Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Bela, velika hvala za tvoj velik plus ... .)

Dobrih 15 minut nazaj pa mi je uspelo fotodokumentirati tudi interesnta za tiste škornje, ki sem ti jih omenjal v privatnem sporočilu. In če se bo ta interesent k tebi v štacuno pripeljal s to čelado, se zavedaj, da se je z njo pripeljal tudi majcennn delček mene :D. Vesel sem, da se ta majcen delček vozi naokrog v današnjem lepem vremenu, še bolj vesel pa bom, ko bo ta čelada "odromala" med dobro odsluženi m oto material in jo bo zamenjala nova... :OK:

Se strinjam,ker ni glih najlepsa za videt na Erenki. Vsi vejo da dobim ortikarijo,ko vidim te 'cabrio' celade...mad.gif Kr poslji ga k meni na 'raport'twak.gif

Malo heca mora bit,ampak res,ta 'pila' si zasluzi le neki bolj INTEGRALNEGA,mislim,da se bos strinjal z mano,ne???smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Bela, vsekakor se strinjam s tabo. To je bil samo izhod v sili, ki res srčno upam, da bo kmalo premagan ... Dogovori pa so potekali celo "za mojim hrbtom" ... Ta "mladi" so z vsemi žavbami namazani ... :notworthy: (še zmeraj se ne počutim star, torej bi verjetno moral reči ... smo namazani ... :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj pozno popoldne pa sem doživel tudi svoje ponovno modelasrsko "rojstvo". Rečem lahko samo: SREČEN SEM !!! :notworthy:

Da pa ne bo vse zlato, kar se sveti, pa moram napisati še to, da sem se kljub temu, da sem včeraj preživel zelo uspešen in srečen dan, zopet zbudil ob štirih zjutraj in cstal ob petih ... V knjigi o poškodbah glave piše, da je tudi to "vključeno v ceno" ... Upam, da me to ne bo oviralo pri izpeljavi danes zastavljenega cilja, ki je malenkost povezan tudi z mopedi :naughty:. Pa brez panike! Zaenkrat še daleč od tega, da bi se šel brrrumm, brummm, bruuumm. :D

post-12027-0-18996900-1304831498_thumb.jpg

post-12027-0-98156300-1304831529_thumb.jpg

post-12027-0-67188000-1304831550_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam se odpravlja ta stric danes ??? Tako lepo vreme je za ležnje na kavču, pa še prenos formule 1 bo zamudu. Mogoče je pa včeraj le nov bajsikl kupu in ga od navdušenja s karjolo vred pozabu pred Evropskim špinelom ???

post-12027-0-14337600-1304848934_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi bilo celo bolje, če bi strica ostal doma ! Kljub temu, da je stric danes dosegel nov rekord 67,4 km. V Godoviču sva se ločila ...

post-12027-0-18853400-1304874558_thumb.jpg

post-12027-0-88368100-1304874569_thumb.jpg

post-12027-0-59065300-1304874585_thumb.jpg

post-12027-0-27931000-1304874603_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečala sva se pa zopet v kopalnici, jaz še oblečen in obut v tuš kabini, brez mujota, čelade in očal, moker kot cerkvena miš ... O današnjih prigodah in nezgodah bi lahko napisal tralala, vendar bom omenil samo to, da je bil tisti čudni bajsikler, ki je pozdraviv prav vsakega mopeiste, RobiRoberto osebno ! Stari "rekord" sem danes povečal za cel 1,5 km (nenamerno !!!) in sedaj znaša 67,5 km. Pej nej slabu, za tako teslo, kakršen sem. Amen !!!

post-12027-0-34312800-1304875043_thumb.jpg

post-12027-0-10128500-1304875068_thumb.jpg

post-12027-0-25640400-1304875083_thumb.jpg

post-12027-0-30411200-1304875106_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede včerajšnjega "izleta" pa sem ostal še nekaj dolžan !!! Ker je to včeraj moja draga že sama ugotovila, lahko tudi javno obelodanim. Tina, upam da si o tem že obveščena ???

Zgodilo se je malo pred (?) cestno tablo Planina. Res se ničesar ne spomnim, toda kar naenkrat sem bil na tleh. Z glavo nisem udaril ob tla, kar je bila kljub uporabi kolesarske čelade, zame zelo dobro. Sem pa ob vstajnaju občutil precejšnjo bolečino na mestu strare poškodbe, zlom stegnjenice, tako da sem kar z veliko težavo pripavil kolo za ponovni "zagon". In ko sem po par obratih pedal ugotovil, da kolesarim še vedno lahko brez kakšnih dodatnih težav, sem nadaljeval s svojo začrtano potjo in "osvojil vrh" Planinskih Rid ... :010:010:010

Seveda mi je včerajšni ponovni padec izu neznanega (?) razloga, zopet dal precej za misliti, zato sem sklenil, da če se mi to slučajno zgodi tudi pri peš hoji in bom preživel, se bom na kakršenkoli način potrudil priti do KC in se sredi "vstopne hale" usedel na tla in sedel toliko časa, dokler me ne bodo odvlekli kamerkoli, pa naj ugotovijo kaj je narobe z mano !!! :stupid:

Seveda sem zopet hotel nekaj pozabit napisat, vendar me je na to spomnila embalaža, ki sem jo "za vsak slučaj" že preddhodno dal na "moj delovnim prostor". Ker tudi še danes čutim kar precejšnjo bolečino v desni prednji stegenjski mišici desne noge, sem jo malo prej namazal z mazilom NAKLOFEN (proti bolečini in vnetju). Bomo videli...

post-12027-0-64201600-1304928853_thumb.jpg

post-12027-0-84286300-1304928863_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj sem počel današnje dopoldne? Po zajtrku in pospravljanju posode sem se odpavil v vhodno vežo, kjer sem včeraj pustil kolo, ker ga res nisem bil sposoben spraviti v drvarnico. :surrender: Zato sem ga prej odpeljal še tistih par metrov naprej do moje "večnamenske" delavnice, kjer sem ga najprej celega obrisal s krpo (zelo umazan od včerajšnejga dežja). Potem sem še malo dopolnil pritisk v zadnji zračnici in ker se mi je zdelo, da sem med včerajšnjo vožnjo slišal močnejše "oglašanje" verige, sem (izven delavnice) uporabil prav tisto, kar je bilo nekoč namenjeno mojemu mopedu. In tako je sedaj kolo zopet pripravljen na nove "podvige", le jaz si bom pa ta teden res "vzel" malo bolniške ...

Seveda se zavedam tega da sem "na bolniški", zelooo pa se zavedam tudi tega, da je dr. XXXXX predvideval, da bom ostal na invalidskem vozičku za "nedoločen čas". Še vedno vsak dan nestrpno pričakujem "poziv" za oceno moje delovne sposobnosti ! V vsakršno odločitev nikakor ne dvomim, le sprijazniti z njo se bom moral. In kakšne se moje "želje". Mislim, da so kakršnekoli daleč od realnosti !!! Kadar imam "napad" dobrega počutja, bi šel kar takoj nazaj v službo (ali sem bil res čif skladišča ???), kadar pa takih "napadov" nimam, pa me je predvsem sram, zaridi vseh stvari, ki se jih več ne spominjam ...

post-12027-0-46396700-1304937274_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspelo mi je najti nekaj, kar mi bo v prihodnjih dnev še dodatno krajšalo spanec:

http://www.franja.org/mali-maraton-razpis.html

Zakaj sem v nedelo (?) padel in ali se lahko to še ponovi ??? Za udeležbo na maratonu bi vsekakor moral redno "trenirati", toda kolesariti s takim nezaupanjem vase gotovo ne bo prav lahko !!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil žleht, vendar nisem (?), bi pod pripeto sliko verjetno napisla, ja ke vse moje včerajšnje celodnevno delo šlo v maloro in da bo uprabno samo še za peč podkurit ...

post-12027-0-78430400-1305265456_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toda ker nisem žleht (?), ali pa zato ker peči že kar nekaj časa (?) ne kurimo več na drva in premog, sem vse včeraj narejene "polizdlke" lepo zložil "v vrsto" in jih tako lahko tudi preštel. Naštel sem jih točno šestdest :worship: . Mislim, da sem s tem včerajšnjim delom dosegel tudi nov "osebni rekord" v zbranosti in koncentraciji pri malo (?) bolj zahtevnem delu. Vsega skupal se mi zdi, da sem bil v delavnici skoraj 5 ur. En šiht pa traja vsaj 8 ur, vejetno kdaj tudi kakšno urco več ...

post-12027-0-21848900-1305265856_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej k sm fotko teh delov videl, sm si mislu, pa zakaj jih je šel v roza barvo barvat? potem pa sm videl da zgleda niso pobarvani ampak samo fotič, pa moj monitor to v neki čudni barvi prikazujeta. Kaj pa bo to za ena zadeva?

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem si zamislil. Kako bo pa za videti, pa ?????

Boj kot, kakšen bo za videt končni izdelek, je zame pomembno to, da ko zvečer ležem spat vem, da imam naslednji dan kaj počet !!!

Malo prej sem iz zavarovalnice prejel obvestilo, da je moj bolniški stalež podaljšan še za en mesec, o odobritvi kolenčnika in oceni moje delaovme sposobnosti pa ne duha, ne sluha ... Če pomisliš na to, kako se v tako stanje spraviš samo v delčku sekunde, je za vse, kar sledi za tem, hitrost polža prava nadsvetlobna hitrost ... In prav zaradi takih in podobnih ..., sem zvečer še najbolj zadovoljen, če vem, da imam naslednji dan kaj počet ...

post-12027-0-83308800-1305292493_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopoldne sem zlepil skupaj vseh pet koles, ki so sestavljena iz treh kosov (vsako !). Ko bo lepilo suho bom fino pobrusil še njihov obod (?) in kolesa bodo končana. :worship:

post-12027-0-49559300-1305292758_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No paše eno, ki pa jo najbrž že vsi veste! Danes je pretek in še trinajstega za povrh. In glede na to, da po vsem, kar se mi je že pripetilo v mojem življenju, še vedno lahko tukaj utrujam, to res ne more biti nesrečna kombibacija. Tudi rojen sem trinajstega ...

Res sem veliko stvari pozabil, toda tega še vedno ne. Število 13, po ne vem katerih "pravilih" (mogoče numerologija ???) spljoh ni nesrečno število. Glede na to, da še vedno ... :rolleyes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kosilo in kvalifikacije moto gp :notworthy: so za mano. In kaj sem počel dopoldne? Seveda sem bil zopet na svojem "delovnem mestu". Včeraj zlepljena kolesa "avtomobilčka" sem pripravil na lakiranje in jih po eni strani tudi prelakiral. In prav za to ponovno zmožnost uporabe barv in ostalih derivatov (?) se lehko še nabolj zahvalim "mojim" delovnim terapevtkam na Soči. Malo pred (?) mojim odpustom iz Soče, sem pri delovni terapiji za mojo drago in hčerko izdelal darili za dan žena. Enega sem pobarval rdečkasto, drugi je zelenkaste barve. Kako sem pa ti ovratni rutici sploh pobarval, pa je na žalost ostalo zavito v meglo mojega bivanja na Soči ...

post-12027-0-59412800-1305378682_thumb.jpg

post-12027-0-74632200-1305378706_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še ena aut of topic (?), potem pa ne bom več utrujal z modelarstvom, dokler ne bo kaj gotovega za pokazat! In kaj bi rad poveda? Ker se moj dopoldanski lak po kosilu še ni posušil bi delo lahko nadaljeval sigurno šele jutri. Ker pa se tudi na moped ne moreš samo usesti in odpeljati v Dolomite ali na Grossglockner, je potrebno tudi malo 8?) iznajdljivosti. In tako sem si popldne spomagal s štirimi čisto navadnimi čačkalicami, da sem svoj današnji plan lahko izpeljal, kar pomeni, da je vseh pet bajsiklov v celoti pobarvanih. Pričel pa sem tudi s sestavljanjem šasije (?) ........................................................................................................................................................................................................ Že letim na kavč ... :fight1:

post-12027-0-34972500-1305391691_thumb.jpg

post-12027-0-71487900-1305391749_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"mojim" delovnim terapevtkam na Soči. Malo pred (?) mojim odpustom iz Soče, sem pri delovni terapiji za mojo drago in hčerko izdelal darili za dan žena. Enega sem pobarval rdečkasto, drugi je zelenkaste barve. Kako sem pa ti ovratni rutici sploh pobarval, pa je na žalost ostalo zavito v meglo mojega bivanja na Soči ...

živjo

Jaz sem se upiral taki terapiji kar dolgo ,a sem tudi popustil :blush: in naredil rutko in šal za TAŠČO!! O:-) (malo hinavsko a ne !)

Svilo razgrneš (zmečkano ),malo pomočiš z vodo ,zbereš barvo ,s čopičem popikaš po svili z različnimi odtenki ,pustiš da se posuši ,polikaš in to je to! .)

So pa še drugi načini ki pa jih nisem prakticiral :blush:

LP.

post-31064-0-28766200-1305397365_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi (2), glede na to, da se ti tega še vedno spominjaš in da si se celo "upal" upirati taki terapiji lahko sklepam, da si jo vseeno malo bolje odnesel od mene ??? To ni nikakršna fovšija, temveč samo dobra želja, ker se sam še preveč dobro zavedan, kaj sem si "nakuhal". Res upam, de se še letos 1 x ponovno vidiva in kakšno rečeva "v živo." :notworthy:

Glede samega okrevanja na Soči se iz dneva v dan spominjam manj, tega, kako me je bilo vsako nedeljo popoldne, pred vrnitvijo nazaj v Ljubljano, dobesdno strah, kateri medicinec bo v službi ob mojem prihodu, pa izgleda, da nikoli ne bom pozabil ... :headbang: Mogoče bi to še razume, če bi imel 15, mogoče 20 let, vendar bo naslednje leto že pol stoletja ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Moram napisati takoj, da me slučajno ne mine ... Ogledal sem si prenos obeh dirk na A kanalu in čisto sigurnen sem, da sem po vsem kar je za mano, prvič zopet max užival. :worship: Obe dirki sta bili zame zelo zanimivi in razburljivi, od samega začetka in prav do konca. Če pomislim na to, da si pred enim letom spljoh nisem mogel predstavljeti, da bi si ogledal prenos moto dirk ... Torej je srček še vedno na pravem mestu, le pamet hoče malo po svoje ... :?

Opazail sem pa to, da mi v kakšni kritični situaciji ali celo padcu, ne levi strani prs malo bolj neprijetno stisne, kakor me je včasih ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram napisati takoj, da me slučajno ne mine ... Ogledal sem si prenos obeh dirk na A kanalu in čisto sigurnen sem, da sem po vsem kar je za mano, prvič zopet max užival. :worship: Obe dirki sta bili zame zelo zanimivi in razburljivi, od samega začetka in prav do konca. Če pomislim na to, da si pred enim letom spljoh nisem mogel predstavljeti, da bi si ogledal prenos moto dirk ... Torej je srček še vedno na pravem mestu, le pamet hoče malo po svoje ... :?

Opazail sem pa to, da mi v kakšni kritični situaciji ali celo padcu, ne levi strani prs malo bolj neprijetno stisne, kakor me je včasih ... :blush:

Če ti bo kaj lažje ,poznam še enega tazga kot ti, ampak takle mamo mi mipedisti na bolovanju! BEMTI SMREKE IN 78 letne ŠOFERKE :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ganzi, ko se bova zopet srečala, se mi prav sigurno ne bo treba več s prsti desne (?) roke držati za vrat v višini glasilk, da bo kakšen glas sploh prišel iz mene. To mi je včeraj zatrdila reeeessss zelooo prijazna zdravnica na pregledu ORL, ki mi je zaupala, da so se glasilke popravile same od sebe 99%. Za tisti procent, ki še manjka, pa mi je dala datum za naslednji pregled čez 1 leto ... :notworthy:

Tudi če sva bila na KC (?) v istih prostorih, se ne moreš spominjati te slike, ki jo pripenjam. Iz nje se lahko tudi razbere "krivca", ki mi je poškodoval glasilke. Toda ta "krivec" mi je tudi omogočil, da lahko ta trenutek to tudi pišem ... Cevi, po katerih so mi v telo dotekale (?) najosnovnejše ??? za ohranitev pri življenju so bile ta "krivec".

Gospa zdravnica mi je na mojo včerajšnjo prošnjo, posnetek (stroboskop) mojih glasilk prekopirala na USB ključ in ta posnetek mi je celo uspelo objavit na joutube, toda pri tem sem napravil največjo napako kakršno sem jo sploh lahko (zaradi težav s spominom), da objavljenega posnetka nisem v tistem trenutku, ko je bil objavljen, spravil med "Zaznamke". Pozabil sem namreč njegov naslov, original na usb ključe pa sem že zbrisal in ključ celo sformatiral ... :headbang: Poskusil sem tudi prelisičiti youtube s ponovno objavo mojega posnetka (shranil sem ga na računalnik z drugačnim naslovom ...), toda youtube je pametnejši od mene in mi je javil, da tak posnetek že obstaja ... Poskusil bom še edino (?) možnost, ki jo jaz vidim, namreč, da mi ta isti posnetek objavi nekdo drug ???

post-12027-0-89844700-1305626578_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mi je le uspelo !!! Res sem porabil skoraj 2 uri, toda tudi ponovno shodil nesem kar od danes na jutri ... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HvalaaA !!! Moja "tehtnica" je na žalost še vedno tista klasična, z dvema obtežitvama (?). Na eni strani je tisto kar je bilo, na drugi pa tisto kar je sedaj ... Včasih se prav res sprašujem, če mogoče ne bi bilo celo bolje, da bi prav vse pozabil. Tako vsaj primerjave ne bi mogel delati med tistim kar je bilo in tistim kar je. Zgleda, da je una teta (depress mode) zopet vzela krajši dopust, da lahko vsaj nekaj realno (?) napišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!