Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

1 hour ago, DAMI34 said:

ps. pa kar cepljenja tiče, par dni preden je umrla deklica za posledicami Janssena, sem mojmu mulcu (29 let) svetoval naj se sedaj cepi ko pride Janssen :P en šus pa bo mir. Tako prekleto dobro so nas zavedli. Pa so točno vedeli, da bolj brihtne države vektorska cepiva ponujajo bolj starejši populaciji oziroma imajo omejitve.

Še premalo študiramo podatke, še premalo. 

 

?

Ti samo studiraj. Kok doktoratov ze imas?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ukica pravi:

?

Ti samo studiraj. Kok doktoratov ze imas?

ene toliko kot ti :P

Pa Kreka posluši in JJa, če jih maš mogoče premalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, DAMI34 said:

ene toliko kot ti :P

Pa Kreka posluši in JJa, če jih maš mogoče premalo.

Ni potrebe. Poslusam in zaupam znanosti. Jaz se drzim svoje stroke, in se ne vtikam v druge o katerih nimam pojma :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ps. pa kar cepljenja tiče, par dni preden je umrla deklica za posledicami Janssena, sem mojmu mulcu (29 let) svetoval naj se sedaj cepi ko pride Janssen :P en šus pa bo mir. Tako prekleto dobro so nas zavedli. Pa so točno vedeli, da bolj brihtne države vektorska cepiva ponujajo bolj starejši populaciji oziroma imajo omejitve.

Še premalo študiramo podatke, še premalo. 

 

Nekateri tukaj bi rekli. "Jaz zaupam stroki". .....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak resno ... najbolje, da si sami operirate slepič, operacijo srca in še kaj, ker stroka ni strokovna ...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vse to znam, pa imobilizirati, tudi kakšen porod bi šel, pa mi nihče ne dovoli... raje crknejo... prekleti anti

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, KARMEN1 pravi:

ZD Koper ima e-naročanje, tam lahko napišeš kar želiš, lahko tudi udariš eno debato, odziv je isti dan.

Za nujne primere pa je seveda urgenca.

No, v LJ pa e-naročanje na virtualni posvet/pregled čakala dobrih 14 dni, obljubljene napotnice pa še zdaj nisem dobila.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Alla said:

No, v LJ pa e-naročanje na virtualni posvet/pregled čakala dobrih 14 dni, obljubljene napotnice pa še zdaj nisem dobila.....

Zamenji zdravnika. 

Oziroma ne, zdravnik ni kriv. Sestra.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, ukica pravi:

Zamenji zdravnika. 

Oziroma ne, zdravnik ni kriv. Sestra.

Saj se hecaš, a ne?? 

Danes dobiti novega osebnega zdravnika je skoraj tako nemogoče kot zadeti sedmico na lotu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Alla said:

Saj se hecaš, a ne?? 

Danes dobiti novega osebnega zdravnika je skoraj tako nemogoče kot zadeti sedmico na lotu. 

Ne razlagaj meni, sem eden od 66.000 ki ima za osebnega zdravnika se zmeri pediatra :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj sem gledal oddajo na RTV ko je direktor podjetja Lunos (prezračevanje) povedal, da pri nas ni posluha za uvedbo prezračevanja v šolah itd (verjetno gre edino za cepivo denar v pravi žep). Neki šoli so celo brezplačno ponudili montažo pa niso dobili odziva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, ukica pravi:

Ni potrebe. Poslusam in zaupam znanosti. Jaz se drzim svoje stroke, in se ne vtikam v druge o katerih nimam pojma :) 

no, jaz pa sem že začel zaupat našim, ker sem imel počasi občutek, da malce bolj trezno pristopajo k situaciji, pa se je žal spet izkazalo, da je bilo vse podvrženo politiki in čimvečjemu rezultatu precepljenosti, tudi za ceno, kot jo očitno plačujejo nekateri.

Ti se le drži svoje stroke, jaz se bom pa odločal kot mislim, da je prav. Ne rabim za to doktorata, da razumem, zakaj so nekatere druge države omejila vektorska cepiva. Prav tako ne rabim biti doktor znanosti, da bi razumel zakaj so nekatera cepiva svetovana starejši populaciji.

Ti se pa drži svoje stroke.

Na koncu smo vsi butli mar ne...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

no, jaz pa sem že začel zaupat našim, ker sem imel počasi občutek, da malce bolj trezno pristopajo k situaciji, pa se je žal spet izkazalo, da je bilo vse podvrženo politiki in čimvečjemu rezultatu precepljenosti, tudi za ceno, kot jo očitno plačujejo nekateri.

Ti se le drži svoje stroke, jaz se bom pa odločal kot mislim, da je prav. Ne rabim za to doktorata, da razumem, zakaj so nekatere druge države omejila vektorska cepiva. Prav tako ne rabim biti doktor znanosti, da bi razumel zakaj so nekatera cepiva svetovana starejši populaciji.

Ti se pa drži svoje stroke.

Na koncu smo vsi butli mar ne...

da, največkrat je naša stroka politična (lahko je strokovna, a odločitve so politične)

Napizdi še domače mehanike, zakaj si sami olje menjajo pri motorju. A ne zaupajo stroki? :P

 

Povej umrli deklici in njenim staršem, naj zaupajo stroki. Šit je nastal prav zato, ker so zaupali stroki. Stroka pa statistiki, pa jih je mal prej nategnilo, kot so planirali.

 

 

Spet beres povrsno in si razlagas po domace. Ce ti poslusas Janeza in Kreka je tvoj problem, ce ne prides do drugih bolj solidnih virov. 
 

Dej dej, vektorska cepiva so dobra zadnjih 50 let, sedaj kar naenkrat so pa bav bav? Zresni se. 
Se pol leta nazaj si nabijal kako je mRna nepreizkusena/nova tehnologija in bla bla. Vcasih ni najbolje skakti na prvo zogo..

Pa da nebo pomote, cepljen sem z AZ, brat z J&J, ker je to bilo takrat edino na voljo. Ce bi se danes moral se enkrat, bi vzel Moderno.

 

Smrt deklice je tragicna, se strinjam. Je pa zelo, zelo grdo da se smrt uporablja v anti wax propagandi, oziroma v primeru dolocenih osebkov za nabiranje politicnih tock in prepoznavnosti/zasluzek.

 

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, ukica pravi:

Spet beres povrsno in si razlagas po domace. Ce ti poslusas Janeza in Kreka je tvoj problem, ce ne prides do drugih bolj solidnih virov. 
 

Dej dej, vektorska cepiva so dobra zadnjih 50 let, sedaj kar naenkrat so pa bav bav? Zresni se. 
Se pol leta nazaj si nabijal kako je mRna nepreizkusena/nova tehnologija in bla bla. Vcasih ni najbolje skakti na prvo zogo..

Pa da nebo pomote, cepljen sem z AZ, brat z J&J, ker je to bilo takrat edino na voljo. Ce bi se danes moral se enkrat, bi vzel Moderno.

 

Smrt deklice je tragicna, se strinjam. Je pa zelo, zelo grdo da se smrt uporablja v anti wax propagandi, oziroma v primeru dolocenih osebkov za nabiranje politicnih tock in prepoznavnosti/zasluzek.

 

Ti si bolj brihten kot jaz očitno :P

Če zaupaš znanosti, pomeni, da zaupaš našim kar počno, al se motim?

Jaz imam tudi AZ, pa še en kup drugih jo ima, tudi Đonsona ima marsikdo. Mlajši sin ima Pfizerja.

Da, tudi mRna cepiva na dolgi rok niso preverjena.

 

Še 1x te bom vprašal, so falili ali ne? Mogoče imaš podatke, da izrabljam smrt deklice za antivax propagando?

Napisal sem konkreten primer. Sinu (29 let) sem svetoval Janssena...Janssena ni več, je ustavljen mar ne. Ker sem zaupal, pa očitno bi bilo bolje preveriti kaj počno druge države, pa mal manj zaupat.

Zakaj je ustavljen, če je pa vse tako lepo prav in je potrebno zaupati strokovnjakom?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Ti si bolj brihten kot jaz očitno :P

Če zaupaš znanosti, pomeni, da zaupaš našim kar počno, al se motim?

Jaz imam tudi AZ, pa še en kup drugih, tudi Đonsona ima marsikdo. Mlajši sin ima Pfizerja.

Da, tudi mRna cepiva na dolgi rok niso preverjena.

 

Še 1x te bom vprašal, so falili ali ne? Mogoče imaš podatke, da izrabljam smrt deklice za antivax propagando?

Napisal sem konkreten primer. Sinu (29 let) sem svetoval Janssena...Janssena ni več, je ustavljen mar ne. Ker sem zaupal, pa očitno bi bilo bolje preveriti kaj počno druge države, pa mal manj zaupat.

Zakaj je ustavljen, če je pa vse tako lepo prav in je potrebno zaupati strokovnjakom?

Ne skrbi ...čez nekaj dni bodo garant ugotovili da je varen in da riziko odtehta koristi in da je komplet lager za ponucat.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle bom reku.

Zaupanje znanosti in stroki, ki temu primerno tudi ravna. Kot primer znanstvenega in strokovnega dela je vedno upoštevanje tudi protiargumentov, ki so v pomoč pri pravilni odločitvi. Svojim otrokom sem odsvetoval cepljenje, ki je trenutno aktualno. Ravnala sta po svoje, saj sta tudi tako vzgojena in se zavedata svojih dejanj in odločitev.

Cepivo!!!! Pravo cepivo zagotavlja imunost in prepreči nadaljnji prenos okužbe. Če bo na voljo, bom razmislil.

In najpomembnejše. Vsakdo naj se odloči sam in drugi naj mu pri tem ne skačejo za vrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas v službi smo morali že ene parkrat napisat izjavo, kdo je cepljen... kdo ni....

.... zdej pa že zahtevajo, da napišeš obrazložitev, zakaj ne...   :eek:  

... sicer pravijo, da je anonimno....ampak kar po mailu pošljite....   :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodelavka bila včeraj na periodičnem pregledu, mlada, komaj poročena, seveda bodo kmalu otroci... Ni prebolela in ni cepljena... Od vseh zdravnikov pri kaerih je bila, jih je pol zagovarjalo, da se ne sme nikakor cepiti, druga polovica pa, da se mora obvezno čimprej cepit.

Zato mamo štalo, kateri stroki naj verjamem, vsi so končali isto medicinsko fakultetro !!

En kolega bi reku, FAKJUVITE SE VSI ! ! ! !

 

 

Korona.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Zivnorc said:

Pri nas v službi smo morali že ene parkrat napisat izjavo, kdo je cepljen... kdo ni....

.... zdej pa že zahtevajo, da napišeš obrazložitev, zakaj ne...   :eek:  

... sicer pravijo, da je anonimno....ampak kar po mailu pošljite....   :lol1: 

pri nas je obvezen pct.. 

3 minutes ago, Bmflar said:

Sodelavka bila včeraj na periodičnem pregledu, mlada, komaj poročena, seveda bodo kmalu otroci... Ni prebolela in ni cepljena... Od vseh zdravnikov pri kaerih je bila, jih je pol zagovarjalo, da se ne sme nikakor cepiti, druga polovica pa, da se mora obvezno čimprej cepit.

Zato mamo štalo, kateri stroki naj verjamem, vsi so končali isto medicinsko fakultetro !!

En kolega bi reku, FAKJUVITE SE VSI ! ! ! !

 

 

Korona.jpg

Moja se je v 6 mesecu - Moderna, ker reakcija ni tako huda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale 'zaupam znanosti' je neka populistična cvetka, da se lahko tisti, ki trenutno vpijejo 'zaupam zananosti/strokovnjakom' počutijo boljše in večvredne od ostalih in je bila dobra propaganda za cepljenje. Jaz sem vedno skepičen do vsega, pa to ne pomeni da ne zaupam znanosti. Ne vem no, že samo s priporočeno dnevno količino vitamina D so se zmotili za faktor 10 (pač lapsus pri računanju) - na to so opozarjali šarlatani že 10let preden je 'znanost' to pogruntala, sedaj so pa ti šaraltani cenzurirani na googlu, youtubu. Tudi pri tisti stari raziskavi glede maščob in holesterola se je ugotovilo da je bil vzorec ljudi načrtno izbran da se je potem skladal z zahtevanim rezultatom, poleg tega je bil 'znanstvenik' dokazano podkupljen - kaj nam danes predpiše osebni zdravnik in kakšna je prehrambena piramida? Da ne govorim o gospodu Jamesu Watsonu, ki je odkril DNK vijačnico (nobelova), pa je bil označen za rasista ker je pač odkril razlilke med rasami in se tega pač ne sme raziskovat... A je to ista ali druga znanost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, BlackDoc pravi:

Tale 'zaupam znanosti' je neka populistična cvetka, da se lahko tisti, ki trenutno vpijejo 'zaupam

ko te bodo odpeljali na urgenco nezavestnega, boš pod prisilo dobil protibolečniske in ustrezno nego, da boš preživel ....

p.s.

bohvari, da komu to privoščim, ampak ko pride do kritične situacije jim kar zaupaš ... no ja ... moje mnenje je, da bi jim jaz zaupal 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, BlackDoc pravi:

Tale 'zaupam znanosti' je neka populistična cvetka, da se lahko tisti, ki trenutno vpijejo 'zaupam zananosti/strokovnjakom' počutijo boljše in večvredne od ostalih in je bila dobra propaganda za cepljenje. Jaz sem vedno skepičen do vsega, pa to ne pomeni da ne zaupam znanosti. Ne vem no, že samo s priporočeno dnevno količino vitamina D so se zmotili za faktor 10 (pač lapsus pri računanju) - na to so opozarjali šarlatani že 10let preden je 'znanost' to pogruntala, sedaj so pa ti šaraltani cenzurirani na googlu, youtubu. Tudi pri tisti stari raziskavi glede maščob in holesterola se je ugotovilo da je bil vzorec ljudi načrtno izbran da se je potem skladal z zahtevanim rezultatom, poleg tega je bil 'znanstvenik' dokazano podkupljen - kaj nam danes predpiše osebni zdravnik in kakšna je prehrambena piramida? Da ne govorim o gospodu Jamesu Watsonu, ki je odkril DNK vijačnico (nobelova), pa je bil označen za rasista ker je pač odkril razlilke med rasami in se tega pač ne sme raziskovat... A je to ista ali druga znanost?

Nekateri na tem forumu tvojega komentarja ne bodo lajkali, niti dislajkali niti komentirali ker pač podre njihovo pravljico o nezmotljivosti. Zato se take izjave preskočijo in raje tumpajo svoje dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, maus pravi:

ko te bodo odpeljali na urgenco nezavestnega, boš pod prisilo dobil protibolečniske in ustrezno nego, da boš preživel ....

p.s.

bohvari, da komu to privoščim, ampak ko pride do kritične situacije jim kar zaupaš ... no ja ... moje mnenje je, da bi jim jaz zaupal 

Ne vem ali si površno prebral moj komentar ali pa ga nisi razumel. Samo da povzamem, ni samo 0/1, belo/črno,... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, BlackDoc pravi:

Ne vem ali si površno prebral moj komentar ali pa ga nisi razumel. Samo da povzamem, ni samo 0/1, belo/črno,... 

Ne razumem te .. ta povzetek tudi ne... očitno tudi ti mene ne razumeš ...

Včasih so tudi čarovnice zažigali, ker je ugotovila po kosteh, da bo drugi dan deževalo .. sedaj se z vremenom ukvarja znanost ... bo šlo ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!