Skoči na vsebino

12 in 5 V vtičnice


Dry

Priporočene objave

No, gledam ta vtikač na Lojzetovi strani in me zanima nekaj .... LINK: http://www.louis.de/index.php?media=katflash&topic=artnr_gr&artnr_gr=10032936/

To je mala vtičnica, če prav vidim in me zanima, kako je z večjimi vtikači, kot ga ima recimo Garmin? Ker je vtikač velik se da zgodit, da bi zaradi tresljajev padel ven.

Tukaj nastane problem in sprašujem, kako rešit zadevo, imel pa bi vtičnico iz zgornjega linka ...

Tudi jaz sem imel podoben problem z Garminovim vtikačem. Enostavno med vožnjo pade ven. Sedaj v vtičnico porinem še kos gume in drži kot pribito.

Rešitev je v novem vtikačem druge znamke za tvojo Garmin navigacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel podoben problem z Garminovim vtikačem. Enostavno med vožnjo pade ven.

Torej sem prav predvideval, da bo to problem. Hmmm ....

Problem pri tem Garmin vtikaču je, da je vsa elektronika ravno v vtikaču in vprašanje je, če bi vsebino velikega vtikača lahko spravil v mali vtikač. Varovalka je notri in elektronika, tako da ...

Ne vem kako klačit v mali vtikač tudi ni dobro, saj lahko čez čas pride do kakšnega kratkega stika in do vžiga inštalacije ... itd. Lahko si narediš več škode kot koristi.

Pogledat moram edino na eBayu, če se dobi kakšen NEoriginalni Garmin napajalni 12V kabel z malim vtikačem, potem bi bil problem rešen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, jaz ti jo prodam...no lahk jo prej probaš, pa če ti je ok mi jo pol plačaš :P pa še za kufe ti dam :)

ker men ne paše na mojga :blush: se moram kej drugega spomnit.....

Kupim, cena pa je...

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misliš "ne paše" ? A ni univerzalna? V čem je torej problem?

Sej veš kaku je pr babah, včas jim paše, včasih pa ne,...whistle.gif, sej bi sam ne lih zdej...neki v tem smislu rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 eur

1€/volt worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej veš kaku je pr babah, včas jim paše, včasih pa ne,...whistle.gif, sej bi sam ne lih zdej...neki v tem smislu rolleyes.gif

:evilgrin: mona, loh jo teb kam zmontiram...sam ne rečt da ti ne paše pol :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:evilgrin: mona, loh jo teb kam zmontiram...sam ne rečt da ti ne paše pol :rolleyes:

Meni vse VTIČnice pašejo! trance_41_w00t2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, gledam ta vtikač na Lojzetovi strani in me zanima nekaj .... LINK: http://www.louis.de/...nr_gr=10032936/

To je mala vtičnica, če prav vidim in me zanima, kako je z večjimi vtikači, kot ga ima recimo Garmin? Ker je vtikač velik se da zgodit, da bi zaradi tresljajev padel ven.

Tukaj nastane problem in sprašujem, kako rešit zadevo, imel pa bi vtičnico iz zgornjega linka ...

Na motor se ponavadi montira manjša vtičnica(vzame manj prostora in je bolj vodotesna) ni pa nujno kajti za vse vtičnice naj bo manjša ali večja se dobi adapterje.:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, ko sem se dejansko poglobil v to, kam bi jo na belanci lahko namontiral, sem ugotovil, da sploh ni prostora :rolleyes: , tako da bom moral oz. sem že našel rešitev.

Za Garmina ne bom potreboval vtičnice, si bom pa eno omislil za pod sedež, da bom lahko v skrajni sili napolnil tablico.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam na fejzerci montirano na sredini balance in obrnjeno v pol ležeč položaj. Pa še vijake zamenjaš za krom imbuse in zgleda kar kul. Original napajalnik (12V vtič) za Garmina pa tudi ne zleze ven. Vtičnica je zvezana prek releja, ki je krmiljen s pozicijskih luči. Ena je pa pod zicem in priključena direkno na akumolator, prek katere se tudi fila, ko je treba.

Zadeva od Luisa je OK. Nabavi.

lp Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil 12v vtičnico v BS center na Šmartinki....

Izgleda zelo podoben, enak. Cena pa je bila tudi nekaj takega.

Imam Garmina, ki se lepo polne na to vtičnico, čvrsto drži, pa polnim tudi Interphone F4 na to vtičnico. vse dela super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

garmin se polni tudi čez usb..... 12v na usb konverter = sitne pare in zasede manj prostora..... mogoče komu v razmislek.

(je pa res, da vsaj moj nuvi rab nekaj časa(~30sec), da pogrunta, da ga bom samo polnil in ne prenašal podatkov) :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ker mi je počil :headbang: del nosica vtične prosim, če ima kdo morda kakšne , ki mu je v napoto..... :notworthy:

Mislim, da je meni ostal ta del, ko sem na moj moped namontiral vtičnico. Bom pogledal v garaži, nekje se mora valjati :grim .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Za napajanje Garmina je najbolje imeti originalni kabel. Je brez vtičnice in je priklopljen direktno na akumolator. Ne zaseda prostora........

Če pa potrebuješ vtičnico 12V jo nerediš oziroma skriješ pod sedež. Ta 12V vtičnica pride prav ob napihovanju "postelje"

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri montaži vtičnice nikar ne pozabite na varovalko v "+" povezavi, ki naj bo čim bliže mestu vira napajanja vtičnice (ponavadi "+" pol baterije). Na ta način je zaščitena instalacija do vtičnice kot tudi odjem na vtičnici ob morebitnih "nezgodah" s porabniki. Ohišje varovalke naj bo gumijasto s pokrovčkom. Priporočljiv je tudi vmesni rele, ki ob odvzemu kontakta odklopi vtičnico. Primeren rele je 12V avtomobilski - dobi se jih v trgovinah z avtodeli.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na mojem mopedu dodal stikalo, s katerim lahko poljubno vklapljam in izklapljam vtičnico. Namontiral sem ga pod sedež, da je pod ključem. Tako, da nisem rabil nobenega releja in podobnih zadev, ko sem vse skupaj sestavil.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vtičnico nabavu pri lojzu. Sem jo zvezu preko klučavnice in dodatne varovalke.Garmin in tudi mobilc se filata brez problema. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vtičnico se VEDNO uporabi varovalka po možnosti zaprta 15 A-mperska, takoj pri + klemi in kabel(rudeče barve) 1,5mm kvadrat,ravno tako za maso,ki ni važno kje se priklopi,po možnosti čim bližje vtiču se uporabi ravno tako 1,5mm kvadrat (rujave ali črne barve).Montira se VEDNO brez releya in direktno na +klemo saj večino uporabnikov uporabljaš, ko motor ni pod kontaktom npr.pri vzdrževanju ali polnenju akumulatorja,pri vporabi GPS-a,raznih svetil,kompresorja,radija itd.itd.Kabel 1,5mm kvadrat in 15A varovalka dovoljuje porabo do 180W-atov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!