Skoči na vsebino

BMW R 1300 GS


Loba

Priporočene objave

35 minutes ago, Snečer said:

verjamem, da boš prvi v slo to probal :) no, poročaj

 

Mogoče novembra v Španiji, če bodo će imeli take.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

prodal letos

.

.... glede na unga reveža, k že lep čas prodaja tistga 500x-a na netu, sklepam da se bitkojni dost boljš prodajajo :eek:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zihr je vrh zadel, k on vse ve. 😂

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Je že na voljo za oba Adventure in navadnega. Bi bilo zanimivo poskusiti kako to gre izven asfalta.

Kove zna biti problem s servisi in deli, tega pri BMWj v Evropi ni. Sem prestar, d bi eksperimentiral z neko novo znamko, moj GSA letnik 15 je kar O.K. s 130.000km i  ne mislim menjati. 

Kove nima težav ne z servisi ne z deli. Vse je simpl enostavno kot vsak Japonec. Deli pa v večini na zalogi. Ravnotako pa Evropi. Ne na pamet. Vprašaj najprej. 

pred 34 minutami, pik1 pravi:

.

.... glede na unga reveža, k že lep čas prodaja tistga 500x-a na netu, sklepam da se bitkojni dost boljš prodajajo :eek:

Kolk pa je zate lep čas? 14 dni, 2mesca, eno leto?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, pik1 pravi:

.

.... glede na unga reveža, k že lep čas prodaja tistga 500x-a na netu, sklepam da se bitkojni dost boljš prodajajo :eek:

Uuu...hvala za "link"...nisem vedel, da so tut na avtonetu... :)

..a zdej že v BMW temi delaš reklamo za te motocikle?   :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zivnorc pravi:

Uuu...hvala za "link"...nisem vedel, da so tut na avtonetu... :)

..a zdej že v BMW temi delaš reklamo za te motocikle?   :huh:

Ja ubistvu jih Kove tako moti da vidim da se oglašajo po vseh temah v katerih Kove ne paše, pa vseeno. No sej se ve, dva ali trije eni in isti. Kar naj veselo nadaljujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, miran985 said:

Kove nima težav ne z servisi ne z deli. Vse je simpl enostavno kot vsak Japonec. Deli pa v večini na zalogi. Ravnotako pa Evropi. Ne na pamet. Vprašaj najprej. 

 

Postavitev dobre mreže traja nekaj deset let, ni to nekaj kar se ustvari čez noč. Primer: v Španiji sem skuril sklopko na TET in so jo dobili čez noč iz Barcelone, popoldne zmontirano in sem šel naprej. Ne verjamem, da bi tam dobil sklopko za Kove in imel tako hitro popravljeno. Skratka, prestar sem, da bi čakal, da se te stvari postavijo. Kdor je mlad, pa kar.  Moje poti me zanesejo tudi kam dlje od enodnevnih vožnej po domači okolici, mehanik nisem, popraviti sam ne znam nič, zato raje izberem znamko s stoletno tradicijo in postavljenim sistemom po celem svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, motolover pravi:

Postavitev dobre mreže traja nekaj deset let, ni to nekaj kar se ustvari čez noč. Primer: v Španiji sem skuril sklopko na TET in so jo dobili čez noč iz Barcelone, popoldne zmontirano in sem šel naprej. Ne verjamem, da bi tam dobil sklopko za Kove in imel tako hitro popravljeno. Skratka, prestar sem, da bi čakal, da se te stvari postavijo. Kdor je mlad, pa kar.  Moje poti me zanesejo tudi kam dlje od enodnevnih vožnej po domači okolici, mehanik nisem, popraviti sam ne znam nič, zato raje izberem znamko s stoletno tradicijo in postavljenim sistemom po celem svetu.

Razumem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, motolover pravi:

Postavitev dobre mreže traja nekaj deset let, ni to nekaj kar se ustvari čez noč. Primer: v Španiji sem skuril sklopko na TET in so jo dobili čez noč iz Barcelone, popoldne zmontirano in sem šel naprej. Ne verjamem, da bi tam dobil sklopko za Kove in imel tako hitro popravljeno. Skratka, prestar sem, da bi čakal, da se te stvari postavijo. Kdor je mlad, pa kar.  Moje poti me zanesejo tudi kam dlje od enodnevnih vožnej po domači okolici, mehanik nisem, popraviti sam ne znam nič, zato raje izberem znamko s stoletno tradicijo in postavljenim sistemom po celem svetu.

Jaz te tudi povsem razumem.

... če kaj crkne, pošlješ kurirja do servisa, da pove, kaj rabiš...in potem s konjsko vprego pošljejo po dele v fabrko, al pa centralno skladišče...in potem ti kurir na muli pripelje mehanika in tisti del, k ti je crknu in ga lepo zamenja.... kot pred  nekaj desetletji...oz. stoletji...

:P   :D   malo heca ... ampak v bistvu tako nekako razmišljaš...  :D  .. .da ne boš kaj zameril.. :D 

... pa je čisto vseeno, al ti "na tak način" pripeljejo BMW nadomestni del.. .al pa za katerikoli drug motocikel druge znamke... Če je servis založen z deli, v današnjih časih v nekaj urah dobiš, kar si želiš... kamorkoli. Pa verjemi, da se "novinci" bolj trudijo z vsem, da uspejo, kot neki s stoletno tradicijo, ki večinoma slonijo na lovorikah...

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Zivnorc said:

Jaz te tudi povsem razumem.

... če kaj crkne, pošlješ kurirja do servisa, da pove, kaj rabiš...in potem s konjsko vprego pošljejo po dele v fabrko, al pa centralno skladišče...in potem ti kurir na muli pripelje mehanika in tisti del, k ti je crknu in ga lepo zamenja.... kot pred  nekaj desetletji...oz. stoletji...

:P   :D   malo heca ... ampak v bistvu tako nekako razmišljaš...  :D  .. .da ne boš kaj zameril.. :D 

... pa je čisto vseeno, al ti "na tak način" pripeljejo BMW nadomestni del.. .al pa za katerikoli drug motocikel druge znamke... Če je servis založen z deli, v današnjih časih v nekaj urah dobiš, kar si želiš... kamorkoli. Pa verjemi, da se "novinci" bolj trudijo z vsem, da uspejo, kot neki s stoletno tradicijo, ki večinoma slonijo na lovorikah...

Eno leto imel T7. Zvrnil na terenu, nekako prišel domov v eni prestavi in potem čakal dva meseca na dele. Prodal. Konec zgodbe zame s T7. Medtem za osovraženo znamko, ki po tvoje sedi na lovorikah, dobim vse v največ treh dneh. Še zajlo za sklopko za R80ST iz leta 84, sem dobil v enem dnevu. Oba teoretizirva kako bo s K., ne veš ne ti, ne jaz. Razlika je, da bi se jaz pri mojih 61. letih rad vozil in ne iskal delov in servisov, ti pa mogoče raje kaj vijačiš in manj voziš. Vsak po svoje. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, motolover pravi:

Eno leto imel T7. Zvrnil na terenu, nekako prišel domov v eni prestavi in potem čakal dva meseca na dele. Prodal. Konec zgodbe zame s T7. Medtem za osovraženo znamko, ki po tvoje sedi na lovorikah, dobim vse v največ treh dneh. Še zajlo za sklopko za R80ST iz leta 84, sem dobil v enem dnevu. Oba teoretizirva kako bo s K., ne veš ne ti, ne jaz. Razlika je, da bi se jaz pri mojih 61. letih rad vozil in ne iskal delov in servisov, ti pa mogoče raje kaj vijačiš in manj voziš. Vsak po svoje. 

 

Ja vsak po svoje gleda res je. 

Srečno na cesti pa čimmanj težav 😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, motolover pravi:

Postavitev dobre mreže traja nekaj deset let, ni to nekaj kar se ustvari čez noč. Primer: v Španiji sem skuril sklopko na TET in so jo dobili čez noč iz Barcelone, popoldne zmontirano in sem šel naprej. Ne verjamem, da bi tam dobil sklopko za Kove in imel tako hitro popravljeno. Skratka, prestar sem, da bi čakal, da se te stvari postavijo. Kdor je mlad, pa kar.  Moje poti me zanesejo tudi kam dlje od enodnevnih vožnej po domači okolici, mehanik nisem, popraviti sam ne znam nič, zato raje izberem znamko s stoletno tradicijo in postavljenim sistemom po celem svetu.

Vidi se, da si eden od vernikov...

Bmw mreža je tako dobra, da smo v Almatiju hoteli kupit semering za kotni prenos in ležaj v njihovi poslovalnici, ki prodaja te uber stroje...3 tedne, da bi to dobavili...

Pred kratkim prodal Bmw x3 M, letnik 2020...vpoklic hladilnika abs...

5 mesecev so me nategovali, da ni materiala...itd

In še in še bi ti lahko našteval.

Kljub vsemu pa so proti Ktm, priznavanju stvarnih napak in garancij daleč pred njimi.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motolover pravi:

Eno leto imel T7. Zvrnil na terenu, nekako prišel domov v eni prestavi in potem čakal dva meseca na dele. Prodal. Konec zgodbe zame s T7. Medtem za osovraženo znamko, ki po tvoje sedi na lovorikah, dobim vse v največ treh dneh. Še zajlo za sklopko za R80ST iz leta 84, sem dobil v enem dnevu. Oba teoretizirva kako bo s K., ne veš ne ti, ne jaz. Razlika je, da bi se jaz pri mojih 61. letih rad vozil in ne iskal delov in servisov, ti pa mogoče raje kaj vijačiš in manj voziš. Vsak po svoje. 

 

... da ne boš mislil, da se kaj "zapenjam" s tabo... samo izmenjavava mnenja. :D

Tvoj primer s T7:

Sicer ne vem, kaj si polomil, ampak si "nekako prišel domov", kot praviš....  vidiš, če znaš kaj pošravfati, se malo spoznati na stvari, imeti s seboj kaj orodja, žice, vezic... kak nadomestni "kritičen del", ki se rad polomi na terenu, ali crkne, bi verjetno odpravil napako in nemoteno nadaljeval svojo avanturo... tako pa si moral v eni prestavi domov in čakati na dele ter iti na servis, da so ti zamenjali. 

... govorim na pamet, ker ne vem, kaj si polomil... to je samo nek banalen primer. 

Za "osovraženo znamko" se ne strinjam... je čisto o.k. znamka... samo vem za mnogo primerov, kot je malo prej napisal tudi @Kmet2 . Si pač imel srečo, da si potreboval del, ki so ga slučajno imeli na lagerju.

Jaz ne zaostajam dosti za tabo po letih... ampak grem na net, pa mi je čisto vseeno, ali napišem "išči BMW servis" ... al pa katerikoli drugi servis.... najverjetneje pa se moto popotniki v naprej pozanimajo o mreži servisov na začrtani poti avanture.... če pa kaj polomiš v SLO, je pa čisto vseeno, al ti pošljejo dele iz MB, KR.... LJ ...al pa iz KP... enako velja, kar se tiče EU....

:P  ;)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, RSM pravi:

Leta 2016, petek, sredi popoldneva z kolegom (+sopotnica) na magistralni cesti proti Brnu (CZ). Iz vinograda skoči srna, kontakt, ne padeta, na srečo. Motor GS star leto dni, počenih nekaj plastik in prebit desni hladilnik. Asistenca, servis Brno, servis seveda zaprt.

S pomočjo prevoznika nekako priklicali zaposlenega serviserja, pravi danes nič, jutri zjutraj pride pogledat (sobota).

Sobota, dopoldne, motor v delavnici, hladilnik na zalogi, vendar kar nekaj stvari niso imeli na zalogi. Kaj sedaj, pravi ni problema, gre v salon in manjkajoče dele odvijači iz novega motorja v salonu.

Zgodaj popoldne motor uštiman in nadaljujemo proti Poljski.

... vidiš... zelo lepo.

...ampak to ni odvisno od servisa... ampak od zaposlenega serviserja, ki je bil zelo prijazen in pripravljen pomagati nekomu v stiski. ..pri nas verjetno ne bi šel nihče šravfat dele s salonskega motorja... ima pa tisti servis v Brnu verjetno dober renome in zelo dobro oceno med motoristi zaradi takega odnosa serviserja do strank.

 

o.k. ... malo smo zabluzili... ampak mislim, da ne preveč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a dans je že kaj lepši GS1300? :P

 

pred 13 urami, motolover pravi:

Vse se plača, je to nekaj nenormalnega? Mislim, da špice niso nekaj nujnega za na teren, saj ne skačejo p skalah s takimi motorji. 

nenormalno ali pa super marketinško je to, da v osnovi ima "trajekt" take feltne, da jih moraš zamenjat z boljšimi :P, ker so tudi terenske kao.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

a dans je že kaj lepši GS1300? :P

 

... ne upam pogledat...   :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, luxsa pravi:

Bolj ko je grd prej ga bom kupil,zanalasc. 😂

..pa zaklepat ti ga ne bo treba...  :D

...edin, če ti ga kaki objestneži ne zažgejo .. :P , da ne kazi okolice, kjer ga parkiraš...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, luxsa pravi:

Bolj ko je grd prej ga bom kupil,zanalasc. 😂

ne zanalašč, ampak ker moraš kupit bmw :P

pol pa trpiš :Din se sliniš okrog Kove :P

ps. sa statusom nema zajebancije :P

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne drgač, pa s ceno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tale dizajn 1300gsa je vseen dobro premišljen. Polička za kavo je:

450231174_1519499405436171_4494135366631478297_n.jpg.2b2e3a1f24a46236fe37345cb03058bd.jpg450231174_1519499405436171_4494135366631478297_n.jpg.2b2e3a1f24a46236fe37345cb03058bd.jpg

edino kavalet za pršut manjka :P (verjetno bo v dodatni opremi za kakih 400€)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/10/2024 at 8:36 AM, Zivnorc said:

... da ne boš mislil, da se kaj "zapenjam" s tabo... samo izmenjavava mnenja. :D

Tvoj primer s T7:

Sicer ne vem, kaj si polomil, ampak si "nekako prišel domov", kot praviš....  vidiš, če znaš kaj pošravfati, se malo spoznati na stvari, imeti s seboj kaj orodja, žice, vezic... kak nadomestni "kritičen del", ki se rad polomi na terenu, ali crkne, bi verjetno odpravil napako in nemoteno nadaljeval svojo avanturo... tako pa si moral v eni prestavi domov in čakati na dele ter iti na servis, da so ti zamenjali. 

... govorim na pamet, ker ne vem, kaj si polomil... to je samo nek banalen primer. 

Za "osovraženo znamko" se ne strinjam... je čisto o.k. znamka... samo vem za mnogo primerov, kot je malo prej napisal tudi @Kmet2 . Si pač imel srečo, da si potreboval del, ki so ga slučajno imeli na lagerju.

Jaz ne zaostajam dosti za tabo po letih... ampak grem na net, pa mi je čisto vseeno, ali napišem "išči BMW servis" ... al pa katerikoli drugi servis.... najverjetneje pa se moto popotniki v naprej pozanimajo o mreži servisov na začrtani poti avanture.... če pa kaj polomiš v SLO, je pa čisto vseeno, al ti pošljejo dele iz MB, KR.... LJ ...al pa iz KP... enako velja, kar se tiče EU....

:P  ;)

 

T7 sem sam zamenjal dele, naročil v Krškem in čakal kot neumen. Vmes klicaril in ni in ni bilo. Motor je šel ko novemu lastniku, GS je ostal v hiši, namen je bil obraten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motolover pravi:

T7 sem sam zamenjal dele, naročil v Krškem in čakal kot neumen. Vmes klicaril in ni in ni bilo. Motor je šel ko novemu lastniku, GS je ostal v hiši, namen je bil obraten.

Za katere dele pa je šlo, če ni skrivnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!