Skoči na vsebino

MotoGP 2021


ArcaneWater

Priporočene objave

  • Aprilia Racing Team Gresini
    • spacer.png Aleix Espargaro
    • spacer.png Lorenzo Savadori
  • Ducati Team
    • spacer.png Jack Miller
    • spacer.png Francesco Bagnaia
  • Pramac Racing
    • spacer.png Johann Zarco
    • spacer.png Jorge Martin
  • Sky Racing Team VR46
    • spacer.png Enea Bastianini
    • spacer.png Luca Marini
  • Repsol Honda Team
    • spacer.png Pol Espargaro
    • spacer.png Marc Marquez
  • LCR Honda
    • 23px-Flag_of_Japan.svg.png Takaaki Nakagami
    • spacer.png Alex Marquez
  • Red Bull KTM
    • 23px-Flag_of_South_Africa.svg.png Brad Binder
    • 23px-Flag_of_Portugal.svg.png Miguel Oliveira
  • Red Bull KTM Tech3
    • spacer.png Danilo Petrucci
    • spacer.png Iker Lecuona
  • Team Suzuki Exstar
    • spacer.png Joan Mir
    • spacer.png Alex Rins
  • Monster Energy Yamaha
    • spacer.png Maverick Vinales
    • 23px-Flag_of_France.svg.png Fabio Quartararo
  • Petronas Yamaha SRT
    • spacer.png Franco Morbidelli
    • spacer.png Valentino Rossi
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se še kaj zakomplicira je možnost , da ostane moto gp brez marca.. to bi bil kar hud udarec za ta tekmovalni razred..

bo moral zaradi slavnega imena v sezonah 2022-2028 potemtakem rossi ostati v moto gp karavani drugi voznik v motogp ekipi vr46? ker trenutno še ni nobenega ekstrema popularnosti od trenutnih voznikov in če se marc ne vrne , alex pa vprašanje kaj bo izcimil bo popularnost padla..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bejž no bejž... O čem sem govoril kkšn teden ali dva nazaj? ??

Samo Monster.... Hm... Kaj pa Yamaha? A zdej bodo mel kr vsi istega sponzorja? Kaj pa varstvo konkurence? Hmhm... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne vem, priznam nisem bral vsega, a bo glavni sponzor al samo eden izmed? Ker drugace ima tudi Red bull svoje nalepke tako na Hondi kot na KTMu. 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pismu, ni to mala operacija, če bo tako dolgo okrevanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

pismu, ni to mala operacija, če bo tako dolgo okrevanje

Rešujejo kar se rešiti da........

Medicina si že od nekdaj kar najhitreje pnzadeva usposobiti vsako po,šk)odovano kost za polno funkcijo in obremenitev, prizaderva pa si tudi z raznimi načini izpolniti kostne okvare. Zaraščanje prelomov je lahko primamo ali sekundamo. Pogoj za primarno zaraščanje je anatomska repozicija in absolutna imobilizacija odlomkov z notranjim nosilcem. Pri tej obliki zaraščanja ne vidímo kalusa. Primarno lahko celi kost le po operativnem zdravljenju. Pri sekundamem oeljenju pa ne gre niti za anatomsko repozicijo, niti za absolutno imobilizacijo. Celjenje poteka skozi več faz. V prví vraščajo v frakturni hematom kapilare, njim sledijo fibroblasti, ki tvorijo vezivno tkivo, v to se odlagajo potrebni minerali in osteoblasti, ki prihajajo iz periosta in endosta ter tvorijo kost. Kalus vidimo rentgensko; čim večji je, tem večji je bil nemřr v frakturni špranji. Opisane značilnosti so lastne konservativnemu zdravljenju. V posameznih primerih pa s konservativno oziroma operativno terapijo, ne dosežemo ozdravljenja. Največkrat ise to zgodi pri kompliciranih frakturah, pri prelomih s primarno izgubo kostne substance in pri sekundamih izgubah zaradi okužbe in odmiranja kosti. Take nezaraščene prelome imenujemo psevdoartroze, pri okvarah pa defektne psevdoartroze. Taka patološka stanja zahtevajo posebno obliko zdravljenja. Kostne okvare je treba premostiti; to dosežemo na več načinov: 67 1. z avtoplastičnim materiaIom, kar je najugúdnejše, vendar večkrat neizvedljivo; 2. s homoplastičnimi transplantati iz kústne banke; 3. z aIoplastičnimi pripomočki, ki večinúma pridejo v poštev pri starih púškodúvancih. V ta namen uporabljamú kústni cement raznih proizvajalcev, kúvinske in plastične endúproteze. Avtoplastične oziroma avtúlogne transplantate moramo uporabljati pri inficiranih plSlevdúartmzah;upúrabljamú pa jih povsod, če je tú le možno. Húmúplastičen material uporabimú pri večjih kústnih okvarah, ko zmanjka avtologne spúngioze, vendar tudi takrat mešamo avto in homotransplantate. Aloplastičen material uporabljamú največ pri kústnih tumorjih in metastazah, pri resekcijah sklepov, údstranitvah diafiz in podobno, ko želimú takú~šnjú trdnúst in se ne bújimú vpliva aloplastičnih mas.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če povzamem tvojo strokovno razlago - marc ga je nafuku kr konkretno ane..

(brez zamere - a tipkovnico ti je jj prodal? :P)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, thumper said:

če povzamem tvojo strokovno razlago - marc ga je nafuku kr konkretno ane..

(brez zamere - a tipkovnico ti je jj prodal? :P)

Ni moja  razlaga,   je "preslikano" iz ene strokovne literature, zato je tak zapis......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Lipstick said:

Da bo maja nazaj? Nima pogojev! Goede nato da dejansko miruje ze pol leta, vsaj 3 mesece ga bo moral otresat z drugo roko.. nima niti pribliznega pogoja.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja "dohtarji" so krivi, ker mu niso rekli NE! :slap:

Sam jim je pa dokazoval, da lahko...

Upam, da si ni zjebal karijero, čeprav ni glih simpatikus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MiNa pravi:

Ja "dohtarji" so krivi, ker mu niso rekli NE! :slap:

Sam jim je pa dokazoval, da lahko...

Upam, da si ni zjebal karijero, čeprav ni glih simpatikus.

Nek priznani doktor iz področja (članek se ne spomnem kje sem bral, mogoče celo na motogp.com) je rekel takoj po prvi operaciji da je operacija napačna in da bi blo treba absolutno drugače naredit, in da ga nihče ni nič vprašal. tako da ja, nekaj so krivi tudi zdravniki, veliko pa seveda prehitevanje časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Luka66 pravi:

Evo pa bo Dovi lahko prišel do dobrega bajka pri HRC in zadnje priložnosti za naslov.....:)

če doviju ne uspe potem ima šanso rossi v 2022 ? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Shillien said:

Nek priznani doktor iz področja (članek se ne spomnem kje sem bral, mogoče celo na motogp.com) je rekel takoj po prvi operaciji da je operacija napačna in da bi blo treba absolutno drugače naredit, in da ga nihče ni nič vprašal. tako da ja, nekaj so krivi tudi zdravniki, veliko pa seveda prehitevanje časa.

dr.Costa ustanovitelj klinike mobile.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MiNa pravi:

Ja "dohtarji" so krivi, ker mu niso rekli NE! :slap:

Sam jim je pa dokazoval, da lahko...

Upam, da si ni zjebal karijero, čeprav ni glih simpatikus.

ko se je skenslal, pa vrnil nazaj sem tole zapisal:

In jaz mu verjamem, da so dohtarji "dovolili" (no dnar v ozadju je dovolil)

Sam res ni mel blagega pojma, ker občutka krhkosti sešraufanega materiala nimaš, čutiš samo mišice, ki pa zmorejo, sploh pri njemu, ki ni imel atrofije.

Žal se je moj zapis uresničil, pa še dodatno okužba, kar zavleče čas celjenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Luka66 said:

Evo pa bo Dovi lahko prišel do dobrega bajka pri HRC in zadnje priložnosti za naslov.....:)

Lahko ( bolj verjetno težko ) pri Hondi ne bo šlo, imata oba ( Dovi in Hrc ) stare zamere iz 2010 ......

https://everythingmotoracing.com/2020/12/05/feature-article-motogp-could-dovizioso-be-in-line-to-replace-marquez/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Shillien pravi:

Nek priznani doktor iz področja (članek se ne spomnem kje sem bral, mogoče celo na motogp.com) je rekel takoj po prvi operaciji da je operacija napačna in da bi blo treba absolutno drugače naredit, in da ga nihče ni nič vprašal. tako da ja, nekaj so krivi tudi zdravniki, veliko pa seveda prehitevanje časa.

Claudio Marcello Costa, Dottorcosta, je takoj rekel, da bi dal zunanjo fiksacijo, ampak on je že star pa ga zato nobeden ne posluša.

Popravljeno . Popravil 3nity
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!