Skoči na vsebino

MotoGP 2023


Shillien

Priporočene objave

pred 26 minutami, Snečer pravi:

mene bolj zanima, zakaj je honda taka kosilnica ratala

men se zdi, da Honda pa tudi Yamaha niso take kosilnice, kot so ostali (ktm, Duče, Aprilia) naredili napredek na področju aerodinamike in elektronike. Sam to je itak moje skromno mnenje :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, ducar pravi:

Pa bo Ducati lahko poservisiral toliko razbitin? Hitrejši ko imaš motor, bolj in hitreje ga razbiješ.

Sej lahko namesto izletnih con posadijo koruzo pa podelijo še točke za najboljšega ličkarja. V tem primeru pa mark zmaga že po polovici sezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ena novica R.Fernandenz bo postal baje testni/rezervni voznik da nsrdijo plac za ribica..

Se ena novica A.Fernandenz bo postal baje testni/rezervni voznik da nsrdijo plac za ribica..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snečer said:

Me zanima, če bo znal laha pelat...

Kaj je to zz en gresini? bobipalčke?

 

Če ne bo znal, ga boš pa ti naučil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Loba pravi:

Če ne bo znal, ga boš pa ti naučil. 

do sedaj sem od laha peljal 2x aprilijo, ok, tel. mam vklopljen, a ne dvigam, nimam časa :)

bo se že naučil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem, da bo šel MM na privatni Ducati. On verjetno zahteva tovarniško ekipo, ali pa enako evolucijo kot je v tovarniški ekipi. KTM je zame zelo verjetna opcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, ducar said:

Ne verjamem, da bo šel MM na privatni Ducati. On verjetno zahteva tovarniško ekipo, ali pa enako evolucijo kot je v tovarniški ekipi. KTM je zame zelo verjetna opcija.

ktm ma že zdaj 4 motorje in 5 dirkačev. po drugi strani pa so pri grisiniju potrdili da ga čakajo da se odloči.

jaz mislim da bo pregural eno leto pri ducatiju, 2025 pa itaq potečejo pogodbe in bo več možnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miller gre lahko na HRC, ker je pri KTM-u itak na odstrelu. Acosta v Gas Gas, A. Fernandez postane testni dirkač. Pedrosa je že pri HRC-ju precej delal na dirkalniku, ko sta bila skupaj in je KTM morda dober izbor za MM. Je pa hipotetično tudi možen premik Oliviere na HRC in se MM uleže na Aprilio. Čedalje bolj se nagibam k temu, da MM ne bo na šel Ducati. Ampak to je vse brez veze, bo MM že povedal kam gre.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

 

386645343_787129460086099_7153781570343570138_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, veš da sem prebral, kdaj se je zgodilo :D

Marini bo baje nazaj, Marquez pa tudi hoče probat. Bezzecchija ne rabijo menjat, ker še ni 10 dni. Tako da vsaj za ta vikend nimajo skrbi z nadomestnim dirkačem, ki ga nimajo.

Pirra je v Italijanskem prvenstvu Zanetti (sumljivo nenamerno) torpediral v zadnjem ovinku, ter mu tako speljal naslov in gratis polomil še nogo.

Vsekakor ne bi bila slaba opcija uvesti nadomestnega dirkača za vsakega proizvajalca po enega. Konec koncev ga neuradno že vsi imajo (Ducati - Pirro, Honda - Bradl, KTM - Pedrosa (zdej bo zraven še Pol), Yamaha - Cal, Aprilia - Savadori). Če bo ta funkcija postala uradna in po možnosti še garancija tistih 6 wc, pa zna biti v kakšni od ekip to voznik mal višjega ranga, kot omenjeni. Ne bi bilo slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa ne.. mislim primerjaj samo 73 z lani/predlani pa letos. Prerojen.

meni je bolj sokantno da je Bestia se zmer na tovarniski in ne Jorge..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

Meni je to še zmer...slaba prvoaprilska šala.

 

 

Šala bo naslednje leto, ko jih bo nabijal po 5-10s :D

pred 1 uro, ukica pravi:

Meni pa ne.. mislim primerjaj samo 73 z lani/predlani pa letos. Prerojen.

meni je bolj sokantno da je Bestia se zmer na tovarniski in ne Jorge..

Kolk časa pa je bil zdrav "na tovarniski"? Pol kroga prve šprint dirke? :D

Jorge ma že 3. leto tovarniško mašino. Bastianini je lani na 2 let starem Ducatiju zmagal 4 dirke, Jorge pa NIČ.

Kaj ti tle ne gre v račun?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ukica said:

Meni pa ne.. mislim primerjaj samo 73 z lani/predlani pa letos. Prerojen.

meni je bolj sokantno da je Bestia se zmer na tovarniski in ne Jorge..

Zanimivo. Cist drugac se mi zdi vse skupej :D  
Alex se mi sploh ne zdi kej silno drugacen kot je bil. Sesuva bistveno vec kot ostali ducatisti, v skupnem sestevku sta za njim samo 2 d16. Digia, in vecino sezone pohabljen Bastianini. Alex mi je u bistvu razocaranje leta. 

https://mgp1official.com/motogp-mid-season-crash-report/

Danes se zdi izbira Bastianinija res cudna.  Vseeno je lani pobral 4 zmage, med tem ko Martin, v bolsi ekipi z bolsim bajkom, ni spravil skupaj kaj dosti. Dodamo laški pasaport, in izbira zgleda cist normalna/pricakovana. 
 

28.11. Bo marsikaj jasno. 
 

https://www.crash.net/motogp/news/1037882/1/honda-allow-marc-marquez-ride-ducati-valencia-test

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, KennyJR said:

Šala bo naslednje leto, ko jih bo nabijal po 5-10s :D

Bomo videli. Nisem cist preprican de lahko kdorkoli, na njegov dober dan, Bagnaio kr pospravi, definitivno Marc ni se za odpis. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Bomo videli. Nisem cist preprican de lahko kdorkoli, na njegov dober dan, Bagnaio kr pospravi, definitivno Marc ni se za odpis. 

Tud jaz ne mislim, da bo kar pometel s konkurenco. Čeprav, ko gledamo Bezekija iz Indije, Assna, Argentine, ko zmaga za 5+ sekund, se mi zdi, da je še dost rezerve. 

Sem pa prepričan, da tudi, če bo malenkost počasnejši od ostalih, se jih bo že držal med dirko, na koncu bo pa definitivno najbolj vztrajen v boju za zmago in si težko prestavljam, da bi ga kdo nabil. Heh... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, KennyJR said:

Bezekija iz  Assna,

Assna?

 

Ne podcenjujmo nikogar, morda je Bez močnejši kot se nam trenutno zdi. Za veliko razliko v Argentini jima nekaj zaslug tud Bagnaia, ker je legnu, podobno v Indiji. Obakrat z drugega mesta, za Bezom. Pa Indija je bla samo 3 tedne po katalonski grozlivki...sm kar radoveden kaj bo z vsega tega.

29 minutes ago, KennyJR said:

Sem pa prepričan, da tudi, če bo malenkost počasnejši od ostalih, se jih bo že držal med dirko, na koncu bo pa definitivno najbolj vztrajen v boju za zmago in si težko prestavljam, da bi ga kdo nabil.

Ma če konča v pesku, tud ne bomo čist frapirani, a? Vem da Alex ni Marc, je pa še vedno kar precej na tleh. Ducati njegovih problemov ni bistveno zmanjšal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da je v Assnu suvereno dobil šprint, na dirki pa potem kiksnil z gumo? Mogoče se narobe spomnim. V Argentini je Bagnaia legnu ko je bil že 5s zadaj, v Indiji podobno. Tudi šprint dirka v Indiji je bila s strani Bezekija nora. Od vseh ravno on dela tiste največje razlike, kadar jih. Spomni pa malo na Bastianinija lani. Zmage, padci in slabe dirke, vsega po malem... 

Marc seveda lahko konca v pesku kadarkoli. Samo z Ducatijem verjetno ne bo rabil tolk brezglavo reskirat.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče tukaj ne piše o tem, da so 46 delal yamaho po njegovih željah in Hondo MM -ju po njegovih željah.

Je Vale sedev na Ducatija, so mu ga pedenal po njegovih željah, MM-ju pa ga ne bojo, ker je satelit. 

Če mu bo odgovarjal bo zelo hiter, če ne bo pa pogorel in mislim, da bo tako, ker se ne bo privadil na motor, katerega bi pedenal po njegovih željah.

Največji problem so pa očke in glava. Če tolikokrat treščih ob asfalt, se mora nekje poznat. 🛴

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!