Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

1 hour ago, cesko said:

Huh morda tudi. Samo dvomim, da bi tako glasno pokalo. Sedaj ko je suh pa brez vsakega poka. Bom še jutri ko bo malo več časa, malo bolj natančno vse pregledal. Motor ima prevoženih tudi komaj okoli 10 000 km. Da bi tako hitro šel ležaj? Potem bi moralo pokati tudi takrat ko je suh. Bom jutri pregledal pa javim.

Bi bil res fenomen da gre ležaj japoncu pri 10 KKm.Pri bemflu pa ni redkost da gre pri teh km kolesni ali križni ležaj.   Tokrat se ne hecam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad vode in korozije po pranju malo prijema poščice in ker imajo malo zračnosti v čeljistih jih slišiš kako  pokajo ko se prestavljajo

Suči nahitro kolo naprej nazaj ampak samo 1cm 

Ce pa imaš "plavajoči" disk pa poka v tistih krogecih zopet ker je disk prijet zaradi vode

Prvo zaviranje vse reši malo se pelji po pranju pa probaj

 

 

 

Popravljeno . Popravil quattroooo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To napako dela velik motoristov. Konec sezone operejo, porinejo direkt v garažo in potem po možnosti še plastično prevleko čez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, cikadina pravi:

@Zivnorc kaj pa je šrafcigetr?

izvijač :P

al pa zavijač :P

al pa odvijač :P

štekaš :jezik: 

sem pa ke mu t uide .. tak pač je, ko je mal nabrklan .... štekaš ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, cikadina pravi:

ja samo on je šraufcigetr napisu :P, malo ga je treba podražit.

pa to se desi, kad su ti prsti brži od mogza :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

izvijač :P

al pa zavijač :P

al pa odvijač :P

štekaš :jezik: 

sem pa ke mu t uide .. tak pač je, ko je mal nabrklan .... štekaš ;)

 

izvijač - za izvijanje 

odvijač - za odvijanje

privijač - za privijačenje

navijač - za navijačenje

zavijač - za zavijanje

vijač - za vijačenje kukr čš ... drgač pa šraufciger.. :P

če te pa navinta maš pa drisko ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, quattroooo pravi:

Zarad vode in korozije po pranju malo prijema poščice in ker imajo malo zračnosti v čeljistih jih slišiš kako  pokajo ko se prestavljajo

Suči nahitro kolo naprej nazaj ampak samo 1cm 

Ce pa imaš "plavajoči" disk pa poka v tistih krogecih zopet ker je disk prijet zaradi vode

Prvo zaviranje vse reši malo se pelji po pranju pa probaj

 

 

 

Evo očitno bo res to. Danes preveril bolj natančno in ni bilo slišat nobenega pokanja ali kakšnega drugega čudnega zvoka.

Hvala vsem za pomoč

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, maus pravi:

izvijač :P

al pa zavijač :P

al pa odvijač :P

štekaš :jezik: 

sem pa ke mu t uide .. tak pač je, ko je mal nabrklan .... štekaš ;)

 

:slap:

... vi pa res ne veste, kdaj kak tiskarski škrat kej narobe napiše...

..pa tut pojma nimaš.... ni samo izvijač...ampak tudi uvijač...  :P

 

 

Cikadina.... dobesedni prevod v vaš jezik je: cacciavite

 

pred 10 urami, thumper pravi:

izvijač - za izvijanje 

odvijač - za odvijanje

privijač - za privijačenje

navijač - za navijačenje

zavijač - za zavijanje

vijač - za vijačenje kukr čš ... drgač pa šraufciger.. :P

če te pa navinta maš pa drisko ..

...no ...kot vidim, ti je že tampi razložu...   :D

 

pred 15 urami, DAMI34 pravi:

pa to se desi, kad su ti prsti brži od mogza :D

...pa Dami tut....

 

.... PA VI MENE RAZUMETE...  :O

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 4. 2016 at 21:22, Zivnorc pravi:

Poglej pri zavornih ploščicah z doma narejenim "stetoskopom"...in pri ležaju.

Doma pa narediš houm mejd stetoskop tako, da prisloniš daljši šrafciger na mesto, kjer misliš, da nastajajo čudni zvoki...in nato tesno prisloniš uho na šrafciger. Priporočljivo je prisloniti tisto uho, na katerega bolje slišiš, če si mogoče že malo starejši... :P

...zavrti kolo in premikaj šrafcigetr po različnih mestih, od koder bi lahko prišel čuden zvok....in tam,  kjer je zvoj najmočnejši....tam išči vzrok za nastale čudne zvoke...

Simpl.

:D

 

 

 

Hja... tako se je po starem delalo... Zdej po novem se tester priklopi in vse pokaže. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KNNMS pravi:

Hja... tako se je po starem delalo... Zdej po novem se tester priklopi in vse pokaže. :D

... ja...in ti pol zavorne ploščice priklopiš na tester....in ti pove, da jih moraš takoj zamenjati...

....pa priklopiš potem še ležaj na tester... vsako kuglico posebej.... ravno tako zrelo za zamenjavo...

 

:P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zivnorc pravi:

... ja...in ti pol zavorne ploščice priklopiš na tester....in ti pove, da jih moraš takoj zamenjati...

....pa priklopiš potem še ležaj na tester... vsako kuglico posebej.... ravno tako zrelo za zamenjavo...

 

:P

 

Matr mate dobre testerje :eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zivnorc pravi:

... ja...in ti pol zavorne ploščice priklopiš na tester....in ti pove, da jih moraš takoj zamenjati...

....pa priklopiš potem še ležaj na tester... vsako kuglico posebej.... ravno tako zrelo za zamenjavo...

 

 

Ne, ne Prklopiš samo na centralni računalnik njemu sporočijo ostali sekundarni računalniki....:D

Vsak servis pa ima po novem tudi kvalificiranega informatika. Nč več šraufcigrou. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, KNNMS pravi:

Ne, ne Prklopiš samo na centralni računalnik njemu sporočijo ostali sekundarni računalniki....:D

Vsak servis pa ima po novem tudi kvalificiranega informatika. Nč več šraufcigrou. :P

Kaj pa voziš? sprašujem te namreč ker pri Varadero je še zmerom vse na šraufcigr :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Zivnorc pravi:

... ja...in ti pol zavorne ploščice priklopiš na tester....in ti pove, da jih moraš takoj zamenjati...

....pa priklopiš potem še ležaj na tester... vsako kuglico posebej.... ravno tako zrelo za zamenjavo...

 

:P

 

In med temi opravili človek spije kakšno pivo, dve ali tri. Ko gre na cesto pa plavci stestirajo še njega :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, Kmet2 said:

Kaj pa voziš? sprašujem te namreč ker pri Varadero je še zmerom vse na šraufcigr :P

Ja kombinirke pa šraufcigr pa rešiš vse..če si spreten kar med vožnjo :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, NX650 pravi:

Ja kombinirke pa šraufcigr pa rešiš vse..če si spreten kar med vožnjo :D

JAz tudi veliko rešim kar med vožnjo po računalniku :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Kaj pa voziš? sprašujem te namreč ker pri Varadero je še zmerom vse na šraufcigr :P

Vara tudi ima pc.:ras: 

Žico iz +12v do ploščic speleš in ko ti jo preguli vrže u šlus, pa se moped ustavi. pol ti že pc puve da je neki narobe. Vidiš tudi ploščice se da kontrolirat kakor pri enih avtih. Za ležaje pa še preštudiram...:D

Aja pa varovalko dost močno moreš met da ti je ne skuri takoj. Za gasilni aparat ma pa vara itak dost placa.:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KNNMS pravi:

 Za gasilni aparat ma pa vara itak dost placa.:D

Pa tudi za kakšen šrauf od vseh nameščenih rolštang okoli motorja. Potem pa spet poje imbus. Za "tastaro" l. 99 je bil dost šraufnciger, imbus, 10 ključ in podrejan 18 ključ za svečki. Ostalo se da pa vse s kamnom porihtat. :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ventilatorja k sm sprasval k se uziga pr 40 stC..to je pri teh CBR kah normalno ker imajo neki povezano z obrati pri stantgasu..preveril pri Čarmanu..

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Jaz pa si lastim Yamaho FZ6-S in imam nekaj vprasanj. Letnik je 2008 ima pa skoraj 30kkm.

Za izpostavit je problem s sprednjo desno vilico. Pusca na polno. Zalije celotno bremzo in pride luza do tal, najprej sem mislil da gre za bremzo pa privijal vse, danes pa vidim da potece olje iz vilice. Glede na to da mi je motor padel enkrat na mestu je mogoce tudi kaj zvito in je to vzrok, ali pa je ze cas za menjavo semeringov?

Po servisnem manualu vidim, da naj bi se vsako leto menjale tudi svecke? Jih menjate vsako leto ali ni potrebe? Jaz imam 3 leta stare s tem da se nekako samo ob nedeljah vozim pa se to bolj malo. Torej bi jih bilo dobro zamenjat?

Kdaj naj bi se menjal zracni filter, v manualu pise zamenjaj ce je potrebno vsake 1,5 leta, nic pa kdaj nujno zamenjat. Komplet cevi za bremze naj bi se menjale na 4 leta, to kdo menja al sele potem ko puscajo, verjetno so se original?

Antifriz naj bi se menjal na 2 leti, ga menjate ali samo dotakate? Nivo je OK.

Razdalje in sinhronizacija ventilov verjetno se ni potrebno stelat?

Je pa tukaj se ketna, bi reku da bolj slaba: ce jo mal zapigam spodaj, ko ima malo lufta ni tako, da bi kar skocila nazaj v ravno linijo, ne vem pa a je to normalno al ne, mislim da ni zadost fleksibilna. Verjetno bi bilo tud dobro zamenjat.

Torej bi kdo znal od oka ocenit koliko bi za to pa se ostale tiste hitre kontrolne tocke zaracunal uradni servis, recimo Seles tukaj blizu mene? Bi se mogoce tukaj okrog nasel kaksen neuraden majster, da bi skupaj mal postimala? Nimam dveh levih rok samo sam pa zelo nerad nekaj prckam, razen olje menjam :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Help?

 

4 minutes ago, Yoghurt said:

Jaz bi pa rabila malo pomoči.
Lučka za nevtralno mi ne gori. Sem se šele zdaj spravila pogledati kaj/zakaj/kako, ker mi ni moteče med vožnjo.
Ostalih 5 lučk se prižge (ima abs), samo za nevtralno ne deluje.

IMAG7700.jpg

Tako da sm odstranila pokrov na zadnjem delu in me je pričakalo neprijetno presenečenje... :mad:


IMAG7710.jpg

Ker je silikon čez dva šraufa, sem pustila pri miru in rekla, da raje najprej tu vprašam, če se sploh menja žarnice ali so ledice že v vezju in je potrebno kupiti nov gear cluster (ne vem kako bi po slovensko temu rekla, armatura al kaj). Pač vse ostalo normalno deluje, če imam v prestavi in dam stojalo dol, motor crkne, ko dam v nevtralno normalno vžge, tako da to sem preverila.

Če ima kdo kakšen nasvet, kaj drugega bi še lahko bil vzrok, da lučka ne deluje, bi bila zelo vesela.


 

 

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!