Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v dobro voljo?


Priporočene objave

pred 14 minutami, XTR pravi:

Pogled skozi okno, na minimalne posledice včerajšnjega neurja. Začasni rastlinjak je poletel na sosedovo garažo, paradižnik pa je na srečo ostal cel. :) Nekaj kilometrov stran pa katastrofa. :( 

Vsa čast za tale tvoj optimističen pogled na to zadevo...👍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, XTR pravi:

Pogled skozi okno, na minimalne posledice včerajšnjega neurja. Začasni rastlinjak je poletel na sosedovo garažo, paradižnik pa je na srečo ostal cel. :) Nekaj kilometrov stran pa katastrofa. :( 

1511942122_2022-06-0309_12_00.thumb.jpg.57916057d06b8c8b5d12afd1568fe6f4.jpg

 

 

... zaračunaj sosedu za novo nadstrešnico pri njegovi garaži... ti pa za ta dnar oreng rastlinjak naredi....   :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Zivnorc pravi:

... zaračunaj sosedu za novo nadstrešnico pri njegovi garaži... ti pa za ta dnar oreng rastlinjak naredi....   :P 

Na vsak način želi ravno streho. Bomo malo modificirali trenutno postavitev pa bo. :)  Dva rastlinjaka domače izdelave (Alu + polikarbonat in leseni) sta dobro prestala včerajšnji test. Tretji (na sliki) pa je preskočil oba in pristal ~20m stran. Je bil samo začasni, pa se mu je iztekel čas. :)  

 

pred 2 urami, izibajker pravi:

Vsa čast za tale tvoj optimističen pogled na to zadevo...👍

To je res malenkost, če primerjam z lanskim neurjem ali pa trenutnim stanjem v sosednjih občinah. Sem navajen na precej hujše posledice divjanja narave.  https://youtube.com/shorts/xmD2qXBaPpk

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva šla malo po gozdu z ženo... 

Pol pa tole....

Untitled-1.thumb.jpg.dde06460293d7de00958059aad85744f.jpg

In sva šla čez 1 uro in pol domov z 350 grami gozdnih jagod.

Veselica... Več v njam njam... :D 

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari kawsasaki na kurburatorje je zakon... 🤣 🤣 🤣 Bencin v rezervaju od predlani, stal celo leto na istem mestu, samo akumulator sem dal notri in knof pritisnu... Je takoj vžgal, NEVERJETNO. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen izenačen boj za všečke mamo danes 🤣😂

dvorana slavnih.JPG

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Musher Jeans.

Pred cca 100.000 km sem si dal delat kavbojke s podlogo iz kevlarja. Pred tednom so se razparale na zadnji plati in sem jih nesel nazaj, kjer mi jih je ga. Elizabeta lepo pošila in pokrpala brez plačila.

Kvalitetna poprodajna skrb za kupca.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Frenk 67 said:

@Bmflar bi za tak jubilej lohk mal za pjačo dal 😉

image.png.4ed88e745d975e3db055ee427aaf3aec.png

 

Komot, ti samo povej - nikad beg nije bio cicjia 😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Frenk 67 pravi:

@Bmflar bi za tak jubilej lohk mal za pjačo dal 😉

image.png.4ed88e745d975e3db055ee427aaf3aec.png

 

a ti lahko piješ na prazen želodec :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, maus said:

a ti lahko piješ na prazen želodec :huh: 

Nope, zmeri prej mal koleščkov narežem :blush:

 

IMG-8192.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sede Mujo za hudo obloženo mizo in se začne basat, pa pride en mem pa mu šepne "Halo, ovo je Švedski sto!" Mujo pa nazaj "Pa dobro, ustaću je kad Šveđani dođu."

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na 24 ur: Električna energija, pri kateri več kot 50 odstotkov položnice odpade na prispevke, trošarine in omrežnine, je za končnega uporabnika že zdaj občutno večja kot na trgu. "Ta razlika je trenutno krat štiri. Gospodinjstva plačujejo, po zadnjih podatkih, 70 evrov za kilovatno uro. Na borzi terminske pogodbe za prihodnje leto že kažejo ceno 240 €," podražitve ocenjuje Jure Šimac iz Financ. 

Po teh zadnjih podatkih s svojo sončno elektrarno prihranim kakšnih 100.000 evrov na mesec.  😜

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Frenk 67 pravi:

Danes na 24 ur: Električna energija, pri kateri več kot 50 odstotkov položnice odpade na prispevke, trošarine in omrežnine, je za končnega uporabnika že zdaj občutno večja kot na trgu. "Ta razlika je trenutno krat štiri. Gospodinjstva plačujejo, po zadnjih podatkih, 70 evrov za kilovatno uro. Na borzi terminske pogodbe za prihodnje leto že kažejo ceno 240 €," podražitve ocenjuje Jure Šimac iz Financ. 

Po teh zadnjih podatkih s svojo sončno elektrarno prihranim kakšnih 100.000 evrov na mesec.  😜

 

Ma ni šans 70€ za kilovatno uro nekaj en štima...  za 350kWh, z vsem kar država pokrade zraven 66€ (cca 5kWh VT in 6kWh MT dnevno).

Kako je sedaj z pravili za nove inverterje in oddajanjem štroma v omrežje? Vsi neki promovirajo samo za samooskrbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, smasher pravi:

Ma ni šans 70€ za kilovatno uro nekaj en štima...  za 350kWh, z vsem kar država pokrade zraven 66€ (cca 5kWh VT in 6kWh MT dnevno).

Kako je sedaj z pravili za nove inverterje in oddajanjem štroma v omrežje? Vsi neki promovirajo samo za samooskrbo.

Tko je, ko novinarji nimajo pojma o čem pišejo in pobrkajo kWh in MWh. Kako je s pravili ne vem, jaz imam elektrarno za samooskrbo.

Smo pa mi veliko bolj potratni z elektriko, cca 16-17 MWh letno.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste lih pri štromu...gledam Galileo na Pro7 in govorijo neki kok pršparat štrom, pa si zapisovat števec itd.

Hočte videt, katere števce uporabljajo dokaj napredni nemci...

 

 

 

 

 

20220615_213942.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Buschi said:

Ko ste lih pri štromu...gledam Galileo na Pro7 in govorijo neki kok pršparat štrom, pa si zapisovat števec itd.

Hočte videt, katere števce uporabljajo dokaj napredni nemci...

 

 

 

 

 

20220615_213942.jpg

Pogrešam ga. Tak števc sem imel do septembra. Komot je vleklo vse porabnike v bajti.  Odkar imam noje digitališe….ne smem užgat dveh zadev (pečica+pomivalc recimo) naenkat, dokler ne pridejo dvignt omejevalca porabe, ampak to bo potwgnlo tud menjavo varovalke in višjo položnico. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Kugelschreiber pravi:

Stopim pred bajto, pa dečko sopiha mimo….ale, prtisn, se 200m…..

 

20065CA4-99EB-4E0F-8AC5-6DF11C61F3AB.thumb.jpeg.adfaa08a07ef959d0045577662e43159.jpeg

 

jest, Pogi tamau, pol pa dolgo nikogar.

Pira mu neb ponudu?

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

Bi. Ampak....samo takole imam15E30135-0065-4BBB-B02B-35C0DAD6CFFB.thumb.jpeg.ab3cb588b5f61b2b4c62fa83f399f61b.jpeg

D8A5496E-9170-4E17-BC01-323FB9A6AB6E.thumb.jpeg.cc11afecf57ece3f46ced15bd585701d.jpegCE6B10CF-D4DB-4FB1-8ADE-44B329F3EB96.thumb.jpeg.e7689df28b0c904524849807db697612.jpeg9FE7CF55-3FD7-4503-B313-6B3C33BBC431.thumb.jpeg.9db6b30ac71c67d36d438f086eafd8fd.jpeg
 

je cloveka mal sram tole ponujat. 

 

BACI! ☹️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Frenk 67 pravi:

BACI! ☹️

V katero smer, da bom poizkusil uloviti ???   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest pijem brezalkoholno pivo...lokalnega in zato najboljšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!