Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 5 urami, ftp pravi:

Nisem čisto nič pomešal. Govora je bilo o statistiki prebolevnikov. Teh "uradno" (da ne boš spet skakal) ni, torej tudi v statistiki ne.

Ravno tukaj je problem. Odlična bi bila statistika koliko od tistih ki so že preboleli so ponovno okuženi, hospitalizirani ali na intezivni ali umrli. Tega ni. Meni se to zdi ključen podatek, pravtako, baza prebolevnikov obstaja. Očitno ni namena.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Markisan said:

Ravno tukaj je problem. Odlična bi bila statistika koliko od tistih ki so že preboleli so ponovno okuženi, hospitalizirani ali na intezivni ali umrli. Tega ni. Meni se to zdi ključen podatek, pravtako, baza prebolevnikov obstaja. Očitno ni namena.

Ne vidim neke taževe v tem da tega podatka ni. Sicer pa je prvi problem določit do kdaj so prebolevniki, 6 mesecev, 9 mesecev 12 mesecev, dlje kot greš slabši so rezultati. Ljudje bi raje dlje, da imajo potrdilo, NIJZ pa krajše, da je bolj sigurno.

Najbolj me pa čudi, da bi ljudje raze zboleli kot se cepili. :eek:

100 ljudi 100 čudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ftp pravi:

Ne vidim neke taževe v tem da tega podatka ni. Sicer pa je prvi problem določit do kdaj so prebolevniki, 6 mesecev, 9 mesecev 12 mesecev, dlje kot greš slabši so rezultati. Ljudje bi raje dlje, da imajo potrdilo, NIJZ pa krajše, da je bolj sigurno.

Najbolj me pa čudi, da bi ljudje raze zboleli kot se cepili. :eek:

100 ljudi 100 čudi

Vidim da ne razumeš kaj želim povedat. S takim podatkom bi dobili rezultat koliko ljudi po prvi okužbi se ponovno okuži s kakšnimi posledicami in koliko v povprečju zaščuta drži. Ugibam, da si ti tudi en del stroke ali pa vsaj nekega zdravniško/farmacevtskega foha, ker ti je tako težko razumet tako preprosto statistično zadevo in kje bi lahko bila koristna. Verjamem pa, da če bi javno objavili, da preboleli večinoma ne zbolijo več, da se bi ljudje še manj cepili ali obratno ... no odvidno od rezultata.

Kje sem kaj omenil da bi se nekdo raje okužil kot cepil, da tak komentar dodajaš ... gre samo za statistiko.

Če sem v prvem stavku pravilno ugotovil me pa tudi zanima tvoje strokovno mnenje zakaj gre otrok lahko s testom v šolo, ne more pa recimo na trening. Zakaj nekdo necepljen ne more takega testa doma veljavno naredit in mora it v testni center? A je poanta zdravje, lovljenje okuženih ali zaslužek. Al se tako bojijo, da bo folk goljufal? No je pa tudi res, da tale otroški test ko ga odpreš že diši po temu da ne more delat dobr.

----- Mogoče kot zanimivost, smo zvedeli kako je okužba prišla do moje žene. Sodelavka je imela na oddelku predavanje, polno cepljen predavatelj je vsem z "zakasnitvijo" povedal, da je pozitiven.... ostalo sem že povedal. Torej v tem primeru gre za širjenje izključno med cepljenimi osebami.

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, ftp pravi:

Ne vidim neke taževe v tem da tega podatka ni. Sicer pa je prvi problem določit do kdaj so prebolevniki, 6 mesecev, 9 mesecev 12 mesecev, dlje kot greš slabši so rezultati. Ljudje bi raje dlje, da imajo potrdilo, NIJZ pa krajše, da je bolj sigurno.

Najbolj me pa čudi, da bi ljudje raze zboleli kot se cepili. :eek:

100 ljudi 100 čudi

Zakaj te čudi?

Cca 95 % okuženih  (ajde procenti so variirajo glede na starost), preboli okužbo doma brez večjih problemov.

Stroka pa priznava, da prebolelost nudi boljšo zaščito od cepiva.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Alla said:

Zakaj te čudi?

Cca 95 % okuženih  (ajde procenti so variirajo glede na starost), preboli okužbo doma brez večjih problemov.

Stroka pa priznava, da prebolelost nudi boljšo zaščito od cepiva.

 

žal, pa tudi boljšo umrljivost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, ftp said:

žal, pa tudi boljšo umrljivost

Nekateri boste pa za seme ostal kao elita ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Markisan said:

Ugibam, da si ti tudi en del stroke ali pa vsaj nekega zdravniško/farmacevtskega foha, ker ti je tako težko razumet tako preprosto statistično zadevo

Nisem.

20 minutes ago, Markisan said:

Če sem v prvem stavku pravilno ugotovil me pa tudi zanima tvoje strokovno mnenje zakaj gre otrok lahko s testom v šolo, ne more pa recimo na trening.

Moje mnenje ne more bit strokovno, ker nisem v tem "fohu".

Si pa predstavljam da je šola obvezna trening pa ne.

22 minutes ago, Markisan said:

Zakaj nekdo necepljen ne more takega testa doma veljavno naredit in mora it v testni center? A je poanta zdravje, lovljenje okuženih ali zaslužek. Al se tako bojijo, da bo folk goljufal?

Že v šoli ga nočejo delat, pomisli kako - koliko jih šele doma. Zaslužek je v vsakem primeru in je "majhen - nikakršen" glede na to koliko se drugje pospravi.

23 minutes ago, Markisan said:

No je pa tudi res, da tale otroški test ko ga odpreš že diši po temu da ne more delat dobr.

To je pa zgodba zase.

4 minutes ago, hribuc said:

Nekateri boste pa za seme ostal kao elita ?

Lahko gremo na osebno raven, sicer sem pa navedel samo dejstva in ne nabijal kot ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, ftp pravi:

žal, pa tudi boljšo umrljivost

kako lahko človek verjame vsej statistiki, če pozna že več prevar. Ni lepo, da se o tem tu piše, ker so ljudje že pokojni, ampak... človek je bil že več let bolan za rakom. Mogoče so zdravniki ocenili, da mu ni več pomoči, odpeljali so ga v bolnišnico na covid oddelek. V statistiki zbolel in umrl za covidom. Svojci se niso pritožili, ker jih je že smrt prizadela, povedali so pa prijateljem.  Mogoče bolnišnica zasluži več za covidnega bolnika kot za navadnega...ne verjamem, da delajo to le zaradi statistike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, vandrovec said:

kako lahko človek verjame vsej statistiki, če pozna že več prevar. Ni lepo, da se o tem tu piše, ker so ljudje že pokojni, ampak... človek je bil že več let bolan za rakom. Mogoče so zdravniki ocenili, da mu ni več pomoči, odpeljali so ga v bolnišnico na covid oddelek. V statistiki zbolel in umrl za covidom. Svojci se niso pritožili, ker jih je že smrt prizadela, povedali so pa prijateljem.  Mogoče bolnišnica zasluži več za covidnega bolnika kot za navadnega...ne verjamem, da delajo to le zaradi statistike.

ti si bolan, samo četo pomisliš. :BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 2 urami, Markisan pravi:

Negativen.....lahko pa test laže....

testi po novem niso nič vredni, tako pravi cepljena elita. Pred pol leta so se pa križali, ko sem omenil, da so nezanesljivi. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

 

testi po novem niso nič vredni, tako pravi cepljena elita. Pred pol leta so se pa križali, ko sem omenil, da so nezanesljivi. :P

 

vidim, da se še vedno obračaš po vetru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ftp pravi:

vidim, da se še vedno obračaš po vetru.

dans nič ne piha :P Dokler nisi bil cepljen, so bili testi "sveta stvar".

 

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

Res je bolano, če bolnišnica gleda na poslovni interes in ne na zdravje bolnikov...vsi so resni bolniki, ne le covidni 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/loredan.html

sem že včeraj linkal objavo in pripis, covid je denar, ostali naj se jebejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Markisan said:

Vidim da ne razumeš kaj želim povedat. S takim podatkom bi dobili rezultat koliko ljudi po prvi okužbi se ponovno okuži s kakšnimi posledicami in koliko v povprečju zaščuta drži.

Spet samo moje mnenje.

S tako statistiko ki pokaže da je prebolevnik dlje zaščiten kot cepljen, bi ustvaril miselnost da je bolje preboleti kot cepiti. Težava pa nastane, ker nimamo bolnišničnih zmogljivosti za takšno število ljudi in pa tudi umrljivost je veliko večja, se pravi večji vložek za podoben rezultat.

4 minutes ago, vandrovec said:

Res je bolano, če bolnišnica gleda na poslovni interes in ne na zdravje bolnikov...vsi so resni bolniki, ne le covidni 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/loredan.html

A sploh razumeš za kaj se gre?

4 minutes ago, DAMI34 said:

Dokler nisi bil cepljen, so bili testi "sveta stvar".

Seveda, dokler nisem bil polnoleten sem bil mladoleten, ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

A sploh razumeš za kaj se gre?

Da je vse mutka...da nas farbajo. Kdor lahko ob vseh znanih dejstvih verjame uradni statistiki, naj pa verjame. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, vandrovec said:

Da je vse mutka...da nas farbajo. Kdor lahko ob vseh znanih dejstvih verjame uradni statistiki, naj pa verjame. 

zgrešil,  ...   poskusi ponovno.

 

Tako se širijo neresnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na linku, ki sem ga prilepil je spodaj en komentator, ki očitno pozna razmere v Šempeterski bolnišnici...da je napol prazna, da se bolniki tam okužijo. Tudi tak primer poznam, iz doma ostarelih so nekoga peljali za en teden na pregled v Šempeter, nazaj je prišel okužen, sedaj je v domu v karanteni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Alla pravi:

Zakaj te čudi?

Cca 95 % okuženih  (ajde procenti so variirajo glede na starost), preboli okužbo doma brez večjih problemov.

Stroka pa priznava, da prebolelost nudi boljšo zaščito od cepiva.

 

samo pri prebolelosti si pred tem moral zboleti, tega pa ne več, če si kdo želi...

zato je pikec premium

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, ftp pravi:

 

Seveda, dokler nisem bil polnoleten sem bil mladoleten, ja.

Dokler nisi bil vaxiran, nisi bil nad vsemi. Bemti kaj vax dela. :)

pred 7 minutami, Snečer pravi:

samo pri prebolelosti si pred tem moral zboleti, tega pa ne več, če si kdo želi...

zato je pikec premium

Pikci so zakon...še naslednjih 15 let če ne bo komu potegnilo kaj boljšega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

samo pri prebolelosti si pred tem moral zboleti, tega pa ne več, če si kdo želi...

zato je pikec premium

 

Hej....ftp trdi to....

pred 2 urami, ftp pravi:

 

Najbolj me pa čudi, da bi ljudje raze zboleli kot se cepili. :eek:

100 ljudi 100 čudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, vandrovec pravi:

Na linku, ki sem ga prilepil je spodaj en komentator, ki očitno pozna razmere v Šempeterski bolnišnici...da je napol prazna, da se bolniki tam okužijo. Tudi tak primer poznam, iz doma ostarelih so nekoga peljali za en teden na pregled v Šempeter, nazaj je prišel okužen, sedaj je v domu v karanteni...

Mnogo več je tega šita kot smo seznanjeni. Od posla korona je biznis zato odpovejmo vse, do šetanja kirurgov z rokami v žepih...faking selo slo zdravstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

Dokler nisi bil vaxiran, nisi bil nad vsemi. Bemti kaj vax dela.

Niti sedaj nisem. Sicer pa ne vem zakaj nad vsemi, saj nisem edini cepljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

Niti sedaj nisem. Sicer pa ne vem zakaj nad vsemi, saj nisem edini cepljen.

Ma pišeš pa kot bi bil edini ?

Le kaj počnejo ostali? Slo je v pizdi, to razumem. Sami komunisti, kolesarji protestniki...majkemi ma kdo je zafukal ostale države? Jim prec povem. Če bi bili odgovorni se cepili vsaj 3x bi sedaj se lahko držali za roke in peli kumbaja...

https://novice.svet24.si/clanek/novice/svet/6194c76edb29d/kljub-rezimu-pc-so-v-avstriji-razmere-kriticne?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1637150140

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!