Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

pred eno uro, Erikcslo pravi:

 

To je vse res. Res pa je da tudi v Rusiji obstaja Wagner, ki ga sicer Putin uradno ne priznava, ga pa oborožuje ministrstvo za obrambo in jim nudi logistično podporo. Je pa  nekaj podobnega kot AZOV in se bori od leta 2014 na vzhodu Ukrajine in v vzhodni Afriki, kjer imajo interese Rusi. Tudi komandant Wagnerja ima vtetovirane SS insignije.

Pa da ne bo kdo mislil da podpiram katerega. Sem strogo proti desnemu ekstremizmu, ki ga fura tudi naš veliki vodja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

🤣

FB_IMG_1648465254836.jpg

poleg te slike (ki je skrajno nespoštljiva), je skrajno nespoštljivo tudi vsakršno bombardiranje civilnih objektov v Ukrajini!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je lepo razloženo, kako veliko "težo" ima Naci grupa v Ukrajini

 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 3. 2022 ob 15:13, skalaprava pravi:

Moja predikcija....dokler ne pade Mariupol, kjer je sedež zloglasnega Azov bataljona, ne bo resne prekinitve ognja iz strani Rusije! Predvidevam, da bodo rusi šli tam na vse, pa magari ne ostane nič od mesta, pa tudi če bodo morali tja poslati še 100 tisoč vojakov, to mesto bo padlo prej ali slej! In bolj malo pripadnikov Azov bo preživelo, ker mislim da ujetnikov tam ne bo! Potem ko Mariupol pade, bodo razglasili, da je bila "denacifikacija" v UA dosežena (Azov je pač simbol tega) in šele potem bomo priča resni prekinitvi spopadov tudi na drugih območjih in posledično resnim pogajanjem....

Evo, kot sem napovedal...Mariupol je v ruskih rokah. Sedaj se bodo začela šele resna pogajanja o prekinitvi ognja!

ĐĐ bi me lahko zaposlil kot svetovalca :P....aja ne, on itak nobenega ne posluša, ker itak vse ve :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manjka še nekaj mojih točk, ki sem jih napovedal .. in to je to ... nama po 1 MIO € in zgodba končana ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

manjka še nekaj mojih točk, ki sem jih napovedal .. in to je to ... nama po 1 MIO € in zgodba končana ;) 

Lepo si to spesnil.....kje dvignem keš?:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, skalaprava pravi:

Lepo si to spesnil.....kje dvignem keš?:lol1:

No Idea Reaction GIF by WAVE Podcast Network

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso par tednov megastrokovnjaki napovedoval da ma rusija dnarja samo za 10dni al neki tazga, da bo rubelj propadu. No pa poglejmo danes. Tale EU je zaradi capljanja za ameri res zgubila kompas. Nekdo je zadnjic bil pameten da bomo pa drgje kupili plin, no danes je pa že jasno da do 2027 ni opcije. Srečno. Ostaneta kranjska klobasa in teran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa dekca pa frišna baba, da nau zebl....  :D 

...pa ponoč v sosedov vrt krompir pa čebulo rabutat....

 

.... pa sej ste tu sami strokovnjaki z izkušnjami. 14 dni je bilo ključnih, zdej prihaja 2. val....

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Markisan pravi:

A niso par tednov megastrokovnjaki napovedoval da ma rusija dnarja samo za 10dni al neki tazga, da bo rubelj propadu. No pa poglejmo danes. Tale EU je zaradi capljanja za ameri res zgubila kompas. Nekdo je zadnjic bil pameten da bomo pa drgje kupili plin, no danes je pa že jasno da do 2027 ni opcije. Srečno. Ostaneta kranjska klobasa in teran

No "strokovnjaki" so par dni nazaj razglašali tudi, da naj bi imele ruske čete samo še za dva do tri dni goriva in hrane....zdaj ali so rusi prešaltali na biomaso in veganstvo, ker se še kar premikajo....al pa imajo dovolj goriva in hrane....hmmmmm, kdo bi vedel :hmm:

Skratka: Ruska propaganda = zahodna propaganda = :SS

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že beseda propaganda vse pove. Malo sem si sposodil Wikipedijo in ni omejeno na levi, desni , zgoraj, spodaj ...

Propagánda je javno načrtno razširjanje različnih ideoloških nazorov. Cilj propagande je vpliv na javno mnenje v političnihekonomskih, psiholoških in drugih okvirih. Ker je propaganda mnogokrat enačena tudi z manipulacijo, je v slabšalnem smislu lahko pojmovana kot potvarjanje ali namerno prikrivanje (t. i. »lažna propaganda«) dejstev.

 

vir: https://sl.wikipedia.org/wiki/Propaganda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalaprava pravi:

No "strokovnjaki" so par dni nazaj razglašali tudi, da naj bi imele ruske čete samo še za dva do tri dni goriva in hrane....zdaj ali so rusi prešaltali na biomaso in veganstvo, ker se še kar premikajo....al pa imajo dovolj goriva in hrane....hmmmmm, kdo bi vedel :hmm:

Skratka: Ruska propaganda = zahodna propaganda = :SS

Tocn tko. Ne morem pa se znebit obcutka da bo nas bolj vsekalo kot njih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Markisan said:

Tocn tko. Ne morem pa se znebit obcutka da bo nas bolj vsekalo kot njih

Tega ne verjamem. Je pa res da so oni bol navajeni da nič nimajo kot pa mi. Nikoli nebomo padli dovol nizko da bi bili na njihovem standardu pa nas bo mogoče (upajmo da ne) vseeno bol bolelo kot njih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lah pametujemo kakor hočemo, očitno redki poslušajo izjave "izbeglic".

cca 20000 otrok ali še več. V strahu paniki, brez volje zmedeni. Z njimi mamice, z enim ruzakom, brez moških (kar je prav, saj branijo dom)

In še majo nekateri jajca da zločinca Putina opravičujejo, bruhhh

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... vsak človek ima svojo zgodbo...

...vsaka zgodba ima svojo resnico...

...vsak posluša zgodbo, ki mu najbolj "ugaja"....

... vsaka zgodba se širi malo drugače....

... vsak ki sliši zgodbo malo drugače, si jo predstavlja po svoje in jo širi po svoje - spet drugače....

 

... zdej pa... komu verjet?

 

 

... jebi ga ..... taki smo ljudje...  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, bladerunner pravi:

Ti so večinoma od dole. 

ma ne drži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Shillien pravi:

Tega ne verjamem. Je pa res da so oni bol navajeni da nič nimajo kot pa mi. Nikoli nebomo padli dovol nizko da bi bili na njihovem standardu pa nas bo mogoče (upajmo da ne) vseeno bol bolelo kot njih.

To kar omenjaš je definitivno faktor. + EU nima dovolj svoje hrane, niti energije. Vse uvažamo. Ljudje lahkomiselno rečejo bomo pa drgje kupil. Pozabijo pa da plin v EU iz rusije teče po plinovodu iz drugje pride utekočinjen z ladjo. Nekam ga je potrebno shranit predno se ga lahko plasira v omrežje, teh kapacitet ni. Hrana enako. Si je kdo pogledal kako velika njiva sta rusija in ukrajina: https://thetruesize.com. Skratka američani so dosegli kar so želeli že leta in sicer da je EU odvisna samo od njih tudi dokončno energetsko. V vsej tej sliki, ki se odvija pa ne vidim kje je kdo, ki je odvisen od EU? Rusi imajo na razpolago kitajsko, indijo in ostale ki predstavlajo 3,5mrd ljudi. Pipca je skoz odprta. Glede na spodnji graf ima putinova izjava da bo kasiral samo še v rubljih precej teže na trgih. Tudi za EUR dobimo vedno manj USD. Enako CHF.

 

eurrub.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so zdej ugotovil. ŠE mal nej zaprejo vse skup

Predsednica Evropske centralne banke (ECB) Christine Lagarde je opozorila, da bi lahko nadaljevanje vojne v Ukrajini še dodatno zvišalo cene energije in življenje stroške Evropejcev. Lagardova je med obiskom Cipra dejala, da je ruska invazija, ki se je začela februarja, v gospodarstvo Evropske unije vnesla veliko negotovosti. Prvi mož Svetovnega programa za hrano pri Združenih narodih, David Beasley, pa je ocenil, da bomo zaradi vojne v Ukrajini soočeni z največjo prehransko krizo po drugi svetovni vojni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!