Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 19 minutami, dr.looney pravi:

No, res smo dosegli dno. Zdaj čakam, da se eno tele neumno izmisli radikalno resitev za obvladovanje virusa.

Mislim, da me bolj skrbi neumna raja kot pa sama okužba z virusem.

 

sam to je vse res, saj sem na FB vidu :?

pred 19 minutami, DinDiin pravi:

Zdej na zacetku je enostavno bit brihtn, pa govort ostanite doma.....ko se bo ljudem po nekaj dneh zacel cufat, bo pa kaj? Vse po starem. Tole je kr psiholoski test za vse.

naslednje leto bo verjetno veliko ločitev, kdo pa zdrži z babo cel dan u bajti :P

še dobro da mam garažo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Snečer said:

naslednja faza bo "ulica"

Še en podn preplačanih in zaplezanih športnikov in seveda medijev

https://www.24ur.com/sport/kosarka/dragic-z-nogometno-mojstrovino-na-domacem-vrtu-navdusil-navijace.html

 Kaj pa je tu podnastega? Sam, na svojem vrtu, zabava ljudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jvalant pravi:

Ne vem, mislim, da ce ljudje imamo en tehten razlog, zdrzimo marsikaj...    Ampak, ce se na siht lahko hodi, v park (ne rave, ipd) pa bohnedaj, je razlog mal cuden....

v bistvu je zgrešen. Sprehodi po naravi (v samoizolaciji seveda ali dovolj distance do drugega) in soncu (pazljivo da si ne zviješ noge :D ) samo jačajo osebno zdravje in izboljšujejo imunost.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sam to je vse res, saj sem na FB vidu :?

Dobro, da ga nimam , ker sem našla zdravilo za neumnost. Sam ni legalno. :)))))))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, dr.looney pravi:

Dobro, da ga nimam , ker sem našla zdravilo za neumnost. Sam ni legalno. :)))))))

vpraš fotra, starejši majo FB za šankom :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

 Kaj pa je tu podnastega? Sam, na svojem vrtu, zabava ljudi...

Eni so pač asocioalni in se držijo napisanih črk kot da so svete. Realni svet in realne tezave jim povzrocajo stisko . S tem ne mislim Dragiča. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

v bistvu je zgrešen. Sprehodi po naravi (v samoizolaciji seveda ali dovolj distance do drugega) in soncu (pazljivo da si ne zviješ noge :D ) samo jačajo osebno zdravje in izboljšujejo imunost.

 To mi je jasno, sm mislil na "ostanite doma, resite zivljenje" in potem razlago le tega: "to pomeni, sluzba, takoj domov, nic sporta ipd"... dokler me bojo silili v sluzbo takrat ko je epidemija in mi obenem prepovedovali iti ven po sluzbi, je to kontraproduktivno. To sem mislil.

9 minutes ago, dr.looney said:

Dobro, da ga nimam , ker sem našla zdravilo za neumnost. Sam ni legalno. :)))))))

Zdravila za neumnost NI. Obstaja pa doloceno orodje,  ki lahko uredi zadevo. ;)

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Nja pravi:

To je poanta vsega. UPOČASNITI širjenja virusa. Zaradi zdravstva, kapacitet, zaposlenih...Zato, da morda ne pride do odloka kot v ITA 60 letnih ne priklapljao na respiratorje. Mi smo pa 9-14 dni za njimi.

Danes zjutraj so to mejo spustili na 45 let !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

 To mi je jasno, sm mislil na "ostanite doma, resite zivljenje" in potem razlago le tega: "to pomeni, sluzba, takoj domov, nic sporta ipd"... dokler me bojo silili v sluzbo takrat ko je epidemija in mi obenem prepovedovali, je to kontraproduktivno. To sem mislil.

se strinjam, pa drenjanje u Lidlu tudi. 

Eni so "piflarji" pa razumejo in razumevajo stvari točno tako kot so napisane. Če bi pisalo ostanite doma na kavču, bi se bal usest na fotelj :P

 

Pravkar, Bmflar pravi:

Danes zjutraj so to mejo spustili na 45 let !!!!

ti si bil prej že zunaj, zdej sm pa še jest :P

ps. ni res da jih ne priklapljajo, ampak sesalc dobi tisti, ki ima večje možnosti za preživetje. Zato pa obolele selijo tudi v druge bolnice, ker so nekatere preobremenjene oz nimajo niti placa niti orodja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

se strinjam, pa drenjanje u Lidlu tudi. 

Eni so "piflarji" pa razumejo in razumevajo stvari točno tako kot so napisane. Če bi pisalo ostanite doma na kavču, bi se bal usest na fotelj :P

Pa sej se ne smem usest na fotelj - ta je od mačkov :P

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

se strinjam, pa drenjanje u Lidlu tudi. 

Eni so "piflarji" pa razumejo in razumevajo stvari točno tako kot so napisane. Če bi pisalo ostanite doma na kavču, bi se bal usest na fotelj :P

ti si bil prej že zunaj, zdej sm pa še jest :P

:bum: ni še 60 !!!!!! je pa blizu :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Bmflar pravi:

Pa sej se ne smem usest na fotelj - ta je od mačkov :P

to mi je znano, sam to je uredba, ki so jo mački izdali že ko si jih vselil

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Snečer pravi:

to je kaj? 

Spoštovani,  

 

za omejevanje širitev okužb s koronavirusom vsem svojim kupcem priporočamo plačevanje goriva prek mobilne aplikacije Na poti, ki se je v teh dneh izkazala za najbolj priročen način plačevanja, saj omogoča plačilo brez obiska blagajne. Poleg tega vam aplikacija omogoča tudi plačilo avtopranja, Kave na poti in HipShop izdelkov, ki jih lahko naročite vnaprej in na prodajnem mestu le prevzamete. Na spletni strani si lahko ogledate tudi video z navodili, kako se aplikacija uporablja.  

 

Poleg tega vas prosimo, da predvsem na manjših servisih, v prodajne prostore vstopate posamezno in upoštevate vsa ostala navodila pristojnih institucij.  

 

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.  

 

Andreja Lukež

Trženje

Petrol d.d., Ljubljana

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Buschi pravi:

A da bi pa prozorno plastiko, ki jo imamo na tone zrezal u granulat in nazaj stopil u nove prazne prozorne flaše pa ne znamo?

Pomoje znamo. Sam traja nekaj časa da to narediš... logistični problem je to.

 

pred 5 urami, Darko3g pravi:

Sicer pa, kolikor razumem, bo izolacija le upočasnila razširjanje virusa, da bomo lahko sproti zdravili hudo bolne, hkrati pa raztegnila čas epidemije, saj bo kasneje dosegel vse ljudi.

Tako. Ideja je predvsem v tem da ti ne klecne zdravstveni sistem zaradi nenadnega navala bolnih. In da lahko v vmesnem času (če ta pristop uspešno deluje) še nabaviš zaščitno in ostalo medicinsko opremo in se pripraviš. Vmes se lahko (in se) pojavljajo podatki o znanih zdravilih, ki pomagajo najhuje obolelim ipd... Kjerkoli se lahko se sedaj štanca maske, respiratorje, ipd... Sam bo trajalo da se na trgu znajde dovolj materiala. In v tem času je nujno da ne gre stvar prehitro naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dr.looney pravi:

Triažira se pa izkljucno po zdravstvenem stanju in možnostih preživetja.

Starejši kot je pacient, manj ma možnosti preživetja. Starost je definitivno pomemben podatek pri takem odločanju.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, jskrablin pravi:

Starejši kot je pacient, manj ma možnosti preživetja. Starost je definitivno pomemben podatek pri takem odločanju.

Seveda je ni pa ključni in samo na podlagi starosti se ti zdravnik ne bo dolocil.

Primer imaš 50 letnika s KOPB in 65 letnika , ki je zdrav kot dren. Kaj boš naredil? To so težke odlocitve tudi za zdravnike, ki so tega vajeni.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

ne se bat za Slovenijo :) do soseda stopi...

Ne se bat zame, soseda zvečer k men pride............:naughty:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, VS800 pravi:

Ne se bat zame, soseda zvečer k men pride............:naughty:

imaš srečo...

Citiraj

20. Če občutiš tesnobo in ti je doma težko zdržati s samim seboj, pokličeš prijatelja ali pa enega izmed terapevtov, ki te dni ob določenih urah ponujajo brezplačne terapevtske pogovore.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, dr.looney pravi:

Bolje je mesati z destilirano vodo....domace zganje, alkoholni cvet , bioetanol.... 

Sem naročil bioetanol za kamine (96% etanol), v kakšnem razmerju ga mešam z destilirano vodo da bo še učinkovit? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O odzivih in reakcijah. Govori eden izmed najbolj znanih strokovnjakov za ebolo. Treba je biti hiter. Napake bojo, ampak razmišljanje o napakah in posledično nedelovanje je dražje kot delovanje z napakami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ene stvari ne razumem, 

za evropske države je ocenjeno da se bo okužilo med 50 in 70 procenti populacije, 

kako da je na Kitajskem obstalo pri 80 tisoč obolelih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, twom pravi:

ene stvari ne razumem, 

za evropske države je ocenjeno da se bo okužilo med 50 in 70 procenti populacije, 

kako da je na Kitajskem obstalo pri 80 tisoč obolelih?

ker so ga izvozili :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!