Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 14 urami, ftp pravi:

Je to to, kar naj bi se naučili ? :headbang:

 

Direktorico Evropskega centra za nalezljive bolezni skrbi, ker so ljudje v nekaterih državah Evropske unije vedno bolj zadržani do cepljenja proti nalezljivim boleznim. Slovenija je ena od tistih, kjer je po epidemiji covida-19 zaupanje v cepljenje tako padlo, da smo zdaj prav na repu evropskih držav. To pa se ne pozna le pri cepljenju proti covidu-19, ampak tudi pri cepljenju proti drugim boleznim.

Vir: https://www.24ur.com/novice/slovenija/slovenci-ne-zaupamo-vec-v-cepljenje-znasli-smo-se-na-repu-evrope.html

Ja, tole kar sem boldal me sploh ne preseneča. Fejsbuk samopromotorji (razni Markoti Potrči in podobni) so dandanašnji "carji". Ker oni pa res in za tristoprocentno vejo "pravo resnico", čeprav o tozadevni stroki nimajo najmanjšega pojma... 

Me pa zanima, ko se kateri od teh expertov npr. kje na cesti razsuje. Z avtom, motorjem, traktorjem... nima veze. A potem tam izza obcestnih malin potegne iz žepa mobilca, pa kakšnega psevdo doktorja iz Fejsbuka pokliče na pomoč??? Pa ko je treba it na kakšno operacijo, rehabilitacijo, k zobarju, okulistu... a potem je bolje kakšen čudežni napoj od lokalnega mazača uporabit :hmm: 

Zelo dvolični so taki modeli. Na forumih obilno pljuvajo po stroki, v privat lajfu pa izdatno koristijo vse bonitete regularne medicine. 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Markisan pravi:

To že 10 let trobijo da zaupanje pada. Nazadnje je g. Ihan pred leti govoru da če precepljenost pade po 97% bo kriza, pa je ni blo, pol je reku pod 95....no zdej mislim da je nekje na 90. Isto kot pri mRna učinkovitosti 100%, 90, 80 , 60, 40, kje smo zdej 1%?  

Ni mi samo jasno od kje številka 90% + precepljenost glede na to da marsikatero cepivo ni doživljensko. To pomen da je skor vsa populacija nad 30 let nezaščitena. Ali pač... 

Aja, kaj se je za naučit? Ja, če ne veš, potem je ravno to problem oz. si del problema. Beri svoje stare poste v tej temi in jih primerjaj z realnostjo danes pa boš vidu kje je prostor za rast.

To je to kar pravim. Tvoja zgodovna se začne in konča pri Covid-u. :headbang:

A sploh veš da obstajajo tudi druga uspešna cepiva?

pred 38 minutami, izibajker pravi:

Ja, tole kar sem boldal me sploh ne preseneča. Fejsbuk samopromotorji (razni Markoti Potrči in podobni) so dandanašnji "carji". Ker oni pa res in za tristoprocentno vejo "pravo resnico", čeprav o tozadevni stroki nimajo najmanjšega pojma... 

Me pa zanima, ko se kateri od teh expertov npr. kje na cesti razsuje. Z avtom, motorjem, traktorjem... nima veze. A potem tam izza obcestnih malin potegne iz žepa mobilca, pa kakšnega psevdo doktorja iz Fejsbuka pokliče na pomoč??? Pa ko je treba it na kakšno operacijo, rehabilitacijo, k zobarju, okulistu... a potem je bolje kakšen čudežni napoj od lokalnega mazača uporabit :hmm: 

Zelo dvolični so taki modeli. Na forumih obilno pljuvajo po stroki, v privat lajfu pa izdatno koristijo vse bonitete regularne medicine. 

Itak, takšni bi se lahko odjavili od zravnikov in prepustili mesto tistim ki ne morejo do zdravnika.  Saj bojo na facebook-u našli vse kar potrebujejo. Ja, itak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, ftp pravi:

A sploh veš da obstajajo tudi druga uspešna cepiva?

 

Tale stavek, ki si ga zapisal, potrjuje vse kar smo v tej temi že pisali. Zaradi zmešnjav in slabega uspeha "kovid" cepiv, folk preprosto ne zaupa več tudi ostalim. Preveč so nas nategovali in zavajali. Vzrok in posledica. Žalostno a resnično.

Še ti potrjuješ, da covid cepiva niso najbolj uspešna.

 

pred eno uro, izibajker pravi:

Ja, tole kar sem boldal me sploh ne preseneča. Fejsbuk samopromotorji (razni Markoti Potrči in podobni) so dandanašnji "carji". Ker oni pa res in za tristoprocentno vejo "pravo resnico", čeprav o tozadevni stroki nimajo najmanjšega pojma... 

Me pa zanima, ko se kateri od teh expertov npr. kje na cesti razsuje. Z avtom, motorjem, traktorjem... nima veze. A potem tam izza obcestnih malin potegne iz žepa mobilca, pa kakšnega psevdo doktorja iz Fejsbuka pokliče na pomoč??? Pa ko je treba it na kakšno operacijo, rehabilitacijo, k zobarju, okulistu... a potem je bolje kakšen čudežni napoj od lokalnega mazača uporabit :hmm: 

Zelo dvolični so taki modeli. Na forumih obilno pljuvajo po stroki, v privat lajfu pa izdatno koristijo vse bonitete regularne medicine. 

če ti je Potč glavni problem, potem problema nisi niti zasledil. Razni Ihani, Blejovičke in podobni klicatelji konca sveta so tudi utihnili. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

Tale stavek, ki si ga zapisal, potrjuje vse kar smo v tej temi že pisali. Zaradi zmešnjav in slabega uspeha "kovid" cepiv, folk preprosto ne zaupa več tudi ostalim. Preveč so nas nategovali in zavajali. Vzrok in posledica. Žalostno a resnično.

Saj žalostno pa je, da tisti ki glasno govorijo "razmišljaj s svojo glavo" tega pač niso sposobni.

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

Še ti potrjuješ, da covid cepiva niso najbolj uspešna.

To je precej posplošeno.

Dejstvo je, da se je zaradi nuje hitro razvilo, ni bilo tako dolgotrajno kot so pričakovali, je pa dokaj dobro delovalo dokler virus ni mutiral. Sedaj ali je bilo uspešno ali ne je stvar debate. Postopki ob tem so pa druga za drugo debato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, ftp pravi:

Saj žalostno pa je, da tisti ki glasno govorijo "razmišljaj s svojo glavo" tega pač niso sposobni.

To je precej posplošeno.

Dejstvo je, da se je zaradi nuje hitro razvilo, ni bilo tako dolgotrajno kot so pričakovali, je pa dokaj dobro delovalo dokler virus ni mutiral. Sedaj ali je bilo uspešno ali ne je stvar debate. Postopki ob tem so pa druga za drugo debato.

sej si povedal isto kot jaz :P

Še Fafangel je opozoril, da zaradi blamaž pri covid cepivih se zna zgoditi naslednji fenomen in se pač je.

Zapisal si dejstva, s katerimi se strinjam, ne strinjam pa se točno z zadnjim stavkom. Namesto resnice se je zavajalo in nategovalo. Ne pozabit, da so določene proizvajalce po nastalih problemih blokirali za mlajšo generacijo. Torej, niso problem cepiva, problem so postpki in resnica, ter "kvazi" strokovnjaki, ki so dnevno nastopali v javnih občilih ter zastopali uradno doktrino. Pismo, bolj sem verjel Potrču. Manj nebuloz je nabijal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Tale stavek, ki si ga zapisal, potrjuje vse kar smo v tej temi že pisali. Zaradi zmešnjav in slabega uspeha "kovid" cepiv, folk preprosto ne zaupa več tudi ostalim. Preveč so nas nategovali in zavajali. Vzrok in posledica. Žalostno a resnično.

Še ti potrjuješ, da covid cepiva niso najbolj uspešna.

 

 

S tem zaupanjem imajo težave samo FB strokovnjaki in njihovi sledilci.

Ostali pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, dr.looney pravi:

S tem zaupanjem imajo težave samo FB strokovnjaki in njihovi sledilci.

Ostali pa ne.

tako je :P Ostali strokovnjaki majo twiter :P

 

pred 23 minutami, Codeine pravi:

 

Še dobro da je Novakovič sploh lahko igral :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za blažitev posledic Korone so v 2 letih ameri natiskali 40% vseh obstoječih dolarjev. Zaradi skrbi, da bi umirali ljudje, so ustavili gospodarstvo, turizem in javno življenje, šport. Danes pa te isti voditelji ne morejo\ne znajo ustavit Vojne v Ukrajini, kjer umirajo mladi ljudje, otroci, civilisti. Ma ne me smejat. Kr naenkrat pa človeška življenja niso več toliko pomembna.

In ko po medijih rečejo, da je za inflacijo kriva vojna v Ukrajini, se lahko samo smejimo. Za inflacijo je krivo tiskanje denarja, ki so ga med korono počele vse centralne banke in dajale v obtok v enormnih količinah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

….. še vedno me preseneča kako nekateri v covid zgodbi ne vidijo problema …… še vedno omenjajo google dohtarje čeprav je črno na belem da so jih našponal. Zihr za to obstaja kakšna psihološka razlaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Markisan pravi:

….. še vedno me preseneča kako nekateri v covid zgodbi ne vidijo problema …… še vedno omenjajo google dohtarje čeprav je črno na belem da so jih našponal. Zihr za to obstaja kakšna psihološka razlaga.

Pojdi psihiatru, pa ti bo razložil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase sem že kar malo ponosen na to, da sem anticepilec, teoretik zarot, psihični bolnik, neumen, google in facebook doktor / strokovnjak in še marsikaj. Počasi sem napredoval do tega interdisciplinarnega statusa - dokaz, da se da, če vztrajaš. Morilec babic nisem postal, ker je še kar živa. Jo je pa skoraj krvni strdek po cepljenju ubil. Kakorkoli, po moje sem vseeno na pravi strani zgodovine, ampak to lahko pove vsak, ne more pa povedati vsak, da se je uprl enoumju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je zanimivo, da večina(ne vsi) ljudi, ki jih poznam, ki so ali so še za cepljenje proti kovidu večinoma ali naivni konformisti, ki si ne upajo (ne da ne znajo) kritično razmišljati izzven okvirjev, ki jih je zastavil sistem in mediji ali jih pa boli k**** in so se cepili zato, da so lahko sli v trgovino. V manjšini so se pa šli zaradi potencialne zdravstvene grožnje.

Oznacevanje protimislečih z teoretiki zarote, FB in google dohtarji (ne pozabiti dodati še youtube, bitchute, dailymotion, twitter....bodimo natančni a ne) pa je samo prikaz ozkoglednosti, ker dejansko so na plani zelo močni in neizpodbitni dokazi v podporo veliko (ne vsem) "teorijam zarote", s tem da izvzamemo najbolj ekstremne. Imam celo kolega, ki dela na UKC (in je eden redkih, ki je ostal necepljen) in mi je sam povedal, da je neverjeten porast v težavah s srcem, strdki itd....ter še veliko precej sočnih detajlov iz celega obdobja.

Pa da razcistimo prvo nekaj stvari, preden dobim kej v faco:

1. Nisem proti ostalim preverjenim cepivom

2. Moji froci so cepljeni po programu

3. Sem mnenja, da cepiva proti covidu so na začetku v določeni meri pomagala rizičnim skupinam

4. Sem prebolel 2x...necepljen.

Definitivno sem pa zato, da spoštujemo mnenje in dejanja drug drugega. To je osebna stvar posameznika, če se je cepil ali se ni. Meni je popolnoma vseeno kaj si kdo vase tlači ali v kaj verjame. Sam podpiram kritično razmišljanje z dodatno uporabo zdrave kmečke pameti. Slepo slediti enemu mnenju te ne pripeljem nikamor. V današnjem svetu katerega vodilo je denar ni težko prepričat tudi največe stručkote da trobijo v tvoj rog. Posledično je nezaupanje na mestu. Zaupanje si je treba zaslužiti s tem kovidom so ga pa izgubili precej.

Mogoče je pa zemlja v obliki banane kaj pa vem...grem poguglat...😆

 

Popravljeno . Popravil axaQ4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetovni gospodarski forum in WHO, kot njegova podaljšana roka, sta sedaj bog in batina na svetu. Nekaterim paše taka diktatura ker imajo od tega koristi, večino bodo pa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, axaQ4 pravi:

Meni je zanimivo, da večina(ne vsi) ljudi, ki jih poznam, ki so ali so še za cepljenje proti kovidu večinoma ali naivni konformisti, ki si ne upajo (ne da ne znajo) kritično razmišljati izzven okvirjev, ki jih je zastavil sistem in mediji ali jih pa boli k**** in so se cepili zato, da so lahko sli v trgovino. V manjšini so se pa šli zaradi potencialne zdravstvene grožnje.

Oznacevanje protimislečih z teoretiki zarote, FB in google dohtarji (ne pozabiti dodati še youtube, bitchute, dailymotion, twitter....bodimo natančni a ne) pa je samo prikaz ozkoglednosti, ker dejansko so na plani zelo močni in neizpodbitni dokazi v podporo veliko (ne vsem) "teorijam zarote", s tem da izvzamemo najbolj ekstremne. Imam celo kolega, ki dela na UKC (in je eden redkih, ki je ostal necepljen) in mi je sam povedal, da je neverjeten porast v težavah s srcem, strdki itd....ter še veliko precej sočnih detajlov iz celega obdobja.

Pa da razcistimo prvo nekaj stvari, preden dobim kej v faco:

1. Nisem proti ostalim preverjenim cepivom

2. Moji froci so cepljeni po programu

3. Sem mnenja, da cepiva proti covidu so na začetku v določeni meri pomagala rizičnim skupinam

4. Sem prebolel 2x...necepljen.

Definitivno sem pa zato, da spoštujemo mnenje in dejanja drug drugega. To je osebna stvar posameznika, če se je cepil ali se ni. Meni je popolnoma vseeno kaj si kdo vase tlači ali v kaj verjame. Sam podpiram kritično razmišljanje z dodatno uporabo zdrave kmečke pameti. Slepo slediti enemu mnenju te ne pripeljem nikamor. V današnjem svetu katerega vodilo je denar ni težko prepričat tudi največe stručkote da trobijo v tvoj rog. Posledično je nezaupanje na mestu. Zaupanje si je treba zaslužiti s tem kovidom so ga pa izgubili precej.

Mogoče je pa zemlja v obliki banane kaj pa vem...grem poguglat...😆

 

Zanimivo je kako eni kar naenkrat podpirate kritično mišljenje in drugim očitate konformizem. Spet se bom ponovila , šele zadnja tri leta. Ostalo nima smisla komentirati.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, axaQ4 pravi:

Meni je zanimivo, da večina(ne vsi) ljudi, ki jih poznam, ki so ali so še za cepljenje proti kovidu večinoma ali naivni konformisti, ki si ne upajo (ne da ne znajo) kritično razmišljati izzven okvirjev, ki jih je zastavil sistem in mediji ali jih pa boli k**** in so se cepili zato, da so lahko sli v trgovino. V manjšini so se pa šli zaradi potencialne zdravstvene grožnje.

No, moja izkušnja z ljudmi ki poznam in so proti cepljenju, so ti ki so večno proti vsemu, tečni, nezadovoljni, nasprotniki vsakršnih sprememb (to velja za delo), ne naredijo ničesar da bi bilo drugače - bolje. Se pa veselo razglašajo da znajo mislit s svojo glavo, kmečko pametjo,...

Ne vem če je smiselno še povedat, da so v veliki večini nikakršni delavci.

pred 21 minutami, axaQ4 pravi:

Definitivno sem pa zato, da spoštujemo mnenje in dejanja drug drugega. To je osebna stvar posameznika, če se je cepil ali se ni. Meni je popolnoma vseeno kaj si kdo vase tlači ali v kaj verjame. Sam podpiram kritično razmišljanje z dodatno uporabo zdrave kmečke pameti. Slepo slediti enemu mnenju te ne pripeljem nikamor. V današnjem svetu katerega vodilo je denar ni težko prepričat tudi največe stručkote da trobijo v tvoj rog. Posledično je nezaupanje na mestu. Zaupanje si je treba zaslužiti s tem kovidom so ga pa izgubili precej.

To se pa delno lahko strinjam.  Tisto za uporabo kmečke pameti pa predvsem uporabljat za kmečka opravila in nič drugega.

 

Težava je v tem, da so tisti proti večinoma proti vsemu in nezadovoljni sami s sabo.

pred 6 minutami, vandrovec pravi:

Svetovni gospodarski forum in WHO, kot njegova podaljšana roka, sta sedaj bog in batina na svetu. Nekaterim paše taka diktatura ker imajo od tega koristi, večino bodo pa ...

pa bodo kaj???

Itak na ta način se bomo sami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, dr.looney said:

Zanimivo je kako eni kar naenkrat podpirate kritično mišljenje in drugim očitate konformizem. Spet se bom ponovila , šele zadnja tri leta. Ostalo nima smisla komentirati.

 

Naenkrat? Sklepam, da se poznava in veš kaj sem pred tem podpiral? Hmmm, mislim da ne.  Lepo posploševanje. Lahko komentiraš ampak samo če bo kaj uporabnega.

 

Na kratko...smo si različnih mnenj. Se pač strinjamo, da se ne strinjamo (vsaj upam). To so interneti, v resnici so nam tukajšnja nasprotna mnenja drugih več ali majn irrelevantna tako, da kakršnokoli prepucavanja je sam izguba cajta, ker jaz svojega mnenja ne bom spremenil in ti svojega a ne( ter ostali). Iskreno mene briga za tvoje mnenje, itak te ne poznam 😀

 

V resnici te debate potekajo samo še na raznih forumih itd.  V realnem življenju sploh skor ni več opaziti te delitve cepljeni/necepljeni....kdo ma pa cajt za to :)

 

Pejmo dalje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem na WHO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Markisan pravi:

A mi lahko daš številko tvojga. Al mata že vse zasedeno?

Žal ga nimam. Saj so na internetu objavljene številke. Kar pokliči. Kakšen bo že na voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, ftp pravi:

Žal ga nimam. Saj so na internetu objavljene številke. Kar pokliči. Kakšen bo že na voljo.

Da ga nimaš je kriv JJ😂

Če je za vse, pa naj bo še za to😂😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kmet2 pravi:

Da ga nimaš je kriv JJ😂

Če je za vse, pa naj bo še za to😂😂

No pa se tudi ti motiš. Pomisli, morda pa ga ne rabim  😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!