Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

Bo trajalo da se ves državni aparat malo sinhronizira. Tako da bojo tudi za take prispevke verjetno dali odlog plačila. Počakati do zadnjega roka bi bilo moje priporočilo in vmes spremljati kaj se dela okoli tega.

a je težko da se davki prispevki dajatve in vsa ostala plačila državi zamrznejo za en mesec - generalno ?? tak ukrep da vlada in je v veljavi za vse to kar sem omenil.. tako pa za vsak resors posebej demanti ali odločba.. še en boloks.. dva dni so zdražal zdaj pa že popuščajo..kako šele bo v naslednjih 2-3 tednih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jvalant pravi:

 

 Ampak, a niso ravno tebe skup sestavljali? In edino kar si bil ti kriv je to, da si bil na cesti, torej nic?

Ja in?

Ne preveč jest na kavču da sladkorne ne fašeš.

Odgovor enak vprašanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

Ja in?

Ne preveč jest na kavču da sladkorne ne fašeš.

Odgovor enak vprašanju.

 In? Podpora ali ravnanje na prosnjo zdravnikov? Ne politike, ipd, zdravnikov....   In med voznjo z motorjem in basanjem na kavcu je se veliko stvari umes... Lepo da si solidaren!

 

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, thumper pravi:

s tistim o otrocih se strinja..

naša hiša je dvostanovanjska ..spodaj tast zgoraj mi trije.. prav vseeno je če se vsedemo pred hišo z litrco.. če se je en okužil pred ukrepi smo se vsi 4je.. zdej ne vem - ali ločevanje/razmak med 4imi okuženimi kaj pomaga? i dont think so.. isti šmorn..

k bajti pa ne spustimo nikogar..niti ne hodimo med folk.. to se mi zdi kr ok.. če smo fasal smo fasal..važno da ne okužimo nikogar naprej.. saj veš 1-3-9-27-81-243 itn... v treh dneh jih rata 243 če sta na dan samo 2 stika.. to želim in želimo preprečiti..

No mi smo isto ..... . S tem da mojima tastarima ne dopoveš nic. Fotr je šel danes s kolegom po vino . Domov je pršu prbit k mina. 

Moj dela normalno v firmi, ki jim dol visi za zaposlene. Pa tudi njemu težko kaj dopovem . 

Doma sem samo jaz. Z živci pr konc, ker moram trem pr bajt v glavo vtepst , da to niso heci. 

Sploh pa se noben v bajt ne zaveda, da glih jaz ne smem zbolet, ker če bo eskaliralo to tako kot v Italiji . Bo potreben vsak operativni gasilec sploh tisti , ki smo po specialnosti bolnicarji in prvi posredovalci.

Zdej pa upam da mi noben nč ne prinese, sicer pa malo za šalo sm tolk žleht, da se me še virusi bojijo.

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Screenshot_20200318-140300.png

Pravkar, dr.looney pravi:

No mi smo isto ..... . S tem da mojima tastarima ne dopoveš nic. Fotr je šel danes s kolegom po vino . Domov je pršu prbit k mina. 

Moj dela normalno v firmi, ki jim dol visi za zaposlene. Pa tudi njemu težko kaj dopovem . 

Doma sem samo jaz. Z živci pr konc, ker moram trem pr bajt v glavo vtepst , da to niso heci. 

Sploh pa se noben v bajt ne zaveda, da glih jaz ne smem zbolet, ker če eskaluralo to tako kot v Italiji . Bo potreben vsak operativni gasilec sploh tisti , ki smo po specialnosti bolnicarji in prvi posredovalci.

Zdej pa upam da mi noben nč ne prinese, sicer pa malo za šalo sm tolk žleht, da se me še virusi bojijo.

pol bodo mene tudi klicari, sem bolničar, paramedic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Kugelschreiber said:

zmer sm bil jebivetrom mal fouš. Ta tedn, pa prav ful. :D 

Saj veš, dokler bo procent teh jebivetrov dokaj majhen, bo OK. Če bo procent narasel, se nam piše slabo. Torej je bila tvoja odločitev pravilna. Saj je enako povsod....

Žalostno je samo to, da se ti jebivetri še po forumu hvalijo in se sami seb zdijo zelo pametni.  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snečer pravi:

.....

pol bodo mene tudi klicari, sem bolničar, paramedic

Pri gasilcih? Civilni? Vojska?GRS?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

SV :)

A potem si rezervist, obnavljaš znanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Kugelschreiber pravi:

Snec, ti tri tedne ne bos stopil iz bajte? 

 

Na vrt grem, včeraj sem avto pral. V petek bo en teden, še dva...

Če narediš nek normalen nakup, si za dolgo preskrbljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, jvalant pravi:

 In? Podpora ali ravnanje na prosnjo zdravnikov? Ne politike, ipd, zdravnikov....   In med voznjo z motorjem in basanjem na kavcu je se veliko stvari umes... Lepo da si solidaren!

 

Jutri me lahko kap, jutri si lahko zlomim roko, jutri lahko imam nesrečo v avtu, jutri lahko celo korono fašem. Kaj bo jutri ne morem vedeti. Danes sem cel. Jutri je nov dan.

 

Vožnja z motorjem NI prepovedana in nima veze s solidarnostjo. Ko bo, ne bo ne slik ne vožnje.

pred 24 minutami, mato295 pravi:

Saj veš, dokler bo procent teh jebivetrov dokaj majhen, bo OK. Če bo procent narasel, se nam piše slabo. Torej je bila tvoja odločitev pravilna. Saj je enako povsod....

Žalostno je samo to, da se ti jebivetri še po forumu hvalijo in se sami seb zdijo zelo pametni.  

 

Ne žali tistih, ki se vozijo, ker ne počno nič prepovedanega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

A potem si rezervist, obnavljaš znanje?

Nisem rezervist, tečaj in znanje je bilo pridobljeno tekom služenja. Ne obnavljam, ker nisem pozabil (hec). Brez prakse ni nič.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Nisem rezervist, tečaj in znanje je bilo pridobljeno tekom služenja. Ne obnavljam, ker nisem pozabil (hec). Brez prakse ni nič.

Aha. Itak. 

No potem ni panike da bi te klicali. Jaz sem operativka , redno usposabljanje in tudi uporaba v praksi. Na prostovoljni bazi ne poklicno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Samozaposleni z odlogom plačila prispevkov za april maj in junij

Odbor je sprejel več dopolnil, s katerimi je med drugim med upravičence vključil samozaposlene ter jim omogočil odlog plačila socialnih prispevkov za april, maj in junij letos za dve leti.

Več članov odbora se je zavzelo za to, da bi se samozaposlenim te prispevke odpisalo ali se jih polovico odpisalo, za polovico pa odložilo plačilo. Državna sekretarka na ministrstvu za delo Mateja Robič je povedala, da je zaenkrat predlagan odlog, da pa se bodo o pomoči samozaposlenim, ne le glede prispevkov, še usklajevali.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, BIF pravi:

Smo na dobri poti, da v Novem Svetu, ki nastaja v ozadju korona histerije, padejo tudi takšna bolana nesorazmerja.

računaj sam kok bo mela psihiatrija dela, ko ves folk 24ur na dan študira korono, bere članke in se psihira. In to z ženo doma :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, mato295 said:

Torej je bila tvoja odločitev pravilna. Saj je enako povsod....

Ej ne vem. Fura zamujena, ne vrne se nobena. Ampak...vozim se za uzitek. V dani situaciji mi je bila fura breme, ne uzitek. Zato.....taljanka v kotu caka lepse case. 
 

ce tle rmen graf drzi, smo na dobri poti. 
 

05376749-57FA-4E90-A296-F65FB4393279.thumb.jpeg.27872c35ace0c9c8f090797d50c74721.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

računaj sam kok bo mela psihiatrija dela, ko ves folk 24ur na dan študira korono, bere članke in se psihira. In to z ženo doma :P

če že pol nej me dajo u idrjo..tam se ne občuti razlike zunaj/znotraj.. :P

zakaj idrc ne more u idrjo ampak ga pošljejo v polje ali golnik? k če gre u idrjo mu ni nč čudn..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, thumper pravi:

a je težko da se davki prispevki dajatve in vsa ostala plačila državi zamrznejo za en mesec - generalno ?? tak ukrep da vlada in je v veljavi za vse to kar sem omenil.. tako pa za vsak resors posebej demanti ali odločba.. še en boloks.. dva dni so zdražal zdaj pa že popuščajo..kako šele bo v naslednjih 2-3 tednih..

OPROSTIT bi jih morali. Ne odlog. Oprostitev vseh prispevkov, akontacije, za časa zaprtja obratov. Prav tako računi upravnika, elektro, komunala, čistilke/servisi...Potem je tukaj še problem plače. Če ni prihodka, ni dnarja od kje vzet (morda prvi mesec še nekako, (če država 50% sofinancira) potem pa večini zmanjka. In smo pri regresu. Oprostitev plačila regresa za 2020 tistim, ki morajo imeti zaprte lokale, obrate, če bo to trajalo res 2 meseca, sicer pa vsaj prestavitev regresa na december in to brez dohodnine. Ne moremo bit vsi doma...Kdo pa mislite da dela obračune plač, DDVjec (ja za prvo trimesečje bo še treba, a ne, pa tudi za april, maj bo lih tak treba), pa kdo piše vloge delodajalcem za zavod, pa odpovedi delovnih razmerij... Kako bo pa zavod sfolgal vse to mi ni jasno....res ne. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, DAMI34 said:

Jutri me lahko kap, jutri si lahko zlomim roko, jutri lahko imam nesrečo v avtu, jutri lahko celo korono fašem. Kaj bo jutri ne morem vedeti. Danes sem cel. Jutri je nov dan.

  Prepoved ni solidarnost, ravno obratno je. Solidarnost je to, da ce te taisti zdravniki, kateri so te skup sestavli, prosijo, da se motorizem odlozi, zarado potencialne nevarnosti, da odgovoris drugace kot pa bmk...  In tocno zaradi tega se jaz ne vozim, ker so zdravniki to prosili... Samo kaj pa jaz vem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

  Prepoved ni solidarnost, ravno obratno je. Solidarnost je to, da ce te taisti zdravniki, kateri so te skup sestavli, prosijo, da se motorizem odlozi, zarado potencialne nevarnosti, da odgovoris drugace kot pa bmk...  In tocno zaradi tega se jaz ne vozim, ker so zdravniki to prosili... Samo kaj pa jaz vem....

a tisti k so smučal? Ne mi utrujat, res ne. Skrbiš za zdravje al maš kaka zdravila? Recimo pritisk, sladkorna itd..a bom zdej začel jokat, da vsi taki ne skrbijo za zdravje, pa bi lahko?

Al ti sam manjka nekdo da si boš ventile zaradi karantene spucal. Ti dam nasvet: pojdi mal na moped, bo prec bolje.

ps. vipavska dolina je polna kolesarjev, motoristov in pohodnikov. Vreme je lepo, okuženih "še " ni. Jaz se bolj sekiram kako bom po Ljubljani robo oddajal. Ampak za to nobenga ne skrbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Nja pravi:

OPROSTIT bi jih morali. Ne odlog. Oprostitev vseh prispevkov, akontacije, za časa zaprtja obratov. Prav tako računi upravnika, elektro, komunala, čistilke/servisi...Potem je tukaj še problem plače. Če ni prihodka, ni dnarja od kje vzet (morda prvi mesec še nekako, (če država 50% sofinancira) potem pa večini zmanjka. In smo pri regresu. Oprostitev plačila regresa za 2020 tistim, ki morajo imeti zaprte lokale, obrate, če bo to trajalo res 2 meseca, sicer pa vsaj prestavitev regresa na december in to brez dohodnine. Ne moremo bit vsi doma...Kdo pa mislite da dela obračune plač, DDVjec (ja za prvo trimesečje bo še treba, a ne, pa tudi za april, maj bo lih tak treba), pa kdo piše vloge delodajalcem za zavod, pa odpovedi delovnih razmerij... Kako bo pa zavod sfolgal vse to mi ni jasno....res ne. 

 

Zaenkrat žal nič od tega. Čeprav je nekaj včeraj omenjal še enkratno pomoč 400 eur.

Ne razume oblast tega najbolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Zaenkrat žal nič od tega. Čeprav je nekaj včeraj omenjal še enkratno pomoč 400 eur.

Ne razume oblast tega najbolje.

virtualne bone naj nakažejo za nujne življenske potrebščine , sestavijo naj paket po glavi prebivalca za 1 teden in naj dostavijo . v bistvu mi denar ne pomaga če naj nebi šel v trgovino in spletna prodaja z dostavo ne dela..sploh ne.. 

samo hrano rabim doma nič drugega ..vse ostalo pride po ceveh in žici - zahvala električarjem , vodovodarjem in komunalcem.. 

če mi to zagotovijo sem lahko doma dokler bo potrebno zaradi varnosti ostalih in nas doma.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dr.looney pravi:

No mi smo isto ..... . S tem da mojima tastarima ne dopoveš nic. Fotr je šel danes s kolegom po vino . Domov je pršu prbit k mina. 

Ta se sigurno izogne okužbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

a tisti k so smučal? Ne mi utrujat, res ne. Skrbiš za zdravje al maš kaka zdravila? Recimo pritisk, sladkorna itd..a bom zdej začel jokat, da vsi taki ne skrbijo za zdravje, pa bi lahko?

Al ti sam manjka nekdo da si boš ventile zaradi karantene spucal. Ti dam nasvet: pojdi mal na moped, bo prec bolje.

ps. vipavska dolina je polna kolesarjev, motoristov in pohodnikov. Vreme je lepo, okuženih "še " ni. Jaz se bolj sekiram kako bom po Ljubljani robo oddajal. Ampak za to nobenga ne skrbi.

Jaz bi ti odsvetoval vožnjo z motorjem :)

Po drugi strani pa si pač prevzel tveganje in breme, ki sledi, če bi se kaj neugodnega zgodilo pri vožnji z motorjem. 

Če se že voziš, ne vozi objestno, ker to pa je prepovedano ...

A ko pogledam tu v svoji okolici, trume sprehajalcev, vozički, šolarji, ki so doma in se ne bi smeli družit, se igrajo itd.

To je prava bomba za koronavirus, ki se očitno izjemno širi...to so pravi jebivetri, ki sončke peljejo na zrak kihat in kašljat...

To je zdaj tista druga faza, prej smučat in afne guncat, sedaj v park na travico po drekcih telovadit.

pred 2 minutami, thumper pravi:

virtualne bone naj nakažejo za nujne življenske potrebščine , sestavijo naj paket po glavi prebivalca za 1 teden in naj dostavijo . v bistvu mi denar ne pomaga če naj nebi šel v trgovino in spletna prodaja z dostavo ne dela..sploh ne.. 

samo hrano rabim doma nič drugega ..vse ostalo pride po ceveh in žici - zahvala električarjem , vodovodarjem in komunalcem.. 

če mi to zagotovijo sem lahko doma dokler bo potrebno zaradi varnosti ostalih in nas doma.. 

to smo ravno včeraj debatirali, boni za osnovne življenjske potrebščine, samo kaj...potem bodo trgovine pizdle, ki prodajajo vse živo, nezdravo in drugačno lame hrani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!