivalcev, in točno to se je sedaj pokazalo. Jebeš APP, če ostalega nismo sposobni zrihtat. Da vsaka Fata in vsak Čuri muri deli virus starostnikom.   dober argument  
  • Similar Content

• _jezus_
      By _jezus_
      Med slikami iz sejma v nemciji, sem opazil novosti pri tomosu.. Supermoto 50cc ter 125cc enduro in 80cc kroske..

Zanima me, ce kdo ve kej podatke o masini za 125cc zadevo?

• jupiter
      By jupiter
      Zame zelo prjietno presenečenje - hmmm, da le testniki niso bili pristranski.

No, da neham nakladat... v današnjem Am-ju so primerjali
      - Tomos SM 125;
      - Derbi Senda 125 4T:
      - Yamaha xt 125 X in
      - MZ SM 125.

Vrstni red: 1. Tomos; 2. Derbi; 3. MZ; 4. Yamaha

:blink:
    • xxdavidxx
      By xxdavidxx
      Živjo

Mene pa zanima kje se  da dobiti jekleno vrv za števc ker se mi je strgala in sprednjo  žarnico močnejšo (za dolgo luč)  da paše na tomosa..

Lp
    • Kristjan R
      By Kristjan R
      Zanima me če bi motorju škodlo motorju če bi dal iz auspuha vn tisti dušilec na koncu...ali bi motor sačel metati ven preveč olja...
      Lp kristjan
    • Kristjan R
      By Kristjan R
      Lep pozdrav! Danes sem v tek spravil automatica letnik 85, tezava pa je v tem da ima moped pre visok minimum sam pa nisem tocno siguren kako ga znizati ker nisem ravno najvecji poznavatelj tomosov. Vesel bi bil vsakega nasveta!
      LP Kristjan
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!