Skoči na vsebino

BMW R 1300 GS


Loba

Priporočene objave

pred 1 uro, pik1 pravi:

ok, glih samo 200 evričev skupaj z delom vred na servisu  res ni

Ne, to je materijal, približno enako kot za verigo + delo

pred 1 uro, pik1 pravi:

.. ampak ... tudi po opravljenem servisu na mizi potem najbrž ni samo krompir ... tko da

ne razumem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, krucymucy said:

Moralo bi biti tako da. Nekako dvomim da je bilo to pri starih oil headih problem. 

To si lahko privoscijo, ker med menjavami kardana placas se pet obrokov kardana. 

 

Pri oil headih ta bila bila moč in navor mnogo nižja, da ni bilo takih obremenitev. Pa tudi tem so menjali kardane. Potrošni material, ki se realno zamenja na 200k km. Če sami hočejo brezplačno menjati na manj, nimam nič proti. 

Servis me stane cca 200€, ni neke sile. Več me stanejo druge reči v zvezi z vožnjo.

Mimogrede, kardan zamenjajo tudi tistim, ki ne vozijo k njim na servis in vsem lastnikom, tudi tistim, ki nimajo motorj od novega. 

3 hours ago, Scarabeo 500 said:

Nisem hotel pretiravati, jaz jih menjam krepko kasneje, eni pa tudi prej. Potem ima verjetno v servisni knjigi napisano - predpisano, menjava kardana na 60 jurjev, nekak kot svečke v avtu. :)

Stran v servisni knjigi zamenjajo z novo, oziroma novo dodajo. 1200 in 1250 imata zdaj menjavo na 60k in ta ne stane lastnika čisto nič. Na novem 1300 je menjava na 80.000 in jo plača lastnik. Je pa nov kardan  zdaj mnogo cenejši, kot je bil prej. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, pik1 said:

.

... od kdaj pa je to brezplačno ?? :eek:

Pokliči na servis in se zmeni, da te naročijo. So ti oddušek že naredili? Najprej je to na vrsti, potem menjava kardana pri 60.000km, če jih še nimaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motolover pravi:

Pokliči na servis in se zmeni, da te naročijo. So ti oddušek že naredili? Najprej je to na vrsti, potem menjava kardana pri 60.000km, če jih še nimaš. 

.

... oddušek na tanovem že imam :OK: .... kilometrov pa še krepko pod 60k :huh:

... karden sem pa menjal pri prejšnjem 1200 ... mislim da nekje pri ene 90k kmjev ... ampak mi ga niso hotli zastonj zamenjat :D

... ŽAL ... :eek::kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Stran v servisni knjigi zamenjajo z novo, oziroma novo dodajo. 1200 in 1250 imata zdaj menjavo na 60k in ta ne stane lastnika čisto nič. Na novem 1300 je menjava na 80.000 in jo plača lastnik. Je pa nov kardan  zdaj mnogo cenejši, kot je bil prej. 

Sorry, mi je smešno. Kot bi imel za avto navedeno zamenjavo feltn na 60 jurjev. Tako vitaln del ne bi smel crknt na tako kratko dobo, potem se vprašam nasplošno o kvaliteti in varnosti izdelka.

Zdaj ga pa res ne bom kupil. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Jugi je bil tristač t bol avto, če si imel tolk penezov. Sedaj bo pa bemfl tristač to nadomesti. Zgodovina se ponavlja. 🏍️🚗

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, pik1 said:

... močno dvomim, da je kej zastonj :eek: ... pa naj si bo to katerikoli servis :dry:

Mal dolgocajtno, ampak pove kar je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Quest pravi:

Mal dolgocajtno, ampak pove kar je.

.

... jah, resna firma :sleep2:

... mislim da bi tud Kove lahko zdej obljubil lastnikom, da jim bo zastonj menjal verižni set na 30k :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
17 hours ago, Scarabeo 500 said:

Sorry, mi je smešno. Kot bi imel za avto navedeno zamenjavo feltn na 60 jurjev. Tako vitaln del ne bi smel crknt na tako kratko dobo, potem se vprašam nasplošno o kvaliteti in varnosti izdelka.

Zdaj ga pa res ne bom kupil. :D

Nikjer ne piše. da crkne. Če ga preventivno zamenjajo na njihove stroške je to samo plus. Mojega so mi zamenjali pri 121.000km in je bil kot nov. Meni je v redu, naj menjajo, če mene to ne stane.

Popravljeno . Popravil motolover
typo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motolover pravi:

Nikjer ne piše. da crkne. Če ga preventivno zamenjajo na njihove stroške je to samo plus. Mojega so mi zamenjali pri 121.000km in je bil kot nov. Meni je v redu, naj menjajo, če mene to ne stane.

Saj zastopim, faktor varnosti. Tudi vžigalne tuljave za avto se menjajo na okoli 60 tisoč. Ali pa lahko voziš še krepko več, lahko pa tudi kakšna crkne že na 70 tisoč. 

No, vsaj meni ni nek dober občutek, če že proizvajalec nekaj predpiše. Kaj pa če crkne malo prej in lahko zaradi tega padeš ali se ubiješ.

Vem, tudi veriga lahko crkne, se mi pa zdi vseeno bolj predvidljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, krucymucy pravi:

Mogoče vam jih pa med seboj menjavajo, pa je zato zastonj. 

.

... mogoče celo ketno vgrajujejo noter v kardan :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snečer pravi:

obrnejo okoli :)

O leljga lejga.

A 1300gs so zvagali.😄

To kvantno tehnologijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kmet2 pravi:

O leljga lejga.

A 1300gs so zvagali.😄

To kvantno tehnologijo.

Da, smo že vzeli, osnovni model 256,5 kg...

Zdaj pa še dodaj oklep, GSA dodatke pa ne bo več vozno z A kategorijo :) 

Za Kove pa je kar težko najt vago in prostovoljca.

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Da, smo že vzeli, osnovni model 256,5 kg...

Zdaj pa še dodaj oklep, GSA dodatke pa ne bo več vozno z A kategorijo :) 

Za Kove pa je kar težko najt vago in prostovoljca.

 

Dobr, ni paniike, sej kmet je eden nas,ki imamo tudi za šleper izpit, samo posebno kodo bo moral jit odposlušat za motor:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/24/2024 at 2:50 PM, Scarabeo 500 said:

Saj zastopim, faktor varnosti. Tudi vžigalne tuljave za avto se menjajo na okoli 60 tisoč. Ali pa lahko voziš še krepko več, lahko pa tudi kakšna crkne že na 70 tisoč. 

No, vsaj meni ni nek dober občutek, če že proizvajalec nekaj predpiše. Kaj pa če crkne malo prej in lahko zaradi tega padeš ali se ubiješ.

Vem, tudi veriga lahko crkne, se mi pa zdi vseeno bolj predvidljiva.

če bi kdaj delal v Nemčiji ali z Nemci, bi ti bilo jasno. Za vsako figo morajo napisati deset strani pravil in pravnih nasvetov. Nemci v hecu rečejo, da še wc papirja ne smejo prodajati brez navodil, ker te lahko kdo toži. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, motolover pravi:

ker te lahko kdo toži. 

Ravo v to smer drvi moderni "svet".

Pred leti smo se norca delal iz amerov, ker je moral bit na mikrovalovni pečici opozorilni zapis "Ni za sušenje domačih živali"...

Zato pa je tak strah uporabnikov pred izdelki iz vzhoda. Nobne "pravne" varnosti.

Sicer pa hitro dohitevajo...

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je najbrž res problem tudi v kupcih, ker imamo dvojna merila.

Če kaj kitajskega crkne, ali pa je treba "malo pobrusiti" da dela, je to normalno. Je pač kitajsko.

Če pa kaj evropskega ne dela tako, kot je treba, je reakcija takoj v stilu: "Pa nalašč sem plačal dražje domače, sedaj pa...)

Ker si evropski proizvajalci težje dovolijo napake oz nereševanje le teh, imajo vpoklic "za vsako vezico". In spet nam ni prav...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Joker pravi:

Saj je najbrž res problem tudi v kupcih, ker imamo dvojna merila.

Če kaj kitajskega crkne, ali pa je treba "malo pobrusiti" da dela, je to normalno. Je pač kitajsko.

Če pa kaj evropskega ne dela tako, kot je treba, je reakcija takoj v stilu: "Pa nalašč sem plačal dražje domače, sedaj pa...)

Ker si evropski proizvajalci težje dovolijo napake oz nereševanje le teh, imajo vpoklic "za vsako vezico". In spet nam ni prav...

Ja, sam s to razliko, da za kitajski izdelek daš neko precej manjšo količino denarja, in pač pričakuješ da bo treba kje kaj pobrusit. Če za evropski izdelek daš veliko količino denarja, pač pričakuješ, da bo vse delovalo BP.

Sicer je tako, karkoli človek nardi se pokvari, to se moramo vsi zavedat. In vsak naj izdelek kupi zase, ne za gostilno, soseda, prjatle...itd...Če izdelek kupiš zase si največkrat z njim zadovoljen, tud če se kej pokvari in moraš popravljat. 

"Hvala bogu" za raznolikost. Teško si je predstavlat da bi vsi vozili samo ene vrste motor in bi bila vsak dan nedelja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slika pove več kot 1000 besed 

428655760_787642310077065_2209212487958097043_n.jpg.8f5d552d9ad4d21feffb13e609e62a31.jpg

 

 

giphy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile nosilci za straniščno desko so po moje za to, da so popolnili prazen prostor okoli leče. Če jih ne bi bilo, potem bi bil verjetno še večji smeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Jaz sem si to ogledal že ene dvakrat od blizu. In ni tako grdo, kot na prvi pogled. Na modelu Trophy je pravzaprav všečno.

Kogar zanima ..do razprodaje zalog, se da 1250.ko dobiti za dobra dva tisočaka manj.

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem si jih zadnjič ogledoval, ko sem šel po škornje v Grosuplje. Nemški dizajn pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!