Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Robi pozdravljen vidim ,da ti gre vsak dan bolje.(korajža velja)Glede kave pa tole:Brazilski zdravniki so objavili študijo,da kava z mlekom izbolšuje umske sposobnosti šolarjev pri učenju in jo zato priporočajo šolarjem vsak dan pred poukom.Jaz pijem kavo z mlekom že zadnjih 30 let ampak nisem nič bolj pameten kot sem bil prej :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se ne spomnim več, zakaj kava in mleko ne gresta skupaj. To "teorijo" imam še iz časov zdravega kombiniranja hrane. Recimo ogljikovi hidrati in meso (beljakovine) ne grejo skupaj ??? Za kavo in mleko sem pa že pozabil, toda tega se držim še vedno ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi vsa hrana gre skupaj v normalnih količinah... Jest jem in pijem samo tisto kar meni paše...

Nič ni narobe če poješ pečenko, tenstan krompir, solato in sladico, pa še kufe in deci dobrega skupaj...

Potem pa še včasih čez pol ure kokakolo in čips... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dopoldne sem sestavil rezervar, prednji "križ" (?) in vse skupaj tudi prilepil kamor sodi ... :OK::OK::OK:

slika000.jpg

slika001.jpg

:OK::OK::OK::OK::OK::OK::OK:

slika003.jpg

slika004.jpg

Ker se lepilo "suši" ????? časa, bom nadaljeval jutri. Torej mi popoldne ne ostane drugega, kakor jadrnica ... :blush::OK::blush::OK::blush::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Braz sekundnega lepila in aktivatorja mi ne bi uspelo, toda USPELO MI JE !!! :010:010:010

numberoneore4t.gif

slika000-mak.jpg

slika001-mak.jpg

slika002-mak.jpg

slika003-mak.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem "za potrebe" modelarskega foruma, poskeniral nekaj slik iz mojega "letalskega življenja" ... Na prvi sliki sem v zrku z "doma narejenim", vendar ne z mojim rokami, zmajem, julija 1986, nad Malim Poljem pri Colu nad Ajdovščino. To je bilo pri mojih 22 letih ... :blush:

1-zmaj.jpg

Z zmajarstvom se nisem ukvarjal prav dolgo, ker takrat nisem imel denarja za rezervno padalo ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UP (Ameriška firma) KATANA 51, januarja 1994, tik pred pristankomk na letališču v Bovcu, na tekmi v točnosti pristajanja ...

4-katana-51.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še zadnje padalo SENSOR pri letenju "na Lijaku" pri Novi Gorici. Med vsem letenjem je bilo VELIKOOO LEPIHH trenutkov, nekaj tudi manj lepih, vendar so se me vsa "letalna sredstva" kar usmilila, kar pa za moped ne morem ravno rečti. Danes še vedno pričakujem poštarja z včerajšnjim izvidom magnetne resonance mojega vratu ... :?:?:?

Izvid čakam tudi zato, ker bom šele po njegovem prejetju poklical medicinsko sestro moje osebne zdravnice, da mi "določi" (?) uro za "pregled", ker moram svojo zdravnico vprašat, "kaj misli" glede moje vloge za inv. up. ... :blush: Izvid s Soče velja samo nekaj časa (6 mesecev ???), po tem času je treba na novo oceno ... :blush:

6-sensor.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V temi o politiki sem opazil tudi temo o Josipu Brozu in ker se moram malo (?) považiti, da sem včeraj v 3A kupil nov čitalec spominske kartice, sem pravkar poslikal, kako velik (?) človej je bil Josip, saj kadar je šlo za njegovo varnost so "se združilI" Nemci, Angleži, Japonci in Tudi Yenkiji ... :OK::worship::yea1::yea2::D .) Verjetno si moje delovne terapevtke na Soči niso mogle niti misliti, da si bom pri okvari "branja" spominske kartice pri moji Minolti, znal tudi pomagati ...

Slike namerno nisem zmanjšal, zato pa sem jo objavil "s predogledom", da jo lahko tisti, keteremu ni zanimiva, "preskoči" ...

14022012-dop-016.jpg

Nisem noben "zagrizen k.....", saj sploh ne vem, kako se je ta "znamka" znašla v mojem dosegu ... :?

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izvid z včerajšnje "vratne resonance" je prispel, po pošti, kakor je bilo tudi obljubljeno. "Posnetki" so razdeljeni v pet "kategorij" in jaz sem iz vsake skopiral po eno. V napisanem je večkrat ponovljena beseda "degerativno" (?). Medicinski sestri moje osebne zdravnice sem že telefoniral in "dala mi je" datum - nalednji petek ... :blush::blush::blush:

Slike bom prilepil v načinu "predogled" in komur niso ..... :blush: naj jih ne "povečuje" ... :blush:

vh1.jpg

vh2.jpg

vh3.jpg

vh4.jpg

:blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U ti šmenta Robi, si bil pa izjemno dejaven na področju športnega padalstva. Svaka čast.

Tista slika s Titotom je pa čist huda :OK:

Tale vratna resonanca pa ne vem kaj velik men osebno ne pove, predvidevam pa da tistle buhtlček na zadnji strani vratu verjetno ni vredu... :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni tisti ???? ni videti preveč v redu ????? :blush:

Tole sliko sem si "sposodil" z interneta in predstavlja (?) planino (?) Vodil Vrh nad Tolminom ... :OK:

vodilvrh2.jpg

Druga slika je pa iz mojega "športnega" albuma in na zadnji strani piše: Silvestrovo 93, Vodil vrh - Tolmin, slikal Edi ... :blush:

V dnevniku letenja pa piše: št. leta 99, 31.12, Padalo Katana 51, Start Vodil vrh 1080m, Pristanek Tolmin 200 m, Višinska razlika 880 m, Čas starta 14.15, Trajanje leta 10 minut.

Ker je (ne vem če še vedno) dostop na Vodil vrh peš, sva za "vzpon" potrebovala najmanj uro, vendar prej dve in se na tak način "padalsko" poslovila od odhajajočega leta 1993. Edi je takrat imel punco v Tolminu in zvečer smo skupaj silvestrovali, tudi moja draga in zdi se mi, da tudi najina hčerka, ki je bila takrat še zelooo "majhna" ...

In sedaj oba z Edijem čakava, kdaj naju bojo poklicali v Novo Gorico (?) pred inv, komisijo ... :blush::blush::blush:

vodilvrh1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno jutri dopoldne (?) me pri Hondi čakajo "luč" in oba "žmigavca", o potrebni spretnosti (?) pa presodite sami ... :wacko:

Oba "stekla na žmigivcih" je treba pobarvati s "prosojno" (?) oranžno barvo ... :blink:

15022012-dop-002.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto ni bil samo "splošni športnik" + tabornik + jamar + judoist + zmajar + jadralni padalec + ???? , temveč tudi wind surfer. Na zadnji strani prve slike piše Ankaran 1987, vendar je bil Ankaran samo naše "prebivališče" - kamp, kopati in jaz srfati pa smo hodili na "manjši rtič" pri Debelem rtiču (?), oddaljenem od takratne YU / ITA državne meje, mogoče 100 - 200 m ???

d2.jpg

Na drugi sliki sem na srfu Klepper (? 180 litrov ?) v zalivu "ob vstopu" v kampu Medulin, ki je bil zaradi nizkega morja in mivkastega dna IDREALEN za učenje "vodnih" štartov ... :OK:

klepper.jpg

Klepperja sem "zamenjal" za "cusom made" surf od nekoga iz Litije (NE Moto rajderja ;-) ), vendar sem se ga tudi jaz prav kmalu znebil, ker je puščal in zaradi česar mi ga je tudi prodalo "moj predhodnik" ... :blush:

Zadnji srf Fanatic Ultra Bee, je bil tudi moj zadnj in hkrati prvi srf, katerega sem kupil novega, ko se je "pojavila" ponudba Kompas Holidays, ki so uvozili nekaj "primerkov" ... Tik pred tem, sem imel v Avstriji pri Fakker see (?) s prodajalcem srfov že dogovorjeno, da mi ga bo sam pripeljal čez takratno carino, vendar sem to odpovedal, ker je bil pri njemu, prav tako Fanatic, eno "generacijo" starejši ...

fanatic1.jpg

fanatic2.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem pozabil. Bil sem tudi kajakaŠ na reki Soči :OK: , vendar o tem nimam nobene slike ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne sem peš naredil nove 3 kilometre, na poti ............................................................. do "uveljavljavljanja pravic" (?) za pridobitev (?) kolenske proteze = "znucati" dokler gre ... :blush:

Glede na zunanjo temperaturo okrog 10 stopinj na soncu, bi človek pričakoval ... kaj drugega ...

post-12027-0-78171800-1329404025_thumb.jpg

post-12027-0-17431100-1329404043_thumb.jpg

post-12027-0-68436500-1329404051_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keiko, na žalost moja verjetno ne misli tako ... :blush:

Zopet sem si pomagal s stričkovo Google Zemljo. Z rdečo črto sem označil "svojo srfarsko progo" v Medulinu, iz zaliva ob vstopu v kamp do otočka ?????, kar znese približno 2 km, torej v obe smeri 4 km :OK: Z zeleno črto pa sem označil, kam me je enkart dobesedno odnesla burja (v kam Premantura), kjer sem dooolgo časa čakal, da se bo burja "malo polegla" vendar ker se nikakor ni hotela, sem jadro ovil okrog jambora, jambor pa v ležečem stanju privezal na srf, verjetno D2, in nato srf pred sabo porival proti vetru in valovom in plaval za njim, toliko časa, da mi je le uspelo priti nazaj v kamp. Spominjam se tudi tega, da se zaradi utrujenost nisem niti stuširal, ampak samo legel na posteljo v prikolici in takoj zaspal ... :blush::OK::blush::OK::blush::OK:

medulin.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janez123 (?) je verjetno dobro vedel :OK: komu mora podariti Hondo Goldwing ... :OK:

Danes dopoldne sem prilepil oba nosilca za "luč", sestavil oba "žmigovca", ju najprej prilepil in nato še pobarval ... :OK:

17022012-dop-001.jpg

17022012-dop-002.jpg

17022012-dop-003.jpg

17022012-dop-004.jpg

17022012-dop-005.jpg

17022012-dop-007.jpg

17022012-dop-008.jpg

:OK::OK::OK::OK::OK::OK::OK:

Vtis (?), da levi (na slikimdesni) smerokaz ni dobro pobarvan je nsamo "igra svetlobe" (?) ...

:OK::OK::OK::OK::OK::OK::OK:

17022012-dop-009.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popoldne sem "naredil" nove 4 km, na poti do kolenske ............... Stanje na "cesti" je bilo zeloo podobno včerajšnjemu ...

slika000.jpg

slika001.jpg

"Moje obračališče" sem slikal iz smeri mojega prihoda ...

slika003.jpg

Ker sem danes svojo pot nadaljeval naprej proti Idriji, najprej mimo "čistilne naprave" (?) ...

slika004.jpg

..., nato mimo mesta, kjer me je lani (?) preplašila "kača", ki je izpod (?) sveže pokošene trave, "prečkala" (?) mojo pot dober meter pred mano ...

slika005.jpg

... in še mimo mesta (?), kjer sem lani (?) pri "peš obisku" fizioterapije, na zaledeneli poti padel ...

slika006.jpg

..., pri čemer me je "sosed" iz hiše v bližini tudi videl, vendar ko je videl, da sem se takoj tudi pobral in šel naprej, ni čutil potrebe po "ukrepanju" ...

slika008.jpg

Svojo pot sem nadaljeval do "Sam svoj mojster", ki se v Idriji dodatno imenuje še Koling ...

slika007.jpg

V "sam svoj mojster" sem si sam ;-) kupil nekaj za Modelarstvo ...

slika010.jpg

Med vrnitvijo proti domu pa sem se na "svojem počivališču" RES moral malo vsesti, ker me je "full" bolel levi kolk, kar opažam, pri daljši hoji, že kar nekaj časa ... :cry: :surrender: :blush::?:cry::?:cry::?

slika009.jpg

Sedaj pa končno lahko grem "pod tuš", ker me je včeraj izučilo, da je iti "pregret pod tuš" strogo prepovedano, ker si kmalu po tuširanju, zopet tak, kakršen si bil pred njim ... :blush::blush::blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ijn še nekaj semi je "zgodilo" danes. Z "mujotom" sem poslikal 11 slik in nato me je n"obvestil", da je pomnilnik POLN. Kewr sem z istim "mujotom" naredil tudi že 13, ali celo še več slik, sklepam, da slike "ambienta2 (?) v vremenu z veliko svetlobe (?) "porabijo" VEČ pomnilnika ... :?:?:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!