Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 9 minutami, maus pravi:

Bogi otroci, kaj jim vse počnejo barabe znanstvenofantastične :P

Morda je slika naslednjega: 3 osebe in besedilo

Včeraj so se samotestirali, naš brez težav itak (8 let), dejansko so se deca zabavali med sabo.

Povedal pa mi je tudi, da pa sta dve sončici opravili test zunaj hodniki, da so prišli starši asistirat ... zanimivo je to, za test rabi asistenco staršev, sošolce pa zna lepo mahnit brez tuje pomoči ...

So si verjetno vzeli dopust ali zamudili v službo...

Kdo je ta folk, ki nasprotuje vsemu.

Antiwax, antipalčka, antivirus... med se zdi, da so to eni in isti.

Največji problem so starši.

----------

Rešitev vidim v tem, da iznajdejo sigurne teste, ki so nad 90% točni in nato se testiramo vsi na 2 dni 14 dni pa bo packarija hitro pod kontrolo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snečer pravi:

Včeraj so se samotestirali, naš brez težav itak (8 let), dejansko so se deca zabavali med sabo.

Povedal pa mi je tudi, da pa sta dve sončici opravili test zunaj hodniki, da so prišli starši asistirat ... zanimivo je to, za test rabi asistenco staršev, sošolce pa zna lepo mahnit brez tuje pomoči ...

So si verjetno vzeli dopust ali zamudili v službo...

Kdo je ta folk, ki nasprotuje vsemu.

Antiwax, antipalčka, antivirus... med se zdi, da so to eni in isti.

Največji problem so starši.

----------

Rešitev vidim v tem, da iznajdejo sigurne teste, ki so nad 90% točni in nato se testiramo vsi na 2 dni 14 dni pa bo packarija hitro pod kontrolo.

 

Nimam otrok, samo kakor so meni razložili tisti, ki jih imajo, je v navodilih navedeno, da morajo otrokom, ki so mlajši od (to sem pozabil) pomagati odrasli (starši? ) .

Tako da, strikno gledano, to početje rahlo šepa.

Drugače pa ne dvomim, da si vsi otroci znajo vrtati po nosu in da to ni problem (običajno je problem, ko si kakšen fižol vtaknejo v nos) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smešno mi je, ker vsi tulijo na družbenih omrežjih, da ne verjamite lažnim medijem, a sami objavljajo novice in njihove so resnične :P .. ne verjamte lažni stroki, verjamte vsem drugim, ki nimajo pojma o stroki, ampak ne lažejo .. :lol1: 

zemlja ustavi se, da izstopim ... vsem se je skisalo ...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Pa še to.

Lahklo pobrskaš v tej temi, lani poleti, po ponovnem odprtju države in po tistem, ko so letala preletela bolnišnice v znak zmage proti koroni, sem v tej temi napovedal nadaljevanje, ki se je žal uresničilo, pa sem vseeno bil deležen zmerjanja. Večino poteka sem vnaprej napovedal, pa nisem vedeževalec, pa tudi čarovnik ne.

Toloko o življenskih izkušnjah, lahkovernem mišljenju in videnju stvari.

Stvari so zelo široke zato 2 in 2 ni vedno 4.

 

Z lahkomiselnostjo nisem ciljal na sam kovid ampak sem občutek dobil, da v zelo veliki meri verjameš uradnim podatkom. Čeprav tega nisi storil ravno v dogodku, ki ga omenjaš, ko jim nisi verjel. Je bila pa to preprosta logika, ko se sezona respiratornih obolenj vrne je bilo za pričakovati tak 

pred eno uro, Snečer pravi:

Včeraj so se samotestirali, naš brez težav itak (8 let), dejansko so se deca zabavali med sabo.

Povedal pa mi je tudi, da pa sta dve sončici opravili test zunaj hodniki, da so prišli starši asistirat ... zanimivo je to, za test rabi asistenco staršev, sošolce pa zna lepo mahnit brez tuje pomoči ...

So si verjetno vzeli dopust ali zamudili v službo...

Kdo je ta folk, ki nasprotuje vsemu.

Antiwax, antipalčka, antivirus... med se zdi, da so to eni in isti.

Največji problem so starši.

----------

Rešitev vidim v tem, da iznajdejo sigurne teste, ki so nad 90% točni in nato se testiramo vsi na 2 dni 14 dni pa bo packarija hitro pod kontrolo.

 

Kot sem že rekel, palčko v nos zna dat vsak...kot podalšek prsta. Otroci to testiranje gledajo drugače kot starši. Otrokom je vseeno. Če bi jim rekli da se morajo na mizo posrat pa vzorec vzet, bi to naredil, ko mali robotki. Mi smo tud Titotu vzklikal. Pravi mali komunisti.  Je pa pri nas v šoli en poba bil pozitiven in so ga otroc na polno začel drkat v glavo. To pa tud ni primerno. 14 letnik bi jih steral u pm, tamali pa to lih ne znajo in pol tam jokajo in ne vem kaj.

Sem pa reku da bom danes preverjal teorije zarote, da jih ovržem. Torej probal bom ali je test res pozitiven na limono. Posnamem in pokažem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Markisan said:

Sem pa reku da bom danes preverjal teorije zarote, da jih ovržem. Torej probal bom ali je test res pozitiven na limono. Posnamem in pokažem.

Test bos izpostavil mocni kislini, le ta bo kemicno unicen, a bos iz tega razbral, da limona vsebuje SARS-CoV-2? :) 

A ce das test nosecnosti v kokakolo, a to pomeni, da je kokakola noseca? :) 

To ne pove nicesar o (ne)zanesljivosti. Pove pa, da ni bil pravilno uporabljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zok pravi:

Test bos izpostavil mocni kislini, le ta bo kemicno unicen, a bos iz tega razbral, da limona vsebuje SARS-CoV-2? :) 

A ce das test nosecnosti v kokakolo, a to pomeni, da je kokakola noseca? :) 

To ne pove nicesar o (ne)zanesljivosti. Pove pa, da ni bil pravilno uporabljen.

Ja ne vem, če bo imel obe črtici bo pomenilo, da je veljaven in pozitiven. TKo navodila pravjo, če se ne motim. Jest sicer predvidevam da bo cel mal rumenkast pa ne bo nič iz tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veljaven je, ce je brez anomalij in izveden po navodilih.

V tem primeru se oklepas enega dela navodil (rezultat), drugega pa ignoriras (izvedba).

Nic nimam proti poskusu, ampak ne reci da test ni zanesljiv, ce ga izvedes povsem mimo navodil.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Zok pravi:

Veljaven je, ce je brez anomalij in izveden po navodilih.

V tem primeru se oklepas enega dela navodil (rezultat), drugega pa ignoriras (izvedba).

Nic nimam proti poskusu, ampak ne reci da test ni zanesljiv, ce ga izvedes povsem mimo navodil.

Joj oprosti če sem te prizadel. Ampak nikjer nisem omenjal, da je nezanesljiv. Zanima me samo ali bo res odreagiral na limono in če bo zakaj. Kot mi je znano naj bi zaznal virus ne pa kisline od limone? Al kako to gre? Če bo pozitivno odreagiral na limono. Ali torej če se sam testiram in prej pijem limonado, vmes kihnem in mi mal limone gre v nos...  ali tudi pokaže pozitivno ...in tako naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro, saj to, da testi niso zanesljivi trdi precej cepljenih.

In da zaradi nezanesljivosti testov necepljeni trosimo okužbo okoli.

In da zaradi nezanesljivosti testov nima smisla testirat cepljenih.....

Mal zmedeno....se mi zdi....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Markisan said:

Z lahkomiselnostjo nisem ciljal na sam kovid ampak sem občutek dobil, da v zelo veliki meri verjameš uradnim podatkom. Čeprav tega nisi storil ravno v dogodku, ki ga omenjaš, ko jim nisi verjel. Je bila pa to preprosta logika, ko se sezona respiratornih obolenj vrne je bilo za pričakovati tak

Tema je Covid zato pišem o covidu. Če te zanima kakšna druga tema pa z vprašanjem na dan.

Verjamem uradnim podatkom?  Kakor katerim. Niso vsi resnični, kot niso vsi zlagani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Markisan pravi:

Joj oprosti če sem te prizadel. Ampak nikjer nisem omenjal, da je nezanesljiv. Zanima me samo ali bo res odreagiral na limono in če bo zakaj. Kot mi je znano naj bi zaznal virus ne pa kisline od limone? Al kako to gre? Če bo pozitivno odreagiral na limono. Ali torej če se sam testiram in prej pijem limonado, vmes kihnem in mi mal limone gre v nos...  ali tudi pokaže pozitivno ...in tako naprej.

... zakaj imam občutek, da se je nekdo od znanih logiral še pod tretjim nicknejmom....   :D 

 

... a pol jest, ko sem strojnik, lahko dam matico z levim navojem na navaden vijak z desnim navojem?.... sej, če je matica malo bolj mehka, vijak pa trd, se verjetno lahko ureže nov navoj v matico... pa držal bo tut, a ne...  :D  aja... pa pljunit moram gor, da bo bolj držalo....

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Alla pravi:

Pa dobro, saj to, da testi niso zanesljivi trdi precej cepljenih.

tudi necepljenih, preberi si to temo še enkrat

pred 3 minutami, Alla pravi:

In da zaradi nezanesljivosti testov necepljeni trosimo okužbo okoli.

tudi to se zgodi

pred 3 minutami, Alla pravi:

In da zaradi nezanesljivosti testov nima smisla testirat cepljenih.....

To ne drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, to sem prebrala v tej temi....in ne, ne bom iskala kje točno.

Jaz menim, da bi bilo pametno testiranje vseh. Cepljenih, necepljenih in prebolelih, saj je več kot očitno, da se lahko vsi okužijo in vsi prenašajo.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Codeine pravi:

Kako nakon cijepljenja izvaditi čip iz tijela? Ovo je najčuvanija tajna interneta

https://www.mojevrijeme.hr/magazin/2021/05/kako-nakon-cijepljenja-izvaditi-cip-iz-tijela-ovo-je-najcuvanija-tajna-interneta/

glede na upad zaščite cepiv, se bojim, da se tut čip ščasoma razgradi, zato pa svetujejo "poživitveni" odmerek :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zivnorc pravi:

... zakaj imam občutek, da se je nekdo od znanih logiral še pod tretjim nicknejmom....   :D 

 

... a pol jest, ko sem strojnik, lahko dam matico z levim navojem na navaden vijak z desnim navojem?.... sej, če je matica malo bolj mehka, vijak pa trd, se verjetno lahko ureže nov navoj v matico... pa držal bo tut, a ne...  :D  aja... pa pljunit moram gor, da bo bolj držalo....

DA. Imaš prav. Ne vem kaj vam gre tok v nos tale test :) Men se zdi pa super zanimivo. Moram iz službe prej domov pridt. 

Za navoj pa ne vem .... če bo držalo pa da ne bo vijak čez matico vn gledu boš lahko koga prepričal da si naredu pravilno ... zdaj sem se pa spomnu na kitajski minimoto, ki sem ga kupil pred leti.

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

glede na upad zaščite cepiv, se bojim, da se tut čip ščasoma razgradi, zato pa svetujejo "poživitveni" odmerek :P

 

A je to isti čip, ki jih primakuje v avtomobilski industriji? A če sem dobil 2 šusa pol mam 2 taka čipa? Za kok pa lahko enga prodam? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kakšna fasalo korono in izgubila okus? Sprašujem za prjatla … :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Markisan pravi:

Ja ne vem, če bo imel obe črtici bo pomenilo, da je veljaven in pozitiven. TKo navodila pravjo, če se ne motim. Jest sicer predvidevam da bo cel mal rumenkast pa ne bo nič iz tega.

Ti testi niso fool proof, kar pomeni, da jih butli ne morejo (smejo) uporabljati. Nimam te za butla ampak to, kar si napisal zgoraj je pa butasto. Testi reagirajo na določene snovi v našem telesu in niso namenjeni testiranju kokakole, cigaretnega dima ali hladilne tekočine. Saj na testu (nosečnosti) lepo piše, da moraš vzeti vzorec urina (lahko tudi kokakolo, če si jo prej precedil skozi jetra).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

člouk se vpraša, katerim strokovnjakom verjeti

https://www.regionalobala.si/novica/pretnar-o-pogoju-pc-za-telebajske-za-razumeti-je-treba-cepljene-zapreti?fbclid=IwAR3RVCO88jp2MmCxj2Q-GnyFTL_nVw8ViuZj38xNyUmSsdP_EpNCm8STUuA

Gorazd Janez Pretnar je mikrobiolog in ekolog, ki je v preteklosti že večkrat razburil javnost s svojimi Facebook objavami, ki se dotikajo epidemije covida-19. V tem tednu je objavil nekaj statusov, ki so ponovno poželi veliko zanimanja s strani Facebook občinstva. Med drugim je navedel, da je "jasno, da delta lahko raste v nosu cepljenih in necepljenih, kar pomeni, da lahko cepljeni prenašajo virus in okužijo druge". Ali pa njegovo pojasnilo pogoja PC "za telebajske": "Necepljeni se testirajo in ne širijo virusa. Cepljeni se ne testirajo in širijo. Za razumeti, je treba cepljene zapreti." Poklicali smo ga in se pogovarjali o njegovih stališčih do trenutnih ukrepov za zajezitev širjenja koronavirusa.

"Vsi smo si želeli, da bi bilo cepivo tako učinkovito, kot se je obljubljalo. Zdaj pa se počasi kaže, da mati narava noče slediti čisto vsemu, kar si ljudje želimo, ampak se obnaša tako, kot se obnaša v podobnih situacijah," uvodoma pojasnjuje Pretnar. Pri tem se nanaša na članek, ki ga je povzel tudi National Geographic – raziskava obolelih cepljenih in necepljenih naj bi namreč pokazala, da je količina virusa v nosni votlini enaka, ne glede na to, ali zboli cepljena ali necepljena oseba.

"Če to drži, potem obstaja okno do simptomov in v tem času smo prenašalci. Okuženi smo, virus je okužil naše celice. Potem se prikrije pred imunskim sistemom, dokler ne doseže velike številčnosti in ko začne delati probleme, ko telo virus zazna, potem pride do imunskega odgovora. Zelo je prebrisan ta virus," opisuje mikrobiolog.

Kritičen pa je prav do pogoja PCT: "Vmes smo ugotovili, da zbolevajo tudi cepljeni, ki virus nato nosijo in prenašajo. Zdaj pa smo odprli vrata cepljenim na počitnice, pri povratku s počitnic, zanje smo odprli vse trgovine in lokale."

"Zato sem to napisal, malo sem šel v ironijo, malo sem se pošalil, tudi zato, da bi ljudem to padlo v oči. Pa ne samo njim, tudi komu drugemu. V tej situaciji je smiselno, da se trikrat tedensko testirajo vsi – cepljeni, necepljeni, majhni in veliki. Vsi tisti, ki smo vpeti v družbo," je jasen Pretnar.

Na vprašanje, ali ne drži, da cepljeni virus prenašajo manj in manj časa, pa odgovarja: "Meni je dovolj, da virus prenašajo tri dni, ampak jaz o tem nisem zasledil nobenega članka."

 

"PCT je glavni krivec za četrti val"

Kot je navedel, je PCT "glavni krivec za četrti val", po njegovi oceni prav zaradi tega, ker je cepljenim omogočeno gibanje, okuževanje in prenos. "V ta isti koš pa ne mečem protestnikov, covid idiotov ali tistih, ki jih srečujemo in se ukrepov ne držijo. Ne gre za to, da bi jaz želel kazati na glavne krivce, je pa res, da so cepljeni tudi tukaj zraven."

"Sem zagovornik zasilne zavore," pojasnjuje Pretnar in dodaja, da kot rešitev vidi popolno zaprtje države. "Ampak pri tem velja tudi, da nobenega protestnika ne bo ne v sredo ne v petek, ne pred šolo in ne pred parlamentom. Ne na način, da se bomo nekateri držali, dovolj velika manjšina pa bo nadaljevala s svojo sebičnostjo," je še direkten.

 

"V tistem trenutku, ko so svetovalne skupine in odločevalci ugotovili, da zbolevajo tudi cepljeni, bi se moral pogoj PCT izbrisati in vsi bi se morali testirati trikrat tedensko," ponavlja. "Zdaj smo že globoko zabredli in tudi če takoj začnemo testirati vse, bo učinek viden šele čez dva ali tri tedne, sicer pa bomo rasli naprej. Ja, mogoče bo vrh res dosežen konec tega meseca, seveda kot posledica pričetka študijskega leta in praznikov, ampak v decembru imamo še ene praznike, pravzaprav kar cel mesec zabav," še dodaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Alla said:

Jaz menim, da bi bilo pametno testiranje vseh

Jaz menim da bi bilo pametno cepit vse in testirat vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gut. Jaz pa menim, da testiranje ja vse, cepljenje pa za tiste, ki to pač želijo. Ker se je v tem letu pokazalo, da cepivo slabo ščiti tako pred okužbo, kot pred težkim potekom bolezni.
Še vedno več kot 95 % okuženih okužbo preživi brez večjih komplikacij.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nadaljevanje razmišljanja Pretnarja.

Skrbi pa ga tudi, da strokovna skupina postaja vedno manj strokovna"Bojim se, da se svetovalna skupina in skupina epidemiologov ne odloča več samo strokovno, ampak tudi politično. Pogrešam njihove strokovne argumente. Moj očitek tej strokovni skupini je ravno to, da ni artikulirala, da bi morali testirati tudi cepljene. To je moj očitek, ki ga ne moremo dati na grbo politiki, ampak stroki," poudarja.

"Na nobeni točki ne negiram učinkovitosti cepiva, govorim samo o virusu, ki je sposoben okužiti praktično vsakega. Moje stališče je znano že leta, cepljenje mora biti odločitev vsakega posameznika, odločitev pa mora vsak sprejeti skupaj z izbranim zdravnikom," še dodaja Pretnar.

 

Kaj pa cepiva za otroke, ki so že obvezna?

"V času interneta se delijo tudi čisto realni stranski učinki, ki se pojavijo pri nekaterih otrocih ali odraslih, to kroži že leta in te zadeve so spodbudile anticepilce po celem svetu. In tukaj menim, da medicina ni pravilno pristopila. Če imamo predpostavko, da s cepljenjem zaščitimo najranljivejši del populacije in sebe, potem bi morala medicina pogledati tudi stranske učinke in poiskati skupne imenovalce. In pripraviti nabor, baterijo testov, ki bi se predhodno opravili pri osebi, ki naj bi se cepila. Na podlagi tega bi zdravnik odločil ali cepljenje svetuje oziroma ali obstaja verjetnost stranskih učinkov. To je edina stvar, ki bi medicino v svetovnem merilu postavila na pot ponovnega zaupanja. S prisilnim cepljenjem in edukacijo ne bo šlo. Treba bo zavihati rokave in z znanstvenimi metodami priti do novih testov, ki bodo izločali tiste, pri katerih se lahko pojavijo stranski učinki. Tudi če rečejo, da so ti učinki eden na milijon, se s tem ne morem pomiriti. To je lahko moj otrok ali moj vnuk, ali pa kdorkoli drug. Mi nismo vojaki in medicina ni vojska, ki lahko žrtvuje toliko in toliko ljudi za dosego ciljev," zaključuje Pretnar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:
Citiraj

 

tudi necepljenih, preberi si to temo še enkrat

tudi to se zgodi

 

To ne drži.

Zmenita se z @BIF-om kaj je zdaj prav :) On pravi da je brezveze testirat s HAGT cepljene...

Popravljeno . Popravil BlackDoc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!