Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

Poizkusi z menjavo spominske kartice ali po sedanjo prvo formatiraj na sami kameri. Če je napaka na kameri boš pa moral reklamirat :(

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HipHipHura ... :OK:

Očitno mi je moja nova mini kamera vseeno namenjena, nisem pa čisto prepričan, da moj računalnik in njegovi windows 10 zmorejo "prabaviti" datoteko veliko 1,92 GB. Včeraj pred odhodom v spalnico sem, ker me to, razen elektrike, nič ne stane, "poslal" moj včerajšnji posnetek še na youtube in danes me je na računalniku pričakalo zelooo prijeeetno presenečenje, tako da je sedaj moja nova kamera že amortizirana ... :grupni:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW R 1200 GS ADVENTURE LEGO "je rešen", oziroma bo pripeljak k meni domov enkrat prihodnje leto:

The model has been jointly developed by BMW Motorrad and LEGO, and will go on sale from 1 January 2017. There's still no word on prices.

Nekje sem našel tudi ceno:  Estimated Retail Price: USA: $59.99, Europe: 54.99€

bmw-r-1200-gs-adventure-lego-model_1988x1226_51478843503.jpg
Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, RobiRoberto pravi:

HipHipHura ... :OK:

Očitno mi je moja nova mini kamera vseeno namenjena, nisem pa čisto prepričan, da moj računalnik in njegovi windows 10 zmorejo "prabaviti" datoteko veliko 1,92 GB. Včeraj pred odhodom v spalnico sem, ker me to, razen elektrike, nič ne stane, "poslal" moj včerajšnji posnetek še na youtube in danes me je na računalniku pričakalo zelooo prijeeetno presenečenje, tako da je sedaj moja nova kamera že amortizirana ... :grupni:

A to pomeni da Youtube plača za take objave?

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamera je zame amortiziran s tem, ker mi je vožnjo uspelo posneti brez packe na posnetku in tudi objaviti na tam forumu, kljub temu, da si posnetka pred tem na mojem računalniku sploh nisem mogel ogledati ..

Moja "prihodna igrača" kot myself darilo za moj prihodnji rojstni dan najbrž ne bi bila najbolj primerna pri delovni terapiji na URI Soča in po njeni ceni sem tudi pravilno sklepal, da bo kar precej velika ... :grupni:

The kit is composed of 603 pieces, including some sort of secret special piece that commemorates 40 years of Lego's Technic line. It's seven inches tall, 13 inches long and four inches wide, which makes it roughly 1:7 scale.

Roberto + Google pretvornik merskih enot / dolžina = Lego BW R 1200 GS ADVENTURE = 330 mm dolg + 177 mm visok + 101 mm širok = CENA je kar realna !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes med zajtrkom in kosilom:

V Robertotovi volji je njegova moč.

IMG_8354.JPG

Naše dvorišče = tuj človek + njegova tehnika.

IMG_8355.JPG

IMG_8356.JPG

IMG_8357.JPG

"Ranč" = neustavljiva moč narave.

IMG_8358.JPG

IMG_8359.JPG

IMG_8360.JPG

IMG_8361.JPG

IMG_8362.JPG

IMG_8363.JPG

IMG_8364.JPG

Idrijska Bela = "neustavljiva" Robertotova vztrajnost.

IMG_8365.JPG

IMG_8366.JPG

IMG_8367.JPG

IMG_8368.JPG

Kosilo = "Martinova gos v testu" by najina hčerka = lazanja = mljaaask ...

IMG_8369.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vsaj dve kolesarski vožnji imam v planu letošnje leto, ni pa sigurno, če ju bom tudi prevozil. Najbolj nujno bi rabil "kolesarski anti rito bol" ...  Z Oblakovega vrha na Vojsko sem se že pripeljal z "Robertotrimobilom", za cesto od Krekovš proti Kočevšem pa zelooo upam, da ne poteka do udora na cesti, ki ne omogoča vožnje naprej proti klavžam na Idrijci in Kočevšem ...

Vojsko.jpg

Kočevše.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odslej si bom s pomočjo hčerkinega fanta ogledal brez predhodne objave na youtube tudi moje "snemke" :OK: večje od 2 GB = xyz.MOV + klik z desno miškino tipko + za odpiranje uporabi + klik na VLC MEDIA PLAYER ... :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je danes končala sezona Moped GP, sem s pomočjo Google zemljevidov prav na hitro sestavil še eno "domačo kolesarsko furo", katera bo pa najbrž na vrsti enkrat prihodnje leto, ko bojo moje nožne mišice zopet pridobile vsaj tako moč, kakršno imajo sedaj ...

CerknoGodovič.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnjemu hrupu na našem dvorišču :blush: sem se po zajtrku moral umakniti v bolj prijazno in mirno okolje ... :grupni:

IMG_8372.JPG

IMG_8373.JPG

IMG_8374.JPG

IMG_8375.JPG

IMG_8376.JPG

IMG_8377.JPG

IMG_8378.JPG

IMG_8379.JPG

IMG_8380.JPG

IMG_8381.JPG

IMG_8382.JPG

IMG_8383.JPG

IMG_8384.JPG

IMG_8385.JPG

IMG_8386.JPG

IMG_8388.JPG

IMG_8389.JPG

IMG_8390.JPG

IMG_8391.JPG

IMG_8392.JPG

IMG_8393.JPG

IMG_8394.JPG

IMG_8395.JPG

IMG_8396.JPG

IMG_8397.JPG

IMG_8398.JPG

IMG_8399.JPG

IMG_8400.JPG

IMG_8401.JPG

IMG_8402.JPG

IMG_8403.JPG

IMG_8404.JPG

IMG_8405.JPG

IMG_8406.JPG

IMG_8407.JPG

IMG_8408.JPG

IMG_8409.JPG

IMG_8410.JPG

IMG_8411.JPG

IMG_8412.JPG

IMG_8413.JPG

  • Všeč mi je 8
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostal sem dolžan še Googlov zemljevid današnje vožnje, oziroma nakaj podobnega, ker manjkajo vsaj trije kilometri ...

Vojsko2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnji posnetek s kamero se še vedno objavlja na youtube in v tem trenutku je objavljeno 14 % :blush: in objavljen bo brez uvodnega napisa:

BYCYCLE  DOWNHILL

KOČEVŠE / IDRIJA

BY ROBERTO

... in tudi brez spremljajoče glasbe:

JOHN DENVER

Take Me Home, Country Roads

... ker mi moja različica Windows Movie Maker, tega brez registracije (€ ?) ne dovoli več ... :blush:

Preden mi bosta moji očki skočili v ekran prenosnika pred menoj, bom raje kar vprašal. Kateri brezplačen program za obdelavo video posnetkov mi priporočate? Rabim pa v njemu zaenkrat samo 3 stvari: možnost vnosa naslovnice, dodajanje glasbe in če mi kdaj kakšen del mojega posnetka ne bo všeč, možnost izbrisa tega dela ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, RobiRoberto pravi:

Kateri brezplačen program za obdelavo video posnetkov mi priporočate? Rabim pa v njemu zaenkrat samo 3 stvari: možnost vnosa naslovnice, dodajanje glasbe in če mi kdaj kakšen del mojega posnetka ne bo všeč, možnost izbrisa tega dela ...

Če tvoja kamera proizvaja mp4 filme, potem bi mogoče lahko uporabljal GoPro Studio ...

GoPro Studio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA za predlog, vendar mislim, da moja kamera prizvede datoteko s končnico MOV ...

Tako je izgledal moj včerajčni 13 minuten kolesarski spust iz Kočevš do Idrije ...

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto, tale filmček si poglej. On ima odlične izkušnje s kamero SJ4000. Kot opisuje, se pojavljajo tudi ponaredki te kamere... Pa tudi sicer ti ne bo škodilo, da si malo pogledaš kako dela ta možak svoje "filmčke". Na YT jih imaš v kanalu RACER TV. Posnel jih je preko 150, zelo premišljeno jih tudi editira. Velika večina jih je v dolžini 5-7 minut...

https://youtu.be/REkffTxlHZc

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako sem včeraj premagal "usad" na cesti proti klavžam na Idrijci ??? Z levo roko sem se ves čas držal za cevi in stebre, z desno roko pa vodil kolo ... :grupni:

IMG_8386.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, HD-Dyna pravi:

Robi, potem pa uporabi tega, je zelo preprost ..

Avidemux

HD-Dyna hvala za predlog in povezavo, ki je že nameščena na mojem računalniku in mi bo najbrž zasedla današnje popoldne, ko bom poskušal ugotoviti vse kako in kaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno zelooo pogrešam full delujoč Windows Movie Maker, ker mi je z Avidemxom sicer uspelo dodati glasbo, vendar samo toliko časa kolikor traja glasbena datoteka MP3, dodajanje uvodnega besedila, pa je v tem programu zame še vedno uganka ... :blush:

KOSILO ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi! Kolikor sem seznanjen je Windows muvi maker zastonj. Poizkusi si ga zbrisat iz računalnika in ponovno naložit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, lakl pravi:

Robi! Kolikor sem seznanjen je Windows muvi maker zastonj. Poizkusi si ga zbrisat iz računalnika in ponovno naložit. 

Je zastonj v okviru Windows Essentials.... 

Download

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, lakl pravi:

Robi! Kolikor sem seznanjen je Windows muvi maker zastonj. Poizkusi si ga zbrisat iz računalnika in ponovno naložit. 

Ker to ne sodi med moj slab spomin, ampak med logična zaoredja, kjer sem še vedno dober ;-) sem to naredil že pred tvojim predlogom in zoper "pogorel" ,,, :blush:

prtsc.jpg

Tako to izgleda v Movie Makarju. Najprej vneseš glasbeno datoteko in če video še ni na koncu, klikneš na "sličico" do kjer je glasba trenutno in isto datoteko prilepiš še enkrat, oziroma večkrat, če je takšna tvoja želja in posnetek še ni končan.

Ko je vsa glasba vnešena, ikona za njen vnos "čudežno izgine" ...

Pravilo by Roberto: najprej glasba in šele nato napis, ker se po vnosu napisa ikona za glasbo ne pojavi več!!!

Zakaj me danes "nadpovprečno" bolita obe nogi ??? :hmm:  :OK:  :grupni:

MM.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je to nezakonito, toda ker se da in če tega ne bi izkoristil, potem bi bil ...   :headbang:

By mail:  Bova skrekala windows movie maker naslednjič ko pridem ...   :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem prejšnji nameščen muvie maker odstranil z računalnika, sem moral pred asistenco hčerkinega fanta namestiti novega in ta zaenkrat, kako čudež, deluje tako kot mora. Vprašanje je le, če ni to zopet samo časovno omejena poizkusna različica, ki bo po določenem pretečenem času zopet prenehala delovati ???   :hmm:

PrtScr.jpg

Kočevše-idrija.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu po zadnjem servisu v KC Bonča sem se s Cultom zopet odpeljal do gospoda Valterja in mu povedal, da moram pri menjavi prestav na "zadnjem kolesu" skoraj vedno "po kliku" na menjalniku na belanci dodati še kakšen mm ali dva premika prestavne ročice, da menjalnik res prestavi in takrat mi je gospd Valter odgovoril, naj prevozim še nekaj kilometrov, da se bo nova pletenica dokončno "nategnila" in sedaj upam, da sem nevšečnost rešil kar sam in jo bom lahko reševal tudi v prihodnosti, če se bo težava zopet pojavila in jo lahko rešil kar med vožnjo, seveda s kolesom v začasno mirujočem stanju ... :OK:

IMG_8414.JPG

IMG_8416.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Slash13
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!