Skoči na vsebino

Triumph Tiger 800, težave z vžigom


Martinff

Priporočene objave

Spoštovani, 

 

imam tehnično vprašanje:

sem lastnik TT 800, toda neprestano imam težave;

Štiri leta nazaj sem opazil,  da se ob vsakem zagonu (vžigu) motor vse težje vžge, kot bi bateriji primanjkovalo moči, nakar ni vžgal več.  No, vsake toliko,  če počakam uro ali 2, morda vžge ali sploh ne.

 

V tem času sem menjal 4 akomulatorje, v 2 tednih ni je mehanik menjal zaganjač,  ki je res bil skurjen.

Rezultat? Po četrtem vžigu tisti dan ni več vžgal in ostal sem na hrvaški,  takoj čez mejo.

 

Teden kasneje smo menjali še regulator napetosti in v upanju, da je koncno ok...je pri 6. vžigu ponovno crknil...

 

Preverili smo tudi, če sproti polni baterijo,  naprava je pokazala, da zelo dobro polni.

Ni videt, da bi se baterija pregrevala, nova baterija nima veze...ima kdo izkušnje ali mnenje, kaj bi bilo?

Vceraj sem ponovno moral peš domov, danes je vžgal in po tretjem poskusu spet ne vžge več. 

20220706_171501.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Martinff pravi:

Spoštovani, 

 

imam tehnično vprašanje:

sem lastnik TT 800, toda neprestano imam težave;

Štiri leta nazaj sem opazil,  da se ob vsakem zagonu (vžigu) motor vse težje vžge, kot bi bateriji primanjkovalo moči, nakar ni vžgal več.  No, vsake toliko,  če počakam uro ali 2, morda vžge ali sploh ne.

 

V tem času sem menjal 4 akomulatorje, v 2 tednih ni je mehanik menjal zaganjač,  ki je res bil skurjen.

Rezultat? Po četrtem vžigu tisti dan ni več vžgal in ostal sem na hrvaški,  takoj čez mejo.

 

Teden kasneje smo menjali še regulator napetosti in v upanju, da je koncno ok...je pri 6. vžigu ponovno crknil...

 

Preverili smo tudi, če sproti polni baterijo,  naprava je pokazala, da zelo dobro polni.

Ni videt, da bi se baterija pregrevala, nova baterija nima veze...ima kdo izkušnje ali mnenje, kaj bi bilo?

Vceraj sem ponovno moral peš domov, danes je vžgal in po tretjem poskusu spet ne vžge več. 

20220706_171501.jpg

Tema že obstaja. Tam postavi isto vprašanje. Ni potrebe po odpiranju nove teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!