Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Tudi uveljavljeni viri ugotavlajo, da cepljeni pripomo: stigmatising the unvaccinated is not justified   THE LANCET

In the USA and Germany, high-level officials have used the term pandemic of the unvaccinated, suggesting that people who have been vaccinated are not relevant in the epidemiology of COVID-19. Officials’ use of this phrase might have encouraged one scientist to claim that “the unvaccinated threaten the vaccinated for COVID-19”.

1 But this view is far too simple.
There is increasing evidence that vaccinated individuals continue to have a relevant role in transmission. In Massachusetts, USA, a total of 469 new COVID-19 cases were detected during various events in July, 2021, and 346 (74%) of these cases were in people who were fully or partly vaccinated, 274 (79%) of whom were symptomatic. Cycle threshold values were similarly low between people who were fully vaccinated (median 22·8) and people who were unvaccinated, not fully vaccinated, or whose vaccination status was unknown (median 21·5), indicating a high viral load even among people who were fully vaccinated.
2 In the USA, a total of 10 262 COVID-19 cases were reported in vaccinated people by April 30, 2021, of whom 2725 (26·6%) were asymptomatic, 995 (9·7%) were hospitalised, and 160 (1·6%) died.
3 In Germany, 55·4% of symptomatic COVID-19 cases in patients aged 60 years or older were in fully vaccinated individuals,
4 and this proportion is increasing each week. In Münster, Germany, new cases of COVID-19 occurred in at least 85 (22%) of 380 people who were fully vaccinated or who had recovered from COVID-19 and who attended a nightclub.
5 People who are vaccinated have a lower risk of severe disease but are still a relevant part of the pandemic. It is therefore wrong and dangerous to speak of a pandemic of the unvaccinated. Historically, both the USA and Germany have engendered negative experiences by stigmatising parts of the population for their skin colour or religion. I call on high-level officials and scientists to stop the inappropriate stigmatisation of unvaccinated people, who include our patients, colleagues, and other fellow citizens, and to put extra effort into bringing society together.

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)02243-1/fulltext

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Endlich pravi:

Pisanje na forumih ima pomen.

Še posebaj ko bo te norije konec. In nekoč je bo. Konec je bil z kolero, pa kugo, pa črnimi kozami itd....in tudi z Covidom bo. Ostali bodo zapisi iz teh časov...in bodo imeli pomen.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, BIF pravi:

Še posebaj ko bo te norije konec. In nekoč je bo. Konec je bil z kolero, pa kugo, pa črnimi kozami itd....in tudi z Covidom bo. Ostali bodo zapisi iz teh časov...in bodo imeli pomen.

Kar bo več kot odlično, glede na to da smo po naravi taki, da se bomo potem spet postavili v tisto smer ko bo pihal veter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Svoje mnenje o ukrepu je na Twitterju delil prvak stranke SNS Zmago Jelinčič in zapisal, da je odločno proti. »Minister trdi, da se bo s tem ohranjalo zaupanje v varnost in kakovost cepiv ter zagotavljalo učinkovito in celovito izvajanje nacionalnega programa cepljenja proti covidu-19. Neumnost! Zaupanje se ne da vzpostaviti z denarjem! V SNS smo absolutno proti takšnemu ukrepu. Naj se raje ukrepa proti vsem vaškim posebnežem in tistim, ki raje verjamejo Facebook in Instagram strokovnjakom ter tistim, ki verjamejo, da virus ne obstaja,« je zapisal.

»Zaradi teh se je virus tako širil in imamo kolaps v bolnišnicah. Zaradi teh onkološki bolniki ne vedo, kako dolgo bodo še lahko hodili na zdravljenje. Zaradi njih je dostop do primarne oskrbe okrnjen. Če so na socialni pomoči, se jim mora nujno ta odvzeti in nameniti za bolne,« je še dodal v objavi na Twitterju.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, BIF pravi:

Še posebaj ko bo te norije konec. In nekoč je bo. 

Si prepričan, do bo konec? Po besedah Gatesa in teorije zarote, se to ne bo končalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a za kolaps zdravstva so krivi zdravi necepljenji? :P

al mogoče, ker delavci zapuščajo slabo plačana mesta, slabo vodenje in nekaj kar je v slabem stanju že dolgo in ni interesa po izboljšavi, saj je odlična molzna krava?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krivi so neodgovorni osebki. Jaz ne bi krivil nekoga, ki je zbolel v službi, šoli, ... to kar je nujno,  če se je potem odgivorno obnašal ni ni širil naprej.

Problem so tisti, ki jih boli k.... in širijo naprej.

Velika napaka je tudi to, da je vlada dejansko zavajala cepljene. Namesto, da bi jim predlagali testiranje tako kot necepljenim, cepljenim z vektorskimi cepivi, celo prej, so jim pa predstavili, da so varni ne vem kako dolgo.... in povsod.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes sem pa v full korona mode. Pred časom sem vam opisoval kako mediji delujejo. Evo danes članek na 24h praktično preveden iz mirrorja UK. A opazite katero informacijo so pri nas izpustili? In vprašanje je to novinar spregledal? Dvomim? Naročilo urednika? Zakaj? Od koga? Osebno prepričanje? Višje?

https://www.24ur.com/novice/korona/koronavirus-britanija.html?fbclid=IwAR1fPU45eZ6DmON4c1zJaCXHdcv8RLydlA4Y0QOIA1OJ3WtRj--rgOmh8xY

https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/surgeon-who-died-covid-double-25501745.amp?fbclid=IwAR35FYWm94tq6V4xfQLGOp0UEaPKBxcMOZE-TJ-7f7LBvlycQ9jQ9WDnzI4

da ne boste predolgo ugibali .... to da je bil 2x cepljen.

Popravljeno . Popravil Markisan
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler bodo cepljeni predstavljali cca 30% vseh okužb in približno isto zasedenost v bolnišnici je cepivo vsaj zame slabo učinkovito, da ne rečem, neučinkovito.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, DAMI34 said:

dokler bodo cepljeni predstavljali cca 30% vseh okužb in približno isto zasedenost v bolnišnici je cepivo vsaj zame slabo učinkovito, da ne rečem, neučinkovito.

 

Tole mi liči na:”vsaka tretja smrtna zrtev na cesti je posledica alkohola. Torej se ubije 70%  brez alkohola. Bit trezn je bol nevarno. 
 

Vse razlozi razrez cepljenih po starosti IN CASOVNI ODDALJENOSTI OD DRUGEGA ODMERKA. Od maja!! se % precepljenih od skupine 55-59let gor,  ni bistveno dvignil. Glavnina je cepljenih ze vec kot pol leta. Cepljenga je 60% prebivalstva. Namest 50 jih umira 20 na dan. Razlika so prekuzeni in umrli v 2020.  V resnici, ni vazno kaj rece kacin, krek, beovicka. Vsak normaln vidi kaj se dogaja okrog njega. Sej ni neke silne znanosti. Folk se je odlocil bit neodgovoren jebiveter. Ljudje so kreteni po lastni izbiri. In to je to.

 

B3EB3A0C-FC23-4953-9BDE-D934780B57BD.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Kugelschreiber pravi:

Tole mi liči na:”vsaka tretja smrtna zrtev na cesti je posledica alkohola. Torej se ubije 70%  brez alkohola. Bit trezn je bol nevarno. 
 

Vse razlozi razrez cepljenih po starosti IN CASOVNI ODDALJENOSTI OD DRUGEGA ODMERKA. Od maja!! se % precepljenih od skupine 55-59let gor,  ni bistveno dvignil. Glavnina je cepljenih ze vec kot pol leta. Cepljenga je 60% prebivalstva. Namest 50 jih umira 20 na dan. Razlika so prekuzeni in umrli v 2020.  V resnici, ni vazno kaj rece kacin, krek, beovicka. Vsak normaln vidi kaj se dogaja okrog njega. Sej ni neke silne znanosti. Folk se je odlocil bit neodgovoren jebiveter. Ljudje so kreteni po lastni izbiri. In to je to.

 

B3EB3A0C-FC23-4953-9BDE-D934780B57BD.jpeg

ne narobe. Prebral si razočaranje nad:

-zaščito ki jo cepivo nudi, dva odmerka ne zmoreta niti 6 mesecev

-zaščito takim, ki imajo slab imunski sistem in pridružene bolezni, kar sem seznanjen jo ne nudi oziroma je slaba, taki so običajno izgovori ob obolelih

še bi lahko našteval, a že to je dovolj.

Zakaj se gre nekdo cepit?

1. da se ne okuži

2. da ne gre v bolnico

3. +vsi zaradi komoditete

po domače..."naj bi" pomagalo, koliko je pa resnice v tem, vedo zelo malo. Podatki trenutno jim niso v prid. In moje razmišljanje, poudarjam ni spraševanje ali naj se cepim, ampak se sprašujem (kot še marsikdo) ker sem cepljen zakaj tako slabo deluje. Da ne govorim o raznoraznih zavajanjih, ki nam jih servirajo...hitro tretjo dozo. 

Torej, ti se ubadaš s folkom, jaz se ubadam, zakaj za vraga so zaščiteni slabo zaščiteni. In v tem trenutku poznam več okuženih, ki so cepljeni, kot pa necepljeni. Ena celo 3x.

 

mogoče ti ne bi škodilo se povprašat, zakaj se tistih 30% alkoholiziranih ubije, namesto se ubadat, zakaj se ostalih 70. Za 30 vemo da je alko kriv. Če bi se cepili z nealkoholom bi morali preživet a ne. Ampak če "nealkohol" slabo deluje, boš še vedno imel mrtve, še slabše, cepljeni z nealkoholom (torej tistih30%) bi zlahka okužili še kakega iz trezne grupe 70% 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Zok pravi:

Dami ti zaj tak digitalno gledas, da tjeb nic vec ne prime...

jaz gledam zlo enostavno. 

Tisti, ki se je cepil, verjamem, da se je iz nekega razloga varnosti (vsaj večina). Le ta je vprašljiva.

Tisti, ki se ni, mu je vseeno. On mora samo pazit, da se ne okuži.

 

Vse ostalo je čista politika. 100 postelj drama, 1000postelj ni panike. 100 medicincev drama, 1000 medicincev ni panike.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

Torej, ti se ubadaš s folkom

Ne. Z nicemer se ne ubadam. Ne da se mi vec. 
 

10 minutes ago, DAMI34 said:

Podatki trenutno jim niso v prid.

70% hospitaliziranih je necepljenih,  pri 60% precepljenosti.  70% potreb izvira iz 40% folka. Ne vem kako je lahko kaj bol jasno. 
 

16 minutes ago, DAMI34 said:

ampak se sprašujem (kot še marsikdo) ker sem cepljen zakaj tako slabo deluje. Da ne govorim o raznoraznih zavajanjih, ki nam jih servirajo...hitro tretjo dozo. 

Leto je okrog. Realnost je drugacna od laboratorijskih rezultatov.  Pac deluje pod pricakovanji. Drugi sevi? 

85% preceplena in 30x vecja italija ima v absolutu  3x visje dnevne cifre okuzenih, in samo 2x visjo cifro umrlih kot mi. 
 

Virus in cepivo ne jebeta politicne demagogije in whatabautisma. Delata najbols kar zmoreta. Demagogi pa tega niste sposobni ali niste pripravljeni sprejet kot dejstvo. Situacija je cist jasna. Odlocitev naroda takisto. 

22 minutes ago, cynic66 said:

Model (tast...), se je po drugem odmerku, začel obnašati (in je to še "zaprmejdun" zagovarjal...), kot nekdo, ki pa, da ja "ne more zboleti", kaj šele "prenašati" virus drugim. In se je zgodilo. Seveda, sem po 6-ih dneh v karanteni z njo (z ženo...), zbolel tudi jaz. Edina, "khmmm", "tolažba" mi je, da je tisti stari prdec in idiot od tasta, imel težji potek bolezni. K sreči, smo jo vsi odnesli brez potrebe po bolniščničnem zdravljenju, a ostaja dejstvo, da jo je "polno cepljeni", odnesel slabše, kot midva, ki sva, po tvoje "antiwaxerja".

Kreten je kreten. Cepljen ali ne. Dejstvo je da necepljen kreten lahko naredi se vec skode kot cepljen. In to je to. Da jo je polno cepljeni odnesel slbse, je mogoce iskati razlog tudi v generacijski razliki, saj ce jih imas ti preko 50, (verjetno 54) jih ima tast preko 70? 
 

Se zadnjic. Italjani se solidno drzijo PCTja, so dobro precepljeni in zivijo 85% normalno. Nam, cvetu inteligence, posiljajo humanitarno pomoc v obliki zdravstvenega osebja.
 

 

Nas ne bo noben jebal…..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Kugelschreiber said:

"Se zadnjic. Italjani se solidno drzijo PCTja, so dobro precepljeni in zivijo 85% normalno. Nam, cvetu inteligence, posiljajo humanitarno pomoc v obliki zdravstvenega osebja.
 

 

Nas ne bo noben jebal….."

 

Meni (nama z ženo...) se ni bil in ko nama bo potekel "P" "odpustek", se ne bo problem testirati na 48 ur. Dejstvo pa je sledeče. Ko sem, 6 dni za ženo, že imel simptome, mi je HAGT test še vedno pokazal, da sem "negativen". Jaz drugače zagovarjam to (in to že veliko prej, kot Avstrijci ipd. - že vsaj dva meseca), da bi se, če bi res, vsaj približno hoteli zaustaviti sedanji trend okužb, na 48 ur morali testirati VSI, necepljeni, cepljeni in prebolevniki. In t.i. "covidni dodatek", bi morali že zdavnaj nameniti tistim, ki se z virusom fajtajo v prvih borbenih linijah, ne pa "talati bonbončke" raznim sekretarjem in direktorčkom, ki se pred virusom že dve leti skrivajo po npr. pisarnah raznih "kmetijsko-gozdarskih zbornic". Ma ja... saj vem, prestar, da bi smel biti tako naiven, a takšen sem. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile sveži podatki kažejo kako smrtonosen je koronavirus.
 
124,669,548Births this year
319,177Births today
52,339,263Deaths this year
133,998Deaths today
72,330,285Net population growth this year
185,179Net population growth today

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Tisti, ki se je cepil, verjamem, da se je iz nekega razloga varnosti (vsaj večina). Le ta je vprašljiva.

Jaz sem se cepil zato, da se zaščitim pred hujšo obliko bolezni Covid-19. Saj je že zelo dolgo znano, da cepiva niso 100% zaščita pred obolelostjo omenjene bolezni. In glej ga zlomka, okužil sem se z virusom sars-cov-2 in tudi zbolel za boleznijo Covid-19. In kaj se je zgodilo? Prebolel bolezen z izjemno blagimi simptomi, kot so rahel kašelj, malo nahoda in en dan rahle oslabelosti. To je pa tudi vse. Zato meni ne nabijaj, da so cepiva vprašljiva. Izpolnjujejo točno to, kar se od njih pričakuje. Blag potek bolezni in na ta način preprečujejo bolnišnično zdravljenje in posledično obremenitev bolnišnic in zdravstvenega osebja. Lastna izkušnja mi pove o delovanju cepiv veliko več od tisočerih besed raznih samooklicanih Facebook doktorjev, ki medicinske fakultete niso videli niti od zunaj, kaj šele kaj drugega. Pa niti najmanjših izkušenj nimajo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, bladerunner pravi:

Jaz sem se cepil zato, da se zaščitim pred hujšo obliko bolezni Covid-19. Saj je že zelo dolgo znano, da cepiva niso 100% zaščita pred obolelostjo omenjene bolezni. In glej ga zlomka, okužil sem se z virusom sars-cov-2 in tudi zbolel za boleznijo Covid-19. In kaj se je zgodilo? Prebolel bolezen z izjemno blagimi simptomi, kot so rahel kašelj, malo nahoda in en dan rahle oslabelosti. To je pa tudi vse. Zato meni ne nabijaj, da so cepiva vprašljiva. Izpolnjujejo točno to, kar se od njih pričakuje. Blag potek bolezni in na ta način preprečujejo bolnišnično zdravljenje in posledično obremenitev bolnišnic in zdravstvenega osebja. Lastna izkušnja mi pove o delovanju cepiv veliko več od tisočerih besed raznih samooklicanih Facebook doktorjev, ki medicinske fakultete niso videli niti od zunaj, kaj šele kaj drugega. Pa niti najmanjših izkušenj nimajo.  

Enako kot kup necepljenih, ki so zadevo preboleli na izi.... :P
 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bladerunner pravi:

Sam spadam že med kritično populacijo zaradi svoje starosti, poleg tega pa sem še strasten kadilec. Taki se brez cepiva ne izvlečejo na tako blag način. In ravna taki necepljeni polnijo bolnišnice in prekomerno obremenjujejo zdravstveno osebje. To so neovrgljiva dejstva.  

Znanec, strasten kadilec, 2x cepljen, je tudi fasal v družini, star 50+ in je prebolel s podobnimi blagimi simptomi.

Za mene ni dvoma.

Če obstaja cepivo, se cepim, za zaščito itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Znanec, strasten kadilec, 2x cepljen, je tudi fasal v družini, star 50+ in je prebolel s podobnimi blagimi simptomi.

Za mene ni dvoma.

Če obstaja cepivo, se cepim, za zaščito itd.

Jaz sem 60. Zato se bom cepil tudi s tretjim in če bo potrebno tudi večimi odmerki cepiv, ker iz lastnih izkušenj vem, da delujejo. Res pa je, da zaupam edino cepivu Pfizer. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, tomash said:
Tile sveži podatki kažejo kako smrtonosen je koronavirus.
 
124,669,548Births this year
319,177Births today
52,339,263Deaths this year
133,998Deaths today
72,330,285Net population growth this year
185,179Net population growth today

 

Ti podatki so toliko merodajni (glede korone), kot bi dokazoval, da lakota na svetu ne ostaja s tabelo koliko tisoč ton sveže hrane dnevno zavržemo. :headbang:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!