Skoči na vsebino

Enosledna električna vozila (e kolesa, e skiro itd.)


franc

Priporočene objave

Samo koliko se taka predelava (finančno) splača?

Malo sem "gledal" , pa mi na koncu vsako "normalno" računico "povozi" baterija.

Kitajci so "tombola" pa pri tem ni ravno malo denarja v igri.

"Primerljivo" novo e-kolo ni bistveno dražje (če prišteješ še kolo) .

V glavnem še "cincam" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 9. 2022 ob 10:11, a79 pravi:

Se kaj brcamo s pomocjo baterij?

Ja. V teh kratkih jesenskih dnevih precej olajša vožnjo dobra baterijska svetilka. Dinamo je že iz mode. :P 

Razmišljam o nakupu... pa mi nekako ne gre v račun, da bi moral kupnini od motorja dodati še nekaj €,.... za nakup kolesa!!!  :slap: 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če cincaš.... si v bistvu že "pečen" ...   :lol1: 

 

... to gre po navadi tko:

... najprej ti je všeč zadeva...

... sevede, da bi jo imel...

...no in pol delaš vse mogoče kalkulacije....

... in sevede, da se ne splača...

...in potem še enkrat delaš kalkulacije, ker si pozabil vkalkulirati najpomembnejši faktor - TO HOČEM IMET....

... no in pol  (kao) cincaš...in cincaš... 

...in pol, ko cincaš in cincaš... postane sumljivo ženi.... in pol ko te sprašuje kako in kaj... ji sevede predložiš samo tiste plus faktorje (sevede brez tistega HOČEM IMETI !!! )

... no in pol žena reče... ja seveeede.... pa to se ti ful splača... TI TO RABIŠ!!!!

... itak, da je že predhodno vse poklikano v košarici in plačano....

....in pol že čez dva dni čudežno hitro pride iz kitajske...     :D

 

... pa po moje se nisem dost zmotil.... zakaj bi bilo drugje drugače, kot pri meni...    :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, franc pravi:

Samo koliko se taka predelava (finančno) splača?

Malo sem "gledal" , pa mi na koncu vsako "normalno" računico "povozi" baterija.

Kitajci so "tombola" pa pri tem ni ravno malo denarja v igri.

"Primerljivo" novo e-kolo ni bistveno dražje (če prišteješ še kolo) .

V glavnem še "cincam" .

lp

Nočem delati reklame, lahko pa vpišeš v google pswpower.

Meni je prišel komplet okrog 650€, so pa cene v dolarjih tako, da v € stalno rastejo. Zmontiraš pa sam brez problemov če si vsaj malo vešč vijačenja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, XTR pravi:

Ja. V teh kratkih jesenskih dnevih precej olajša vožnjo dobra baterijska svetilka. Dinamo je že iz mode. :P 

Razmišljam o nakupu... pa mi nekako ne gre v račun, da bi moral kupnini od motorja dodati še nekaj €,.... za nakup kolesa!!!  :slap: 

Prej ko bos kupu, boljs bo...Ker ko bos nabavu, se bos spraseval, zakaj nisi ze prej...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 8. 2021 ob 18:22, DAMI34 pravi:

Potem verjetno tudi zadeva, ki jo omenja Živnorc na vrhu strani ni legalna, čeprav ima pedala, ker leti 70km/h

Uradnika pa ne pogrešam, ker itak ne bi dal pravega odgovora.

... slučajno prebral tolelelele...

 

... "zadeva" bo kmalu v celoti HOMOLOGIRANA!!! ... tam nekje po Novem letu bo bajk na prodaj in uporaben - legalen za na cesto..

Torej se bo dalo legalno peljati zadevo po cesti... po terenu...itd.

Povezava:

.... preberite si njihovo spletno stran.... do konca!!

... sprejemajo prednaročila.... testne vožnje... itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

... slučajno prebral tolelelele...

 

... "zadeva" bo kmalu v celoti HOMOLOGIRANA!!! ... tam nekje po Novem letu bo bajk na prodaj in uporaben - legalen za na cesto..

Torej se bo dalo legalno peljati zadevo po cesti... po terenu...itd.

Povezava:

.... preberite si njihovo spletno stran.... do konca!!

... sprejemajo prednaročila.... testne vožnje... itd.

zakaj bi bili nelegalni ? .. a zato ker gredo 70 km/H ?

pajkičarji (rogliči in pogiji) se vozijo po naselju, ki je omejeno na 50 več kot 60... po kolesarskih stezah se vozijo preko 40 km/h.. 

men gre tud motor 300, pa je homologiran...

to pišem zato, ker imam električni skiro in gre več kot 25 km/h in vsi panični da je nehomologiran .. na kok je homologirano kolo ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Zivnorc pravi:

... slučajno prebral tolelelele...

 

... "zadeva" bo kmalu v celoti HOMOLOGIRANA!!! ... tam nekje po Novem letu bo bajk na prodaj in uporaben - legalen za na cesto..

Torej se bo dalo legalno peljati zadevo po cesti... po terenu...itd.

Povezava:

.... preberite si njihovo spletno stran.... do konca!!

... sprejemajo prednaročila.... testne vožnje... itd.

sicer je zadeva stara (vprašanje), in če se ne motim so mel tudi takrat že "legalne" zadeve, ampak moj pogled na zadevo je, pustmo letriki naj da kar ima :D

Tako da street legal je samo ena od opcij, mislim, da inovativnost in prednosti Qulbixa so ravno v tem, kaj je možno brez omejitev. Žal nisem še utegnil stestirat, bo pa ena od opcij v prihodnosti.

Tenx za info, ampak jih kar redno preverjam :D

 

pred 16 minutami, maus pravi:

zakaj bi bili nelegalni ? .. a zato ker gredo 70 km/H ?

pajkičarji (rogliči in pogiji) se vozijo po naselju, ki je omejeno na 50 več kot 60... po kolesarskih stezah se vozijo preko 40 km/h.. 

men gre tud motor 300, pa je homologiran...

to pišem zato, ker imam električni skiro in gre več kot 25 km/h in vsi panični da je nehomologiran .. na kok je homologirano kolo ? 

 

tis diujak, omejitve elktrično gnanih zadev so take kot so. Max 25km/h in hitrej ko greš, manj je supporta elektrike :(

V tem pogledu, kaj ponuja qulbix je zanimivo, nekaj kar je podobno lahkemu krosarju. Brez pedal, gonilke in kar "švigne". Ker drugače je samo en electiric bike in d hood :D

V bistvu gre qulbix bolj v temo:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

zakaj bi bili nelegalni ? .. a zato ker gredo 70 km/H ?

pajkičarji (rogliči in pogiji) se vozijo po naselju, ki je omejeno na 50 več kot 60... po kolesarskih stezah se vozijo preko 40 km/h.. 

men gre tud motor 300, pa je homologiran...

to pišem zato, ker imam električni skiro in gre več kot 25 km/h in vsi panični da je nehomologiran .. na kok je homologirano kolo ? 

 

Večji problem skirojev ki grejo preko 25km/h je v tem da ni zavarovanja ni odgovornistiii.... dvomim da si ti problem ampak ko se kakšen "model" razpaca v avto škodo in poškodbe krije? Ko model na skiroju zbije pešca poškodbo krije?

ČE daš bafang 750W na kolo.. in si ga sam naštelaš ti lahko asistira do 50km/h :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, smasher pravi:

Večji problem skirojev ki grejo preko 25km/h je v tem da ni zavarovanja ni odgovornistiii.... dvomim da si ti problem ampak ko se kakšen "model" razpaca v avto škodo in poškodbe krije? Ko model na skiroju zbije pešca poškodbo krije?

ČE daš bafang 750W na kolo.. in si ga sam naštelaš ti lahko asistira do 50km/h :D 

saj se strinjam s teboj, ampak .. vsak navaden kolo gre več kot 25 km/h, brez luči z zapohanim študentom ... isto ni zavarovan :P 

pa da nauš mislu .. zdaj ko se vrnejo študenti v LJ, jih bo spet pouhn zapohanih :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

saj se strinjam s teboj, ampak .. vsak navaden kolo gre več kot 25 km/h, brez luči z zapohanim študentom ... isto ni zavarovan :P 

pa da nauš mislu .. zdaj ko se vrnejo študenti v LJ, jih bo spet pouhn zapohanih :D

 

...bod srečn, da so zapohani... tem se nkamor ne mudi...in že 10 na uro jim je prehitr....

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Zivnorc pravi:

...bod srečn, da so zapohani... tem se nkamor ne mudi...in že 10 na uro jim je prehitr....

k se ti bo zaletu u vrata tvojga lambota boš drugač govoru :dry: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vse skupaj eno sprenevedanje (kot je bilo s 25-tkami) . Najprej ni nobenih omejitev, ko naredijo sranje je pa kar naenkrat vse prepovedano.

Po mojem bi morala biti (prosto) dovoljena le "asistenca" do 25 km/h. Vse kar se premika na "gas" pa bi moralo pod motorna vozila (registracija, tablica, zavarovanje) .

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, maus pravi:

k se ti bo zaletu u vrata tvojga lambota boš drugač govoru :dry: 

... hehehe...   nimam več Lambota... .  :fyou: ... sem ga prodau...

... ..pa sem kupu Rimac .... zdej k je homologiran za na cesto...

... pa če se mi ga kdo dotakne, ga useka k električna jegulja...  .. tko da se ga bodo skirojisti, biciklisti...pešecisti izogibal... kot :hmm:  ... električne jegulje...

:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj Oli sploh je. Če razumem, so shimano, bosch in yamaha leaderji. Bafang je popularn kitajc. Zdej pa sm “odkril” par koles z Oli? Gledam kej rablenga, in pojma nimam. Ne bi si rad v naprej odpisal zadev, sam za to ker zadeve ne poznam. 
 

Ps: glede na cene olimpij in de ima Olija tudi Bianchi, najbrž ni čist grodelj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Poznavalci e koles rabim nasvet, sam nisem v teh vodah.

Pred časom sem hecal sosedo ko sem videl, da že malo težko kolesari (kljub temu, da jo to veseli...jebi ga leta), da naj si omisli e-kolo.

No danes mi je prinesla katalog od Hoferja, kjer je kolo na voljo za 1.199 eur in me sprašuje za mnenje, jaz pa nimam pojma razen.

Malo je ženska škrtica, nima pa ravno veliko denarja za kaj boljšega.

Glede na podatke ima kdo kako mnenje o bateriji, opremi in kvaliteti kolesa glede na ceno.

https://letaki.hofer.si/emag/sl_SL/print/Letak_KT13_2023_meso_iz_nadstandardne_in_zivalim_prijaznejse_reje/#18

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam takšnega, s šibkejšo baterijo

Žensko električno treking kolo 28' | HOFER

za ravnino je super.za hribovit teren pa se baterija hitro sprazni. :) ker si zelo pomagam z njo, se ne mučim z gonjenjem in pustim delat elektriki. 120km (reklama) še nikoli nisem naredil, največ sem naredil 76 km, bi pa verjetno 120 šlo, če bi se bolj mučil. Bil na daljši vožnji v skupini z bicikli od 4 do 7.000€,  njim je še ostalo nekaj soka v bateriji meni pa je je zmanjkalo. Ne vem pa koliko so gonili oni ;)  Sem rekreativec in so mi ture 30-40 km v pravo zadovoljstvo in jo brez težav in z hotenim naporom prevozim. Sploh glede na onega brez, kjer sem se hribov izogibal ali pa sem ga v hrib tiščal.  Aja, ta ima tudi električno pomoč pri potiskanju. Pritisneš gum in bicikl gre.

Glede na ceno in moje zahteve sem z njim zelo zadovoljn. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem velik zagovornik elektromotorjev na gonilki, ma če ni nekih klancev zna bit tudi v pestu ok. 

Nej si zmontira ekono kit na navadno kolo če škrtari. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, GeeSXer pravi:

Jaz imam takšnega, s šibkejšo baterijo

Žensko električno treking kolo 28' | HOFER

za ravnino je super.za hribovit teren pa se baterija hitro sprazni. :) ker si zelo pomagam z njo, se ne mučim z gonjenjem in pustim delat elektriki. 120km (reklama) še nikoli nisem naredil, največ sem naredil 76 km, bi pa verjetno 120 šlo, če bi se bolj mučil. Bil na daljši vožnji v skupini z bicikli od 4 do 7.000€,  njim je še ostalo nekaj soka v bateriji meni pa je je zmanjkalo. Ne vem pa koliko so gonili oni ;)  Sem rekreativec in so mi ture 30-40 km v pravo zadovoljstvo in jo brez težav in z hotenim naporom prevozim. Sploh glede na onega brez, kjer sem se hribov izogibal ali pa sem ga v hrib tiščal.  Aja, ta ima tudi električno pomoč pri potiskanju. Pritisneš gum in bicikl gre.

Glede na ceno in moje zahteve sem z njim zelo zadovoljn. 

No večje kilometraže sigurno ne bo delala. Hvala za odgovor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
7 hours ago, smasher said:

Za aftermakret sta dva glavna proizvajalca Bafang, in Tongshen skrajšano TZ. Bafang je bolj znan in dela tudi vgradne motorje, ima več opcij moči, je bolj kompakten. Vsaj za te aftermarket je podatek o podajanju moči kadenca (kako hitro vrtiš pedala), medtem ko ima TZ senzor navora, sedaj sem enega naročil za test da vidim kako se razlikuje podajanje moči. 

KAko se obnesejo zadeve čez čas... kdo ve vsaj 2leti zagotovo delajo ... upajmo da bojo še dlje. 

 A tole?
https://www.pswpower.com/products/europe-or-china-stock-48v-500w-or-750w-42t-vlcd5-tsdz2-electric-bicycle-mid-motor-with-torque-sensor-throttle-e-brake-lever-88

To mam že pol leta v košarici….sam korajžo rabim za vijolico pognat k hudiču :D 

 

katere baterije kupiš? 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja trenutno čakam da mi dostavijo 350W verzijo. Bom dal 4x baterijo od orodja 😁. (po dve 18v vsporedno) 

Bafange pa sem naročil vse 750W in seveda 48V baterije. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!