Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Ligenjček...Gospodarstvo bi klecnilo. Kdo bi izplačal plače? Prispevke? uhh kaj pa regres? Dokler nisi sam v čevljih delodajalca, ne veš koliko stvari je zadaj in koliko je treba zadelat, da stvari laufajo kot je treba. Koliko ljudi lahko ima mesečno zalogo za celo družino + vse njihove živali? Odvisno je tudi od zmožnosti ali imaš morda veliko hišo, veliko družino, veliko skrinj za shranjevanje mesa (moj pes mesečno poje okoli 13kg mesa + nekaj zelenjave) ali pa živiš v garsonjeri, nimaš pečice in tudi ne skrinje. Velike firme imajo tudi pogodbe in kazni, za prekinitev dela-razen če da vlada direktivo, odlok...

Jaz še vseeno trdim, da se je treba čim bolj trudit da tovarne laufajo, da neke službe laufajo. Da se sicer sprejmejo zaščitni ukrepi (higiena, razdalja, zračenje, razkuževanje) in da se zunaj službe in doma ne družiš. In že s tem se veliko naredi. Razumem da je treba gostinstvo in šole pozapret. Ne pa vseh panog. Nekateri imajo zalogo za kak mesec. Ne vsi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Nja pravi:

Ligenjček...Gospodarstvo bi klecnilo. Kdo bi izplačal plače? Prispevke? uhh kaj pa regres? Dokler nisi sam v čevljih delodajalca, ne veš koliko stvari je zadaj in koliko je treba zadelat, da stvari laufajo kot je treba. Koliko ljudi lahko ima mesečno zalogo za celo družino + vse njihove živali? Odvisno je tudi od zmožnosti ali imaš morda veliko hišo, veliko družino, veliko skrinj za shranjevanje mesa (moj pes mesečno poje okoli 13kg mesa + nekaj zelenjave) ali pa živiš v garsonjeri, nimaš pečice in tudi ne skrinje. Velike firme imajo tudi pogodbe in kazni, za prekinitev dela-razen če da vlada direktivo, odlok...

Jaz še vseeno trdim, da se je treba čim bolj trudit da tovarne laufajo, da neke službe laufajo. Da se sicer sprejmejo zaščitni ukrepi (higiena, razdalja, zračenje, razkuževanje) in da se zunaj službe in doma ne družiš. In že s tem se veliko naredi. Razumem da je treba gostinstvo in šole pozapret. Ne pa vseh panog. Nekateri imajo zalogo za kak mesec. Ne vsi.

 

imel sem v mislih "totalno" zamrznitev, moratorij vsega, razen za osnovne potrebe

se strinjam, da je zaradi globalnega gospodarstva to problem

glede hrane, mi imamo doma nakup na 14 dni, sedaj opažamo da v sili ni treba en mesec v trgovino, bomo vse zaloge počistili, rolic wc pa vidim, da je za cel mesec :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospodarstvo bo itak ze sedaj trpelo, to bo se stala. Spet bojo place nizal, pa davke nabijal, da se pokrije luknja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavni krivec, je Šarec, ker je poslal zaščitne maske Kitajcem, tako, da sedaj ni kaj za v roke vzet..

Posledice se najbolj vidijo že v tem da je obolelih ogromno zdravstvenih delavcev, ker niso ustrezno zaščiteni.

To dejanje(šenkanje zaščitnih mas,k več miljardni Kitajski), bo imelo katastrofalne posledice na našo družbo in narod nasploh..

 

https://www.zurnal24.si/slovenija/zdravstveni-minister-zamudili-smo-teden-deset-dni-343644

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Nja pravi:

Ligenjček...Gospodarstvo bi klecnilo. Kdo bi izplačal plače? Prispevke? uhh kaj pa regres? Dokler nisi sam v čevljih delodajalca, ne veš koliko stvari je zadaj in koliko je treba zadelat, da stvari laufajo kot je treba. Koliko ljudi lahko ima mesečno zalogo za celo družino + vse njihove živali? Odvisno je tudi od zmožnosti ali imaš morda veliko hišo, veliko družino, veliko skrinj za shranjevanje mesa (moj pes mesečno poje okoli 13kg mesa + nekaj zelenjave) ali pa živiš v garsonjeri, nimaš pečice in tudi ne skrinje. Velike firme imajo tudi pogodbe in kazni, za prekinitev dela-razen če da vlada direktivo, odlok...

Jaz še vseeno trdim, da se je treba čim bolj trudit da tovarne laufajo, da neke službe laufajo. Da se sicer sprejmejo zaščitni ukrepi (higiena, razdalja, zračenje, razkuževanje) in da se zunaj službe in doma ne družiš. In že s tem se veliko naredi. Razumem da je treba gostinstvo in šole pozapret. Ne pa vseh panog. Nekateri imajo zalogo za kak mesec. Ne vsi.

 

Kot sem rekel, en mesec bi odgovorne firme preživele. Odgovorni ljudje tudi ne kupujejo iz danes na jutri, pa tudi za tiste ki pa, gostinci tudi zdaj dostavljajo hrano na dom. V primeru popolnega zaprtja bi seveda morali podjetja oprostiti dajatev, pa je z tem breme podjetja veliko manjše. Ne zavedajo se tega, da je manjši problem stisnit en mesec, kot crknit čez 3 ker si se odločil da delaš normalno, ampak ne dobiš materjala, vsi delavci pa so na bolniški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorili so o nastopu recesije ze nekaj casa, pa je kar ni bilo. In sedaj so spustili virusek, zaradi katerega je treba vse ustavt in voila.... Zrihtan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, ligenjček said:

Kot sem rekel, en mesec bi odgovorne firme preživele.

pod pogojem, da se pol lotmo delat, kot da nic ni bilo. Ampak to se ne bo zgodilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa. če na vse to ne bi gledali tako pesimistično. Malo se je potrebno ozreti v zgodovino človeštva. Na dolgi rok, tole sedaj ni nič. Vse bo vredu, slej kot prej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Snečer said:

masko lahko v sili narediš doma, pusti zdaj Šarca, on je zgodovina, nikogar ne zanima

Potem jo pa napravi in jo nesi v KC, na teden jih rabijo 4000..

Vsak zato, ima svoj zakaj.

Kot se je nekoč izrazih hrvaški predsednik; "Če ne bi bilo tragično, bi bilo komično."

Ko se preštevajo mrtvi, se krivci, še kako iščejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Cavallo pravi:

Potem jo pa napravi in jo nesi v KC, na teden jih rabijo 4000..

Vsak zato, ima svoj zakaj.

Kot se je nekoč izrazih hrvaški predsednik; "Če ne bi bilo tragično, bi bilo komično."

Ko se preštevajo mrtvi, se krivci, še kako iščejo!

išči tiste, ki so virus prinesli v slo

brez prinosa tega, ne bi imeli teh scen

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

išči tiste, ki so virus prinesli v slo

brez prinosa tega, ne bi imeli teh scen

Definitivno je vsaj en dohtar zrel za obravnavo na sodišču. Okoli ostalega pa... situacija je izredna in čisto ves svet je gledal Kitajsko, se čudil, obenem pa se (čisto rasistično in še kako) prepričeval, da se to pri nas ne more zgoditi. Ton medijskega poročanja bo zanimivo analizirati čez nekaj časa in ustrezen odziv javnosti tudi. Lako ćemo, vedno znova, v večini držav. In pol na lepem o sranje jebeno trenutek, ko se pogrunta da stvar ni navadna gripa in da država ni pripravljena.

O kompetencah prejšnje vlade ne bi. Ti so še nabavo nujne zaščitne opreme zajebali, ker se niso držali rokov za plačilo. Kdorkoli dela s tujino razume, da tam ponavadi ni heca s tem. Balkanci tega ne štekajo. V izrednih razmerah ko ti pred vrati čaka vrsta kupcev se seveda ne boš ukvarjal z enim kekcem, ki broji sitno in sprašuje če lahko skoči domov po 30€ ker jih pri sebi res nima, kartica pa ne sodeluje. Če vzamemo recimo primer iz kake štacune. Tole spodaj je mind blowing demonstracija nesposobnosti vlade enega kamniškega komedijanta.

Vir - https://www.dnevnik.si/1042925032/slovenija/janseva-vlada-sarcevi-ocita-da-je-zamocila

image.thumb.png.0233ae462eed22a94085c48759f349dc.png

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Scarabeo 500 pravi:

Nekaj mi tu ne štima. Naše bolnice so menda zelo obremenjene, zato marsikaj odsvetujejo. Če podre 14 + 4 okuženih neko bolnico potem pa ne vem? Če zna kdo razložiti? 

Današnji podatek UKC Ljubljana.

Trenutno stanje v UKC Ljubljana 
Po trenutnih podatkih je hospitaliziranih 14 pacientov, ter dodatno štirje v enoti intenzivne terapije, ki so kritično bolni. 

 

ja nč, ostale bo komunala naložila pa odpeljala kot crknjene mačke :P

Sem ležal v bolnici. Nimajo samo 14+4 postelj.

Trenutno najbolj nevaren šport je šoping, sploh za penzionere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kugelschreiber pravi:

Cez celo slo jih je ze 31. Po matematiki bi jih jutr znalo bit 45. V petk pa vec kot 100....

te cifre so nekje tudi pričakovane. Od 275 včerajšnji podatki, verjetno ne bo ostalo samo pri 4ih kritičnih. 

Je pa res bistven podatek, kako bodo okužbe naraščale, predvsem pa koliko bo kritičnih. Če se en ali drug podatek nekje stabilizira, smo že zmagali. Ampak, naslednji teden pričakujem 2 val. Prejšnji četrtek, petek in soboto je imela Korona veselico v trgovinah, inkubacijska se bo pa ravno konec tedna nekje iztekla. Če ne bo eksponencialne rasti okužb smo zmagali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Cavallo said:

Glavni krivec, je Šarec, ker je poslal zaščitne maske Kitajcem, tako, da sedaj ni kaj za v roke vzet..

Posledice se najbolj vidijo že v tem da je obolelih ogromno zdravstvenih delavcev, ker niso ustrezno zaščiteni.

To dejanje(šenkanje zaščitnih mas,k več miljardni Kitajski), bo imelo katastrofalne posledice na našo družbo in narod nasploh..

 

https://www.zurnal24.si/slovenija/zdravstveni-minister-zamudili-smo-teden-deset-dni-343644

Egoizem je grda stvar. Dobrota pa se velikokrat vrača.

Primer Italija, ki je med prvimi pomagala Kitajski, sedaj  pa je prejela pošiljke respiratorjev, opreme in tudi zdravnikov iz Kitajske (z iskušnjami pri zdravljenju virusa).

Tako bi moralo biti. Ti se pa lahko v bajto zazidaš in še internet izklopiš, da ti virus ne pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Scarabeo 500 pravi:

Nekaj mi tu ne štima. Naše bolnice so menda zelo obremenjene, zato marsikaj odsvetujejo. Če podre 14 + 4 okuženih neko bolnico potem pa ne vem? Če zna kdo razložiti? 

Današnji podatek UKC Ljubljana.

Trenutno stanje v UKC Ljubljana 
Po trenutnih podatkih je hospitaliziranih 14 pacientov, ter dodatno štirje v enoti intenzivne terapije, ki so kritično bolni. 

 

ker gre naraščanje eksponentno - včeraj ko si to pisal  14 /4, danes 32 /12, nato 78 /29    , 192,/71,   473 / 163 ,  ,,,,,,   

22.03.2020   -  1024 / 379.. samo v ljubljani ..

skupnih kapacitet v sloveniji je 5000 .. torej 22.03. .... jebeno ane zakaj pravijo da so obremenjeni..

22.03.2020 - lj 379 kritičnih ..slovenija cca.670 KRITIČNIH !!!..  KOLK JE ŽE RESPIRATORJEV ????

 

pred 1 uro, Nja pravi:

Velike firme imajo tudi pogodbe in kazni, za prekinitev dela-razen če da vlada direktivo, odlok...

 Nekateri imajo zalogo za kak mesec. Ne vsi.

kaj boš naredila , ko bo vlada z odlokom zaprla vse "nepotrebne" firme , pa imajo te firme pogodbe s firmami , ki jim vlada s posebnim odlokom določi delovanje zaradi "posebnega stanja" ?

pred 33 minutami, Snečer pravi:

išči tiste, ki so virus prinesli v slo

brez prinosa tega, ne bi imeli teh scen

dejansko je res zajebala vlada .. pravočasni odloki o preverjanju in obveznem testiranju VSEH prihajajočih od zunaj in prepoved odhoda iz države na dopust in poslovna potovanja... kdor bi vseeno odšel iz države po tem datumu bi moral ob prihodu nazaj v samoplačniško  kontrolirano karanteno ...  če se prav spomnim bi moralo to biti 1 mesec nazaj...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

Egoizem je grda stvar. Dobrota pa se velikokrat vrača.

Primer Italija, ki je med prvimi pomagala Kitajski, sedaj  pa je prejela pošiljke respiratorjev, opreme in tudi zdravnikov iz Kitajske (z iskušnjami pri zdravljenju virusa).

Tako bi moralo biti. Ti se pa lahko v bajto zazidaš in še internet izklopiš, da ti virus ne pride.

In od kod dobi Slovenija pošiljko respiratorjev, ki jih je zelo težko dobiti kjerkoli v svetu? Kitajska. Sem že v eni drugi temi napisal da se znajo one maske izkazati za genialno diplomatsko potezo. Seveda čisto slučajno, ker pri nas politiko, ki bi takole dolgoročno razmišljali, ni. Jaz tudi takrat nisem pomislil da se zna to zelo obrestovati. Zdaj pa zgleda se.

 

pred 7 minutami, thumper pravi:

ker gre naraščanje eksponentno - včeraj ko si to pisal  14 /4, danes 32 /12, nato 78 /29    , 192,/71,   473 / 163 ,  ,,,,,,   

22.03.2020   -  1024 / 379.. samo v ljubljani ..

skupnih kapacitet v sloveniji je 5000 .. torej 22.03. .... jebeno ane zakaj pravijo da so obremenjeni..

22.03.2020 - lj 379 kritičnih ..slovenija cca.670 KRITIČNIH !!!..  KOLK JE ŽE RESPIRATORJEV ????

Uvedeni ukrepi delajo v smeri da se to ne zgodi. Da se širjenje okužbe znotraj populacije zavre dovolj da ne bo vsi naenkrat vala ampak da se bo dalo sproti oskrbeti vse kritične bolnike. Obenem ti upočasnjevanje širitve okužbe kupuje čas v katerem lahko iz večih virov nabavljaš nujno potrebno opremo. Zato je tako pomembno da se tisti, ki lahko držimo/jo tega da se ne bluzi naokoli brez potrebe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, thumper pravi:

ker gre naraščanje eksponentno - včeraj ko si to pisal  14 /4, danes 32 /12, nato 78 /29    , 192,/71,   473 / 163 ,  ,,,,,,   

22.03.2020   -  1024 / 379.. samo v ljubljani ..

skupnih kapacitet v sloveniji je 5000 .. torej 22.03. .... jebeno ane zakaj pravijo da so obremenjeni..

22.03.2020 - lj 379 kritičnih ..slovenija cca.670 KRITIČNIH !!!..  KOLK JE ŽE RESPIRATORJEV ????

 

kaj boš naredila , ko bo vlada z odlokom zaprla vse "nepotrebne" firme , pa imajo te firme pogodbe s firmami , ki jim vlada s posebnim odlokom določi delovanje zaradi "posebnega stanja" ?

dejansko je res zajebala vlada .. pravočasni odloki o preverjanju in obveznem testiranju VSEH prihajajočih od zunaj in prepoved odhoda iz države na dopust in poslovna potovanja... kdor bi vseeno odšel iz države po tem datumu bi moral ob prihodu nazaj v samoplačniško  kontrolirano karanteno ...  če se prav spomnim bi moralo to biti 1 mesec nazaj...

na vrhu so povezave. Mislim, da je smotrno jemati tiste (uradne) podatke. Trenutno (včeraj) so kritični 4je, že nekaj dni, na zdravljenju jih je sicer več.

Moj dnevnik:

izolacija dan 5

Skret papirja je zmanjkalo, uvedel sem drastične ukrepe:

90149000_2791448640941139_8674758216116076544_o.thumb.jpg.a8235ff3cc8906378074120a5fcc1024.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, Snečer said:

išči tiste, ki so virus prinesli v slo

brez prinosa tega, ne bi imeli teh scen

 

 

41 minutes ago, jskrablin said:

Definitivno je vsaj en dohtar zrel za obravnavo na sodišču. Okoli ostalega pa... situacija je izredna in čisto ves svet je gledal Kitajsko, se čudil, obenem pa se (čisto rasistično in še kako) prepričeval, da se to pri nas ne more zgoditi. Ton medijskega poročanja bo zanimivo analizirati čez nekaj časa in ustrezen odziv javnosti tudi. Lako ćemo, vedno znova, v večini držav. In pol na lepem o sranje jebeno trenutek, ko se pogrunta da stvar ni navadna gripa in da država ni pripravljena.

O kompetencah prejšnje vlade ne bi. Ti so še nabavo nujne zaščitne opreme zajebali, ker se niso držali rokov za plačilo. Kdorkoli dela s tujino razume, da tam ponavadi ni heca s tem. Balkanci tega ne štekajo. V izrednih razmerah ko ti pred vrati čaka vrsta kupcev se seveda ne boš ukvarjal z enim kekcem, ki broji sitno in sprašuje če lahko skoči domov po 30€ ker jih pri sebi res nima, kartica pa ne sodeluje. Če vzamemo recimo primer iz kake štacune. Tole spodaj je mind blowing demonstracija nesposobnosti vlade enega kamniškega komedijanta.

Vir - https://www.dnevnik.si/1042925032/slovenija/janseva-vlada-sarcevi-ocita-da-je-zamocila

image.thumb.png.0233ae462eed22a94085c48759f349dc.png

 

V informacijski dobi, je težko skriti informacije in prekriti dejanja..

 

https://www.vecer.com/panika-kaj-je-to-10135875

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim tole nabijanje, kdo je kriv in kdo ni kriv. Se je pač zgodilo in bilo je samo vprašanje časa. Če izzivaš te slej ko prej nekdo klofne. Pa to si nisem jaz izmislil, tako je. Pač je kar je in tudi to bomo preživeli. Itak bodo vojni dobičkarji, in ve se kdo so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

In od kod dobi Slovenija pošiljko respiratorjev, ki jih je zelo težko dobiti kjerkoli v svetu? Kitajska. Sem že v eni drugi temi napisal da se znajo one maske izkazati za genialno diplomatsko potezo. Seveda čisto slučajno, ker pri nas politiko, ki bi takole dolgoročno razmišljali, ni. Jaz tudi takrat nisem pomislil da se zna to zelo obrestovati. Zdaj pa zgleda se.

 

Uvedeni ukrepi delajo v smeri da se to ne zgodi. Da se širjenje okužbe znotraj populacije zavre dovolj da ne bo vsi naenkrat vala ampak da se bo dalo sproti oskrbeti vse kritične bolnike. Obenem ti upočasnjevanje širitve okužbe kupuje čas v katerem lahko iz večih virov nabavljaš nujno potrebno opremo. Zato je tako pomembno da se tisti, ki lahko držimo/jo tega da se ne bluzi naokoli brez potrebe.

tudi jaz upam , da se bo res obrestovalo... 

jaz sem odšel iz službe 12.03. ob 10,27 in sem bil doma ob 10.37.. umil in razkužil roke ter napisal mail direktorju .. 

kako bo šlo s plačo ,dopustom in mogoče celo delovnim razmerjem se bom ukvarjal ko bo ta jeba mimo.. doma obolevam ker dela moja od doma jaz pa za moje delo potrebujem fizični dostop do delavnice in skladišča .. 

to moram preživeti in se vsaj malo navaditi.. potem se bom lotil nekega dela /projektov, ki je napovedano za čas , ko se bodo stvari uredile.. ker bo povpraševanje po robi za nazaj,sproti in naprej me načeloma ne skrbi , da bi bil ob delovno mesto... 

razumem , da bo treba sedaj dobro stisniti pas..  kot sem že napisal - trenutno potrebujem denarja za osnovno preživetje .. to je ob danih pogojih nekih 450-500e na mesec.. v obeh avtih imam za cca.600km goriva + 250km v motorju.. za res nujen odhod kamorkoli v bližino dovolj za nekaj časa ..

 

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

na vrhu so povezave. Mislim, da je smotrno jemati tiste (uradne) podatke. Trenutno (včeraj) so kritični 4je, že nekaj dni, na zdravljenju jih je sicer več.

Gantar je odgovoril, da za zdaj 168. To pomeni, da lahko na naprave sočasno priklopijo največ 168 ljudi.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/koronavirus-bodoci-zdravstveni-minister-povedal-koliko-kljucnih-naprav-imamo-343342 - www.zurnal24.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!