Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

eno vprašanje :)

Danes sem med vožnjo opazil zelo šibek, prekinjajoč piskajoč zvok. Doma sem zadevo pregledal in ugotovil da piska CDI enota... kaj to pomeni xD ?

hvala :)

 

Da je konec sezone :BUA:  :kva2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede elektrike. Na moje kawasakiju so bili pej led smerniki, zdaj sem dal navadne smernike z navadno lučjo. Prvo sem priklopil zadnja dva, sta delala normalno, zdaj sem priklopil srednja dva, pa je zadnji desni nehal delat, iz zadnjega levega se je pa začelo malo kadit. Priklopil sem vse po starih žicah, je možno da vseeno delajo pa da vseeno ni kaj prav priklopljeno?

 

Pri onem ko se je kadilo, mislim da je blo krivo to da nisem prav žic zvezal, sicer utripali je normalno. Samo še vseeno ne vem zakaj ne dela zadnji desni smernik. Žarnica zgleda vredu, so kje kakšne varovalke za smernike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri onem ko se je kadilo, mislim da je blo krivo to da nisem prav žic zvezal, sicer utripali je normalno. Samo še vseeno ne vem zakaj ne dela zadnji desni smernik. Žarnica zgleda vredu, so kje kakšne varovalke za smernike?

Led smerniki in navadni smerniki ne gredo skupaj. Je potrebno rele .... zamenjat. Pa pri enosmernem toku je vseeno plus pa minus .... Pa poizkusi kakega majstra zraven dobit, da ti malo razloži. Skratka, ko mešaš hruške in jabke se znajo pojavit težave, boš pa z malo truda tudi to kmalu ločil. Na netu obstajajo sheme vezav za vsak motor, pa razni stručkoti, ki ti bodo znali pomagat. Samo loti se zadeve pa bo. Varovalke so, prvi inštrument, ki ga rabiš pri taki zadevi pa je fazenprifer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so bili LED žmigavci original? Ker u bistvu je čisto vseeno če so bili original žmigavci tut na žarnico nebi smelo bit nobenga problema, če so bili pa original na LED je pa lahko težava ker je morda pol elektronika narejena za mali tok ki ga vlečejo ledice.

Probleme dela pri avtih ko se da iz navadnih žmigavcev led, ker je potem tok ki ga vlečejo zloo manjši od navadnih žernic ins enzor misli da so žarnice pregorele.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede elektrike. Na moje kawasakiju so bili pej led smerniki, zdaj sem dal navadne smernike z navadno lučjo. Prvo sem priklopil zadnja dva, sta delala normalno, zdaj sem priklopil srednja dva, pa je zadnji desni nehal delat, iz zadnjega levega se je pa začelo malo kadit. Priklopil sem vse po starih žicah, je možno da vseeno delajo pa da vseeno ni kaj prav priklopljeno?

Mogoče ti bo to kaj pomagalo. Tip je moral zamenjati rele in dodati upor. Ni rešitev, je pa vodilo, kje iskati napako. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=s8AiOXkVjcU

Popravljeno . Popravil sedomed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, original so na žarnico. Ni pa nikjer bilo uporov pri led dioadah pa je vseeno delalo. Imajo pa smerniki malo zamika, ko jih vklopim, se šele po 2-3 sekundah prižgejo, tako je bilo pri led diodah in prav tako je zdaj pri navadnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so LED žmigavci utripali z normalno frekvenco, je najbrž bil zamenjan tudi rele in možno je, da ta rele nima dovolj moči za žarnice.

 

Ponavadi pa dim pri električnih napravah pomeni, da je nekaj narobe zvezano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aljazek brez zamere vendar glede na tvoja uprašanja raje pelji k električistu ker drugače si boš še motor zakuru zarad kakega kratkega stika  pa to kr maš na slikah je konektor in varovalke. In ko se kej pokadi pri elektriki ponavadi pomeni da si neki skuril in je stavar samo še za v smeti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem vse priklopil po starih žicah, jes ne vem kaj bi še lahko drugač naredil, sej še vse dela, samo malo se je začelo kadit od toplote, Ko gorijo eno mminuto se zagrejejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lol sej ni treba sam če jih sam nisi sposoben zmontirat kaj naj ti rečem in da ne ločiš med konektorjem in uporom ter med varovalkami in relejem :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač vprašam, če je na vsakem motorju drugač. Sem že zvezal komplet elektriko za moped, če pa ne znaš pomagat pa ne rabiš pisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lol pr vsakem motorju je enako ;D Pa če boš zamenjal rele ti bo delalo če nisi nobenega žmigovca skuril. Pa še to da si danes tko neiznajdliv in da ne znaš uporabljat googla kjer ti točno za tvoj motor piše kaj moreš narediti  :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač vprašam, če je na vsakem motorju drugač. Sem že zvezal komplet elektriko za moped, če pa ne znaš pomagat pa ne rabiš pisat.

v temi o zju imaš link do user in service manuala, mogoče ti bo to še najbolj v pomoč

http://www.motosvet.com/tabla/topic/5895-kawasaki-z-750/?p=2042162

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takega rabim, 4x21w?

kot že piše morš pogledat kakšne liknje maš za rele, če bi sam neki izumljau si lahko daš kakršnega koli, ampak če imaš že narejeno podnožje nekje v motorju morš trenutnega vn spulit ga dobro pogledat in poiskat enakega nekje. Dvomim da imajo vsi proizvajalci popolnoma enak rele. 

Že v luisu vidiš da imaš 3 različne tipe, poglej ali imaš na kable direkt priklipljenega ali imaš plastiko s kontakti na katero utakneš rele

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo rele, verjetno ni pravi?

 

Ima kdo originalnega za prodat?

20131102180935.jpg

Popravljeno . Popravil aljazek07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!