Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Sam ne vem, kaj vse in kam bi napisal, toda odločil sem se, da je zame še najbolje, da je vse na enem "kupu". Lažje sledim in ni mi treba ugibati kaj in kje sem objavil.

Danes po kosilu sem se vsedel na kolo in se odpravil proti Godoviču, ki mi ga ja tudi uspelo "osvojiti" Nabralo se je novih 28 km-jev v času 1h 25 min, s povprečno hitrostjo 19,7 km/h in max hitrostjo 46,5 km. Pri tej max hitrosti sem še vedno obračal pedala v 24 brzini in kar pogrešal sem še kakšno več. Ne zaradi željene hitrosti, temveč zaradi trenutne (?) zmogljivosti mojega desnega kolena !

post-12027-0-42205300-1302887009_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naši "Zali" popravljajo cesto, da bo nam voznikom lažje voziti in da se bomo čutili bolj varne. Vendar med svojo vožnjo verjetno prav nihče ne bo pomisli na to, kakšno znanje in trud mora biti v to vložen. Poslikal sem begerista (?) med svojim delom in prav nič si ne bi želel biti na njegovem mesto. Višinske razlike do ceste na priloženi sliki ni videti ...

post-12027-0-22951100-1302887301_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en spomin se mi je obudil v naslednjem ovinku (slike). Ne spomnim se več, katerega leta je bilo to ! Ko sem se z mopedom vračal iz smeri Godoviča, je bil rešilec že na mestu dogajanja. Zdi se mi, da si "pristal" pod cesto in da si bil v času moje mimovožnje že "spravljen" v rešilcu. Če se ne motim, sva po tvoji nesreči še nekaj kontaktirala prek foruma ??? Če se slučajno (upam) še vedno spomniš mesta dogajanja prilagam 3 slike ...

post-12027-0-95388100-1302887700_thumb.jpg

post-12027-0-88744500-1302887723_thumb.jpg

post-12027-0-83480700-1302887737_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrih 100 m za tem ovinkom pa se nahaja moj najljubši ovinek v Zali, v katerem sem prisotnim gledalcem (čivčiv) večkrat pokazal, da znamo tudi navadni smrtniki delati čivčiv, sicer v malo drugačnem jeziku (hrsk...). Ker imamo drsne ploščice (?) na levem in desnem kolenu, je bilo treba ovinek izkoristiti v obeh smereh. Seveda ob ugodnih pogojih (temperatura, suha cesta, brez prometa ...).

post-12027-0-85387500-1302888056_thumb.jpg

post-12027-0-21357800-1302888067_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je bil moj današnji cilj Hotedršica, verjetno tudi "moja" smreka, vendar sem se v Godoviču zaradi zelo hladnega vetra raje obrnil nazaj proti domu. In mislim, da je bilo prav to spuščanje nazaj po ovinkih in klancu navzdol usodno !!! Zopet sem občutil tisti užitek (spet mi grejo mravljinci po hrbtu, tokrat v pozitivni smeri) ob nagibu v ovinek !!! Enkrat sem se sicer malo ustrašil, ali se bo izšlo ???, vendar je bila to verjetno samo posledica minulih dogodkov, ker je bilo vse poponoma OK. Med spuščanjem iz Godoviča proti Baraki, sem zavore uporabila samo 1 x ! In to iz dveh razlogov. Prvi, glavni, je bil ta, da tistega ovinka brez uporabe zavor sigurno ne bi zvozil, drugi, sekundarni, pa je bil v dokaz tistim nad nami, da če lahko oni nadzirajo nas, lahko tudi mi njjih ... :D

post-12027-0-30868600-1302888661_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj naj napišem za "sumasumarum" ??? V tem trenutku sem res zelo zadovoljen in bi se kar jutri vsedel na kekšen moped in šel na krajši izlet, vsaj do Godoviča. Toda to je daleč od realnosti. Kaj pa družina, služba, vse stavari, ki mi po novem mankajo itd. Težak je život nas mopedista po exidentu ... :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naši "Zali" popravljajo cesto, da bo nam voznikom lažje voziti in da se bomo čutili bolj varne. Vendar med svojo vožnjo verjetno prav nihče ne bo pomisli na to, kakšno znanje in trud mora biti v to vložen. Poslikal sem begerista (?) med svojim delom in prav nič si ne bi želel biti na njegovem mesto. Višinske razlike do ceste na priloženi sliki ni videti ...

Tega pa tud jest občudujem vsak dan :)

Res so dobri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res so dobri...

Sva že 2 ... .)

Med svojim včerajšnjim kolesarjenjem sem opazil, da je bil nakup Hoferjevega nahrbtnika res "prava stvar", tudi če moja draga pravi, da cena sploh ni bila najbolj ugodna ??? Med vsem ostalim, kar sem izgubil, je tudi občutek za vrednost določenega blaga, ki izhaja predvsem iz tega, ker se ne spomnim več, koliko stanejo druge stvari (medsebojna primerjava !).

In še nekaj sem včeraj pozabil napisati. Kaj si mislejo naključni mimovozeči vozniki avtomobilov, ki me vidijo, kako krancljam ob parkiranem kolesu, kadar se namenim kaj poslikati. Zelo verjetno si mislijo, da sem pravkar padel s kolesom. Naj jim bo oproščeno ... .)

V kakšni Hoferjevi trgovini se kolesarski nahrbtnik verjetno še vedno "valja" na policah, zato prilagam sliko, če si mogoče kdo želi prav takega ...

Trenutni pogled skozi okno me zopet zelo vabi na kolo, pogled na termometer (8 stopinj) pa malo manj. Toda tudi to bi šlo, samo da ne bi bilo vetra !!!

post-12027-0-96697200-1302940314_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrih 100 m za tem ovinkom pa se nahaja moj najljubši ovinek v Zali, v katerem sem prisotnim gledalcem (čivčiv) večkrat pokazal, da znamo tudi navadni smrtniki delati čivčiv, sicer v malo drugačnem jeziku (hrsk...). Ker imamo drsne ploščice (?) na levem in desnem kolenu, je bilo treba ovinek izkoristiti v obeh smereh. Seveda ob ugodnih pogojih (temperatura, suha cesta, brez prometa ...).

Tud moj najljubši ;)

samo treba bit pozoren, ker je dostikrat v senci, moker...

Letos ne bo šlo ker je skoz pesek in skale ki jih vozjo iz gradbišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bil celo suh (verjetno zaradi vetra ???) in tudi kakšnih nepotrebnih "dodatkov" ni bilo opaziti na asfaltu. Zelo verjetno, da jih tudi res ni bilo, ker mi ga je uspelo zvoziti s polnim gasom (beri; brez zavor) :?

Ali si mogoče kje iz "naše" bližine, ali se pa le večkrat voziš skozi "naše" kraje ? Tisti Tud brez i (Tudi) mi je malo "sumljiv" ... .)

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bil celo suh (verjetno zaradi vetra ???) in tudi kakšnih nepotrebnih "dodatkov" ni bilo opaziti na asfaltu. Zelo verjetno, da jih tudi res ni bilo, ker mi ga je uspelo zvoziti s polnim gasom (beri; brez zavor) :?

Ali si mogoče kje iz "naše" bližine, ali se pa le večkrat voziš skozi "naše" kraje ? Tisti Tud brez i (Tudi) mi je malo "sumljiv" ... .)

Delam v Idrji, drgač sm iz Vrhnike ;)

Sam sm ze kakih 8 let v Idriji, tko de sm že mal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam v Idrji, drgač sm iz Vrhnike ;)

Sam sm ze kakih 8 let v Idriji, tko de sm že mal...

He, he, he, po tistem tud brez i-ja sem te "razkrinkal". Dobrodošel ... :worship:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm pa v nedeljo vidla da maste pred tušom v idriji kr velik parking za ponovno učenje vožnje jeklenega konjička.

Takole pa izgleda v nedeljo dopoldne parkirišče pred Evrospinom, ki je od naše hiše oddaljeno, recimo 100 m. Sicer ne vem, kdo je včeraj (?) tam pozabil ta tovornjak, toda to parkirišče ima še to prednost (proti Tušu), da je z njim povezana "krožna obvoznica (+ parkirišče") okrog celotnega nakupovalnega centra. Če imaš kakšne želje po nakupih ob nedeljah, se lahko .) s trgovci dogovorim, da bojo espešueli zate trgovino v nedeljo odprli, jaz pa ti lahko v tem času malo popazim na moped ... Od mojega čuvanja se bojo verjetno samo male obrabile radirke po levi strani, ker me desno koleno še vedno malo boli ... :D:D:D

post-12027-0-52820700-1303035652_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole pa izgleda v nedeljo dopoldne parkirišče pred Evrospinom, ki je od naše hiše oddaljeno, recimo 100 m. Sicer ne vem, kdo je včeraj (?) tam pozabil ta tovornjak, toda to parkirišče ima še to prednost (proti Tušu), da je z njim povezana "krožna obvoznica (+ parkirišče") okrog celotnega nakupovalnega centra. Če imaš kakšne želje po nakupih ob nedeljah, se lahko .) s trgovci dogovorim, da bojo espešueli zate trgovino v nedeljo odprli, jaz pa ti lahko v tem času malo popazim na moped ... Od mojega čuvanja se bojo verjetno samo male obrabile radirke po levi strani, ker me desno koleno še vedno malo boli ... :D:D:D

Ko bom napraskala € za motorček dam za en krog, takrat boš tudi ti že kot nov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bom napraskala € za motorček dam za en krog, takrat boš tudi ti že kot nov :D

Itak ... :D

Včeraj (?) sem izvedel, da je moj bivši moped zopet zamenjal lastnika. Vidim logiko : Od "mene" ga je prejšnji lastnik kupil po kar ugodni ceni (verjetno prenizki), potem pa ga je z "lastno močjo" spravil nazaj v zaupanja vredno stanje in prodalnaprej po ceni, ki je realna (upam, ker zneska ne vem) za njegovo trenutno stanje. Pri tem še najbolj upam, da bo novem lastniku služil vsaj tako, kakor je meni pred BSSS (beri: bližnjim srečanjem s smreko). Ko bom novega lastnika spoznal (že dogovorjeno), ga bom prosil tudi za en krog okrog sosednjega Evrospina :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O svojih posledicah nesreče sem verjetno že kar precej napisal, o mopedu pa skoraj ničesar. Zelo rad sem se vozil z njim ! Zelo verjetno sploh nisem razmišljal o kakšni mogoči zemenjavi! Zame sportak itak ne pride v poštev (prirojene težave z vratno hrbtenico), endurota sem že imel (Yamaha XT), ropotajoče "železje" mi pa itak nikoli ni dišalo ... Dimnik sem mu zamenjal, tako da je bil tudi glas malo bolj prijazen. Ozeble prste na rokah v septembrskih Dolomitih sem rešil z ogrevanimi ročkami. Gume so bile skoraj nove ... Česa drugega pa se trenutno ne spomin. Mogoče še ta "malenkost". Servise sem opravljal redno, sicer ne pri pooblaščenem mehaniku, vendar enako kvalitetno in predvsem mnogo cenej ...

Kakšnega pa so pripeljali na prikolici k meni domov, medtem ko sem se jaz "zabaval" ob Soči ??? Preobčutljivim ne priporočam klikanja na pripete slike ... :headbang:

post-12027-0-76443100-1303130812_thumb.jpg

post-12027-0-07493800-1303130834_thumb.jpg

post-12027-0-23335200-1303130856_thumb.jpg

post-12027-0-78025500-1303130878_thumb.jpg

post-12027-0-59384900-1303130901_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem sam rabil toliko časa, da sem si "upal" objavit te slike, si predstavljajte, kako se je tedaj počutila šele moja hčerka, ki jih je poslikala. Res mi gredo solze na oči ...

post-12027-0-24864300-1303131089_thumb.jpg

post-12027-0-90584900-1303131105_thumb.jpg

post-12027-0-56606000-1303131123_thumb.jpg

post-12027-0-95980100-1303131138_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem si še enkrat ogledal vse slike sem ugotovil, da vsa čast prvemu kupcu, ki ga je spravil nazaj v tako stanje, da ga je lahko še prodal napej ! :notworthy::notworthy::notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnjem popoldanske sprehodu, prvič tako dolgem v spramstvu kužka (cca 4 km), je moj Bil točno nakazal, kam bi si želel iti. Proti staremu rudarskemu dimniku ... Proti njemu, bi z Bilovo pomočjo mogoče še šlo, za nazaj pa bi bila edina varianta, da zopet začnem leteti s padalom ...

post-12027-0-48192500-1303143204_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobiš v roke tak moped, kakršen je odšel od mene in "če se tudi malo znaš", ter zraven dodaš še malo (?) prebrskanja po kakšen moto odpadu, očitno lahko moped celo prodaš v voznem stanju ... :notworthy:

Če pa dobiš v svoje roke tako poškodovano nogo, kakor je bila moja, je verjetno zelo drugače ... :wallbash:

post-12027-0-03751200-1303216421_thumb.jpg

post-12027-0-74697200-1303216440_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi hotel napisati vse, kar občutim v tem trenutku, bi verjetno zmanjkalo časa, prostora, ... vsega !!! Prav na kratko pa samo to! Res najlepša zahvala "mojemu" zdravniku, ki je iz takih trščic uspel nazaj sestaviti mojo nogo, ki bo nekoč verjetno čisto v redu hodila ! :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Pripeta slika je današnje stanje moje noge. Verjetno že sama količina uporabljenega "železja", tudi takemu laiku, kakršen sem jaz, dosti pove ... :eek:

post-12027-0-24189400-1303217141_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike sem si s fotoaparatom poslikal na današnjem pregledu, seveda z zdravnikovo privolitvijo, pozitivno pa je odgovoril tudi na mojo prošnjo, če jih lahko objavim na moto forum. :worship:

Vseh "mojih" slik v njegovi mapi pa je tolio, da bi za njihov "transport" verjetno rabil že kar manjšega viličarja (moja poklicna bolezen ???) ... Med vso to množico mojih slika, pa so bile tudi slike moje glave, za katere pa mi je moj "krušni ata" rekel, da mi jih rajši ne pokaže ... In tako je pogovor nanesel tudi na mojo "mopedistično prihodnost ." Seveda je doktor takoj opazil, da sem danes dosti bolj na "trdinih tleh" kot ob prejšnjih obiskih, zato mi je brez kakršnihkoli zadržkov poveda: PO TAKIH POŠKODBAH GLAVE, ZEME NADALJNA VOŽNJA Z MOTORJEM NI PRIPOROČLJIVA ! In sedaj zopet ne vem, kako naj napišem to, kar bi rad. Pravkar se je po cesti mimo mojega okna iz smeri Žirov zapeljal moped (potovalni enduro). Ob pogledu nanj, me je zopet spreletel občutek nemira (zadovoljstva), vendar sem z današnjo zdravnikovo vseeno več kot zadovoljen, ker mi je prav sigurno priporočil tisto, kar je zame najboljše. Sedaj pa se bojim, da mi bo poobrazu končno stekla tista solza, ki jo že tako dologo čakam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RobiRoberto tvoj motor sploh ni bil v tako slabem stanju napram mojemu,v nogi pa imam pskoraj toliko železja kot ti,pa sem se kar v redu skup zložu in veselo motoriram naprej.Upam,da to tudi tebi čimprej uspe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RobiRoberto tvoj motor sploh ni bil v tako slabem stanju napram mojemu,v nogi pa imam pskoraj toliko železja kot ti,pa sem se kar v redu skup zložu in veselo motoriram naprej.Upam,da to tudi tebi čimprej uspe.

Še slikce

post-269-0-97837600-1303220515_thumb.jpg

post-269-0-93807300-1303220530_thumb.jpg

post-269-0-87182300-1303220540_thumb.jpg

post-269-0-24852200-1303220549_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!