Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

"Logično zaporedje št. 1" = Dokler nisem kamere še bolj "globinsko" razstavil je še vedno delovala, tudi če s "smetjo" na desni strani zgoraj na njenem posnetku ...
"Logično zaporedje št. 2" = Na ekranu kamere se ne prikaže nič, ker do njega ne pridejo "potrebni podatki" ...
"Logično zaporedje št. 3" = Kam vtakniti kabel za prenos podatkov, da bo ekran zopet deloval ???

IMG_8155.JPG

IMG_8156.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HiPHiPHuRa, ker je hčerkin fant :grupni: razmišljal enako kakor jaz, in sicer, da se da oba konektorja za prikaz slike na ekranu spojiti samo "skozi ekransko steklo", toda on si je tudi upal, česar si jaz nisem, in sicer je z lahkoto odstranil "pokrovno steklo" ekrana, ker je bilo samo prilepljeno in česar si jaz sploh nisem upal niti poizkusiti ... Sedaj je kamero zopet v takem stanju, v kakršnem sem jo kupil = "s smetjo na posnetkih" ...
Misim, da se je "smet" premaknila malenkost v levo smer .?. In če se je premaknila malenkost, bi se najbrž premaknila tudi v celoti, vendar jaz še vedno ne vem kje se skriva ...

IMG_8157.JPG

IMG_8158.JPG

IMG_8159.JPG

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikokrat sem že razstavil in nazaj sestavil mojo slabo delujočo mini kamero? :hmm: Če bi jo hotel razstaviti še bolj kakor danes, bi rabil že spajkalnik ... :blush:
Še vedno sem iskal "motečo smet" in ugotovil, da drugje kakor v notranjosti objektiva ne mora biti in objektiva se seveda ne da razstaviti, ker je "plastika na steklo" prilepljena.
Kljub vsem dosedanjim slabim izkušnjam s to kamero, sem po kosilu vseno naredi s kolesom in kamero na čeladi en "krog" po dvorišču, da bi sploh videl, če je ta kemera sploh to kar si od kamere želim in sedaj mi posnetka ne uspe prenesti na računalnik, ker sem seveda od mojega zadnjega poizkusa že pozabil, kako sem to naredil ... :blush:

Sedaj tudi zagotovo vem, zakaj se je prodajalec na Bolha.com z mano "pogovarjal" samo v SMS sporočilih in mi na moje telefonske klice sploh ni odgovoril  =  Roberto "naivčina" !!!   :blush:

IMG_8160.JPG

IMG_8161.JPG

IMG_8162.JPG

IMG_8163.JPG

IMG_8164.JPG

IMG_8165.JPG

IMG_8166.JPG

IMG_8167.JPG

IMG_8168.JPG

IMG_8169.JPG

IMG_8170.JPG

IMG_8171.JPG

IMG_8173.JPG

IMG_8172.JPG

IMG_8174.JPG

IMG_8175.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je končno uspelo kamero, oziroma najprej kamero in za njo tudi snemanje vklopiti in posnetek tudi prenesti na računalnik, vendar ne s priloženim kablom direktno iz kamere, ampak s pomočjo bralnika spominskih kartic, katerega imam že kar nekaj časa, ker mi je na fotoapraatu Minolta, odpovedal izhod, oziroma njegov konektor. S pomočjo današnjega posnetka sem ugotovil, da bi nosilec kamere na čeladi moral še malenkost dvigniti in da je drugače, razeb packe, posnetek dovolj kvaliteten, da bi se mi splačalo kupiti še ene tako kamero, NOVO, če bom uspel ugotoviti, ali novo sploh potrebujem ... :hmm::blush::blush:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, a to smet na leči vidiš? Ker ni rečeno, da je smet na leči, lahko je na senzorju. Če senzor ni zatesnjen lahko pridejo smeti nanj (mikroskopsko majhne) . Serviserji to rešujejo s pihanjem (s prefiltriranim zrakom) kako pridejo do senzorja se mi pa ne sanja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem včeraj kamero razstail sem njene sestvne dela najprej spihal s hladnim zrakom sušilnika za lase = "logično zaporedje" ... :OK:

V naših spletnih trgovinah te kamere ni več nikjer na zalogi in tudi cene za v bodoče so že dvignjene na 90 do 100 €, zato sem malo preveril še stanje na ebay, kjer so cene vsaj za polovico nižje, seveda brez poštnine ... :hmm:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fen, kompresor in podobno ni dobro za pihanje senzorjev (malo poglej na google) . Gumijasti meh ali zrak v spreju (prav namenska zadeva) . Verjetno pa bi bil kakšen servis dražji kot nova kamera.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VAŽNO je da se kje še da dobiti po tako ugodnih cenah ... :OK: Seveda brez "družinskega glasovanja" ne bo išlo ... :OK:

Med današnjim kosilom sem sprejel dva ŠNŠ sporočila z enako vsebino in vsakega od drugega pošiljatela. Enega od g. inžinirja Brusa in drugega od g. inžinirja Putriha: "Roberto, kar nekaj časa me že nisi obiskal, tako da mi je kar dolgčas po tebi in danes bi po kosilu ti lahko izkoristil dan brez padavin in me zopet obiskal."
Kdo bi se lahko uprl tako prijaznima ŠNŠ-oma ??? :OK:
"Novica dneva": leseni most pri kopališču pr' Lajštu ne obstaja več!!! :worship: Brez "obvoznice" sedaj promet res ne bi bil več mogoč, razen peš ali s kolesi po "cigu mostu" ... :OK:

IMG_8177.JPG

IMG_8178.JPG

IMG_8179.JPG

IMG_8180.JPG

IMG_8182.JPG

IMG_8183.JPG

IMG_8185.JPG

IMG_8184.JPG

IMG_8187.JPG

IMG_8186.JPG

IMG_8188.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dveh mojih današnjih fotografijah ste najbrž opazili, da sem s sabo imel tudi kamero, torej sem svojo vožnjo od Putrihovih klavž do začetka Idrijske Bele najbrž tudi posnel. Moja napaka: položaj kamere na moji čeladi še vedno ni pravilen, ker sem ga premalo popravil po njegovi navpični osi ... :blush:
Napaka kamere: namesto enega celotnega posnetka so nastali trije, dva dolga vsak 5 minut in tretji dolg 3 minute in 1 sekundo. Napaka je že popravljena by fant najine hčerke, ker je v nastavitvah kamere dolžino video posnetka iz omejitve 5 minut podaljašl na neskončno. Kakšno vreme je napovedano za jutri ??? :OK::blush::blush::blush:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamera je zopet pripravljena za ponovitev snemanja vožnje od Putrihovih klavž do Idrijske Bele, vendar se s tem ne strinjata obe moji stegenjski mišici, desno koleno, levi kolk in današnja vremenska napoved ...

Glede nakupa nove kamere sem seveda v dvomih. Kvaliteta video posnetkov je za moj okus dobra, vprašanje pa je, če jo bom tudi še dovolj uporabljal, da bi moral imeti kar dve ???   :hmm:

"Torbico" za zaščito kamere med vožnjo s kolesom, mi je seveda priskrbela moja draga ... :inlove:

V ponedeljek bo imela na ZPIZ v Novi Gorici tudi ona "pogovor" o nadaljevanju zaposlitve po operaciji raka na ... :blush:

IMG_8189.JPG

IMG_8190.JPG

IMG_8191.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj "najboljši prijstelj stric Google", mi je "z mojo pomočjo" pomagal najti zanimljivo možnost pritrditve kamere kar na krmilo kolesa, le preveriti še moram, če so tudi v mojem kompletu vsi potrebni deli.

sj4000_montage_am_lenker.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj dopoldne nisem izkoristil vremena brez dežja in s kamero še enkrat poizkusil posneti spust s kolesom od Putrihovih klavž do Idrijske Bele ??? Zato, ker me preveč boli ...................................................................................... zopet vrat ... :blush:

kamera.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi danes sem kolesaril, vendar samo 500 ali 600 metrov (skupaj tja inazaj) do bližnjega OMV servisa, kjer je prijazna prodajalka ugotovila, da tako "miniaturne" svečke pri njih nimajo in mi svetovala, naj preverim še pri mojem bližnjem sosedu, ki take svečke tudi ni imel na zalogi, ampak bo jutri že na voljo, ker jo je v tistem trenutku tudi že naročil. :worship:

Če tudi nova svečka ne bo pomagala vžigu moje ose, bom najbrž moral upoštevati nasvet moje drage in najine hčerke:  porini ga v Idrijco ... :blush:

IMG_8193.JPG

IMG_8194.JPG

IMG_8197.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UPS, čisto pozabu, vendar ni krize, ker se mi ne mudi 999 km/s in tudi bližje je pri sosedu ... :OK:

Vse imam pripravljeno, da bom med svojo naslednjo vožnjo s kolesom lahko gledal risanke za odrasle in si položaj izbiral kar sam ... :OK:

IMG_8198.JPG

IMG_8199.JPG

Moja mini kamera  =  "kitajc"  =  nagaja   :blush:

Moja "osa"  =  "kitajc" =  nagaja   :blush:

Moja kolenska polproteza  =  nagaja  =  kitajskega porekla ???   :hmm:

:D   :D   :D

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bratranec, ki živi v isti hiši kakor jaz, mi je včeraj (?) povedal, da za počasnost objavljanja mojih video posnetkov na You Tube ni kriva zasedenost le tega, ampak je kriva   IN   in   OUT   zmogljivost naše internetne povezave, ki pa naj bi se z možnostjo (???) priklučitve na optično povezavo (za katero gradbinci še vedno kopljejo v bližnji okolici) "normalizirala" ... :whistle:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej bom vprašal, da boste imeli več časa za smejati mojemu vprašanju :blush: , kasneje pa upam, do bom lahko objavil tudi kakšno bolj pozitivno novico (nova svečka).

Ker moj "dolgoročni spomin" še vedno deluje kar dobro, se spomnim, da smo pred približno 40 leti :blush: na naših "predelanih štiribrzincih", ki niso hoteli vžgati, najprej preverili, če ima svečka iskro in če jo je imela, preverili še če diza slučajn ni zamašena. Ali ima mogoče tudi moj štiritatni skuter na vplinjaču dizo ???   :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kake mirne posnetke z tem nosilcem kamere na piciklu žal kar pozabu, ker posnetek preveč trese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali sploh še kdo bere "moje pametovanje" v tej temi ???

Svečka za "vespo" je bila včeraj naročena in danes je že pri meni doma. Ker je Idrijca danes dovolj visoka in globoka bom moral novo svečko po kosilu tudi privijačiti na svoje mesto in če "vespa" zopet ne bo hotela vžgati, jo bom po priporočilu nekoga tudi takoj lahko porinil v Idrijco ...

V skuterjevih internetnih navodilih piše, da mora biti razmak med elektrodama na svečki 0,6 do 0,7 mm, kar se meni zdi zeelooo malooo, zato sprašujem še tukaj, če je to OK. Trenutni razmak med elektrodama je na novi svečki je preeecej večji kakor 1 mm.

IMG_8200.JPG

IMG_8201.JPG

IMG_8202.JPG

Sami :hmm:za Robertota ... :blush:

Svečka1.jpg

IMG_8203.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmak med elektrodama naj ne.preseže 0,8mm.

Jaz imam raj 0,8mm kot0,6mm.

Pri manjšem razmaku, je večja verjetnost, da se bo naredu"mostiček"..

Če jo misliš res porint v Idrijco, jo pridem iskat...

 

Ps: sej bo. Za.dizo poglej, če je na frgazerju kak manjši vijak(brez fedra). Ta s fedrom je ponavadi za minimum ali za zrak štelat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!