Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

3 hours ago, Markisan said:

Veš kaj je škoda. Ker je novodobna šola taka da vzgaja sistemske otroke, kot v severni koreji z eno samo resnico. Ko sem jest hodu v šolo, če je kdo kaj težil si rešu na roke. Zdej je sklic sveta staršev, policija, CSD......same mevže. V šolo smo se vozil brez izpita itd. Danes je ograja okol šole in otroke moraš do 3 razreda pobirat, boh ne dej da gre sam domov. Torbe majo 10kg težje....dvomim pa da kej več znajo. V srednji šoli so ble delavnice da si se kej navadu nardit....zdej je samo še knjiga.

In ti to veš ker?......

Se strinjam, in se ne. Nismo vec v 20 stoletju.

22 minutes ago, Vito23 said:

Fantje nč skrbet, 6 odmerek vam bo avto zaščitil proti toči! Pri 7 vam bodo pa pfizer in vsi proizvajalci častili plac na žalah :)

Poglej ga zlomka, 1 leto od okužbe in jaz še kar brcam po tem najbolj smrtonosnem virusom. Celo družil sem se z okuženim :O in kaj je bilo?! Nič... čisto nič. Kaj je bilo njemu? Po 5 dneh je bilo mimo. Maske, PCT, inšpektorji kateri se igrajo bogove to je nova normala?!?! Lahko samo rečem.. po Jelenčičevo " oprostite vi ste bedak". Če vam je to normalno, da kažete svoje passporte študentom, da greste v trgovino potem naj vas kr pospravi tale noro hud virus. Šalabajzerji.

Superca. Poznam kar nekaj takih. In nekaj takih 25 letnikov ki par dni niso ustali iz postelje. Pa ko po par tednov niso prisli do 3 nadstropja. Pa take ki so Ljubljanski maraton koncali med top 20, pa po par tednov niso zmogli na 500m sprehod. Ja to niso zgodbe ki sem jih prebral, ampak zgodbe kjer sem bil zraven. No pa taka zgodba kjer so imeli neenakomeren srcni utrip, 4-5 mesecev po okuzbi. Pa tako ki ni dobila kardiologa v Sloveniji, pa je sla v Francijo na pregled(ker je bila ravno tam). Jap, zgodbe iz prve roke.

Pa ko pogledam UKCje je pa zgodba malo drugacna. Ne zelis si da se ti zgodi kaj banalnega pa rabis tisto posteljo, ki bi jo lahko s cepljenjem preprecil pa je ne dobis ker necepljen folk se kar zivi v svojem mehurcku. Pa ce je 1% rizika, je zame dovolj ker ne zelim zasesti posteljo nekomu ce lahko to preprecim oziroma je to v moji najboljsi moci.

Kaj pa lahko TI naredis?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Vito23 pravi:

Fantje nč skrbet, 6 odmerek vam bo avto zaščitil proti toči! Pri 7 vam bodo pa pfizer in vsi proizvajalci častili plac na žalah :)

Poglej ga zlomka, 1 leto od okužbe in jaz še kar brcam po tem najbolj smrtonosnem virusom. Celo družil sem se z okuženim :O in kaj je bilo?! Nič... čisto nič. Kaj je bilo njemu? Po 5 dneh je bilo mimo. Maske, PCT, inšpektorji kateri se igrajo bogove to je nova normala?!?! Lahko samo rečem.. po Jelenčičevo " oprostite vi ste bedak". Če vam je to normalno, da kažete svoje passporte študentom, da greste v trgovino potem naj vas kr pospravi tale noro hud virus. Šalabajzerji.

... ne želi si, da napokam ljudi, ki ji h poznam, v kombi, pa pridemo k tebi na dom, da ti povedo svoje izkušnje... :D 

Ampak ti to verjetno ne bi pomenilo nič, dokler sam ne bi to izkusil na lastni koži...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mi v jodlariji gremo s pondelkom za 20 dni v lockdown.... s 1.Februarjem naj bi uvedli obvezno ceplenje... pun kur.... vsega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, gasperX pravi:

Evo mi v jodlariji gremo s pondelkom za 20 dni v lockdown.... s 1.Februarjem naj bi uvedli obvezno ceplenje... pun kur.... vsega

ker so butasti ko naši..hop ena neumnost, hop druga.

PCT očitno v jodlariji ni rešil nič PC oz 2G tut ne. Naši še ne vedo tega.

Da cepivo ne deluje kot bi moralo, se počasi svita celi EU.

Še najbolje jo bodo odnesle države, ki so se poleti ubadale z ogromno količino okužb. Tako imajo dokaj folka imunega oziroma prekuženega, če še mal cepivo prime, bodo bolnice shendlale.

Nihče pa ne bo ustavil virusa, valda jim je jasno...no ja naši ga bodo mogoče, ker zadnji datum ko bo epidemije konec je baje 1. maj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Vito23 pravi:

Poglej ga zlomka, 1 leto od okužbe in jaz še kar brcam po tem najbolj smrtonosnem virusom. Celo družil sem se z okuženim :O in kaj je bilo?! Nič... čisto nič. Kaj je bilo njemu? Po 5 dneh je bilo mimo. Maske, PCT, inšpektorji kateri se igrajo bogove to je nova normala?!?! Lahko samo rečem.. po Jelenčičevo " oprostite vi ste bedak". Če vam je to normalno, da kažete svoje passporte študentom, da greste v trgovino potem naj vas kr pospravi tale noro hud virus. Šalabajzerji.

Ne, ni normalno.To je birokracija, ki rešuje svet :P v očeh ukrepodajalcev. In ti so uspeli prepričat večino folka, da zadeva res prime. Namreč z enim papirčkom, ki ga veselo kažemo okrog, živimo kot da ni korone. Dobro so se spomnili tile "strokovnjaki" 

Seveda očitno nihče od njih (tisti, ki kažejo papirčke in "strokovnjaki, ki so si to izmislili) ne pomisli, kaj pa če je polno cepljeni okužen? Kaj pa če so testi nezanesljivi?

In tako okužbe šibajo okrog. Pa ne samo pri nas, tudi pri dobro precepljenih državah.

Kar pa se prebolevnosti tiče, res je večina preživi korono čisto bp. Ma tudi cepljenje večina preživi bp. Večji problem vidim, ker cepivo ne deluje dovolj dobro ali dolgo.

 

Sicer pa se mi zdi počasi, da se gremo novo igrico, to je prekuženost.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

Da cepivo ne deluje kot bi moralo, se počasi svita celi EU.

Zakaj potem obvezno cepljenje?!?

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

In tako okužbe šibajo okrog. Pa ne samo pri nas, tudi pri dobro precepljenih državah.

Odvisno kdo interpretira podatke in s kakšnim namenom. Tukaj je za nemčijo.

Kao tam ko je najmanj cepljenih je največ novih.

Screenshot 2021-11-19 at 12.14.31.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Codeine pravi:

Zakaj potem obvezno cepljenje?!?

predstavli si, da kawasaki uvede, da mora vsak obvezno met kawasakija.....pomoje bi kawasaki ferma kr dobr služla  ane

tko sm razmišlu po "kmečk"  :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Codeine pravi:

Zakaj potem obvezno cepljenje?!?

ker se jim samo svita, nihče si ne upa tega na glas povedat. Zato najprej booster doza. Ko pa bo 1x obvezno, pa bomo itak dobili doze kot bodo ukazali.

Masikateri strokovnjak in znanstvenik je proti obveznemu cepljenju. Vzroki so pa itak znani. 

 

Sem takoj za obvezno, če zadeva deluje, torej 2 šusa in doživljenska imunost, da nekdo nosi kazensko in materialno odgovornost za zaplete. Ampak kot smo že na začetku dejali, cepiva še niso preiskušena, naj se pa igrajo z zdravili raje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale dokaj trezno razmišlja, pa tut neumen ni

https://teleskop.hr/hrvatska/gordan-lauc-iskreno-priznao-i-ja-sam-pao-kao-zrtva-pandemijskog-marketinga/?fbclid=IwAR2_zgkCXMXEEvxAaIWZFGuylYSdLjavr0INybcz8M6cKb-nLTfiXcwkBd8

Gordan Lauc napisao je opširan komentar o pandemiji u Hrvatskoj. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti.

“U Hrvatskoj je trenutno jako puno zaraženih i hospitaliziranih ljudi. Moram priznati da sam očekivao da će ih biti manje, no očito je da sam i ja pao kao žrtva pandemijskog marketinga koji nas je uvjeravao da će cjepiva davati vrlo visoku zaštitu od teškog oblika bolesti. Nažalost to nije bila istina i danas vidimo da je između trećine i četvrtine svih hospitaliziranih bilo cijepljeno. Cijepljenje ipak daje određenu zaštitu.

Da nemamo cjepivo bilo bi puno gore nego što je i svi oni kojima prijeti visok rizik teškog oblika bolesti trebali bi se cijepiti.S druge strane, još od Božića govorim da treba proglasiti kraj izvanredne situacije, ukinuti sve mjere i nastaviti normalno živjeti. Velik broj ljudi to krivo interpretira da govorim da će „virus nestati“ i da neće biti bolesnih ljudi, no razmislimo što bi se dogodilo da smo to stvarno napravili. Umjesto ove ljubičaste krivulje hospitalizacije kakvu imamo sada, bili bismo bliže ovoj hipotetskoj crvenoj. Nešto slično onome što se dogodilo u Švedskoj.

Veći broj ljudi bi se zarazio u periodima kada smo imali manje bolesnih, a posljedično bi bio manji broj bolesnih u periodima vršnog opterećenja kao što je primjerice sada. Končan ukupni broj zaraženih i bolesnih bio bi isti. SARS-CoV-2 je jako zarazni virus koji se širi aerosolno i njega naprosto nitko i ništa ne može zaustaviti. Sve što možemo je samo malo usporiti njegovo širenje. Usporavanje je dobro u situaciji kada nam prijeti preopterećenje bolnica, no usporavanje šteti u periodima kada Dok smo čekali cjepivo usporavanje je možda još imalo nekog smisla, no od kada je cjepiva dovoljno, više nema apsolutno nikakvog smisla imati bilo kakve „mjere“. Covid-potvrde su posebno besmislene i štetne u svim pogledima (osim za profit Pfizera i industrije testova)To je temeljna logika koju je na globalnoj razini nažalost potisnula glad za profitom, a nažalost u velikom broju slučajeva odluke su donosili (ili savjetovali) upravo oni koji su od tih odluka i profitirali…Ova pandemija je naš proračun koštala oko 40 milijardi kuna.je i onako malo zaraženih.........

Dok smo čekali cjepivo usporavanje je možda još imalo nekog smisla, no od kada je cjepiva dovoljno, više nema apsolutno nikakvog smisla imati bilo kakve „mjere“. Covid-potvrde su posebno besmislene i štetne u svim pogledima (osim za profit Pfizera i industrije testova)To je temeljna logika koju je na globalnoj razini nažalost potisnula glad za profitom, a nažalost u velikom broju slučajeva odluke su donosili (ili savjetovali) upravo oni koji su od tih odluka i profitirali…Ova pandemija je naš proračun koštala oko 40 milijardi kuna.

 

pred 14 minutami, VS800 pravi:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/v-cetrtek-potrdili-3517-okuzb-z-novim-koronavirusom.html

 

če je vojna je vojna za vse!:naughty:

recimo kawasakija, sm reku..recimo:naughty:

 

to je kot bitkojni, več ko jih umre, več je placa v bolnicah, manjši je problem, več se jih lahko okuži itd...kot bi gledu grafe za BTC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

ker so butasti ko naši..hop ena neumnost, hop druga.

PCT očitno v jodlariji ni rešil nič PC oz 2G tut ne. Naši še ne vedo tega.

Da cepivo ne deluje kot bi moralo, se počasi svita celi EU.

Še najbolje jo bodo odnesle države, ki so se poleti ubadale z ogromno količino okužb. Tako imajo dokaj folka imunega oziroma prekuženega, če še mal cepivo prime, bodo bolnice shendlale.

Nihče pa ne bo ustavil virusa, valda jim je jasno...no ja naši ga bodo mogoče, ker zadnji datum ko bo epidemije konec je baje 1. maj :P

 

A pol švedi le niso tako butasti kot so jih predstavlajali?

Sem poslušal Loredana na 24h. Kak obolnica v vsem tem času ni uspela odpret 90 postelj ki jih ma na razpolago. Me zanima koliko je takih situacij po sloveniji. Nekako se mi zdi, da gre zadeva tako. Veš da bo problem, nič ne narediš na temu, ko pride problem si ga otežiš in potem jokaš da ne zmoreš, ker to ustreza splošni usmeritvi pa še dodatke vlečeš itd itd

Ne morem verjet. Me pa zanima kakšna bo realizacija in kakšen bo postopek dokazovanja. "Vlada je sprejela novi zakon, t.i. PKP 10, v katerem se med drugim uvaja povračilo škode tistim upravičencem, ki so bili cepljeni in jim je nastala škoda na zdravju. Prav tako se uvaja povračilo škode tistim upravičencem, ki jim je zaradi uporabe ali aplikacije zdravila za zdravljenje covid-19, ki ima začasno dovoljenje za promet, nastala škoda na zdravju. Do odškodnine so upravičeni tudi ožji družinski člani."

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avberšek je lepo napisal ...se kar strinajm

"Dajte mi nekaj povedat, dragi, zdravniki, mikrobiologi, kemiki, izobraženci... V katerem trenutku se boste nehali ukvarjat z idejami posameznikov, infektologov, in realno pogledali številke?

Od 135.000 otrok, je bilo 300 pozitivnih...

Ni problem v tem, da bi si kak otrok kaj naredil, se zastrupil s kakim EO in bil v stiski zaradi tega... Odstotek tistih, ki v virus povsem NEUPRAVIČENO ne verjamejo je majhen, in večino od njih se da prepričati v nasprotno... Če to hočeš... 

Stestirali smo CELOTNO POPULACIJO 6 do 18 let, ki je dovzetna za virus. Cepljenih in prebolelih nismo, ok, sprejmem... Saj jih ni veliko... 

Ugotovili sno, da je pozitivnih 0.3% otrok?!? 

Sedaj pa... Še vedno trdite, da so vam otroci napolnili bolnice? Še vedno mislite, da statistika o največjem deležu okuženih med vsemi testi ni čisto navadna mahinacija? 

Ali se mislite končno vprašat... Kako zaneseljivo smo tele podatke dobili? Morda verjeli navodilom za uporabo in ljudem, ki vedo, kaj je to občutljivost testa in pomena vzorčenja? Ki ne podcenjujejo pomambnosti zanesljivega vzorca, sploh pri HAG testih? Koliko pozitivnih otrok smo spregledali s temi "kvalitetno" odvzetimi vzorci in kak podatek imamo ob takem delu sploh na mizi? 

Če trdite, da so podatki verodostojni, potem morda ne držijo ideje o asimptomatskih prenašalcih? Če so, jih ni veliko, vsaj ne toliko, da nafilas bolnice? To je Tegnel povedal že leto in pol nazaj, samokaj, ko se naša stroka, ki odloča, sproti uči... Pomembni so ljudje s simptomi... 

Ne bi bilo morda bolje, da bi teh 300.000 evrov v sredo, in danes spet... Dali za nekaj, kar bo dejanko pomagalo? Da bi te teste dali v vsako družino, pa naj se, ob najmanjsih SIMPTOMIH, sami stestirajo? Vsaj 70 procentov družin bo to z veseljem naredilo, če ne še več... 

Ne bi bilo bolje, da bi teh 300 otrok na izvide počakalo doma? Raje bomo vse pozitivne dali v izolacijo, tudi tiste, ki na PCR ne bodo pozitivni, pa bodo v stiku z rizično osebo, ker je izolacijska soba samo ena?

Počasi boste, dragi zdravniki, mikrobiologi in vsi ostali morali dojet, da tudi tišina lahko, kot se je vceraj en gospod v tarči lepo izrazil... Zaneti ogenj...

Tako kot vi, si tudi jaz želim, da se tole reši... In utihnil bom v tistem trenutku, ko se bo vse tole. Skupaj konstruktivno reševalo..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, gasperX pravi:

Evo mi v jodlariji gremo s pondelkom za 20 dni v lockdown.... s 1.Februarjem naj bi uvedli obvezno ceplenje... pun kur.... vsega

rešujejo smučarsko sezono, ki prihaja

obvezni pikec pa bo zadišal tudi pri nas in bo konec neumnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povračilo škode stranskih učinkov cepiv bo spet en biznis. Kdor bi ga res rabil, bo dobil enega črnega enega belega, prasci pri koritu (beri kdor pozna koga, ki pozna koga) bo hitro mel stranske učinke in odškodnino.

 

Kar pa se Šempeterske bolnice tiče mu čisto verjamem, poznam pa tudi nekaj ljudi osebno in slišim informacije, kaj se je dogajalo.

Samo pri nas še vedno velja pravilo:

je treba šparat, pa naj stane kolkor hoče :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Markisan pravi:

Avberšek je lepo napisal ...se kar strinajm

"Dajte mi nekaj povedat, dragi, zdravniki, mikrobiologi, kemiki, izobraženci... V katerem trenutku se boste nehali ukvarjat z idejami posameznikov, infektologov, in realno pogledali številke?

Od 135.000 otrok, je bilo 300 pozitivnih...

Ni problem v tem, da bi si kak otrok kaj naredil, se zastrupil s kakim EO in bil v stiski zaradi tega... Odstotek tistih, ki v virus povsem NEUPRAVIČENO ne verjamejo je majhen, in večino od njih se da prepričati v nasprotno... Če to hočeš... 

Stestirali smo CELOTNO POPULACIJO 6 do 18 let, ki je dovzetna za virus. Cepljenih in prebolelih nismo, ok, sprejmem... Saj jih ni veliko... 

Ugotovili sno, da je pozitivnih 0.3% otrok?!? 

Sedaj pa... Še vedno trdite, da so vam otroci napolnili bolnice? Še vedno mislite, da statistika o največjem deležu okuženih med vsemi testi ni čisto navadna mahinacija? 

Ali se mislite končno vprašat... Kako zaneseljivo smo tele podatke dobili? Morda verjeli navodilom za uporabo in ljudem, ki vedo, kaj je to občutljivost testa in pomena vzorčenja? Ki ne podcenjujejo pomambnosti zanesljivega vzorca, sploh pri HAG testih? Koliko pozitivnih otrok smo spregledali s temi "kvalitetno" odvzetimi vzorci in kak podatek imamo ob takem delu sploh na mizi? 

Če trdite, da so podatki verodostojni, potem morda ne držijo ideje o asimptomatskih prenašalcih? Če so, jih ni veliko, vsaj ne toliko, da nafilas bolnice? To je Tegnel povedal že leto in pol nazaj, samokaj, ko se naša stroka, ki odloča, sproti uči... Pomembni so ljudje s simptomi... 

Ne bi bilo morda bolje, da bi teh 300.000 evrov v sredo, in danes spet... Dali za nekaj, kar bo dejanko pomagalo? Da bi te teste dali v vsako družino, pa naj se, ob najmanjsih SIMPTOMIH, sami stestirajo? Vsaj 70 procentov družin bo to z veseljem naredilo, če ne še več... 

Ne bi bilo bolje, da bi teh 300 otrok na izvide počakalo doma? Raje bomo vse pozitivne dali v izolacijo, tudi tiste, ki na PCR ne bodo pozitivni, pa bodo v stiku z rizično osebo, ker je izolacijska soba samo ena?

Počasi boste, dragi zdravniki, mikrobiologi in vsi ostali morali dojet, da tudi tišina lahko, kot se je vceraj en gospod v tarči lepo izrazil... Zaneti ogenj...

Tako kot vi, si tudi jaz želim, da se tole reši... In utihnil bom v tistem trenutku, ko se bo vse tole. Skupaj konstruktivno reševalo..."

podatek je bil, da je bilo včeraj 800 okuženih (PCR test) v populaciji 5-14

+300 HAG ulovljenih po šolah

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

rešujejo smučarsko sezono, ki prihaja

obvezni pikec pa bo zadišal tudi pri nas in bo konec neumnosti

a je kateri državi z visoko precepljenostjo že uspel konec neumnosti? Ker visoka precepljenost je podobna obveznemu pikcu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

a je kateri državi z visoko precepljenostjo že uspel konec neumnosti? Ker visoka precepljenost je podobna obveznemu pikcu.

Ko bo obvezno, bo konec in bo tako uspelo.

Konec bo glume in antiwaxarije, motork itd.

Mogoče bodo pa tudi kakšne migracije ipd. in se bo tudi tako očistila država.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Codeine pravi:

 

Odvisno kdo interpretira podatke in s kakšnim namenom. Tukaj je za nemčijo.

Kao tam ko je najmanj cepljenih je največ novih.

Screenshot 2021-11-19 at 12.14.31.png

vedno bo tisti, ki verjame v svoj prav interpretiral podatke tako da bo imel prav :P

 

Nihče pa ne računa niti imunosti (te celo priznavali niso nekaj časa), torej države, ki so se na veliko prekužile sploh z delto bodo šle lažje skozi okužbe, niti gibanja širjenja okužb, le te ne skačejo z enega konca na drugi ampak se običajno širijo.

 

Sicer pa če gledam naslednjo stran https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR28EMeM_mr-yN-bWEO-KCBDsuTpbxLZZ7nUJ-WjuVWYujkLomUbu-nCzxw#countries

 , se da vse podatke videt. Tako na kratko lahko rečem, da so v San marinu čisti packi in očitno necepljeni :P , pa še v Italiji so (12. po umrlih/miljon, slabši od nas) . Lahko pa ugotovim, da je prekleto mali vzorec in očitno ne daje prave slike.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

Ko bo obvezno, bo konec in bo tako uspelo.

Konec bo glume in antiwaxarije, motork itd.

Mogoče bodo pa tudi kakšne migracije ipd. in se bo tudi tako očistila država.

ti se kar tolaži, da bo konec. Pravzaprav, naslednjih 14 dni bo ključnih.

Nisi mi pa odgovoril. Islandija, Portugalska, države z najboljšo precepljenostjo, so se rešile okužb?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ti se kar tolaži, da bo konec. Pravzaprav, naslednjih 14 dni bo ključnih.

Nisi mi pa odgovoril. Islandija, Portugalska, države z najboljšo precepljenostjo, so se rešile okužb?

 

Niso se rešile, ker ni obveznega cepljenja, ker niso vsi cepljeni. Mladi raztrosevalci veselo trosijo okoli plus zunanji obiskovalci.

To je moj odgovor.

Pri nas obvezno cepljenje ne bo šlo skozi, ker Ivan nima več večine v dz.

Sicer pa Avstrija rešuje smučarijo, zato zapira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snečer pravi:

Ko bo obvezno, bo konec in bo tako uspelo.

Konec bo glume in antiwaxarije, motork itd.

Mogoče bodo pa tudi kakšne migracije ipd. in se bo tudi tako očistila država.

:eek::slap:

Demokracijo pa ukinemo, a ne....
Ker na svetu obstaja res samo ena in edina resnica.

Saj bi še kaj napisala, sam se res nočem spuščat na osebni nivo, sam tvoji posti so pretežno precej ogabno diktatorski.

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj
Vlada je končno pripravila osnutek zakona, ki bo uvedel odškodnine za vse, ki imajo zaradi cepljenja proti covidu-19 resne posledice.
 

Odškodnina bo enaka kot je predvideno za obvezno cepljenje, je na novinarski konferenci pojasnil minister za zdravje Janez Poklukar. Doslej do odškodnine cepljeni proti covidu-19 niso bili upravičeni, saj je bilo cepljenje prostovoljno.

Škoda na zdravju se mora po zakonu o nalezljivih boleznih kazati "v resnem in trajnem zmanjšanju življenjskih funkcij", piše v zakonu. To bo presojala posebna komisija. Najvišja predvidena odškodnina v zakonu o nalezljivih boleznih je 60 tisoč evrov. Zakonec ali starši imajo v primeru smrti pravico do 10 tisoč evrov odškodnine, otrokom osebe, ki bi umrla, pa pripada skupaj 20 tisoč evrov.

 

Odškodnina bo uvedena, ko bo zakon sprejet v parlamentu, ukrep bo veljal za celotni čas cepljenje proti covidu, torej tudi za nazaj, odškodnino pa bo mogoče uveljavljati še več let po cepljenju.

 

Odškodnina ne pride v poštev, če je škoda nastala zaradi strokovne nepravilnosti pri opravljanju cepljenja ali ki je posledica neustrezne kakovosti cepiva, v tem primeru je treba odškodnino uveljavljati na sodišču. 

https://www.zurnal24.si/zdravje/koncno-odskodnina-za-cepljene-proti-covidu-19-376748

Evo priložnosti za antiwaxerje :) se cepit in glumit in pobasat novce.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

Niso se rešile, ker ni obveznega cepljenja, ker niso vsi cepljeni. Mladi raztrosevalci veselo trosijo okoli plus zunanji obiskovalci.

To je moj odgovor.

Pri nas obvezno cepljenje ne bo šlo skozi, ker Ivan nima več večine v dz.

Sicer pa Avstrija rešuje smučarijo, zato zapira...

a zdej so mali krivi? A pol ko bodo otroci precepljeni bodo pa živali in hišni ljubljenčki krivi za okužbe (testni članki okužb živali se že mečejo v eter)? Ne verjet vsake neumnosti ki jo natrosijo naši "strokovnjaki". 

Jaz ne verjamem, da širijo okužbe otroci kaj bolj kot odrasli, pravzaprav jih manj. Ker lažje prebolijo imajo manj simptomov itd..so pa seveda v šolstvu predvsem mladi in je več kontakta. Torej so pogoji za širjenje boljši, kot če si sam v pisarni.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!