Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 minutami, Snečer pravi:

V prvi vrsti so od nekoga in nekje morali dobiti, ostalo pa je "obnašanje" in razumevanje cepiv.

Ja eni so mislili, da je po pikecu okoli njih elektromagnetno polje in da se virus odbije ...

In že imamo (so)krivca.

Mene pa res zanima kako ti rešuješ to da se ne okužiš? A delaš z ljudimi? Imaš neizbežne telesne stike? Imaš neizbežne kontakte brez katerih tvoja služba ne deluje? Če bi bil ti recimo oskrbnik v domu za ostarele, kako bi se temu izognil? Elaboriraj da jih podučimo. Ker očitno je razširjenost med starimi stvar šlamparije in ne virusa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bi bil že čas, da bi nehali cepljeni in necepljeni obtoževati drug drugega. 

Edino skupaj bomo premagali ta virus.....nekoč....

P.s. pa še postov ne bo treba brisati. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Markisan pravi:

Mene pa res zanima kako ti rešuješ to da se ne okužiš? A delaš z ljudimi? Imaš neizbežne telesne stike? Imaš neizbežne kontakte brez katerih tvoja služba ne deluje? Če bi bil ti recimo oskrbnik v domu za ostarele, kako bi se temu izognil? Elaboriraj da jih podučimo. Ker očitno je razširjenost med starimi stvar šlamparije in ne virusa.

Maska, higiena, imam stike z ljudmi, a se pazi na prostor itd.. Z tujimi ljudmi nimam telesnih kontaktov.

Kar dobivam podatke iz okolice, so vir okužb še vedno na prvem mestu druženja in mladina.

Za DSO bi jaz lepo zaprl zavod in varovance individualno premestil. Višja sila ... To bi bil moj pristop.

Elaborat je pa strokovno delo.

Kaj ti pomaga, da so jih zaprli v sobe, ko pa imajo centralno prezračevanje itd., saj niso bili zaplombirani. In se veselo širi, plus vnosi, npr. smučarski vnos, ki je moril v DSO na Dolenjskem, al kaj smo že brali.

Isto še glede korone, ponovno poudarjam. Testirat vse na 24 ur 14 dni in zaplombirat mejo, seveda pa predpogoj 99% natančni testi.

 

 

pred 2 minutami, Endlich pravi:

A ne bi bil že čas, da bi nehali cepljeni in necepljeni obtoževati drug drugega. 

Edino skupaj bomo premagali ta virus.....nekoč....

P.s. pa še postov ne bo treba brisati. 

Ja kje pa ti živiš :)

Nič ni skupaj, samo za lastno rit se vse dela ...

Skupaj je bila Juga, smo videli rezultat.

Seveda, se strinjam, da bi morali stopiti skupaj in se vsi obnašat odgovorno, a to so samo mokre sanje ...

Neizvedljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že nekaj časa gledam slike nacistov in židov ter koncetracijskih taboriščih... pejte enkrat v kakšno taborišče pogledat ... jaz sem jih kar nekaj obiskal....

a zdj ste necepljeni postali partizani, preganjani skratka mučeniki, cepljeni so pa kao agresorji ... 

res smo šli u kurac .... bolniki :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Markisan said:

(pri nas do osebnega komaj prideš, čakalnica prazna, pravtako nikjer na kovid oddelku ne pomaga)

Nep prjatu, ni tako. Sem zadnje tri mesece po bolnicah in zdravstvenih domovih vec kot kdajkoli prej v zivljenju, pa se nikol nisem bil nikjer s tako malo cakanja na vrsti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, ftp pravi:

Koliko dolgoročnih podatkov imamo o tej bolezni? Tko da lahk ose tolažiš s tem

pred 17 urami, ftp pravi:

Točno to, zato ker je oboje "novo" je neumno se sklicevat da ni podatkov. Jih ni ne za eno ne za drugo.

 

Še največ podatkov je v teoriji zarote...kar točni so ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Markisan pravi:

Mene pa res zanima kako ti rešuješ to da se ne okužiš? A delaš z ljudimi? Imaš neizbežne telesne stike? Imaš neizbežne kontakte brez katerih tvoja služba ne deluje? Če bi bil ti recimo oskrbnik v domu za ostarele, kako bi se temu izognil? Elaboriraj da jih podučimo. Ker očitno je razširjenost med starimi stvar šlamparije in ne virusa.

eni še vedno mislijo, da problem okužb v zaprtih prostorih s slabim prezračevanjem rešujejo maske in pikeci :P

Rezumeti, kaj je aerosolno širjenje virusa, pa je že mal preveč, tudi za svetovalno skupino očitno.

Kdo je pa koga okužil, je čisto nesmiselno iskanje. Podobno kot bi iskali pacienta 0.

 

Če bi cepivo delovalo kot mora, bi ta tema že zdavnaj izumrla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

Maska, higiena, imam stike z ljudmi, a se pazi na prostor itd.. Z tujimi ljudmi nimam telesnih kontaktov.

Kar dobivam podatke iz okolice, so vir okužb še vedno na prvem mestu druženja in mladina.

Za DSO bi jaz lepo zaprl zavod in varovance individualno premestil. Višja sila ... To bi bil moj pristop.

Elaborat je pa strokovno delo.

Kaj ti pomaga, da so jih zaprli v sobe, ko pa imajo centralno prezračevanje itd., saj niso bili zaplombirani. In se veselo širi, plus vnosi, npr. smučarski vnos, ki je moril v DSO na Dolenjskem, al kaj smo že brali.

Isto še glede korone, ponovno poudarjam. Testirat vse na 24 ur 14 dni in zaplombirat mejo, seveda pa predpogoj 99% natančni testi.

 

 

 

1. zadnji podatki za najpogostejše širjenje virusa so: (po vrstnem redu) družina, služba, šele nato šola

2. plombiranje meje so meli Avstralci in Novozelandci in kje so? Plomba velja, če bi povosd virus ponehal, ker v nasprotnem se bo razširil po odprtju ponovno.

3. ko bo cepivo pravilno delovalo, ne bo širjenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, DAMI34 said:

eni še vedno mislijo, da problem okužb v zaprtih prostorih s slabim prezračevanjem rešujejo maske in pikeci :P

Rezumeti, kaj je aerosolno širjenje virusa, pa je že mal preveč, tudi za svetovalno skupino očitno.

Kdo je pa koga okužil, je čisto nesmiselno iskanje. Podobno kot bi iskali pacienta 0.

 

Če bi cepivo delovalo kot mora, bi ta tema že zdavnaj izumrla.

Spet samo črno in belo. Slabo spal?

13 minutes ago, DAMI34 said:

1. zadnji podatki za najpogostejše širjenje virusa so: (po vrstnem redu) družina, služba, šele nato šola

2. plombiranje meje so meli Avstralci in Novozelandci in kje so? Plomba velja, če bi povosd virus ponehal, ker v nasprotnem se bo razširil po odprtju ponovno.

3. ko bo cepivo pravilno delovalo, ne bo širjenja

A ne pomisliš, da je uspeh tudi če se število okužb zmanjša?

 

Aja belo in črno, torej ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ftp pravi:

Spet samo črno in belo. Slabo spal?

A ne pomisliš, da je uspeh tudi če se število okužb zmanjša?

 

Aja belo in črno, torej ne.

da, če se število okužb zmanjša je uspeh. In če bi cepivo delovalo kot bi moralo, se bi tudi število okužb zmanjšalo, kjub nepopolni precepljenosti.

Do takrat bo pa črno belo. Na račun korone, bo okrnjeno življenje. 

Očitno je življenje nepomembno, ampak je korona pomembna.

 

ps. spal sem dobro, hvala za vprašanje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

da, če se število okužb zmanjša je uspeh. In če bi cepivo delovalo kot bi moralo, se bi tudi število okužb zmanjšalo, kjub nepopolni precepljenosti.

Do takrat bo pa črno belo. Na račun korone, bo okrnweno življenje. 

Očitno je življenje nepomembno, ampak je korona pomembna.

 

Kdor je slep pač ne vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

Kdor je slep pač ne vidi.

to spada pa med globoke misli.

Kdor je cepljen pa lahko širi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

lej kaj ti sporoča

Citiraj

Tim Gajser je sicer zaposlen na policiji od 26. maja 2016. "Postati policist so bile vedno moje sanje. Že ko sem bil čisto majhen, sem si to želel, še preden je prišel motokros. Vedno sem si želel nositi to uniformo in vesel sem, da sem postal policist," je takrat dejal Gajser. "Seveda, na cesti je treba počasi. Divjaš na motokrosu, da si pač prvi, da zmaguješ. Na cesti pa je treba upoštevati pravila. Takšne bodo tudi moje obveznosti na policiji. Udeleževal se bom raznih prireditev, da bom o tem ozaveščal mlade," je leta 2016 o svoji policijski vlogi spregovoril Gajser.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/19/2021 at 11:11 PM, Markisan said:

V cepljenje (zaenkrat) še nisi prisiljen. Če pa boš je pa še toliko bolj na mestu. Obrnem zgornji stavek na način, da bi morali vsi voziti motor...... Drugače pa pomisli na katerikoli izdelek ki ga uporabljaš in kdo ti garantira popravilo in odškodnino. Recimo da ti zdele zagori baterija v računalniku. A si ga prisiljen uporabljat? Najbrž ne. Si lahko brez njega? Najbrž ne.....

O motorju: celada ne prepreci padca, pa je vseeno zapovedana. Prepreci pa hujse poskodbe, se posebev v primeru lazjega padca. Ce potegnemo primerjavo: cepivo ne prepreci okuzbe, do neke mere pa prepreci hujso obliko bolezni. Je pa cepivo pac manj uspesno ce nekdo dobi res veliko doza virusa ali ima kako autoimuno, ipd, bolezen...   

Izpit moramo pa imeti z ali brez celade, tako ko se mora iti testirat cepljeni ali necepljeni ce ima simpotome. V hiso, bi pa osebno prej spustil testiranega, kot pa nekoga z PC...

Za razliko od antiVSEGA, se pa nihce ne buni, da ne more dihati pod celado, pa nihce ne govori, da bodo otroci z celado na skirci imeli travme, in nikogar ni na protestih, ker se brez celade ne smemo voziti....

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

lej kaj ti sporoča

 

da bogi revež mora spoštovat pravila :P

 

 

aja, ena globoka :P Sneci tu se strinjam s tabo...

Starši se prerekajo o palčkah,
otroke pa so medtem že požrli telefoni.

pred 50 minutami, jvalant pravi:

O motorju: celada ne prepreci padca, pa je vseeno zapovedana. Prepreci pa hujse poskodbe, se posebev v primeru lazjega padca. Ce potegnemo primerjavo: cepivo ne prepreci okuzbe, do neke mere pa prepreci hujso obliko bolezni. Je pa cepivo pac manj uspesno ce nekdo dobi res veliko doza virusa ali ima kako autoimuno, ipd, bolezen...   

Izpit moramo pa imeti z ali brez celade, tako ko se mora iti testirat cepljeni ali necepljeni ce ima simpotome. V hiso, bi pa osebno prej spustil testiranega, kot pa nekoga z PC...

Za razliko od antiVSEGA, se pa nihce ne buni, da ne more dihati pod celado, pa nihce ne govori, da bodo otroci z celado na skirci imeli travme, in nikogar ni na protestih, ker se brez celade ne smemo voziti....

 

za razliko od vsega mate veliko povedat čez Lidlove in Hoferjeve šljeme. Cepivo je slabše od lidla in hofra je pa zastonj, to pa tut neki pomeni a ne :P

ps. mam Acerbis čelado, skoraj nova, jo podarim prvemu, ki jo hoče..šilt, ofroad, ni da ni :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa v načrtu vojna, ker drugače bi se nekdo ob teh protestih moral zamisliti? Tudi če EU in razvite države tako poneumijo, da vse ljudi prisilijo v cepljenje, vseh držav na svetu ne bodo v to prisilili. In potem je enako kot z ekologijo, v EU stroge norme, drugje se pa nanje požvižgajo...dihali bomo pa zrak iz Azije ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta dih...čakam kosilo za domov...boni pa to. Restoran nabit penzionerev iz Italije..torej države kjer baje širimo virus.. Fakofff pct in vse ostalo ?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

Fakofff pct in vse ostalo

Ma za do Dinkota pa je OK. Lep dual face. :cry:  Odloči se že enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Ma za do Dinkota pa je OK. Lep dual face. :cry:  Odloči se že enkrat.

Ne mojster..dinko je zunaj. Tvoji štosi so zastareli. Jaz in kelnarji se afnamo z masko. V zaprtem prostoru, kjer itsk nc ne pomaga.

Mogoče...zgolj mogoče bi ti predlagal širši pogled na dejansko stanje. Manj obsedenosti z Damijem, pa bolj pogled na realno situacijo. Sej vem da ne bo šlo, ma sem se prav potrudil z nasvetom. Fizika OŠ pa sedi ena ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

Ne mojster..dinko je zunaj. Tvoji štosi so zastareli. Jaz in kelnarji se afnamo z masko. V zaprtem prostoru, kjer itsk nc ne pomaga.

Mogoče...zgolj mogoče bi ti predlagal širši pogled na dejansko stanje. Manj obsedenosti z Damijem, pa bolj pogled na realno situacijo. Sej vem da ne bo šlo, ma sem se prav potrudil z nasvetom. Fizika OŠ pa sedi ena ?

Širši pogled, ... , marsuikomu ne pomaga, vidite pa ne razumete.

Ne se veselit, nisem obseden s tabo ampak je odraz tega, da je skoraj pol zapisov tu tvojih, pa temu primernio število odgovorov.

 

PS

Fizika pa matematika nista bila nikoli problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

Če bi cepivo delovalo kot mora, bi ta tema že zdavnaj izumrla.

3 hours ago, DAMI34 said:

3. ko bo cepivo pravilno delovalo, ne bo širjenja

Ce bi varnostni pas deloval...

...a obstaja kaj boljsega kot sedanje cepivo?

Pa tud ce ze - zakaj nimajo vsi avti rollbara, skoljka sedezev in 5-tockovnih varnostnih pasov?

Imamo kar imamo, moramo z obnasanjem poskrbeti, da bo le to cim bolj pripomoglo k izboljsanju situacije (tudi ce si pripasan ali imas na motorju vso opremo, se peljes po omejitvi)... ...ne moremo pa reci, da cepivo "ne deluje kot mora" - tud jaz sem bil v ful opremi, pa sem v bolnici - pa zato ni kriva oprema. Vsaj ne do te mere, da bi se lahko zgovarjal na njeno neucinkovitost. Nasprotno - ce je ne bi imel, bi bilo stanje bistveno slabse.

57 minutes ago, DAMI34 said:

za razliko od vsega mate veliko povedat čez Lidlove in Hoferjeve šljeme.

Za to ceno (oz. svoj namen) je cista zmaga - naravnost vrhunska je. :) Kje si se dobil certificirano preklopno celado s pinlockom in rezervnim oblazinjenjem za 60 eur? Samo pinlock drugje stane 30 eur, pred 10 leti si ga lahko pri nizkocenovni celadi samo sanjal...

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!