Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Pravkar sem preveril internetno stran Idrijskega zdravstvenega doma in za "mojo" zdravnico piše ... :blush: :blush: :blush:

Predvidena odsotnost:

1.1.- 22.1.2012

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo pa sem se danes zjutraj spomil, da za fotokopijo izvida zdravnice sploh ne rabim, zato sem se imel namen z mestnim avtobusom odpraviti v mesto, toda ko sem ga čakal na "avtobusni postaji" je mimo pripeljal in mi tudi ustavil kolega, ki se je 6. septembra 2009 spomnil, da bi po "sindikalnem" moto izletu šli z mopedi še v Postojno na kavo ...

Izvid s Soče obsega devet strani in večino kar sem prebral sem že pozabil,spomnim se le to, da skoraj nisem mogel verjeti, da "se piše" o meni ...

Zaključek sem prepisal kar v wordpad in ga bom sedaj prekopiral sem ... :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

KONČNO MNENJE IN PREDLOGI:

Menimo, da je rehabilitandova delozmožnost zaradi posledic nezgodne možganske poškodbe bistveno zmanjšana. Najbolj so moteče težave s spominom, tako dolgoroćnim kot kratkoročnim, ki so zelo hude in močno ovirajo življenje. Kritična točka za delo so hude motnje pozornosti ter vzdržljivosti. Hrup je dejavnik, ki zelo moti. Stopnja in širina rehabilitandove oviranosti presegajo zahteve vkljčevanja v delovni proces.

Predlagamo osebnemu zdravniku, da ga ponovno predstavi na invalidski komisiji z namenom uveljavljanja pravic iz Pokojninskega in invalidskega zavarovanja.

MENIMO, DA NI VEČ ZMOŽEN ZA ORGANIZIRANO PRIDOBITVENO DELO.

Verjetno si bo marsikdo mislil, kaj mi le manjka, toda manjka mi veliko in pred tremi leti si prav gotovo nisem želel inv. v pokoj ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja "domača" psihijatrinja, kateri sem danes tudi naredil kopijo izvida, mi je na današnjem pregledu rekla, da bo pritožba potrebna ...

Vprašal sem jo tudi o mnenju glede zmanjšanja uživanja depresivov in mi je rekla, da za tiste zjutraj ni problem, če se v redu počutim, tiste pred spanjem pa mi odsvetuje zmanjševati, ker so namenjeni prav za po poškodbi možganov ... :blush: Vsaj vprašal sem ... :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že "odšel" na Modelarski forum, pa me je firbec prignal nazaj sem ... :blush: Ali Edija "poznaš" samo od moje omembe (?) ali ga poznaš tudi v resnici ???

Edija poznam Iz tvojih omemb,nič drugače..

Tut kar se Invalidskeg pokoja tiče se boš nekako znašel in živel naprej... Si pa nisem mislil da bom kaj takšnega bral po tvoji temi. Res ne. :glare:

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz si nisem mislil, da se bo kdaj kaj takega dogajalo z mano ... Verjetno sem že omenil, da se mi bo, ali pa mi bodo, "hardver" že popravil (i), veeečja težava je softver, predvsem RAM (?) ... Kar sem prebral o poškodbah glave, podatki niso čisto zbrisani, le preselili so se na drugo "lokacijo" in jaz jih moram najti ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi no to da jih je treba samo najt se meni boljše sliši kot da jih prav ni več. Čeprav zgolj moj občutek je da si zapomneš več stvari kot pred letom??? ko si začel s to temo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi no to da jih je treba samo najt se meni boljše sliši kot da jih prav ni več. Čeprav zgolj moj občutek je da si zapomneš več stvari kot pred letom??? ko si začel s to temo.

To da je treba stvari "samo" najti je tudi za mene dosti bolj vspodbudno, kakor če bi odšle za vedno ...

RES je bolje, po zaslugi "spominskih" obližev, ki mi jih je "na šverc" predpisal psihiater v Ljubljani ... :grupni:

Pravkar je bil pri meni na obisku moj "pivski kolega" , ki mi je prinesel eno lepilo :grupni: in mi je tudi povedal, da je iz zavoda (?) iz Gorice (?) že dobil en vprašalnik glede upokojitve, še pred tem pa je svoji osebni zdravnici moral podpisati dokument (?), da se strinja z vsem podpisanim, glede vloge za upokojitev ... Kar utrudil sem se, da sem sestavil ta stavek ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred približno dvema urama sem telefoniral svoji hčerki in ji voščil za današnji rojstni dan ...

:wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub:

Kdo ugane, kolilo pomladi šteje danes ... .)

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je morda 25?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Robi,ker sem nov na forumu nisem spremljal celotne zgodbe če bo kaj mimo konteksta.....

Tudi sam sem že doživel nekaj motorističnih nesreč,vse razen ene so imele posledico samo zvito pločevino in luknjo v denarnici..

No ta ena pa mi je spremenila pogled na svet...bil sem v komi in z več srednje težkimi poškodbami,najbolj je fasala betica.... :slap:

Pri vsej tej nesreči sem imel veliko srečo,saj je edina posledica,ki jo imam,da se slabo orientiram(pridem iz špara pa gruntam,kam za hudiča sem parkiral avto :hmm: ,no sej je smešno a ko grem z motorjem se mi to ne zgodi nikoli....pa veš zakaj....vedno ga parknem zraven vhoda oz. izhoda...heheeh)

No pa detektor za kovine se tud zna oglasit,,,,,to moram še sprobat nisem še mimo nobenega šel.

A proti tebi sem jo odnesel zelo dobro...........

Od te zadnje nesreče pa svojo vožnjo vedno prilagodim svojemu razpoloženju in več ne iščem vedno novo mejo na motociklu.......kaj hočem povedat.....vse se zgodi z nekim namenom......zato pa Robi iz svoje nesreče probaj povleči čim več pozitivnega,bori se dalje in že do tega trenutka si nam vsem pokazal,da si pravi borec in ne samo borec pač pa da si tudi pogumen saj se nisi ustrašil svojega hendikepa ampak se z njim pogumno poprijemaš in jaz verjamem,da boš v prihodnosti spet Robi,kot so te poznali pred nesrečo.

Želim ti čim prejšnje okrevanje in bodi hraber še naprej :)

No ne poznam te a rekel bi da je hčerka stara 10let.......a sem uganu?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Robi ...

:grupni: :grupni: :grupni:

:friend1:

.)

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je morda 25?

Število njenih let se skriva v Številu poljubčkov ... :OK:

Preveč Štajerskih piv, za razmiŠljanje ni dobro ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi / Robertotova "mednarodna eskadrilja" iz druge svetovne vojne se je danes povečala še ze enega člana, in sicer Američana, z Mustangom P-51in sedaj premore že kar ttrrii lleettaallaa ... :OK:

13012012dop-006.jpg

13012012dop-004.jpg

13122012dop-007.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22let...prvi sem uganu... :hooray: no u redu,sej se bom popravil,prvi sem preštel :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je danes petek in še trinajstega po vrhu, sem delavnici napovedal štrajk in lep dan izkoristil zan sprehod, prvih (?) 3 km letos, brez bolečin v kolenu ... :OK:

Pogled na "moje" sprehajališčle res nič ne kaže na to, da je šele pol januarja za nami in le košček ledu pri "vodovodnem odtoku" spominja na to, da je ponoči vsaj malo hladno ... :blush:

slika000.jpg

slika002.jpg

slika004.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker na drugi strani mojega "obračališča" nisem opazil ne Peljhanovega dirkalnika, ne "servisnega kamjončka" (?) sta verjetno le dve možnosti. Prva je ta, da je obe vozili peljal na "prezimovanje" drugam, druga pa, da je prev ta vikend kakšen relly ??????????

slika003.jpg

Med sprehodom sem srečal tudi dve starjši gospe, redni sprehajalki, ki sem ju letos prvič videl in jima zaželel, da bi se prihodnje leto srečali ob istekm času približno na istem mestu ... :friend1:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem se prezgodaj hvalil, ker sedaj na kavču koleno kar čutim, ko pa vstanem in hodim me pa kar v redu BOLI ... :blush: Torej namig na kolensko protezo ni bil samo "pravljca" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako naj začnem ??? Želim si le, da moje pisanje ne bi komu zmanjšalo zaupanja in ljubezni (?) do motorizma. V svojem življenju sem bil športno ves čas kar zelooo aktiven, kljub temu, da iz povprečja nisem izstopal nikjer. Moj prvi "treniran šport je bil orodna (?) telovadba, v enem od nižjih razredov Oš, kasnej v poletnem času tudi skoki v vodo. Naslednji šport je bil judo v tretjem razredu Oš nato so sledili ping pong, rokomet, nogomet in košarka, kar se je postopoma "menjavalo" in vse skupaj zaključilo s koncem mojega šolanja. Ko sem se zaposlil in "prišel" do malo denarja, sem si najprej "omislil" letalnega (?) zmaja, tudi kajak, srf za na morje in kolo že ves čas, prav na koncu pa še jadralno padalo (naletel nekaj čez 100 ur in zamenja tri) in prav s prodajo zadnjega padala sem si verjetno lahko kupil Yamaho XT, po "motopavzi" dolgi kakšnih 15 - 20 let. Z neštetjem vseh mojih športov nikakor nisem hotel dokatovati "znucanost" mojega desnega kolena :blush::blush::blush: , temveč povedati to, da tako kot sem recimo užival v enodnevni vočnji "po celini" do Splita in ob morju nazaj, ali pa ob vsakokratni vožnji po Dolomitih, nisem užival v nobenem organiziranem športu. Tudi z mopedom sem se še najrajši vozil sam, brez družbe, na katero bi moral še dodatno pazit ali se prilagajat njihovim željam in zahteva ...

Moto družba je "čuden tič" ... Nekoč smo se peljali jaz, moj direktor in najin zavarovalniški "agent" od Cola nad Ajdovščino proti Kalcam pri Logatcu in moj direktor, ki se je vedno rad malo "postavljal" je prevzel "vodstvo" in v levem ovinku zapeljal na "šoder" in seveda padel, njega in moped pa je zaustavila obcestna ograja. Jaz sem bil precej blizu za nim in takoj ustavil, postavil moped na "nožico" in vključil vse štiri utripalke, najin "agent" pa je s krajšo zamudo pripeljal za nama, odpeljel naprej in obrnil daaaaleč od tam in se vrnil nazaj ........................ čez nekaj minut ... Ker sem si ta ogodek zapomnil, me je verjetno takrat zelooo prizadelo, Na srečo diraktorju, ki je padel, ni bilo nič, toda kako bi se odvilo (?), če mu bi bilo kaj in mene ne bi bilo zraven ???

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mojega strica, sicer pilota, toda v nekdanji JLA, nisem bil nikoli mojster, ker se seveda, živeč z njim v isti hiši, večkrat nisem strinjal z njegovimi "željami", beri ukazi ... Vse skupaj je šlo celo tako daleč, da sta me eno dopoldne "obiskala" dva, na pogled zelooo neprivlačna "orjaka" (menda iz Žiri) in me spraševala, kako se preko Vojskega ("hrib" nad Idrijo), po najkrajši poti pride do morja ... Kljub vsem mojim izgubljenim spominom, še vedno nisem pozabil njunih pogledov, ki so takrat "prikazovali" hude "batine" ... Ker sem to prijavil tudi na policciji, me sedaj tega ni sram ali bojazen (?) pisati ... :blush::blush::blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem oblekel gredelj (kobilico ??? ) na eni strani z 90 g karbonsko tkanino in po vrhu še s 25 g stekleno tkanino ... :OK:

Med delom dopoldne me je poklical Edi in mi povedal, da se je z izvidi s Soče "oglsil na šihtu" in so mu "prijazno rekli", da je kljub temu, še vedno na bolniški, kar pomani biti doma ... :blush::blush::blush:

16012012pop-010.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jadrnica Robertina :wub: je danes popoldne dobila, s karbonom oblečeno kobilico ... :OK: Ni še vlepljena, toda nekoč sigurno bo ... :OK:

18012012pop-004.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto (?) je moja jadrnica Robertina :OK: dobila tudi krmilo za smer prekrito s karbonsko tkanino ... :OK:

Danes je moja osebna zdravnica prvič po novem letu začela z delom in zelooo upam, da mi bo odgovrila na mail (verjetno le njena medicinska sestra) ali pa poklicala po telefonu (enako medicinska sestra) glede vloge za mojo inv. upukojitev ... :surrender:

21012012pop-007.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!