Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Mogoče je to kdo že objavil, toda ker je bilo od mojega zadnjega ogleda že toliko novih objav, se mi ne ljubi preverjati in bom kar objavil ...

Tole je moj prijatelj dobil od svojega, prijatelja, ki je zdravnik. V vednost...
 

 

 

 

Drage prijateljice, dragi prijatelji,

 

običajno vas ne posiljujem s takšnimi ali drugačnimi zdravstvenimi navodili, tokrat pa mislim, da moram nekaj zapisati.

 

Če ne živite v zvočni in vizualni izolaciji nedvomno veste, da smo sredi epidemije novega koronavirusa. Danes sem bral pismo mojih kolegov iz Infekcijske klinike v Ljubljani, ki so soglasno mnenja, da je edini način, da virus zajezimo to, da se javno življenje v Sloveniji ustavi. Jaz vodilne iz Infekcijske klinike poznam osebno, Strleta, Lejkovo, Tomažiča, Logarjevo in vse ostale. V študentskih letih sem veliko voluntiral na Infekcijski, pa tudi v službi sem v tesnih stikih z njimi in lahko rečem samo eno - da ne poznam bolj brihtnih in strokovno usposobljenih ljudi, kot sem jih spoznal tam. Prepričan sem, da je ljubljanska Infekcijska ena najboljših infektoloških klinik v Evropi, zato lahko rečem samo tole - če oni mislijo, da je to potrebno, potem, majke mi, je potrebno. Da se javno življenje ustavi, pomeni sledeče: kuča, poso, po potrebi lokalna štacuna in fertik, gotovo, to je to. Nobenih fuzbal treningov, nobenih popoldanskih kav, pirčkov tu in tam, malih intimnih žurčkov in privat koncertov, joga klasov, fitnes terminov, plesnih tečajev, vaj z bendom, filozofskih uric, bralnih krožkov etc. etc. Nič, kar ni striktno nujno. Pa da se razumemo, panika je povsem odveč, ne gre za kugo ali ebolo ali kaj podobnega, hvala bogu. Na srečo so otroci skorajda docela varni, precej drugače pa je s starimi, zato je pametno, da o tem predvsem prepričate tudi svoje starše, s katerimi poizkušajte do nadaljnjega ne imeti osebnih kontaktov. Po dosedaj znanih podatkih je smrtnost pri 70 - 79 letnih približno 8 %, pri nad 80 letnih pa približno 15 %. Z drugimi besedami, če 10 od naših staršev zboli, najverjetneje enemu od njih ne bo ratalo. Pri nas imamo dnevne sestanke na to temo, obveščeni smo od kolegov iz Italije kako to izgleda. Trenutno tam umre skorajda 200 ljudi na dan. Verjemite mi, tega nočemo doživeti niti mi, niti vi.

 

Skratka, prijatelji moji, dajmo mi vse te naše majhne in velike razvajenosti malo na stran. Recimo svojemu egu naj se malo umakne in pospravimo razne visoko leteče ideje tipa: "mah, to spet neki pretiravajo, ker..." v podstrešje svojega razuma. Danes je stavek: "saj jest sem čisti v redu" bistveno večja zabloda, kot je bil še včeraj. Ko bo enkrat vsega mimo, bo več kot dovolj časa za to. Če naredimo to kar moramo, potem nas čaka poletje kakršnega ne bomo dolgo pozabili. Če pa klonemo pod težo lastne vzvišenosti, kljub temu da bodo nekateri naši ljudje življenjsko ogroženi in na koncu tudi nastradali, potem pa smo eni navadni butli.

 

Pošlijte naokoli, če želite, ne sramujem se zapisanega.

 

Mir z vami prijatelji in se vidimo, ko bo čas za to.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bmflar pravi:

Se pravi, da ga bomo fasali vsi, samo eni malo kasneje...

To je poanta vsega. UPOČASNITI širjenja virusa. Zaradi zdravstva, kapacitet, zaposlenih...Zato, da morda ne pride do odloka kot v ITA 60 letnih ne priklapljao na respiratorje. Mi smo pa 9-14 dni za njimi.

 In to lahko dosežemo s tem, da se že enkrat začnemo VSI obnašat, odgovorno. Tretirat vsak predmet, kot da je potencialno kužen in pravo tako oseba. Lahko pa detajlno spučeš motor, avto, stanovanje/hiši, bereš knjige (JBG spletne trgovine ti še ostanejo zaenkrat), spiš do kosila....No, če ne smeš/moreš več v službo. Greš na sprehod, nekam kjer ni tako obljudeno. Pravzaprav se lahko tudi sprehodiš skozi mesto, ker zdaj vsi rinejo v razne parke, mesta pa samevajo. khm khm. Samo ne posedat na klopci, ne se dotikat zunanjih fitnes naprav, igral na igrišču etc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Nja pravi:

To je poanta vsega. UPOČASNITI širjenja virusa. Zaradi zdravstva, kapacitet, zaposlenih...Zato, da morda ne pride do odloka kot v ITA 60 letnih ne priklapljao na respiratorje. 

,

Ali je zgornja trditev kakorkoli, kjerkoli, s morekoli...... podprta z relevantnim virom. Ne FB, twiter, kolega, ki pozna enega iz ZD Kurja vas....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam neki vam povem, še dobro, da me niso testirali na meji... zboleli testniki :(

 

 

https://www.primorske.si/primorska/srednja-primorska/okuzena-prostovoljca-rdecega-kriza?fbclid=IwAR0ktnyrd6aEbagYxmofHRghvNFnp8XzAYFnyrB2CoTwmAWlZrVTHzBMm7A

Glede na to, da sta bila testirana v soboto, okužbe nista mogla dobiti med delom na meji, ampak sta se po doslej znanih informacijah najverjetneje okužila pred dobrim tednom dni na območju naše države,” so pojasnili v štabu CZ. Najverjetneje sta se okužila na usposabljanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Tedybear pravi:

Ali je zgornja trditev kakorkoli, kjerkoli, s morekoli...... podprta z relevantnim virom. Ne FB, twiter, kolega, ki pozna enega iz ZD Kurja vas....

Ta trditev je po mojem mnenju izmišljotina, ker če je nekdo izdal tak odlok gre direkt pred "vojno"sodišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tedybear pravi:

Ali je zgornja trditev kakorkoli, kjerkoli, s morekoli...... podprta z relevantnim virom. Ne FB, twiter, kolega, ki pozna enega iz ZD Kurja vas....

ni dovolj respiratorjev, pol pa se greš triažo (ohranit tiste, ki imajo večje šanse), tako se tudi tule govori, a je to podprto z uradno informacijo pa ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

ni dovolj respiratorjev, pol pa se greš triažo (ohranit tiste, ki imajo večje šanse), tako se tudi tule govori, a je to podprto z uradno informacijo pa ne vem

Triaža ja , da pa nekdo reče , da se po starosti določa to pa sigurno ne.

Triažira se pa izkljucno po zdravstvenem stanju in možnostih preživetja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Tedybear pravi:

Ali je zgornja trditev kakorkoli, kjerkoli, s morekoli...... podprta z relevantnim virom. Ne FB, twiter, kolega, ki pozna enega iz ZD Kurja vas....

Da, vir iz ITA bolnišnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je okužba neizbežna, kar zgleda, da postaja, potem je najboljša priprava za spopad z virusom...tu manjka napotkov. Okrepitev imunskega sistema, vitamini....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nja pravi:

Da, vir iz ITA bolnišnice.

Se pravi...sekundarni vir.  NI ziher spljoh. (verjamem pa, da se to verjetno dogaja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Tedybear pravi:

Se pravi...sekundarni vir.  NI ziher spljoh. (verjamem pa, da se to verjetno dogaja).

Dogaja se ampak sem 100% , da ne po takih navodilih . Izključno po zdravstvenem stanju in možnosti preživetja, ker imajo omejene resurse.

Noben zdravnik ti ne bo sprejel take odlocitve , da se bo odlocil samo na starost bolnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Snečer said:

Nachbar nej se briga zase, ker ma dost denarja in si lohka privisci ostati doma... On ne more razumeti de gredo ljudje delat zato, ker si ne morejo/mo privosciti izpada place...    Vsi trobezljajo ostanito doma, TO pomeni kuca, posao, kuca. In ne joga, trening ipd... Kaj hudica je pa posao? A tam se pa ne da nabasati virusa od sodelavca, stranke, ipd... Nisem dohtar, ampak stavim, da mam precej vec sans ujeti korono na sihtu, kot pa ce grem popoldne na sprehod, tudi z prijatli, ce pridemo vsi pes, ne v enem avtu, in smo na svezem zraku, ne v zaprtem prostoru,  2-3m narazen. In ko me potem nekdo vidi na sprehodu, se pa dere kamenjat!! Na sihtu se pa virus ne prenasa ali kaj...   Ostanite doma je slogan, ki je pac pomankljiv. Veliko jih/nas NE more... Ce pa je druzenje problem (in verjamem da je) pol nej pa drzi to za cel dan, ne samo za popoldne. Zato naj se teli kešatorji kej drugega spomnijo, kot zmerjat navadne ljudi kaj ne razumejo ipd...

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z nami, ki smo odvisni sami od sebe in svojega dela, je težko kar naenkrat presekati in biti doma. Ko bo prišel mesec mimo nas ne bo nihče vprašal ali imamo za plačilo položnic, kreditov itd. Danes imam naročenih 9 strank. Vsako posebej sem poklical in vprašal ali naj pridem ali ne. Pri vsaki smo naredili vse kar je možno, da se nismo dodatno izpostavljali (primerna razdalja, čim manj kontakta, v avtu si za vsako razkužim roke. itd). Kaj več kot to ne morem narediti. Bolj sem izpostavljen, ko moram v trgovino po nujno (danes sem našel na polici celo wc papir - yes :D ) . Otroka sta doma, hvala bogu smo ju že od malega navajali na samostojnost, tako da ju lahko danes brez strahu pustim tudi 2 uri sama. Pa še nimata 5 in 8 let. Čez dan gremo v naravo, vendar če se da čim dlje od ostalih ljudi. Pač delamo na preventivi, kolikor je to mogoče. Upam, da ta hudič čimprej mine, bi mogu počas motor registrirat. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto. Delam, jutri dostavljam strankam..jebat ga, pa še tankat moram. Ostali sodelavci so doma. 

Konec meseca pa bo šef jokal, da nima od kje za plače vzet. ampak jaz sem delal..bo treba v naturi očitno obračunat, pa bom skladišče spraznil :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, DAMI34 said:

U, kje pa je tolk peska v ljubljani, da grmo mal offroad vozit. Kaj je treba na Rab pa ne vem kam vozit, ce je pa sred Ljubjane Sahara!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

U, kje pa je tolk peska v ljubljani, da grmo mal offroad vozit. Kaj je treba na Rab pa ne vem kam vozit, ce je pa sred Ljubjane Sahara!

Ne hodi na Rab ali Krk, je preveč Slovencev tam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novo dno

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/alpinist-padel-cez-zaledenel-slap-opozorilo-gore-niso-kraj-za-samoizolacijo.html

Citiraj

Na območju Jezerskega se je poškodoval alpinist, ki mu je med prečenjem pobočja zdrsnilo, nato pa je padel čez zaledenel slap. Posredovali so gorski reševalci GRS Jezersko, vojaški helikopter in gorska policijska enota. Opozorilo: v sedanji situaciji se izogibajte nepotrebnim tveganjem, saj obstajajo tudi omejitve pri gorskem reševanju.

 

 

Citiraj

"V primeru gorske nesreče in reševanja s helikopterjem, če bo helikopter sploh na voljo, bo transport ponesrečenca v primeru suma na okužbo s covid-19 težko izvedljiv, saj se je potrebno zavedati, da piloti nimajo zaščitne obleke in je pri svojem delu ne morejo uporabljati. Tudi gorski reševalci zelo težko pri samem reševanju nosimo zaščitna oblačila, saj nas ovirajo pri reševanju v zahtevnem gorskem terenu," so zapisali na GRZS. Vse državljane zato tudi oni pozivajo k odgovornemu ravnanju pri gibanju na svežem zraku.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

No, res smo dosegli dno. Zdaj čakam, da se eno tele neumno izmisli radikalno resitev za obvladovanje virusa.

Mislim, da me bolj skrbi neumna raja kot pa sama okužba z virusem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej na zacetku je enostavno bit brihtn, pa govort ostanite doma.....ko se bo ljudem po nekaj dneh zacel cufat, bo pa kaj? Vse po starem. Tole je kr psiholoski test za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DinDiin pravi:

Zdej na zacetku je enostavno bit brihtn, pa govort ostanite doma.....ko se bo ljudem po nekaj dneh zacel cufat, bo pa kaj? Vse po starem. Tole je kr psiholoski test za vse.

naslednja faza bo "ulica"

Še en podn preplačanih in zaplezanih športnikov in seveda medijev

https://www.24ur.com/sport/kosarka/dragic-z-nogometno-mojstrovino-na-domacem-vrtu-navdusil-navijace.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Cavallo pravi:

Brez panike, vardisti so jih obkolili in jih obvladujejo z emitacijami orožja..

a ti se neb ustrašu takihle: 

Rezultat iskanja slik za hillbilly army

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, DinDiin said:

Zdej na zacetku je enostavno bit brihtn, pa govort ostanite doma.....ko se bo ljudem po nekaj dneh zacel cufat, bo pa kaj? Vse po starem. Tole je kr psiholoski test za vse.

Ne vem, mislim, da ce ljudje imamo en tehten razlog, zdrzimo marsikaj...    Ampak, ce se na siht lahko hodi, v park (ne rave, koncert, nekam v guzvo ipd, ampak na zrak,  vecmetrsko osamo) pa bohnedaj, je razlog mal cuden....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!