Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Hočem razstavit sprednji del motorja (vilice,blatnik.. .), naletel pa na problem z vijaki, namreč kar nekaj vijakom je serviser pri zategovanju uničil glave in jih ne morem odvit, kakšna je kaj rešitev v tem primeru  :hmm: Imbus in križni vse pobrano-uničeno, če ni tole zategoval na kompresor  :SS 

 

lahko probaš zabiti inbus oz izvjač v šrauf ampak z občutkom udarci kdaj popustijo vijak in se lažje odšraufa, lahko probaš privarit matico ali pa inbus ključ na vijak in ga nato odšraufaš pač pazit moreš kje je če je v okolici plastika to odpade, 

drugače pa kot je bemzer rekel prvo zvrtaš proč glavo in ponavadi boš lahko komot vijak odšraufal če ni rjav, če pa še vedno ne gre pa prevrtaš in uporabiš prašičji rep :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočem razstavit sprednji del motorja (vilice,blatnik...), naletel pa na problem z vijaki, namreč kar nekaj vijakom je serviser pri zategovanju uničil glave in jih ne morem odvit, kakšna je kaj rešitev v tem primeru  :hmm: Imbus in križni vse pobrano-uničeno, če ni tole zategoval na kompresor  :SS 

v obiju majo en tak komplet za to opravilo. ni pa ravno poceni. ce imas to trgovino v blizini se mogoce splaca pogledat, prej ko se poslužiš prašičjih repkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omg zarad kakih malenkosti se dajete in oba govorita skoraj isto

 

Povzetek pa je da z manjšim akumulatorjem nikakor ne škoduješ motorju dokler je zagonski tok tak kot je predpisan. Sej to se dela že vrsto let na dirkalnih motorjih kjer je baterija sam za lepo videt v motorju pa večina baterij ima manjši zagonski tok in manjšo kapaciteto kot original ker se ga itak užiga na valje oz na porivanje.

Sploh se ne omenja dirke in dirkalne motorje ! ! vozite tudi s pol praznimi rezervoarji,brez stranskih tačk,raznih nosilcev,z 1/2 izpušnega lonca,raznimi karbonskimi dodatki,lažjimi kolesnimi obroči,brez svetlobnih teles itd.itd. sam da je motor za kak gram lažji ne mešat hrušk in jabolk !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi mi kdo po kmečko pojasnil kolk več naj zategnem vijake vzmeti sklopke, ker sem dodal podložke in če jih zategnem na moment predpisan od proizvajalca mi, ko stisnem sklopko začnejo drgnit po notranji strani pokrova?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi mi kdo po kmečko pojasnil kolk več naj zategnem vijake vzmeti sklopke, ker sem dodal podložke in če jih zategnem na moment predpisan od proizvajalca mi, ko stisnem sklopko začnejo drgnit po notranji strani pokrova?

gas do konca :surrender:, ko bo vsekalo, boš vedel, da si zajebal :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gas do konca :surrender:, ko bo vsekalo, boš vedel, da si zajebal :kva2:

po moje si ene tablete pozabu pojest dons, a?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh se ne omenja dirke in dirkalne motorje ! ! vozite tudi s pol praznimi rezervoarji,brez stranskih tačk,raznih nosilcev,z 1/2 izpušnega lonca,raznimi karbonskimi dodatki,lažjimi kolesnimi obroči,brez svetlobnih teles itd.itd. sam da je motor za kak gram lažji ne mešat hrušk in jabolk !

 

Ne mešam sam povedati hočem da ni nič narobe če daš not manjšo baterijo pač pazit je treba le na zagonski tok se pa strinjam s tabo da boš lahko kje ostal če ti motor ne bo užgal takoj ;) j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi mi kdo po kmečko pojasnil kolk več naj zategnem vijake vzmeti sklopke, ker sem dodal podložke in če jih zategnem na moment predpisan od proizvajalca mi, ko stisnem sklopko začnejo drgnit po notranji strani pokrova?

 

zategnit jih moreš na moment ki ga je predpisal prouzvajalec. Kake podloške si dodal?? so original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mešam sam povedati hočem da ni nič narobe če daš not manjšo baterijo pač pazit je treba le na zagonski tok se pa strinjam s tabo da boš lahko kje ostal če ti motor ne bo užgal takoj ;) j

lahk pa s sabo voziš kable, pa hin manjši akumulator :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tablete bi mogu ti jest, pa šravfanje pust tistim, ki to obvladajo

 

Duce, z vsem spoštovanjem.... Vsak tvoj odgovor je neka brezvezna provokacija... glede na to, da si nek dober mehanik in diler motorjev, bi lahko namesto provokativnih in brezveznih odgovorov, pomagal forumašem.... Za nabijanje in blebetanje imaš v spodnjem delu foruma ogromno tem....

 

pa ne zameri kaj, nič slabega ne mislim...

 

lp

mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje in sicer, ker je imel moj moped že malce prek 50k kilometrov tudi dirkaških nekaj sm se odloču, da se na servisu poleg parih malenkosti opravi še pregled ventilov, zakomplicira pa se zdaj, ko je moped prišel iz servisa nad določenimi stopinjami zakuha. V maju, ko še ni blo tok višjih temperatur se motor ni segrel do dolečene temperature in ni blo nič, sedaj ko je pa malce bol vroče mi pa hladilna tekočina zavre oz. brbota 1. ko se je to zgodila mi je tudi malenkost antifriza steklo ven, kaj bi lahko bil vzrok temu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je ekspanzijska posoda pod tlakom (pokrovček na navoj), ti le ta verjetno pušča oz. ne drži tlaka, ker tekočina pod tlakom kasneje zavre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duce, z vsem spoštovanjem.... Vsak tvoj odgovor je neka brezvezna provokacija... glede na to, da si nek dober mehanik in diler motorjev, bi lahko namesto provokativnih in brezveznih odgovorov, pomagal forumašem.... Za nabijanje in blebetanje imaš v spodnjem delu foruma ogromno tem....

 

pa ne zameri kaj, nič slabega ne mislim...

 

lp

mz

vsak dober mehanik pozna in se drži nekih pravil, ki se morajo prej naučit, dandanes pa šravfajo vsi in vse, delajo se norca z Bremzerja, ki se drži nekih pravil, ki se jih je naučil in jih izvaja, potem pa kvaz mehaniki pametujejo :smoke: , ja, moji komentarji so sarkastični in tistemu, ki niima vsaj osnov mehanike, mu ne morem pomagat, lahk mu pa svetujem, da bo manj škode, če bo to delo prepustil nekomu, ki to obvlada :grim , ker eni so prav smešni s svojim početjem :grim in kam bi prišli, če bi zamerjal virtualni osebi :kva2:  

 ,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi mi kdo po kmečko pojasnil kolk več naj zategnem vijake vzmeti sklopke, ker sem dodal podložke in če jih zategnem na moment predpisan od proizvajalca mi, ko stisnem sklopko začnejo drgnit po notranji strani pokrova?

a lahko ti malo poslikaš kaj si naredil, kam si jih dodal, ker mi ni čisto jasno....če drsa po pokrovu potem dodatne podložke nič ne pomagajo oz. ne opravljajo tiste funkcije, katero si jim zadal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak dober mehanik pozna in se drži nekih pravil, ki se morajo prej naučit, dandanes pa šravfajo vsi in vse, delajo se norca z Bremzerja, ki se drži nekih pravil, ki se jih je naučil in jih izvaja, potem pa kvaz mehaniki pametujejo :smoke: , ja, moji komentarji so sarkastični in tistemu, ki niima vsaj osnov mehanike, mu ne morem pomagat, lahk mu pa svetujem, da bo manj škode, če bo to delo prepustil nekomu, ki to obvlada :grim , ker eni so prav smešni s svojim početjem :grim in kam bi prišli, če bi zamerjal virtualni osebi :kva2:  

 ,

 

Duce, jaz ki sem res totalni laik okoli šraufanja motorja, se vsedem, zapeljem do Primca in delaj..... Za Hajota malo dvomim, da nebi znal sam popravit, le pomoč potrebuje.... Nekateri znajo marsikaj naresti, seveda pa niso vsi super duper ful kul mehaniki in kakšna pomoč je dobrodošla.... Nevem zakaj je potrebno z viška gledat ljudi, ki nimajo takega znanja kot ti ali Bremzer npr.

 

Sicer pa, enkrat si mi reku, da bi za sefvis ki sem ga naredil, računal skoraj pol manj, tako da te pozivam, da se mi predstaviš (lahko po ZS) in pridem šraufat k tebi :) :)

 

ps. s to virualno osebo si se kar lepo predstavil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je ekspanzijska posoda pod tlakom (pokrovček na navoj), ti le ta verjetno pušča oz. ne drži tlaka, ker tekočina pod tlakom kasneje zavre

 

 

Pokrovček ni na navoj pač pa ga samo "nabiješ notri" ima pa ene par teh diht obročkov okoli na tistem delu ko nalega notri v ekspanyijsko posodo...

Gre za motor Suzuki gsxr 600 k4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duce, jaz ki sem res totalni laik okoli šraufanja motorja, se vsedem, zapeljem do Primca in delaj..... Za Hajota malo dvomim, da nebi znal sam popravit, le pomoč potrebuje.... Nekateri znajo marsikaj naresti, seveda pa niso vsi super duper ful kul mehaniki in kakšna pomoč je dobrodošla.... Nevem zakaj je potrebno z viška gledat ljudi, ki nimajo takega znanja kot ti ali Bremzer npr.

 

Sicer pa, enkrat si mi reku, da bi za sefvis ki sem ga naredil, računal skoraj pol manj, tako da te pozivam, da se mi predstaviš (lahko po ZS) in pridem šraufat k tebi :) :)

 

ps. s to virualno osebo si se kar lepo predstavil ;)

Pust mz, nima smisla z virtualnim moronom se prerekat.

@Koci; sm rešil, hvala za ponujeno roko, vseen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokrovček ni na navoj pač pa ga samo "nabiješ notri" ima pa ene par teh diht obročkov okoli na tistem delu ko nalega notri v ekspanyijsko posodo...

Gre za motor Suzuki gsxr 600 k4

 

V tem primeru pa ti lahko pušča pokrovček na hladilniku, ki sicer mora v sistemu vzdrževati tlak 0,9 bara (pušča v raztezno posodo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duce, jaz ki sem res totalni laik okoli šraufanja motorja, se vsedem, zapeljem do Primca in delaj..... Za Hajota malo dvomim, da nebi znal sam popravit, le pomoč potrebuje.... Nekateri znajo marsikaj naresti, seveda pa niso vsi super duper ful kul mehaniki in kakšna pomoč je dobrodošla.... Nevem zakaj je potrebno z viška gledat ljudi, ki nimajo takega znanja kot ti ali Bremzer npr.

 

Sicer pa, enkrat si mi reku, da bi za sefvis ki sem ga naredil, računal skoraj pol manj, tako da te pozivam, da se mi predstaviš (lahko po ZS) in pridem šraufat k tebi :) :)

 

ps. s to virualno osebo si se kar lepo predstavil ;)

jest računal nisem nikoli nič nobenemu, ker ne šravfam motorje strankam, šravfam za svoje potrebe, ki so velike, pa še to včasih dam komu drugemu, ker mi čas ne dopušča, čeprav mi je to v užitek, a je na koncu ceneje, lahko pa da sm ti rekel, da si preplačal material za servis, in koga naj bi gledal z viška, vsi se borimo za življenje, eni več, drugi manj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest računal nisem nikoli nič nobenemu, ker ne šravfam motorje strankam, šravfam za svoje potrebe, ki so velike, pa še to včasih dam komu drugemu, ker mi čas ne dopušča, čeprav mi je to v užitek, a je na koncu ceneje, lahko pa da sm ti rekel, da si preplačal material za servis, in koga naj bi gledal z viška, vsi se borimo za življenje, eni več, drugi manj

 

Kje si lahko ogledamo paleto tvojih motorjev? Prejšnji teden me je prešinilo, da bi zamenjal motor?

 

Mogoče nikogar ne gledaš z viška, ampak tako deluje ob tvojih objavah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru pa ti lahko pušča pokrovček na hladilniku, ki sicer mora v sistemu vzdrževati tlak 0,9 bara (pušča v raztezno posodo).

 

Aha vredno poskusit...Zdej serviser(neki drugi), je pač omenu možnost da na glavi pušča kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si lahko ogledamo paleto tvojih motorjev? Prejšnji teden me je prešinilo, da bi zamenjal motor?

 

mobile.de, njuskalo.hr, plavi oglasnik, autobazar.sk, motor.hu, ebay.de

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tem nisi čist nič dokazal ;).

in kaj naj bi dokazoval :fight2: , delal samopromocijo na forumu, tudi dovoljeno naj ne bi bilo, dokazovat, da znam šravfat ali da prodajam motorje, ali da delam na IJS, se ispostavljal virtualnim osebam, katere ne poznam, nimam toliko časa, da bi hodil na piknike in po gostilnah, ko za to ni potrebe, je treba še kak miljonček zaslužt :smoke: , da bodo otroci lažje živel, ker časi so vse slabši :grim, vsak pa naj verjame ali pa ne :004 , dost nakladanja, je mama pršla v sobo, pa ne smem bit za računalnikom, ker je spričevalo slabo :kva2:, raje pejte kej pošaravfat, ker sigurno ni fse 100%, še raj pa peljte h majstru, ker vidim, da eni pojma nimate, vsa čast izjemam :kva2: , kateri so pa to, pa itak sami vedo :grim, baje :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!