Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

Jaz sem se že odločil, le ostalih pet družinskih članov moram še vprašati za njihovo mnenje  =  DOVOLJENJE !!! Bil in Tačka sigurno ne bosta imela nič proti ... :OK:

i30-en-27.jpg

thieyeI30.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi nasveta nekoga, je sledila sprememba moje želje = SJ4000. Sicer je kitajskega izvora, ampak kopija (pozabil česa ???), ki je vsaj šestkratnik cene moje naročene.

sj4000.jpg

Allora stiže več ksno  =  kopija GOPRO.

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang:   :headbang:   :headbang:   :headbang:   :headbang:   :headbang:   :headbang:

Ker imam še vedno željo, da bi še letos na Voglu pil kavo s pogledom na Bohinjsko jezero in ker nisem še čisto prepričan, da bo moja osa vžigala in med vožnjo delovala tako kako bi morala, sem se danes hotel odpeljati na krajši preizkus do Idrijske Bele in tudi že poslal mail na servis v Tolmin:   V petek me je skuter lepo pripeljal nazaj domov, brez kakršnihkoli težav, le njegova običajna hitrost je bil tokrat namesto 26/27 km/h "le"  23 km/h. Gorivo sem dotočil na bližnjem OMV bencinskem servisu in se takoj nato odpeljal domov v garažo, približno 500 m. Danes sem želel zopet preveriti, če bo skuter "vžgal", vendar zopet ni hotel. Občutil sem tudi razliko pri njegovem vžiganju in sicer, če sem ročko gasu pustil pri miru je zaganjač lepo obračal, če pa sem dodal čisto malo gasu je izgledalo, kakor da je zaganjač izgubil moč in ni več mogel pomagati pri vžigu. Sicer je obračal še vedno, vendar z veliko manj obrati, kakor brez dodanega gasu. Kaj naj storim?

:headbang:   :headbang:   :headbang:   :headbang:   :headbang:   :headbang:   :headbang:

IMG_8112.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjaj serviserja. A je še v garanciji? Če je dejansko problem v vplinjaču, bi jaz poiskal drugega kakšne bolj priznane znamke (Dellorto) in ga zamenjal .

Sosed dela pri "generalnem uvozniku" in trdi da so tile skuterji zelo različni, nekateri delujejo tako kot treba, drugi so pa kar nekaj in jih potem "sortirajo" , "dobre" prodajajo sami, tiste druge pa pošiljajo "pogodbenim" (kar je Mercator v tvojem primeru) . Ni pa za to seveda nobenih dokazov (rekla kazala) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na želost je zame servis v Tolminu najbližji in tudi v garanciji je še, tako da ga zaenkrat še ne morem peljati "k sosedu", ki je servisiralo tudi mojo yamaho ...

Ker iz Tolmina še nisem dobil odgovora, bom danes najbrž sam poizkusil "odšravfati" svečko in "prevetriti" cilinder, ker se mi zdi, da sem včeraj, kljub mojemu nepopolnemu vohu, med poizkušanjem vžiga vohal bencin !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servisi:

Servisi.jpg

Dopoldne sem zopet poizkusil sam ugotoviti zakaj mi moj skuter noče vžgati in ko se mi je zdelo, da sem končno ugotovil napako in jo tudi odpravil, skuter vseeno ni hotel vžgati ... :blush:
Svečka ali kaj drugega, ker pri preizkusu če svečka sploh ima iskro, te jaz nisem opazil ... :blush:
Utrujen sem, drugače bi izkoristil današnje popoldansko vreme in se odpeljal do Idrijske Bele s kolesom ali "električnim robertotrimobilom" ... :blush::blush::blush:

IMG_8115.JPG

IMG_8116.JPG

IMG_8113.JPG

IMG_8114.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, RobiRoberto pravi:

Na želost je zame servis v Tolminu najbližji in tudi v garanciji je še, tako da ga zaenkrat še ne morem peljati "k sosedu", ki je servisiralo tudi mojo yamaho ...

Ker iz Tolmina še nisem dobil odgovora, bom danes najbrž sam poizkusil "odšravfati" svečko in "prevetriti" cilinder, ker se mi zdi, da sem včeraj, kljub mojemu nepopolnemu vohu, med poizkušanjem vžiga vohal bencin !!!

A je pametno brskat po mopedu in objavljat na netu, če ga imaš pod garancijo? Se ti pa čudim, da se ti še da zajebavat z njim(i). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če je še pod garancijo, recimo pri njegovi okvari v Skopju, ne bi klical pooblaščenega servisa, ampak bi sam najbrž najprej preveril stanje svečke, čemur je tudi namenjeno priloženo orodje pod njegovim sedežem, s katerim pa meni svečke vseeno ni uspelo odvijačiti ... :blush: ...

Ker je Idrija precej severna država, jo je danes hladni ded že obiskal in meni zagotovil "delo", tudi če je za nekaj prihodnjih dni napovedano slabo vreme ... Očitno bo naslednje leto treba še enkrat odpeljati bike downhill Ledine --> Spodnja Idrija ... :OK:

 

IMG_8119.JPG

IMG_8120.JPG

IMG_8121.JPG

IMG_8122.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, investiraj v novo svečko (tako ali tako ne gre pod garancijo) , ker tale na sliki je po mojem odslužila svoje (jaz bi kupil dve, da bi imel eno za rezervo) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, točno tako razmišljam tudi sam, še posebej zato, ker mi iz servisa v Tolminu na dva posana maila na dva različna naslova, sploh nihče ni odgovoril ... :blush:

"REKLAME" ... :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost me je nedo zopet "okoli prinesel" in v današnji pošiljki manjkajo navodila, polnilec in spominska kartica. "UDRI PO SIROMKU". Navodila sem že pred nakupom poiskal na internetu, SD spominsko kartico se da tudi kupiti, polnilec pa bolj težko ... :blush:
Kamero se da vsaj vklopiti.
Prodajalcu sem že poslal SMS sporočilo, vendar njegovega odgovora seveda ne pričajujem ...

 

IMG_8123.JPG

IMG_8124.JPG

IMG_8125.JPG

IMG_8126.JPG

IMG_8127.JPG

Komplet.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni rečeno, da je polnilec "standardna" oprema (na sliki so verjetno vse možnosti, dobiš pa tisto kar je predvideno, poglej kaj piše na škatli) . Pa navodil zadnje časa tudi ne prilagajo več (kao ekologija, pa šparajo na papirju, ti dajo samo: "www,xxxxx.com" ) .

Predvidevam da jo polniš preko računalnika (USB) .

lp

Pogledal na internet, Vse kaže da bi "polnilec" AC adapter moral dobiti (lahko pa je različno pri različnih ponudnikih) .

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da imam, razen polnilca, spominske kartice in vezic za pritrditev na čelado, vse kar rabim ...

Takoj sedaj bom še preveril, če bi bil mogoče pravi tudi polnilec, ki ga imam za akumulator fotoaparta canon in če bi mogoče spominska kartica iz moje "mikro kamere" ustrezala tudi za "današnjo pošiljko" ??? :hmm:

GoPro-kamera-SJ4000.jpg

 

Še nekaj sem pozabil napisati. Prodajalca sem v SMS sporočilu vprašal tudi, če je v kompletu tudi akumulator in spominska kartica in odgovoril mi je, da je zraven vse kar potrebujem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pogrešaš polnilec kot zunanji polnilec, kam baterijo vstaviš ali samo adapter za v vtičnico?

Načeloma se te baterije polnijo preko kamere, z navadnim micro usb kablom, kot recimo android telefoni .. je pa ponavadi kabel zraven in vtikač z 5v usb izhodom v škatli, ja ...

kartic pa načeloma ni zraven .. samo pazi, da jo formatiraš z kamero, torej v meniju poišči format .. znajo bit kakšni problemi, če kartice ne formatiraš z kamero ..

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, Canon ima običajno ločen polnilec in to ne gre skupaj s kakšno drugo baterijo. Če imaš polnilec za telefon (tablico ali kaj podobnega) na mikro USB to bi funkcioniralo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za SJ4000 piše da ima USB in MicroSD porta, torej bi moral imeti že kakšen od kablov doma, bodisi od mobitela ali pa USB pretvornik, ki tudi že dajejo k novejšim mobilnim telefonom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa "nisem bil v celoti "okoli prinešen", oziroma kar sem prej napisal res manjka, ampak spominska kartica iz "moje mikro kamere" paše v novo kamero kokor ulita :OK: in če se ne motim, se tudi akumulator polne kar z računalnika, preko USB vhoda. Jutri dopoldne bom še malo proučil nastavitve, seveda s pomočjo video ponetka, ki sem ga našel na internetu, in potem bo sledilo, poizkusno snemanje .......... dežja ... :blush:

C L I C K

Hvala za nasvet glede formatiranja spominske kartice in seveda upam, da "mi bo to jutri takoj padlo u uč", v meniju na kameri. :hmm:

V kompletu je tudi trak za pritrditev kamere na kolesarsko čelado, namen + fotografija zopet s pomočjo Googla ... JuHuHu ... :OK:

IMG_8128.JPG

IMG_8132.JPG

IMG_8129.JPG

IMG_8131.JPG

Helmet trap.jpg

NUJNO rabim nekoga, ki bi mi šel na bližnjo OMV bencinsko "stanico" kupit novo svečko za mojo oso, ker jaz nimam časa ... :OK:  Upam, da mi sedaj verjamete, kako dolgčas mi je bilo na URI Soča, ko so se okrog dvanajste ure končale vse terapije in do naslednjega dne zjutraj nisem imel kaj za početi ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se iz dnevne sobe preselil v spalnico preeecej bolj zgodaj kakor ponavadi (vreme?) in s sabo vzel tudi mojo novo "psihoterapevtsko igračo" in v nastavitvah kmalu našel dve, kateri sem hotel preveriti in ene mi ni bilo treba popravljati, ker je bila najvišja možna resolucija posnetka že nastavljena (1280 x ???), izpis datuma in časa na posnetku sem moral pa iklopiti.
Mislil sem tudi, da je za pritrditev na kolesarsko čelado že vse pripravljeno, vendar sem med deli ki so bili še v škatli ugotovil, da še ni bilo pripravljeno, vendar je sedaj pripravljeno tudi to ... :OK:
Zaradi vremena preizkus snemanja med vožnjo s kolesom ne bo možen še kar nekaj dni :-( , zato bo sledil poizkus snemanja na balkonu in seveda upam, da mi bo uspel ... :hmm:

IMG_8134.JPG

IMG_8135.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi, dosti veselja z novo igračo! ;)

baterija ti bo držala cca 1h .. verjetno boš rabil več, priporočam ti kaj takega .. pol imaš 3 baterije in lahko 2 hkrati polniš na polnilcu (na terenu recimo z kakšnim powerbankom), tako da v bistvu imaš pol baterij dovolj za cel dan snemanja ..

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Texo, ali imam pravilen občutek, da se tudi s tem polnilcem polni s pomočjo USB vhoda/izhoda na računalniku?   :hmm:

Rezervno baterijo sem tudi  že sam našel pri nas, seveda zopet s pomočjo Googla ... :grupni:

sportnakamera.si

Tudi polnilec se dobi na istem naslovu.   :grupni:

Ugotovil sem tudi, da je kamera res nova, ker je na "platičnem okvirju" še vedno zaščitna folija.   :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkus snemanja je bil pravkar delno uspešen. Kamera dela, vendar sem že prej na njenem objektivu opazil "kitajsko šlamparijo", ki se na posnetku ves čas vidi na desni strani zgoraj ....   :blush:
Moja draga bo najbrž rekla: ali je še kje kaj, kar te ne bo j....?   :blush:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, s Kitajci je nekako takole :

Poki soldi - poka roba :blush:

ali

为了一点钱,小乐!

 
Wèile yīdiǎn qián, xiǎo lè!
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi .. ja, načeloma vsi polnilci so preko USBja .. ampak usbji na računalniku dajejo premalo toka in se baterije predolgo polnijo .. toplo priporočam, da uporabiš polnilec od telefona, ki zagotavlja vsaj 2A toka na 5v ..

ufff, ta packa na objektivu pa je res :angryrant2: .. kje si kupil kamero? reklamiraj, če le možno .. sicer gre za ponaredek oziroma fake sjcam sj4000, ampak če si kje pri nas kupil, pol reklamiraj ..

edit: a je packa gor samo ko gledaš posnetek ali je gor že takrat, ko gledaš v živo na ekranu med snemanjem? zaščitne folje si verjetno odstanil tako z objektiva kot z ohišja, ne?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem kupil kamero v oglasu ??? Sigurne ne zato, da bi prihranil PRIBLIŽNO30 €, ampak zato, ker nisem vedel, da bi jo lahko naročil tudi v EXTREME DIGITAL ali pri CENEJE.SI NOVO !!!

Packa je prisotna že na ekranu kamere in mislil sem celo, da sem odkril njen vzrok, katerega mi pa niti z zobotrebcem, niti s skalpelom :blush: ni uspolo odstraniti, ker se najbrž "nadaljuje še bolj globoko" ... :blush:

IMG_8136.JPG

IMG_8137.JPG

IMG_8138.JPG

IMG_8139.JPG

Nekaj mi je pa vendarle uspelo ...

IMG_8140.JPG

IMG_8141.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker skupaj z mojo kamero nisem v paketu dobil nobenega papirja (računa) in ker tudi dvomim, da za nizkocenovne kitajske izdelke sploh obstaja kakšen servis, sem se servisa včeraj lotil kar sam. Ker včeraj finomehanik Roberto napake ni našel, jo bo danes poizkusil poiskati in upam tudi najti še "malo globje" !!!

IMG_8142.JPG

IMG_8143.JPG

IMG_8144.JPG

IMG_8145.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!