Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Še ena "od včeraj". Prilepljeno sličico bi verjetno prepoznali dirkači starodobnikov, toda med dirko verjetno niste imeli časa opazovanja obcestnih znakov in kažipotov. V tem "križišču" pa je bila verjetno že sama cesta tako urejena, da ste morali zaviti na desno. Jaz pa sem z največjim veseljem zavil na levo, ne zaradi ponudbe kmečkega turizma temveč zato, da me po prihodu na "cilj"na desni strani, ne bi kakšen "štarter" zopet spraševal, če sam hodim na wc in se sam preoblačim ... Sicer pravijo, da zelena barva deluje pomirjujoče, toda če je v njo odeta PB, za mene nikakor ne !!!

post-12027-0-64807300-1304342774_thumb.jpg

post-12027-0-59902100-1304342804_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dve sličici sta nastali popldne, potem pa res upam, da vas bom pustil na miru ???

Sličica s "prizvokom" delovne trapije je sicer nastale prej, toda glede na to, da je kasnejša z bolj slabo "vsebino", jo rajši objavljam prvo. Na današnjem sprehodi z mojim Bilijem, naju ja na najib+ni prvi obratni točki pričakalo zelo neljubo presenečenje: " Invazija "onih malih smedžih ..." na najni terenski "sedežni garnituri". Za p .... .)

post-12027-0-32805000-1304349314_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z drugo sličico pa sem se že utegnil malo (?) važiti na modelarskem forumu. Za popolno dokončanje modela letala mi manjka mogoče še slabih 10 minut + toliko časa kolikor se bo sušil brezbarven "čolnarski" lak (2 zelo majhni površini). Včasih sem za tako delo uporabljal brezbarvni nitro lak, vendar ga menda ni več v prodaji ??? Drugače je model resnično pripravljen za svoj krstni let, ki pa ga zelooo verjetno ne bom izvedel sam ... Edina varianta je, da si predhodno poskušam malo povrniti letalne občutke na kakšnem manj zahtevnem (počasnejšem + bolj stabilnem) modelu. To, da sem bil državni prvak v letenju z jadralnimi modeli in to, da sem nastopal tudi v kategoriji akrobatskega letenja z motornimi modeli je očitno res le zgodovina ...

post-12027-0-14773100-1304349831_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela najlepša hvala za tvoj kompliment, rabil bi samo še nasvet, kako naj nasmejem samega sebe. Moja draga in kolendar pravita, da je danes luna, toda ne verjamem, da je samo to, ker take lune se meni dogajajo zelo prepogosto ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojim se (meni zelo znan pojem...), da če bi ravno v tem trenuku prišel k meni "na obisk" ropar, bi me najprej moral opozoriti, naj raje čuvam svojega psa, da mi ga ne ukrade ... In to naj bi bil lovski pes, gonič, bigl ... :worship::worship::worship:

On (Bil po imenu) pa res dobesedno obvlada pojem "vse štiri od sebe" ... :D:D:D

post-12027-0-23504900-1304425207_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslikano par (?) minut nazaj ! Zgleda, da je tudi pri totih mravih v igri geslo: Pametnejši odneha !!! , zato so raje odšli in mi pustili klopico nezasedeno ... :yea2:

post-12027-0-88784500-1304434020_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Po tej sličici, pa res prisegam, da nisem nič risal sam, temveč je skoraj "on lajn" !!! In kaj pomenijo te označbe ??? Zgleda, da se je županova obljuba o urejeni kolesarski stezi res začela uresničevati !!! Asfalt d.n.o., d.o.o., l.t.d, g.m.b.h. ??? Karkoli že, samo da bo ... :worship:

NO !!! Seveda bi skoraj pozabil današnjo najboljšo novico. Končno se je glede mojih kosti (kolena) pričelo dogajati tudi na "drugi strani". Magnetno resonaco mojega kolena mi bodo v Medialab.si naredili že naslednji mesec. Torej se je nekaj le pričelo premikati, za samo trenutno gibljivost kolena pa sem poleg "mojega" zdravnika, ki ga je nazaj sestavil :worship: ,prav verjetno najbolj zaslužen kar sam ! :whistle:

In kako izgledajo "pretegnjene" kolenske vezi v praksi ??? Ker so vezi poškodovane v desnem kolenu, se med hojo bojim (že spet ! ), da bom samega sebe brcnil v levo peto, če se ne bom dovolj skoncentriral na premikanje desne noge, s stalno "vklopljenjim desnim žmigavcem" ...

post-12027-0-84715900-1304434317_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj vam zaupam še mojo skrivnost glede igranja igre na srečo Loto. Največja pradnost igranja prek spleta je že ta, da to lahko opravim kar doma, točno s tega mesta, kjer sem sedaj !!! Druga, ki pa za prvo prav nič ne zaostaja, pa je ta, da sedaj končno res lahko 111% igram samo na srečo, brez kekršnih koli kalkukacij. To pa skoraj ni mogoče :hmm:. Ker je samo "skoraj ni mogoče", to pomeni, da še vedno obstaja maaajhnaaa možnost .). In prav to možnost sem jaz prijavil na patentnem uradu pod št. XYZ :P In kako to počnem ??? Ko se mi na ekranu odpre "razpredelnica" za označbo sedmih številk, enostavno zaprem oči in toliko časa krožim z miško ter "klikam", da je označenih sedem šrtevilk, ki jih nato samo še potrdim ... :010 Če se ta možnost zdi še komu zanimiva, dovolim njeno souporabo, seveda pri manjši pozornosti do mene, ob slučajnem zadetku glavnega dobitka ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je ... in ker sedaj ... in ker v bodočnosti ..., mi ne preostenega drugega, kakor da se preselim na 4 kolesa in ker ... in tudi ... si jih bom omislil kar sam ! :OK:

http://www.modelarstvo.si/avtomobili/starinski_avto.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v soboto (?) mi ne bo dolgčas !!! Naročil sem jih sam, tudi iskat sem jih kot "sovoznik" šel sam in če bo vse prav, jih bom v soboto tudi montiral sam. Zamislil sem si izhod v sili, če me kje na mojem bajsikliranju, kaj nepredvidenega doleti = stršni nosilec za prevoz bajsikla. :notworthy::notworthy::notworthy:

post-12027-0-35731100-1304500910_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Če bi čebula če ne imela, in moja draga danes ne bi imela svojih opravkov (rabi avto), bi bila vsaj prečna strešna nosilca, že danes montirana ...

Med sprehodom z Bilijem, mi je zazvonil telefon in jaz sem se kar oglasil, tudi če zaradi sonca nisem videl kaj piše na zaslonu (mogoče še pred 14 dnevi, bi bila to mission impossiblle .) Oglasil se mi je prijazen moški glas in se predstavil (seveda sem že pozabil) in povedal, da kliče s prometne policije Ljubljana (kje je to ???) in me obvestil, da so "moje" slike nesreče pripravljene za ogled. Sedaj me čaka še majhna "malenkost", kako skoordinirat vse potrebno, da se bomo vsi udeleženi ob pravem času našli na pravem mestu. Sitnica, bi rekel sir Oliver iz Alan Forda ...

post-12027-0-78148100-1304515607_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bom moral v soboto delati kaj drugega, ker če (vedno ta ČE !!! ) bi bila kišta (beri Dacia) sedaj doma, bi bil nosilec za kolesa (ajn štik ...) montiran že danes ... :notworthy:

post-12027-0-39088500-1304525376_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela najlepša hvala za tvoj kompliment, rabil bi samo še nasvet, kako naj nasmejem samega sebe. Moja draga in kolendar pravita, da je danes luna, toda ne verjamem, da je samo to, ker take lune se meni dogajajo zelo prepogosto ... :blush:

Nič slabega me ne razumi,vendar je zate 'verjetno' normalno,da imaš slabe dneve.

Kaj pa ljudje,ki imajo vse poštimano in skozi z 'surlo' šetajo po mojih živcih????

Ko bi vsaj vsi 'surlaši' imeli toliko volje do odprtja možganov(brez skalpela) in si prebrali vsaj četrtino tvoje teme...bi bil svet mnogo lepši.

Vsi imamo 'dneve',po navadi smo babe tiste bolj sitne,zato se ne obremenjuj ipak imaš kr nekaj razlogov za 'barvite' dneve.Da se zavedaš tega,ti je že ornk oproščeno!!!

Sicer pa vsako jutro si ob jutranjem ritualu zavrti pesmico,ki ti je pisana na kožo :

Zraven še lep nasmešek in dan bo lepši.

Robi,samo piči dalje,ker si na odlični poti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela, najlepša hvala za tvoje bede! Jutri bom še enkrat prebral, da se jim malo bolj posvetim, ker trenutno sem še vedno "pod vplivom" pravkar ogledanega filma Karavla :notworthy::notworthy::notworthy:. Če si ga slučajno gledala, ga verjetno nisi dojamala tako kakor jaz, ki sem podobne stavri (odnose) doživel pred reci / piši kar tridestimi leti. Lahko bi rekel, da sem se v tej uri in pol pomladil za celih trideset let. Pa juti naprej ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi danes sem buden že od štirih zjutraj ...

Bela, res nisem nič slabega razumel v tvojih besedah, želim si le, da bi se počutil bolje ... Mogoče bo temu pripomogel prav današnji dan. Čez slabe pol ure bom zopet poklical na postajo prometne policije Ljublana in ponovno vprašal, kar mi je prijazen gospod povedal že včeraj, vendar sem bil na "terenu" in si nisem mogel zapisati, tako da se ne spomnim skoraj ničesar ... Sem se pa vseeno že včeraj dogovoril za prevoz ! Peljal pa me bo kar eden od obeh "očevidcev", tako da mi bo lahko ob slikah tudi kaj povedal, seveda če bojo tudi njem dovolili njihoc ogled. Vprašal bom tudi, če se da kakšno sliko tudi dobiti v kakršnikoli obliki za "spomin", mogoče tudi za objavo na forumu, če je to sploh dovoljeno s strani policije. Danes sem se na vse skupaj malo bolje pripravil, tako da je to, kar sem napisal sedaj, napisano tudi na listku papirja poleg tulifona ... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ku, ku, sem "že" tu. Včasih (?) se tudi meni nasmehne sreča... Okrog 11-te ure me je moja draga poklicala iz službe in mi povedali, da je njen službeni čarunalnik odšel na remont, kar sem seveda takoj izrabil za predlog, da bi me lahko ona peljala v Ljubljano. Seveda ni šlo vse kar tako, toda čez par minut je vseeno zazvonil telefon ... In sva se odpravila! Na prometni postaji me je sprejel res zelo prijazen gospod policist, ki je verjetno že iz mojih oči opazil, da se nisem prišel prepirat. Pokazal mi je vso obstoječo dokumentacijo, iz katere sem izbral dve sliki, ki mi jih je dovolil fotografirati s tulifonom in tudi objaviti na forumu. Žal mi je edino, da nisem poslikal skice (zopet pozabil !!! ), ki so jo narisali policisti, ki so takrat prišli na kraj dogodka. Od cele skice pa mi je v spominu še najbolj ostal podatek, ki mi verjetno še največ (?) pove. Padec (?) se je zgodil 1,6 m od desnega roba cestšča, kar pomeni skoraj točno na sredini mojega voznega pasu. Meni osebno ta podatek pove, da prav sigurno ni bil vzrok za padec samo prevelika hitrost, ker z njo prav sigurno ne bi zvozil že prejšnjega desnega ovinka, ki se nadaljuje v levega, na začetku (?) katerega sem padel ... Torej zaviranje sigurno ni bilo krivo, pospeševanje na vstopu v ovinek pa verjetno tudi ne ??? Res prijazen gospod polocist mi sicer ni mogel razrešiti ničesar, toda že sam njegov odnos, mi je popravil razploženje ! :notworthy:

post-12027-0-82040400-1304610432_thumb.jpg

post-12027-0-64848600-1304610444_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem trenutno še vedno nadpovprečno dobro razpoložen, sem se s pomočjo Strica Gugla in spomina na danes ogledane slike, poizkušal vsaj približno "skicirati", kako bi to videli oni zgoraj, če ne bi tisto popoldne šli 10 minut prezgodaj na popoldansko malico (16.50 ! ). Any suggestion ??? :?

post-12027-0-95341600-1304611701_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda Robi ne bi bil Roberto (novo izdanje ...), če se med tuširanjem ne bi spomnil, da sem nekaj pozabil napisati ! Po prihodu iz "dežele megle", me je v poštnem nabiralnimu pričakalo "pismo" pošiljatelja MediLab !!! Torej se tudi na tem področju nekaj dogaja (resonanca + koleno ???) ! V sporočilu so mi napisali, da želijo tudi podatek o vgrajenem materialu, zaradi načina "slikanja". To je sicer v stilu "by Roberto" prevedno "prosto po Prešernu" toda mislim, da nisem veliko zgrešil. Potrebne (?) telefonske številke sem že poiskal na internetnem telefonskem imeniku, tako da jutri ekšn dalje, seveda če to li ne trenutni napad dobrega počutja ??? Če bi se vsaj spomnil, ali sem bil tak tudi prej ??????????????????????????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že včeraj :devil:, toda ker sem "obljubil", da bo šele danes, tudi objavljam danes ... :yea1::winkiss::010

post-12027-0-84785200-1304761050_thumb.jpg

post-12027-0-31732000-1304761075_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je do moje današnje akcije (ponovni modelarski krst na terenu :OK: ) še skoraj štiri ure, mogoče še par besed o včerajčnjem dnevu, tokrat samo "skozi oči tehnika".

Popoldne smo se odpravili na "naš ranč" in pred tem sem na bližnjem OMV servisu še natankal kantico z gorivom. Povedali so mi, da sem tankal tudi pred 1 letom in točno 8 mesecev in nesrečo doživel s polnim rezervoarjem. Gorivo pa sem rabil za kosilnico "na nitko", s katero je imela moja draga namen malo pokositi na "ranču".

post-12027-0-72844100-1304770992_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem na ranču gorivo natočil v kosilnico in jo tudi "ukurblal". Vžgala mi je na drugi poteg vrvice za vžig. :worship: Ker mi je to zelo lepo uspelo, sem se svoji dragi odločil tudi pokazati, kako se tej stvari "streže".

post-12027-0-48874200-1304771229_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela, velika hvala za tvoj velik plus ... .)

Dobrih 15 minut nazaj pa mi je uspelo fotodokumentirati tudi interesnta za tiste škornje, ki sem ti jih omenjal v privatnem sporočilu. In če se bo ta interesent k tebi v štacuno pripeljal s to čelado, se zavedaj, da se je z njo pripeljal tudi majcennn delček mene :D. Vesel sem, da se ta majcen delček vozi naokrog v današnjem lepem vremenu, še bolj vesel pa bom, ko bo ta čelada "odromala" med dobro odsluženi m oto material in jo bo zamenjala nova... :OK:

post-12027-0-02531000-1304780742_thumb.jpg

post-12027-0-24618300-1304780752_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!