Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

S prijateljem, s katerim sva v preteklosti tekmovala, kdo bo v zraku dalj časa z zmajem, kasneje z jadralnim padalom, kdo bo opravil daljšo turo s kolesom, mogoče tudi kdo bo več popil (domače vince), sedaj tekmujeva, kdo ima doma več "aktivnih" napotnic za Klinični center ali kakšno podobno ustanovo...

Danes me je poklical poi telefonu in mi povedal, da bo naslednji mesec tudi on imel na Soči oceno delovnih zmožnosti. Zgleda, da se bova zopet družila (?) toda prav gotovo manj dobre volje, kakor na priloženi sliki s praznovanja v Bovcu. Na tej sliki nisem ravno za zgled, toda še vedno boljši, kakor na tisti z vozičkom s Soče ...

post-12027-0-18540600-1299688825_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem po pošti prejel posebno čestitko za moj bližnji rojstni dan, ki so mi jo poslali z naše Upravne enote. V oči me je še najbolj zbodla podčrtana beseda (podčrtal sem jo jaz). Mogoče so celo sodelovali s psihiatrinjo, ki me je enkrat v juniju (?) lansko leto, želela malo pridržati ...

Pred dvemi (?) leti pa sva se s prijateljem na jutrišnji dan (sobota - ne po datumu), odpravila z mopedi na krajši (cca 700 km) izlet do Zadra, kjer menda kuhajo boljšo kavo, kakor pri nas :lol:. Ko sva se zvečer vrnila, sva bila tako žejna in lačna, da se nisva mogla odreči večernemu "pikniku" pri meni. Seveda v družbi najbližjih mopedistov ... .)

post-12027-0-46932400-1299836362_thumb.jpg

post-12027-0-29146100-1299836862_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo čas prišel, boš dovoljenje zagotovo dobil nazaj, ne skrbi.

Ne zameri, vendar zaradi tvojega mišljenja tudi jaz mislim, da si ti duševno nezmožen za udeležbo na tem forumu ... .). Res ne vem, kako bi se ti počutil , če bi ti nekdo za rojstnodnevno darilo podaril mnenje, da si malo out ...

Glede izpita pa prav sigurno ne bom uporabil drugega prevoznega sredstva kakor kolo, dokler se sam ne bom za to počutil sposoben. Seveda po tem, ko bodo to ugotovili tudi drugi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da me sploh nisi razumel, kaj sem hotel reči, oz. prav gotovo me nisi, če meniš, da sem te želel užalit ali prizadet.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da me sploh nisi razumel, kaj sem hotel reči, oz. prav gotovo me nisi, če meniš, da sem te želel užalit ali prizadet.

Oprosti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnji dan pred letom dni (po datumu, drugače v petek), sem bil odpuščen (?) s Soče. Prav verjetno sem se počutil veliko bolje, čeprav sem bil v slabšem fizičnem stanju kot sem sedaj.

Danes zvečer bomo ta datum izrabili za skupno praznovanje obletnice prihoda s Soče in mojega jutrišnjega rojstnega dne. Povabil sem edine prijetelje (2 para + en samski .)) s katerimi sem še ohranil stike. Od današnjega večera si predvsem želim, da me ne bi okrog 21-te ure zopet standardno zvilo in poslalo v postelo, temveč da bi se skupaj z ostalimi lahko veselil, predvsem tega, da imam gotovo zelo trden razlog, da se lahko veselim ...

Lani smo (Zora) enako zabavo priredili na jutrišnji dan (13. marec) in še sedaj se spomnim, kako sem naslednji dan omenil Zori, da ni nihče opazil, da že kmalu po 20-iri nisem več spregovoril ... Upam in želim si, da se to danes ne bo ponovilo !!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pridobitev (na sliki) pa si po novem lahko privoščim med vikendi, ko moja draga prinese svoj službeni računalnik domov. Seveda, si jo lahko privoščim le, dokler ne vstaneta moja hčerka in njen dragi .). Prav zato, sedaj ta tekst pišem kar iz stacinornega ...

Seveda sem pozabil napisati, zakaj sem tako navdušen s prenosnim računalnikom. Zelo mi koristi zaradi tega, ker v ležečem položaju na kavču, skoraj popolnoma razbremenim hrbtenico, ki mi tudi povzroča kar velike težave. Večkrat se iz sedečega položaja pred monitorjem preselim na kavč reševat križanke, prav zaradi bolečin v križu !!! S križem imam že precej časa težave (prva nesreča s KTM-om ???) in samo še tega se mi manjka, da bi bila potrebna operacija. V zvezi z operacijo hrbtenice moram omeniti še to, da z vsemi mojimi obstoječimi možnosti "skrbim" še za mojo mamo, ki je bila že pred mojo nesrečo operirana, vendar se operacija ni povsem posrečila in je še sedaj večino dneva v ležečem položaju v sosednjem stanovanju ...

post-12027-0-45595000-1299924630_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/tabla/topic/1509-grobnik/page__view__findpost__p__1665448

Današnja uporaba prenosnika (v ležečem položaju) se je obrestovala !!! Uspelo mi je najti to, kar se mi je zdelo, da sem mogoče lahko tudi objavil. Očitno je prizor tako globoko vplival name, da ga nisem pozabil in tisto "sliko" še vedno nosim v sebi.

Pri iskanju te objave, me je zanimalo predvsm to, kdaj se je to zgodilo. Ugotovitev je bila zelo "grozna". Prizor sem poslikal 8 dni pred mojo nesrečo !!! Ker je poslikani moped končal v dosti slabšem stanju kakor moj, zelooo upam, da jo je vsaj njegov lastnik odnesel bolje od mene ...

In zakaj se je uporaba prenosnika obrestovala? Predvsem zaradi tega, ker sem temo o Grobniku pričel pregledovati od leta 2007 navzgor in ne v obratni smeri. In ker sem si moral podrobno ogledati še vse pripete slike, je to kar trajalo ... Iskano stran sem našel še kakšno minuto po tem, ko me je moja draga obvestila, da je kosilo že na mizi. Prav malenkost pa se včasih le splača biti neubogljiv ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, hvala ti za tvoje poste, vesel sem, da deliš z nami svoj vsakdan in res se potrudim, da ga tudi redno prebiram. Še enkrat ti moram čestitati ter seveda tvoji družini, ker imate toliko energije in volje, da tako uspešno furate naprej, bravo :worship: Upam, da ti bo uspevalo še naprej tako in da boš ti tisti ki spreminja svet in sebe, saj je to nujno potrebno! Samo na bolje naj ti gre, na današnji dan pa tudi jz upam, da se ti želje izpolnijo in da tudi ob desetih še veselo pokramljaš kot ti duša poželi :)

Hvala

ajd

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suhi, hvala za tvoje vspodbudne besede, ki jih sprejemam tudi kot darilo za moj današnji rojstni dan. Prav take besede me spomnijo, da nekaj pa vendarle delam zase, da bi se stvari le izboljšale ...

Danes imam rojstni dan, ki pa smo ga praznovali že včeraj zvečer. Včerajšnje večerno dogajanje potrjuje moj napredek, predvsem, če včerajšnji večer primerjam z dnevom pred enim letom, ko smo ravno tako praznovali rojstni dan in zraven njega še mojo dokončno vrnitev s Soče. Lansko leto sem po dvajseti uri obmolknil in vse kar se je potem še dogajalo, je bil zame samo še en velik napor. Včeraj pa sem buden celo dočakal današnji dan, pri tem pa sem bil ves čas aktiven in sodeloval v pogovorih. Edino med časom, ko je pogovor tekel o naših skupnih motofurah sem zopet obmolknil, predvsem zaradi tega, ker se nisem ničesar spomnil in ker mi je bilo zelo hudo, ker so se ostali pogovarjalo o naših tako lepih skupnih potovanjih ... Vseeno pa se je cel večer odvijala še ena standardna rdeča nit, v obliki mojega pomanjkanja okusov. Med obilico izvrstne hrane sem zopet občutil samo slano, sladko in kislo (nič ni bilo papricirano !). Žalostno, toda resnično. Moja skrita želja je bila, da bi se mi mogoče prav za rojstni dan povrnil okus, toda ni se uresničila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse najboljše in čim hitrejše okrevanje!

:beer2:

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še jaz izrazim svoje mnenje in pozitivno mišljenje.

Kot prvo vse najboljše in čim hitrejše in uspešno okrevanje ti želim. :OK:

Se ne poznava ampak med vsem tem branjem od 1 do 11 strani mi je dalo misliti da ni pametno izzivati sreče.

Hvala ker si delil te neprijetne izkušnje z nami in z velikim spoštovanjem :worship: :worship: lahko rečem da sem navdušen

nad pozitivo in močjo ki jo imaš v sebi ;)

LP

B)

Popravljeno . Popravil Spade
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, Robi

danes je moj dragi brskal po forumu in ker sem firbčna kot sem, stala za njegovim hrbtom in mi je rekel, da bere o nekem Robiju iz Idrije, ki se je poneserečil z motorjem in ko mi je še pokazal tvojo kronologijo pisanja na forumu, sem takoj vedela, da si to ti. Glede na vse napisano, ti seveda želim čimprejšnje popolno okrevanje in pazi nase.

Pripenjam še eno fotko z najinega moto potepanja po Črni gori s prijatelji lansko leto.

Drži se in lep pozdrav tudi Zori.

Tatjana Šinkovec

617c3947.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Hvala za tvoje čestitke in lepe želje.

Med včerajšnjim praznovanejm, pa se drugi vseeno niso mogli izogniti pogovoru o moji nesreči. Ob tem sem se tudi zopet spomnili tega (po pripovedovanju "soudeležencev"), da so sledi na asfaltu kazale na to, da sem padel že prej (rumena črta), preden sem priletel v smreko (rdeča črta). Še enkrat sem si prebral policijsko poročilo z mesta dogodka. V njem piše, da sem izgubil oblast nad vozilom zaradi prevelike hitrosti. S to razlago bi se povsem strinjal, če bi zletel s ceste in se v smreko zaletel direktno. Toda po sledeh na cestišču, sem padel že pred tem ??? Kaj se je dogajalo z manp ??? Že od same nesreče se spopadam s podobnimi teževami, ki so "običajne" po možganski kapi. Ali me je mogoče prav takrat nekaj "sfalilo" v moji glavi ??? O tem se bom moral še s kom pogovoriti ... Vendar ne zaradi tiste vsote, ki sem jo moral plačati za prekršek, temveč predvsem zarasi tega, da bom lahko prepričil, da se kaj takega ne bi več moglo ponoviti, seveda, če se to preprečiti sploh da ???

Upam, da bom kasneje lahko priložil tudi posnetek z zornega kota voznika. Seveda, če mi ga bo DHL .), tokrat končno le dostavil.

post-12027-0-34429700-1300023445_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem prejšnjo objavo pričel pisati že pred kosilom, dokončal pa po kosilu, nisem opazil, da je bil v tem času dodan še en prispevek v tej temi, zato je bila moja zahvala namenjena Spadu.

Tatjana, ko pa sem prebral tvoj prispevek, sem bil res izredno prijetno presenečen. Daljnoročni spomin mi je ostal veliko boljši, kakor je moj sedanji kratkoročni spomin. Tudi tebi se najlepše zahvaljujem za lepe želje in pozdrave (tudi Zora). Glede pripete slike, pa upam, da mi ne bi zamerila, če bi se kje slučajno srečala in bi šel mimo tebe brez pozdrava. Vendar se sigurno nisi ti toliko spremenila, da te ne bi prepoznal, manjka mi spomin ... Tudi tega se ne spomin več, kdaj sva se nazadnje videla in spregovorila ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Robi, mislim, da je res že zelo dolgo od takrat, ko smo se zadnjič videli- tudi jaz se ne spomnim, kdaj je bilo nazadnje. Po moje je bilo to še v srednješolskih časih, potem, ko sem šla v Lj. pa se ne spomnim, da bi se še kaj videla. Z Zoro sva se videli na obletnici mature, pa tudi to je že kar precej let nazaj in niti ne vem, katera obletnica je to bila. Se mi zdi, da je že zelo dolgo nismo imeli.

No, midva z mojim dragim kar precej šibava okrog, ravno včeraj sva naredila eno turco čez Štajersko in potem po Dolenjski nazaj v Lj. Drugače se pa odpravljava za prvomajske praznike na Sicilijo in v teh dneh Tomaž pripravlja plan poti. Upam, da bo že toplo in da bova imela srečo z vremenom.

Vama obema želim vse lepo, tebi pa še enkrat čimprejšnje okrevanje in vse najboljše.

Lep pozdrav

Tatjana (in Tomaž)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi vse najboljše in čim hitrejše okrevanje... samo tako naprej :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert, vsakič, ko se logiram na MS, grem najprej pogledat, če je kaj novega v tvoji rubriki. Veseli me, da se tako dobro setavljaš. Želim ti pa tudi, da se čimprej pozdraviš in nehaš pisati v tej "tvoji" temi :yes: , da bomo lahko tvoje prispevke brali v rubrikah kot so: on the road & off road, športni motociklizem in drugje, kjer so bolj vesele teme. No, tudi ta ni slaba :) , da ne boš narobe razumel, saj nam da, vsaj meni za mislit, ko se usedem na lubico.

Aja, pa vse najboljše za RD :worship:

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi tudi iz moje strani vse najboljse.

najprej ti zelim da bi spet lahko uzival v paleti okusov, ki si jih tako zelis nazaj. z vsem treningom tvojih malih sivih celic ti bo gotovo uspelo. se naprej veliko vedrih dni in poguma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"DHL" se opravičuje za včerajšnjo pozno dostavo slikovnega materiala ... .)

Ti dvse fotografiji sem izbral, da si boste mogoče malo lažje predstavljali kraj dogajanja. Jaz bi ju najraje ker pobrisal iz čarunalnika, predvsem zaradi tega, da se ne bi še dodatno ukvarjal s to precej obremenjujočo mislijo: ZAKAJ ???

post-12027-0-97266400-1300087903_thumb.jpg

post-12027-0-87974800-1300087955_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker Italjangleškarju .) Duče še ne leži najbolje v rokah, sem moral takoj zamenjati ozadje na monitorju ... Pravijo, da upanje umira zadnje ... .)

post-12027-0-45793100-1300182591_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

"Kratko in jedrnato": današnji datum pred šestimi leti je v moje življenje prinesel veeelike spreeemembe ... ...

1.jpg

2.jpg

2a.JPG

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi danes sem se hotel takoj po zajtrku odpelati s kolesom v Idrijsko Belo in v času približno 5 minut, med fotografiranjem in oblačenjem v kolesarska oblačila, je pričelo deževati ...

IMG_7897.JPG

radar.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!